Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stomás voltam, vagyok, leszek (Az élet zacskóval) fórum

Stomás voltam, vagyok, leszek (Az élet zacskóval) (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 23. 18:41

Sziasztok!


Az anyukám lassan tiz éve ebben a betegségben van eléggé kellemetlen, mert közösségben nem igen jó ezen a téren tartozkódni, főleg, ha valakinek még sosem volt ilyen, azok nehezen értik meg milyen rossz igy élni, sajnos a zacskót, vagy azt a tasakot eléggé sürűn kell cserélni. Már idős korára nem javasolták a visszaállitását, mert az orvos szerint koczkázatos.

Szivélyes üdvözlettel: Anyuci91

7. szebinora (válaszként erre: 6. - Marleine)
2009. febr. 26. 13:18

Vannak olyan betegségek, amikor ez sajnos végleges! Pl: ha nem operálható daganat zárja el a belet.

Vannak azok, amikor fél év után megszüntethető ez az állapot! Pl: gyulladások után, vagy ha valami kilyukasztotta a belet. Ilyenkor megvárják, míg a bél egészséges lesz, és visszahelyezik a hasba! (természetesen az addig kint lévő részt kimetszik)

6. Marleine (válaszként erre: 5. - Szebinora)
2009. febr. 26. 13:02

:(


És semmilyen megoldás nincs erre a problémára? Olyan fejlett már az orvostudomány...

5. szebinora (válaszként erre: 4. - Marleine)
2009. febr. 26. 12:26
Amikor valamilyen oknál fogva a belet kivezetik a hasfal elé, és a széklet egy zacskóba ürül!
2009. febr. 26. 12:24
Ez milyen betegség, még sosem hallottam róla...
2009. febr. 26. 12:13
Ez így van
2009. febr. 26. 12:04
az Élet ugyanúgy megy tovább!
2009. febr. 26. 11:57
Nincs ebben semmi szégyen...Szerintem...Én 13 éves koromban éltem ezzel az állapottal...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook