Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sportoláshoz a teljesítményfokozó használata nagyon káros? fórum

Sportoláshoz a teljesítményfokozó használata nagyon káros? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. Channa* (válaszként erre: 32. - Katt2)
2020. okt. 17. 22:48

Én elmúltam 50 éves, és csak annyit mozgok amennyi jól esik. Nem kell fogyóznom, mert sosem hizlaltam fel magam.

Sosem reggeliztem, az első étkezésem úgy 14 óra magasságában van.

39. unom (válaszként erre: 37. - Channa*)
2020. okt. 17. 22:46
Mert a női tornának becézett bohóckodás sport lenne? 😀
38. Channa* (válaszként erre: 31. - Katt2)
2020. okt. 17. 22:46

Érdekel valakit a testépítők leépülése?

Hány testépítő van itt a hoxán? Nem mellesleg, a testépítés jellemzően a tiltott szerekről szól...

37. Channa* (válaszként erre: 29. - Katt2)
2020. okt. 17. 22:45

Öööööö, egy rendszeresen edző embernek, hol van a tartalék zsír?


Jó lenne eldönteni, hogy normál testalkatú sportolók vagyunk vagy telt/kövér fogyni vágyok....


Bírom, amikor okoskodnak sokan és semmi sportot nem próbáltak ki. A naphosszat köteleket húzogatni egy edzőteremnek csúfolt valamiben<>sport.


Mozgásnak csúfolhatjuk és ehhez biztos kellenek a rásegítő szerek és különböző praktikák, de ha valaki sportol, az ehet nyugodtan és nem kell semmi mellé.

36. katt2 (válaszként erre: 35. - Unom)
2020. okt. 17. 21:02
Ez így van. És életformává válik.
35. unom (válaszként erre: 34. - Katt2)
2020. okt. 17. 20:33

Szerintem a mozgás az élet szerves része, ez a természetes állapotunk, hogy mozgunk.

Mikor irodai munkát végeztem többet jártam edzésre, túrázni, mert hiányzott.

34. katt2 (válaszként erre: 33. - Unom)
2020. okt. 17. 20:21
Ez erősen egyénfüggő. Genetika, meg az, hogy a mozgékonyságodat mennyire tudod, tudtad megőrizni. Én egész életemben ülőmunkát végeztem, az utóbbi 20 évben meg számítógép. ( Tényleg, ki volt az a barom aki ezt kitalálta? ) Meg is van az eredménye. Kívülről még 50-nek sem látszom, nem vagyok ráncos, az izmok is rendben vannak, de belülről érzem, hogy az izületek meszesednek, fáj a hátam, a gerincem, már semmi sem működik úgy, ahogy kellene. ( 67 vagyok ) Szóval a mozgás a legfontosabb az életünkben, mindenünket használni kell. Ha nem használjuk, azok elsatnyulnak. Hát, ez van.
33. unom (válaszként erre: 32. - Katt2)
2020. okt. 17. 20:03

Gondolod, 4 év múlva más lesz? 😀

Nagyon rég így van. Mikor a kórházban 12 óráztam akkor is.

Mikor olyan cégnél dolgoztan, ahol volt konditerem éjszakás után bent maradtam, utána haza bicóval.

32. katt2 (válaszként erre: 30. - Unom)
2020. okt. 17. 20:00

Biztosan fiatal vagy. Majd nézd meg, milyen lesz ez 50 évesen...


És azért van néhány probléma a "koplalással", ezek kihathatnak a szervezet egészére. Nem véletlenül volt az, hogy az ősember tulajdonképpen egész nap evett. Kajtatott az erdőben és mindent megevett amit talált. Nyilván nem volt minden nap egy mamut... Viszont le is mozogta a bevitt táplálékot.

31. katt2 (válaszként erre: 29. - Katt2)
2020. okt. 17. 19:55
És még rosszabb, hogy a szervezet a zsírhoz nyúl a legkésőbb. Először az izomtömeget kezdi el leépíteni. Ezért van az, hogy a testépítők nagyon gyorsan leépülnek. A végeredmény: még a karjukon is lóg a bőr, nincs alatta semmi...
30. unom (válaszként erre: 29. - Katt2)
2020. okt. 17. 19:51

Én sem tudom. De én melóban sem szoktam enni, fizikai munkánál. Reggelesben kb. délután 3-kor eszek először, akkor is csak átlagos mennyiséget.

Egy egy óráa edzést simán végigcsinálok éhgyomorra.

29. katt2 (válaszként erre: 28. - Unom)
2020. okt. 17. 19:46

Valószínű igen, de az a szervezet számára nagyon nehéz ügy és lassan is megy. Nehezen tudom elképzelni, hogy mondjuk egy órás edzés során a tartalékolt zsírhoz nyúlna a szervezet. A súlyzók emelgetéséhez komoly energia kell, nem hiszem, hogy ezt a szervezet olyan hirtelen fel tudná szabadítani. De nem tudom hogy van ez. Valószínű, a szervezet észreveszi, hogy kevesebb táplálékot kap, mint amire az edzés során szüksége van. Tehát hozzányúl a tartalékaihoz is. De ez megint lassú folyamat, ha kevesebb a bevitt táplálék, akkor a szervezet azonnal takarékra kapcsol. Aztán amikor már nincs miből energiát csinálnia, akkor elkezdi felélni a zsírban tárolt energiát. Emiatt aztán nagyon lassú a fogyás anélkül, hogy rákényszerítenénk a szervezetet, hogy észrevegye, muszáj a tartalékaihoz nyúlni. Vagyis edzés nélkül nem igazán megy.

Ha jól gondolom, ez minden élőlény ösztönös védekezése az (el)fogyás ellen.

28. unom (válaszként erre: 27. - Katt2)
2020. okt. 17. 19:34
Akkor kezd a zsírhoz nyúlni?
27. katt2 (válaszként erre: 26. - Roxa7)
2020. okt. 17. 19:32
Igen, szerintem is enni kell, hiszen a vérben levő cukrot égetik el az izmok. Ha nincs cukor, attól mit esznek az izmok? Persze, lehet, hogy rosszul gondolom.
26. Roxa7
2020. okt. 17. 19:15
Szerintem ha érdekel a dolog, nyugodtan vegyél BCAA-t, aztán próbáld ki, hogy te mit tapasztalsz :) Bajod nem lesz tőle, én felesleges pénzkidobásnak tartom. Ami az evést illeti, én az edzés előtti fél-1órával evésre szavazok, hogy legyen energia. Zabpehely-zabkása ideális válastás, főleg reggel. Nem telít el, de elég sok energiát ad.
2020. okt. 17. 18:28

Az együnk vagy ne együnk edzés előtt is olyan kérdés, hogy ki kell tapasztalni.

De pl én 20 éves koromban röhögve el tudtam menni reggel üres hassal, most 35 évesen pedig szerintem felborulnék.

A reggeli futások előtt egyébként a BCAA-n kívül zabkását szoktam enni. Ez is tapasztalat, hogy az a jó, elég.

Ha délután edzek, ami olyan 17 órát jelent rendszerint, akkor az ebéden kívül külön nem eszek előtte. Viszont edzés napokon az ebéd kicsit erősebb, több.

24. unom (válaszként erre: 21. - Katt2)
2020. okt. 17. 17:11

Én nem szoktam reggelizni, nem kívánom, elég a kávé.

Volt, hogy reggel edzettem, és szokás szerint csak dél körül ettem, semmi bajom nem volt.

23. Dare
2020. okt. 17. 17:04

Én most teljesen bizonytalan lettem. Vegyek-e ilyet, ha veszek, melyiket és mit?



Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat!😊

22. katt2 (válaszként erre: 19. - Dare)
2020. okt. 17. 15:20
Meg azt is olvastam valahol, hogyha edzés végére éhes leszel, akkor előtte keveset ettél. Nyilván, nem telegyomorra kezdünk edzeni.
21. katt2 (válaszként erre: 19. - Dare)
2020. okt. 17. 15:18

Nem tudom. De nekem reggelenként annyira alacsony a vércukor szintem, hogy megpusztulnék, ha felkelés után nem eszek egy órán belül. Vérvételre is úgy megyek, hogy jövök kifelé és már tömöm a fejemet...

Sose értettem azokat az embereket, akik nem reggeliznek és még azt látom, hogy komoly fizikai munkát csinálnak. Nem vagyok egy zabagép, tulajdonképpen nagyon keveset eszek, de azt muszáj.


Azt hiszem, nem fogok ilyen izéket használni. Nekem elég edzés után mondjuk 4..5 tojásfehérje meg két kávéskanál szőlőcukor, belekeverve. ( Ami persze nem oldódik fel, csak a gyomromban.) És helyreáll a világbéke.

20. Dare (válaszként erre: 18. - Katt2)
2020. okt. 17. 13:08
A termék, amit linkeltél tetszetős. ✅
19. Dare (válaszként erre: 18. - Katt2)
2020. okt. 17. 13:06

Őszintén szólva, ha délelőtt edzem én sem eszek előtte semmit, és lehet, hogy ez hiba. Max egy műzliszeletet gyors bevágok. Azt írják jó pár helyen, hogy nem szükségszerű a reggeli edzés előtt enni...

Mi az igazság?

18. katt2
2020. okt. 17. 10:18

Hogy van ez? A link közepefele az van, hogy a BCAA-t lehetőleg éhgyomorra kell bevenni. Még edzés közben is. Ha nem eszek, éhgyomorra hogyan emeljem fel a súlyokat?

Azt még értem, hogy edzés után fehérjével együtt működik, de ez az éhgyomorra?


[link]

17. Roxa7
2020. okt. 16. 20:32

Kiváncsiságból megnéztem az említett Scitec Pow3rd 2.0-t.


Ennek pl. a fele kreatin, amire nem hiszem, hogy szükség van crossfitthez.


Emelett tele van egy rakat felesleges és egészségtelen összetevővel.: ízfokozó Acidity Regulator (Citric Acid Anhydrous), édesítő: Sucralose, Acesulfame K, Maltodextrin, hulladékok...


Jobb elkerülni ezeket.


Arginine Liquid:

Tegyük fel, hogy az arginin hatásos. (Én enm igazán vettem észre hatását) Akkor érdemes pl. tisztán arginin port venni, és feloldani vízzel. 1. sokkal olcsóbb, 2. nincs tele rakva olcsó adalékokkal, mint pl. az arginine liquid.


Water, L-arginine, Acidity Regulator (Citric Acid), Fructose, Orange Juice Concentrate, Passion Fruit Juice Concentrate, Preservative (Potassium Sorbate), Flavors (Orange, Passion Fruit), Sweeteners (Acesulfame K, Sodium Cyclamate, Sucralose, Sodium Saccharin).


tele szeméttel ez is.


Ezeknél a márkáknál nagyjából az összes termékre ez jellemző, szép dobozba pakolt olcsó szemét :P

2020. okt. 16. 20:32
15. Roxa7
2020. okt. 16. 20:14
A másik hátránya a legtöbb bcca és edzés előtti terméknek, hogy a legtöbb tele van mesterséges édesítőkkel és ízfokozókkal, hogy fincsi legyen... :D
14. Roxa7
2020. okt. 16. 20:12
Nem kell túl misztifikálni :) A boltokban kapható legális szerek se nem károsak, és túlnyomú többségükben nem is hatásosak. Én próbáltam bcaa-t, taurine-t, arginine-t, őszintén szólva nem éreztem, hogy nőtt volna a teljesítményem :) Élsportolóknál, ahol pl. minden tizedmásodperc számít nyilván lehet értelme, egy pontosan felépített étrend és edzésterv mellett. De így önmagában, ha az étrend nincs rendben semmit sem fog érni. Ezek általában egyszerű aminosavak, amikhez élelmiszerekkel is hozzá lehet jutni. Ha hosszú edzés közben energia kell, ugyanezt a hatást elérheted hagyományos módon pl egy banán + sok folyadék fogyasztásával. Károsnak nem kársoak, kivéve pl a cukros sz*rok, vagy amiben túl sok a koffein és túlpörgeti a szívet. Ha már valami "szednél" az edzés utáni fehérje turmixnak több értelme van, a regenerelódás miatt.
2020. okt. 16. 19:25

Szerintem nem kell szedni semmit!

Étkezz rendesen és annyit csinálj, ami jól esik.

Sem az ízületeknek, sem a szívednek, sem más szervednek nem jó, ha túltolod.


Ezek a szerek, csak manapság divatosak.

Én versenysportoló voltam és soha semmit nem szedtem be. Nem lettem olimpkon, de a célom nem is az volt, hanem csak annyi, hogy mozogjak.

Az én edzőm annak idején, azt sem engedte meg, hogy idegen helyen bontatlan italt elfogadjak mert, nehogy legyen benne valami...


Ha most nem bírsz többet, akkor ne csinálj többet, majd eljön az az idő, hogy többet tudsz csinálni.

12. Dare (válaszként erre: 11. - Magdi985)
2020. okt. 16. 19:07
Nagyon köszönöm a sok a segítseget! 👍👍👍😊
2020. okt. 16. 18:53

Hát igen, azt szoktàk mondani, hogy az izmos fejlődéséhez kell a fehérje.

Viszont én csak az edzés után iszom.

Sokan edzés napon kívül is.

Fél kilós kiszerelésben veszem, viszont néha az egy adagos, 28 grammosból is, hogy változatos legyen. Idő után már nagyon unalmas ugyanaz az íz.

Mindkét gyártó árul ilyen egyszeri adagot is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook