Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sterilizalt szuka kutya hogy viselkedik? fórum

Sterilizalt szuka kutya hogy viselkedik? (tudásbázis kérdés)


28. kacsa118 (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 10:18
Nem, az ő viselkedésük nem változik, max annyiban, hogy nem tüzel, ezáltal nem szökik! :D
27. f758a7200f (válaszként erre: 25. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 10:14
:)))
26. f758a7200f (válaszként erre: 16. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 10:11

Pl. a lasztit sem hozza vissza. Egyaltalan nem es nem is erdekli, tojik ram:)))) eldobom a labdat, es o elkezd futni teljesen mas iranyba... De az elo predat azt szereti, ha elkezdek futni en akkor rogton jon, hogy elkapja a bokamat:DDD


Sot jatszani-simogatni is csak ugy hogy mondjuk 5 percig hagyja magat aztan elkezd harapdalni, jateknal ugyanez, 5 perc utan megunja es elkezd eroszakosabb lenni. Ilyenkor otthagyom a francba. Aztan persze kintrol nez be az ablakon hogy barki megsajnalna, beengedem, erre elkezd bent szaladni, ugralni mint valami orult es nekiugrik a divanynak hogy kibelezze, vagy a szonyeg rojtjainak stb. stb. Erre rendszerint megint kizarom nagy dulakodas aran. Gyerekekkel ugyanezt csinalja csak ok ugye kisebbek is nala, jatekbol (nem rosszindulatbol) oket is felloki.


Ezert gondolom hogy biztos jobb lenne egy vele egyforma kutya akivel kedvukre versenghetnenek es nem tudjak egymast fellokni mert egyforman nagyok is.


Arra voltam kivancsi hogy ha sterilizalt egy szuka attol esetleg valtozik-e a viselkedes de ugy latszik, ok is mint mi, vagy birjak egymast vagy nem, a talakozas donti majd el

25. kacsa118 (válaszként erre: 23. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 10:04

Ezt én is így gondolom!

Ha kertes házunk lesz, Pompás azonnal kap egy cimbit!

24. vacsa (válaszként erre: 21. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 09:50

Nem kell naphosszat játszani vele...

Ez a lényeg : "Oké, hogy foglalkozni kell velük, ezt nem is tagadom!"


Eggyel is foglalkozni kell, kettővel is foglalkozni kell. A "játszatok el szépen magatokban" nem biztos hogy működik. Nálunk legalábbis nem működne.



Na, részemről túlbeszéltem a témát, további szép napot nektek:)

23. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Vacsa)
2012. jún. 24. 09:49

Nem, nem haragszom de talan csak mifelenk, mindenki akit ismerek es bassettje van, azt mondta, hogy lemondhatok rola hogy megneveljem mert semmit se csinal ha neki nincs haszna belole. Ez a makacssaga egyebkent lehet jo is, pont ezert "alkottak" oket, mert kitartanak a celjuk koveteseben. Termeszetesen egy kis lakasban ahol 5 perc alatt mindent szetszed, biztos nem hasznos.


Mellesleg ha megtalaljuk neki a part akivel tenyleg elvannak es jot jatszanak, akarmennyire is a kutya az ember baratja, megiscsak a kutya a kutyanak meg jobb baratja (gondolom en...):)

22. kacsa118 (válaszként erre: 20. - Vacsa)
2012. jún. 24. 09:47
?
21. kacsa118 (válaszként erre: 19. - Vacsa)
2012. jún. 24. 09:47
Szerintem viszont pont ilyen helyzetben jó ötlet! Oké, hogy foglalkozni kell velük, ezt nem is tagadom! De! Én ismerem gribedli helyzetét, és tudom, hogy nem tud naphosszat játszani a kutyával! Ezért gondolom, hogy elfoglaltságnak jó egy társ!
20. vacsa (válaszként erre: 18. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 09:45
Aha:)
19. vacsa (válaszként erre: 14. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 09:45

Alapvetően én sem tartom rossz ötletnek a két kutyát. Nekem is kettő van:)

Csak erre a helyzetre megoldásként tartom rossz ötletnek.

18. kacsa118 (válaszként erre: 17. - Vacsa)
2012. jún. 24. 09:44
Nem fogok vitázni... Hidd el, én is tudom, melyik fajta milyen...
17. vacsa (válaszként erre: 14. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 09:42
Mindkét fajtát jól ismerem. Méreteikben eltérnek, de alapvető tulajdonságaikban megegyeznek. Kopók, mindenük a mozgás, a vad utáni szimatolás. Ha unatkoznak rombolnak, makacs fajta mindkettő. Stb...
16. kacsa118 (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 09:42
Sosem gondoltam, hogy ilyen nehezek... :D
15. kacsa118 (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 09:39
Ja, így értem! De tudd, hogy így Nektek lesz sokkal nehezebb a dolgotok! Az ivartalanítás sok mindent levesz a vállatokról! :)))
14. kacsa118 (válaszként erre: 12. - Vacsa)
2012. jún. 24. 09:39

Azért egy beaglet meg egy bassetet nem jó összehasonlítani!

Én alapvetően nem tartom rossz ötletnek a cimbit mellé! Csak az a lényeg, hogy a két kutya jól kijöjjön!

13. vacsa (válaszként erre: 11. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 09:36
Nem tüzelnek.
12. vacsa
2012. jún. 24. 09:35

Ne haragudj hogy ezt mondom, de ez annyira tipikus viselkedés... Anno beagle fajtamentőként gyakran tapasztaltam, hogy ahelyett hogy megnevelték volna, vagy kimozgatták volna a kutyát, szereztek mellé mégegyet, hogy az majd leköti... Aztán már két kutyával nem bírtak...


A kutyával foglalkozni kell. Nevelni kell. Sétáltatni kell. Ezt nem lehet megúszni.


Az ivartalanításnak egy kan kutyánál csak előnyei vannak, essetek túl rajta. Bár felnőtt korban a viselkedési szokásokat már nem fogja nagyban befolyásolni egy ivartalanítás.

11. f758a7200f (válaszként erre: 8. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 09:34
De a sterilizalt szukak is tuzelnek? Marmint csak nem lesznek vemhesek de tuzelnek?
10. f758a7200f (válaszként erre: 8. - Kacsa118)
2012. jún. 24. 09:32

Nincs mert pedigree-s es a legszebb kutyus volt az alombol, a tulaj mondta is, hogy majd ha nagyobb lesz, vigyuk el hozzajuk mert tiszta apja, kar lenne ivartalanitani.


Igen azt mondtak hogy minimum 35kilosok a nostenyek is, szoval a 45ben egy kannal nincs semmi kulonos de amugy ez tiszta izom is nala mert mondom, nagyon nagyon aktiv, nem a tipikus doglodos bassetthound. Olyan "labacskai" vannak mint valami elefantnak:))))) es mellkasa is gyonyoru. 18 honapos, gondolom elerte a maximumot most, ennel nagyobb mar nem lesz

9. kacsa118 (válaszként erre: 6. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 08:59
45kg???? Biztos hogy bassetotok van?
8. kacsa118 (válaszként erre: 6. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 08:58

A tietek nincs ivartalanítva? Pedig hidd el, lehiggadna!

Ha viszont van tüzelő szuka a környezetetekben, addig nem lesz nyugtotok, hiába van mellette másik kutya!

2012. jún. 24. 08:55
Egyebkent a 2. hasraeses utan dontottem ugy hogy marad a kert, egesz addig vittem renduletlenul setalni, mig kisebb volt es elbirtam, aztan lemondtam rola, mondvan nem szereti a nyakorvet/porazt, de szabadon utcan nem hagyhatom, elszokik, megall az uttest kozepen, es onnan nem mozdul... Ezt itthon is szokta csinalni hogy nem akar kimenni, leul mint egy szobor es ott marad kove dermedve, onnan senki nem tudja elmozditani:))))) (kis darab szalonna esetleg)
2012. jún. 24. 08:51

Koszi, hat kiprobaljuk a talizast, en arra tippeltem hogy esetleg a mienk azert ilyen kezelhetetlen mert ivarerett korba ert es talan hianyzik neki egy kis ...;)))) de nem vallalhatunk kolykoket, egy szukat meg azert megvenni hogy sterilizaltassam, hat nem vagyok oda az otletert. Viszont ez a szuka mar eleve ilyen es nem is kolyok, szoval remelem nem pisil be ejjel vagy ilyesmik.


Mi nagyon sokat szenvedtunk mire a mienket raszoktattuk a szobatisztasagra es kulonben is a vegen o dontott hogy mikor akar azza valni:))))


Setat megoldani lehet de nem mindennap, van erdo a kozelben, de nem tudom hogy vigyem oda. A kocsiba nem fer el, gyalog nem merem mert 2x elestem vele mikor terhes voltam. 45 kg tomeny makacssag, elhuz, elszokik tolem, ontorvenyu, es nagyon eros:)))))azert gondolkozom majd rajta hogyan.

5. kacsa118 (válaszként erre: 3. - F758a7200f)
2012. jún. 24. 08:28

Ez 1 találkozás után kiderül, hogy kijönnek-e.

Alapvetően nem gond, hogy mindkettő ivartalan!

A szukák viselkedését alapvetően nem úgy befolyásolja az ivartalanítás, mint a kanokét.

A szukákat eü okok miatt szokták ivartalanítani, míg a kanokat a viselkedésük miatt.

Szóval ez igazából lényegtelen!

Menjetek el egy közös sétára, és egyből kiderül mit szólnak egymáshoz!

2012. jún. 24. 08:20

Az a helyzet hogy egyáltalán nem biztos hogy a két kutya jól eljátszik majd egymással. Nem azért mert az egyik kan, a másik szuka, nem is az ivartalanítás miatt... Nálunk a két beagle (fiú és lány, mindketten ivartalanítva) csak akkor játszanak egymással, ha már halálra unják magukat. Egy beagle-nek, bassetnak nagyon kevés egy kertes ház. Nekik séta kell, erdőn-mezőn...

Úgyhogy jó eséllyel két együtt unatkozó kutyátok lesz:(


Egyszerűbb ha rászoktok hogy sétáltatjátok a kutyátokat és a lehető legtöbb időt vele töltitek. A mieink folyton a s.ggünkben vannak ha itthon vagyunk, ha benn vagyunk itt hevernek, ha a kertben akkor oda követnek. A "falkájukkal" vannak amikor csak tehetik. Emellett minden szabadnapunkon erdőbe járunk sétálni. Hetente kb. háromszor-négyszer jön össze.

Ők már nagyjából lenyugodtak (7 és 4 évesek), de a "kaland"-ra most is szükségük van:)

2012. jún. 24. 08:06

Van egy bassett hound kankutyank, szerintunk unatkozik mert bassett letere nagyon aktiv futkarozos, ugatos, jatekos kutya, de nem tudunk vele annyit jatszani mint szeretne es mar regota gondolkozunk hogy tars kell neki. Csak nagyon makacs kutya is meg mindent megrag stb. ezert nem akartunk meg egy kolykot venni, mert ilyenbol tenyleg eleg 1 is. Persze meg nem valnank tole:)))


Ismerosunk mondta, hogy ismer egy part akik szeretnek elajandekozni 3 eves steril bassett szukajukat, es hallottuk hogy amugy a nostenyek talan nyugisabbak meg egyebkent is, igy a mienknek lenne egy szemelyreszabott jatszotarsa, oriasi kertunk van, futkarozhatnanak, jatszhatnanak egyutt.


A kerdesem, hogy milyen kutyusra szamitsunk ha ugy dontunk hogy idehozzuk(es nekunk adjak), jobb lesz, vagy meg rosszabb? Veszekednenek? Jol meglennenek?


Elore is koszonom a valaszokat:)

2012. jún. 24. 07:59
Hogyhogy hogy???
2012. jún. 24. 07:56
Sterilizalt szuka kutya hogy viselkedik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook