Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sportoláshoz a teljesítményfokozó használata nagyon káros? fórum

Sportoláshoz a teljesítményfokozó használata nagyon káros? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
10. Dare (válaszként erre: 9. - Magdi985)
2020. okt. 16. 16:58

Igen, szerintem annyit tett bele a vízbe mindig, amennyi a javallott.

És aki pl. egy nap többször is iszik? Érdekes, de valóban így történt nála.

Még egy kérdés, ha nem gond, szerintem te ebben nagyon benne vagy, mint téma.

A fehérje mindenkèpp javallott, ha heti 2-3 edzésem van? Csakmert azt sem használok. (Egyelőre)

Régen hobbiszerű kocogás után olyko-olykor én is ittam, jól esett.

9. Magdi985 (válaszként erre: 8. - Dare)
2020. okt. 16. 16:45

Én még ilyet nem hallottam. Az előírt adagot szedte?

Én például fehérjét csak edzés után iszok, 20 gramm körül, vízzel elkeverve. Edzés előtt nekem nem jó, mert elnehezül tőle a gyomrom, teltségérzetem lesz. Én évek óta iszom és nincsen bajom a vérképemmel.

8. Dare (válaszként erre: 7. - Magdi985)
2020. okt. 16. 16:40

Igen, minden bizonnyal holnap felmérem a terepet és ha van rá módom, veszek a legkisebb kiszerelésben és megpróbálom. Muszáj, ciki vagy sem.

Egyébként maga a kérdés onnan ered, hogy régebben a tesóm szintén edzés mellé elkezdett szedni ilyen termékeket, de jobbára a fehérje volt az amit ivott. Edzés előtt is és utána persze. Egy vérvétel alkalmával az eredménye az volt, hogy a máján és veséjén fehérjetúlterhelést mutatott ki. Azt mondta a dokija, hogy azonnal hagyjon fel ezeknek a szedésével.

7. Magdi985 (válaszként erre: 6. - Dare)
2020. okt. 16. 16:31

Az első kettőt nem ismerem.

A harmadik nagyon hasonló a Biotech BCAA Zeró nevű készítményéhez. Még az ízek is szinte ugyanazok, nekem az ananászos-mangófái finom nagyon. Abból tudom hogy létezik egy adagos kiszerelés, lehet hogy ebből is. Szerintem abból lenne érdemes vásárolni ilyen kis adagot, már néhány alkalom után érzed hogy könnyebb-e tőle. Nekem ez nagyon jó, a legnagyobb kiszerelésben van itthon :)

6. Dare
2020. okt. 16. 16:22

Igen, hogy nevesítsünk a Scitec és Biotech oldalt nézegettem.

Azokon belül amit dicsértek és javasoltak;

-Arginine Liquid (scitec)

-Pow3rd 2.0 (scitec)

Illetve az Amino Energie Zero with Electrolytes termék volt. Biotech)


Valaki valamelyiket ismeri esetleg?

2020. okt. 16. 16:14

Én is járok egyébként crossfit edzésre. Rendszerint délután. Aznap kicsit többet eszek ebédre, edzés előtt 9 g BCAA, ez lényegében aminosav, közbe oda van készítve kulacsba a Scitech IsoHydro nevű izotóniás ital, nekem ez nagyon bevált, amit kiizzadok, azonnal pótolom vele, edzés után pedig fehérje turmix.

Ez kicsit ijesztő vegyi labornak tűnik elsőre, de össze nem lehet hasonlítani, hogy mennyivel más így edzeni, mintha csak vizet innék közben.

2020. okt. 16. 16:13

Ha a boltokban kapható kiegészítőket normál adagolásban szeded, abból nem lehet bajod.

A megfelelő fehérje-adagolás mellett pl. az L-karnitin hasznos lehet, mert a szívet, ezáltal a vérkeringést, és a megfelelő oxigénellátást támogatja.

Aztán biztosan vannak még ajánlható dolgok kifejezetten Crossfit-re, érdemes a Scitec, illetve a Biotech oldalak cikkeit is olvasgatni.

2020. okt. 16. 16:06

Pontosan mire gondolsz?

Edzés előtt meg lehet próbálni pl BCAA-t inni, közben és utána izontóniás italt, energia gélt, energia szeleteket, stb. Ezektől nem lesz bajod.

Ha jobb nevű szaküzlet, ahogy írod, akkor gobdolom nem árulnak tiltott cuccokat. Sőt, az ilyen helyeken általában az eladót is meg lehet kérdezni hogy mit ajánl ilyen esetre. Mindenből van kisebb kiszerelés, nem kell beleugrani egyből 5-6000 Ft-os vásárlásba, ki lehet próbálni.

2020. okt. 16. 16:06
Biztos hogy nem tesz jót.
1. Dare
2020. okt. 16. 16:01

Szeretem és élvezem a crossfit edzésformát, de pár hete azt érzem, hogy ahogy nehezednek a feladatok, egyre hamarabb kifáradok. Ismerek egy-két jobb nevű üzletet, amelyek többek közt teljesítményfokozót is forgalmaznak, de hiába nézem az összetevőket, az kínaiul gyakorlatilag. Kipróbálnám, de félek, hogy a szervezetemre nem lesz jó hatással.

N/33

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook