Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Stimuláció és minden hormon nélküli lombikos beültetése volt valakinek? fórum

Stimuláció és minden hormon nélküli lombikos beültetése volt valakinek? (beszélgetős fórum)


2016. márc. 24. 19:02
Sziasztok! Làtom hogy màr évek óta nem írtak erre a fórumra de én most mégis megteszem. Érdekelne a tapasztalotok hogy bàrhol az orszàgban végeznek e ilyet és ha igen milyen eredménnyel? Ha van infótok ne kiméljetek!
2012. márc. 12. 19:56
Szisztok!Győrben a Kálli intézetben,ha az anya 35 éves és teszem fel egézséges,az apa 40 éves és nála vannak gondok a katonákkal akkor milyen módszert alkalmaznak?Nagyon izgulós vagyok,emiatt nem lesznek vajon rosszak az eredményeim a kivizsgáláskor?Fájdalmas e ez a procedura,mert erről senki sem beszél.
8. Morc Mancs (válaszként erre: 4. - Csigu77)
2011. júl. 28. 20:29

Szia,


Én három lombikon vagyok túl és minden esetben nagyon sok petesejtet szívtak le, 26, 32, az utolsónál 20. Én is félek tőle, hogy nekem nem tesz jót a stimu és lehet, hogy hormoninjekció nélkül, esetleg tablettás módszerrel nagyobb lenne az esély, mert nem nyomatnának túl. Csak éppen a medddőségi centrumban ezt nem alkalmazzák, csak az én egyszerű logikázásom. Amúgy a fenti eredmények a legminimálisabb adagra lettek ilyenek és a végén 3-4 visszaültethető embrió lett csak belőlük. Másnak a 6-ból is elsőre összejött.

7. csigu77 (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2011. máj. 20. 19:31
Nagyon köszönöm!!!!
6. ájrin (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
2011. máj. 20. 19:19

Saját felelősségre? Orvos ilyet nem tesz, hiszen egy beteg nem orvos, hogy felmérje egy orvosi beavatkozás következményeit.

Azt akartad írni, hogy tisztában volt azzal, hogy kevesebb esélye volt így, mintha stimulálták volna, hiszen nem 2-3 embrió volt versenyben, hanem csak 1.

De ha azt vesszük, hogy 1 petesejttel mennyire kevés esély van, akkor hogy a fenében van ennyi spontán kismama? ;)

Ha pedig valakinél az a probléma, hogy mondjuk apának kevés a spermiuma és anyánál semmi gond, ugyanolyan esélye van egy spontán ciklusban is - stimu nélkül is - a teherbe esésre a lombikkal, mint másnak spontán.

De ha anyánál van valami gond, akkor csak bizonyos esetekben segít a stimuláció, és nagyon sok esetben nem.

Csak azért írtam le mindezt, mert nem szeretném, ha valaki elkeseredne azért, mert spontán ciklusban lombikoznak. Nyilván tudja ő is, hogy egy tb támogatott lehetőséget elveszít vele úgy, hogy 1 petesejttel indul rajtnak. De a kérdező esetében mégcsak nem is erről van szó.


Hinni kell a babácskáiban így is úgy is, mert az számít a legtöbbet. Nem szabad kételkedni!

5. ájrin (válaszként erre: 4. - Csigu77)
2011. máj. 20. 19:08

egyetértek, lehet, hogy nálad pont ez lesz a megoldás. vannak akik nem reagálnak megfelelően a gyógyszerre és ha fagyibabákat kapsz vissza teljesen olyan lesz, mintha normál úton estél volna teherbe, annyi különbséggel, hogy "testen kívül" termékenyültek meg.

jó lesz az, ne aggódj, hiszen az orvos csak akkor fogja felébresztettni őket, ha minden optimálisan készen várja őket:)

nekem nem azért nem sikerült, mert nem stimuláltak, hanem más ok miatt.


hajrá! bízz magadban és gondolatban hízlald meg a nyálkahártyádat. képzeld el naponta többször is, hogy éppen hány mm vastag, hidd el, hatásos lesz:)


hajrá!:)

4. csigu77 (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2011. máj. 20. 17:38

Az első lombikunk nem sikerült, sajnos... túlstimuláltak, 52 petesejt lett, nagyon rosszul voltam, 4 liter vizet szívtak le. 1 hónapot kihagytunk, elkezdtem szedni az Estrofem-et, de pont az ellenkezőjét váltotta ki, 8mm-ig vastagodott a nyálkahártya, aztán teljesen elvékonyodott. Most abbahagyatta velem az orvos, és azt mondta, próbáljuk meg úgy, hogy semmit se szedek. Megvárjuk, amíg magától megvastagodik és akkor beülteti őket. (13 van lefagyasztva)

Lehet, hogy nekem ez lesz a jó megoldás... szerinted?

2011. máj. 20. 11:30
Egy ismerösöm csináltatta saját felelösségre semmi nem lett belöle.... Az orvosa csak azért csinálta meg mert ismeröse volt egyébként nem csinálják szerintem.
2. ájrin (válaszként erre: 1. - Csigu77)
2011. máj. 20. 11:29
Nekem volt. Mit szeretnél kérdezni?
2011. máj. 20. 11:15
Stimuláció és minden hormon nélküli lombikos beültetése volt valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook