Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stílusos megjelenés mindenkinek - avagy egy leendő stylist öltözködési tippjei fórum

Stílusos megjelenés mindenkinek - avagy egy leendő stylist öltözködési tippjei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Stílusos megjelenés mindenkinek - avagy egy leendő stylist öltözködési tippjei

26. jérce-forma (válaszként erre: 25. - Wharton)
2013. jan. 22. 17:33
"Kicsit" megkésve, de köszönöm szépen, az ilyen szavak miatt érdemes ezzel foglalkozni. :))
2011. szept. 20. 15:18
Csatlakoznék én is a hálás emberek táborához!!! Eszméletlen jó leírást kaptam jércé-től és még képeket is, összeállításokat, hogy lássa a stílustalan szemem is, hogy mire is gondol amikor leírja a dolgokat! Nagyon tudom ajánlani, hogy kérdezzétek, mert nagyon jó dolgokat ír! Mindig utáltam vásárolni, de amióta elolvastam jérce levelét mehetnékem van shoppingolni! :D :D :D
24. jérce-forma (válaszként erre: 24. - Pearl77)
2011. szept. 16. 09:02
Nem egészen értelek. Miért kéne mindig ugyanazt a ruhát hordanod?
23. piciici (válaszként erre: 22. - Jérce-forma)
2011. júl. 12. 20:23

Nekem is nagyon sokat segítettél:)


Amúgy annyiban egyet értek Anda39-el, hogy nem mindig lehet olyan szabású ruhákat találni, amelyek passzolnak a testalkatunkhoz. Én például mindig látok valami jó ruhát amikor nincsen pénzem:) Amire pénzhez jutok, akkor semmi jót sem találok. Bár gondolom ezzel a problémával nem vagyok egyedül:)

22. jérce-forma (válaszként erre: 21. - Anda39)
2011. júl. 12. 17:25

Köszönöm a kedves szavaidat. :)

A varrónős megjegyzésedbe kötnék bele annyiból, hogy sok egész normális áron dolgozik, viszont megvan az esélye, hogy az elkészült ruha esetleg mégsem tetszik. Viszont néha úgy gondolom, érdemes ezzel a módszerrel élni, ha konkrét elképzelésünk van, és a darab biztos még csak szembe sem jön velünk az utcán. Tehát én nem vetném el ám ezt a lehetőséget sem. :)

Azért válaszolok privátban, mert elég hosszú válaszokat írok, próbálok minden részletre kitérni, és gyakran jobban megnyílnak így a kérdezők is. Pl. privátban el merik mondani, ha valamilyen testi hibájuk van, amit nem feltétlenül osztanának meg nyilvános fórumon, illetve így talán úgy érzem, hogy személyesebb hangvételűvé válik az egész, pontosabb válaszokat tudok adni. Ezért azt tanácsolom, hogy mindenki írjon, akinek kérdése van, hisz nincs két egyforma ember, és minél személyre szabottabb egy válasz, annál jobb. :)

21. Anda39
2011. júl. 12. 12:03

Tetszik a cikked, gratulálok! Szeretek ilyesmikről olvasgatni. Tényleg igaz, hogy a legtöbben nem ismerik a saját testüket, így nem tudják, mit vegyenek fel, hogy a lehető legelőnyösebben mutassanak. Persze vannak, akik tojnak az egészre, csak a kényelem a lényeg az ő esetükben.

Igenis sokat számítanak a trükkök, praktikák, tapasztalom. Egy jó szabás akár kilókat is csalhat lefelé - ugyanígy kövérebbé tehet egy előnytelen ruha.

Sajnos az a tapasztalatom, hogy hiába tudom nagyjából, hogy az én alkatomra milyen ruhák illenének, ha egyszerűen nem kapok olyanokat! Arra meg nem is gondolok, hogy varrónővel csináltatok magamnak, ez felejtős anyagi szempontból.

Azt hiányolom, hogy a válaszokat csak az olvashatja, aki kérdezett, mert tanulhatnánk belőle mi is, egyszerű idetévedő olvasók...:)

Sok sikert a munkádhoz!

2011. júl. 10. 13:15
Kedves elégedetlen hozzászóló(k)! Privátban nagyon hasznos öltözködési tanácsokat kaptam a fórum indítójától. Ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit is bizonytalan...Akit meg nem érdekel, inkább ne írjon semmit, nem kell letörni a jó szándékú embereket.
2011. júl. 10. 11:07
Nyugodtan forduljatok hozzám tanácsért, itt is kérdezhettek, de privát üzenetben adok válaszokat és tippeket. Megpróbáltam az eddigi kérdésekre is üzenet formájában válaszolni, remélem nem hagytam ki senkit, ha mégis, szóljatok rám!
18. jérce-forma (válaszként erre: 11. - Titamilla86)
2011. júl. 10. 11:06

Ez a hozzászólás legalább annyira haszontalan volt, mint a cikkem. Megtudtam belőle, hogy feleslegesen osztottam meg a jószándékú javaslataimat, ellenben építő jellegű kritika sehol.


De hogy valami hasznos is legyen a kommentemben: nem tudom, ne vedd sértésnek, talán elkerülte a figyelmedet, épp arra próbálkoztam meg felhívni a figyelmet, hogy millió féle alkat van, nem csak ez a szokásos három, illetve mindig vannak átmenetek. Ritka az, hogy valaki teljes mértékben körte, vagy alma, vagy tudom is én. Viszont nagy általánosságban be lehet sorolni magadat valahova és ellesni néhány alap tippet. Részletes tanácsért pedig bárki bármikor fordulhat hozzám tanácsért, mindenre kitérő leírást, összeállított szetteket is csatolok. A felajánlás neked is szól. :)

17. jérce-forma (válaszként erre: 10. - Pgiz)
2011. júl. 10. 11:01

Szia!

Köszönöm a véleményedet. Úgy gondolom, hogy öltözködési kérdéseben igazán széleskörűen lehet szemlélni a dolgokat. Te elrejtenéd az alma alkatúak derekát (mert van ott derék, akkor is ha nem látszik), míg én hangsúlyoznám. Az ideális persze megtalálni a helyes egyensúlyt, az arany középutat. A táskás megjegyzésedben viszont valóban látok fantáziát, bár továbbra is kitartok amellett, hogy nyugodtan viseljenek nagy táskákat, de tényleg sokkal célszerűbb lett volna azt kiemelni, hogy sokkal inkább a táska kidolgozásán, különleges rátétein van a hangsúly. Köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmem!

2011. júl. 10. 10:45

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását. Már akkor örülök, hogy ha akár csak egyetlen emberhez eljutott az üzenet és segített neki a cikk, vagy legalább kicsit elgondolkozott azon, ami eddig talán valamiért fel sem merült benne.

15. 4c07880d46 (válaszként erre: 11. - Titamilla86)
2011. júl. 10. 09:18
Nem értem, miért kell leszólni valakit, aki segítő szándékkal ír valamit a többieknek. Azért még előfordulhat, hogy hátha van olyan, aki valami hasznos infót kap! Főleg, ha a beszélgetés tovább szövődik...
14. kukla (válaszként erre: 13. - 9c1b9b7ead)
2011. júl. 10. 08:33
Szia!Nagyon szépen köszönöm! Feltöltöttem képeket:)Amúgy nagyon katasztrofálisan nézek ki?:S:$
13. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 12. - Kukla)
2011. júl. 10. 07:56
Igen!
12. kukla
2011. júl. 10. 01:43
Én nem tudom eldönteni milyen alkat vagyok, ha rakok fel magamról képet akkor segítenétek?:$
2011. júl. 9. 15:37
Már bocsi,de szerintem ez egy elég haszontalan írás volt. Egyrészt ezt a három átlag alakot bármelyik másik női magazin oldalain olvashatod, 60 féle szemszögből, ráadásul,mint ahogy te is írtad mindenki egyedi. Én kicsit mindhárom alkat vagyok és kicsit egyik sem,így ugyanott vagyunk, mint eddig, hogy semmit nem értem el ezen cikk elolvasásával. Csak megtudtam,hogy hogyha más alakom lenne mit hordjak és mit ne.
10. pgiz
2011. júl. 9. 14:17
Továbbá alacsony ember kezébe nem adnék óriási táskát, mert még kisebbnek tűnik mellette. Inkább közepes méretűt feltűnő rojtokkal pl, vagy valami érdekességgel a táskán.
9. pgiz
2011. júl. 9. 14:13

Én alma formára nem igazán ajánlanék széles övet. Kihangsúlyozza azt, hogy nincs dereka az illetőnek. (Mikulás-effektus :D)


Övekről:


Ha nádszálkarcsú alakkal áldott meg az ég, bármilyen szélességű övet hordhatsz. Hangsúlyozhatod darázsderekadat arasznyi széles övvel, és bátran viselhetsz szélesebb vagy keskeny övet – akár többet is – csípődre engedve. A széles övek közül érdemes ívesre szabottat választanod, mert ez tökéletesen követi a derék formáját.



Ha körte alakú vagy, a derékra csatolt öv előnyös számodra, hiszen ezzel kiemelheted karcsúságodat, és egy megfelelő fazonú, például trapéz vonalú szoknyával leplezheted szélesebb csípődet.


Ha vékony vagy, de nem karcsú a derekad, inkább a csípődön viseld az övet. Ha deréktájékon van egy kis súlytöbbleted, szintén ez ajánlott: a nadrágon vagy szoknyán kívül hordott tunikát, blúzt lazán felcsatolt övvel egészítheted ki.


A molettek számára ugyancsak a lazán csípőre engedett, nem túl széles öv az ideális. Úgy a legelőnyösebb, ha a csaton lefelé bújtatják át a szíj végét, ezáltal V alakban helyezkedik el az öv, és optikailag nyújtja az alakot. Kaphatók nem egyenes, hanem eleve V alakra szabott övek is.

2011. júl. 9. 12:43
Nagyon jó a cikk.A körte és homokóra között hezitálok. De a kor is fontos. Egyszerűen nem értem, hogy sok 20-on éves dicséri a ruhatáram, és szeretne olyan cuccokat felhúzni mint Én. Soha nem voltam sovány, elvileg fogynom kellene,mert ezt írja a cenzúra. De Én Nekem ez így jó, jól érzem magam a bőrömben.
2011. júl. 9. 11:43
Szia! Én 174 cm, 71 kiló vagyok. Kissé vastag a derekam, széles a csípőm. A mellem kicsi:-( Milyen ruhákat (főleg felsőkre gondolok)hordjak, hogy előnyös legyen a külsőm? Köszi:-)
2011. júl. 9. 11:33
Jó cikk! Én is homokóra vagyok, csak a 40pluszos méretből. De már nem bánom :-) És megtanultam, nekem mell alatt szabott, karcsúsított, bögyösítő ruhát kell hordanom, leszed rólam pár kilót optikailag :-) Hozzá magassarkú :-)
2011. júl. 9. 11:16
Amúgy a cikk tényleg jó:)
2011. júl. 9. 11:15
Egyik volt osztálytársamat is átalakították, amit tudni kell róla, hogy gimibe úgy öltözködött kb. mint az anyja, és hát ... elég csúnyácska is volt na. Mikor megcsinálták tök jó nő lett belőle, meg is lepődtem, hogy ez tényleg ugyan az a csaj? Rá egy héttel találkoztam vele az utcán, és ugyan olyan volt mint előtte. Szóval semmit nem fogadott meg a tanácsokból, pedig látszott, hogy jól is tudna kinézni, ha akarna ...
2011. júl. 9. 10:46

nagyon jó cikk, elolvastam a másik írásod is, nekem az is nagyon tetszik :) én azt hiszem homokóra vagyok, csak a 'nagyobb' fajtából :D

Ezekhez a basa-gatyákhoz mit szólsz? : én mondjuk imádom őket, van bokáig érő, meg "denevéres", meg csak térdig lógó, bár azok szerintem elég bénák, amik feszülnek a térd alatt és combközépig érő ülepük van, mert az néz ki úgy, mintha bef*stak volna... :D

2011. júl. 9. 10:32
Gratulálok! Sok sikert a sulihoz és a munkához. Tetszik a hozzáállásod, hogy nem akarod mindenkire a legutolsó divatot ráhúzni. Szerintem is az a legfontosabb, hogy kényelmes legyen és passzoljon az illető személyiségéhez-testalkatához. :)
2011. júl. 9. 10:08
Mára már nagy kultusza van a különböző átváltoztatós műsoroknak, legyen szó a brit How To Look Good Naked (Meztelenül is szép vagyok) című Gok Wan vezette show-ról, vagy Trinny Woodall és Susannah Constantine különböző műsorairól, esetleg az amerikai Head 2 Toe-ról. (Hogyan legyünk jó nők?) Hazánkban az átváltoztatós műsorok Lakatos Márk nevéhez fűződnek. Azonban itt az ideje egy újabb felületen foglalkozni ezzel a témával, amely - hiába tagadjuk - roppant fontos.

Ugrás a teljes írásra: Stílusos megjelenés mindenkinek - avagy egy leendő stylist öltözködési tippjei

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook