Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sporolsz az energiával, pénzt magadnak, jövőt az unokádnak? fórum

Sporolsz az energiával, pénzt magadnak, jövőt az unokádnak? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 25. 11:04

A hűtőgéped hátulján, a hűtő csöveket időnként

portalanítod ????

2010. júl. 18. 21:38

Én vettem egy 18-led es izzót 1 W-ot fogyaszt olvasásra gondoltam. Hát arra nem való,pont fényt ad.Viszont festményem meg nincs.

Te is jártál már így,jót akartál de nem egészen úgy sikerült ???

2010. júl. 14. 13:17

Ebben a melegben mi a trükköd,hogy energiát/pénzt/

se költs de hőgutát se kapj ??

20. pistiisti52 (válaszként erre: 19. - 5e48d37001)
2010. júl. 13. 14:47

Mindenki azzal és avval spórol,amivel tud!

Nálunk a legnagyobb elektr.fogy. a bojler most 38-40C fokra van állítva és elég .

2010. júl. 13. 14:07

Szió:-)

Én pl. ilyenkor nyáron,kézzel mosom ki a ruhákat,csak akkor mosok automatával,ha valami okból nem jut rá időm.Szerintem ezzel is áramot sporolok,meg,csak a centrifuga használ némi áramot.Télen nem használok hűtőszekrényt a kamránk nagyon hideg.Ennyit tudok tenni a sporólás érdekében:-)

2010. júl. 13. 13:16
Én nem vagyok se jó, se okos,viszont önző az vagyok.Egyszerűen nehéz lépést tartani a közművek árával??És az nem kifogás hogy ha az embernek több pénze lenne könnyebben spórolna!Ráadásul az egyéni jó találkozik a közjóval,hát nem szuper??
2010. júl. 13. 12:54

Szerettünk volna még többet, napkollektort, esetleg földenergiás fűtést, de sajna nem volt rá annyi pénzünk, ami kellett volna, és a megtérülése is elég sok idő. De azért még a tervek között van, ha egyszer lesz rá pénzünk, biztos megcsináltatjuk, legalább a napkollektort.

Egyébként meg én sokszor nagyon csodálkozom az embereken. Azt hiszik, ez nem fontos, de amikor másfél hónapig szakad az eső, aztán hirtelen 37 fokos kánikula lesz, akkor csodálkoznak, hogy ez meg mitől van? Nem vagyok egy szélsőséges környezetvédő típus, de józan paraszti ésszel felfogom, hogy az én érdekem is, hogy az energiával takarékoskodjak, és a gyerekeimnek ne egy szennygolyót hagyjak örökségül.

Egyébként megkérdeztük erről egy biológus barátunkat, akihez közel áll a környezetvédelem (szakmájából adódóan). Neki meggyőződése, hogy még a mi életünkben várható valami szélsősőges, komoly emberáldozatot követelő környezeti katasztrófa, ha az emberiség így folytatja. Ez azért szomorú... :(

2010. júl. 13. 11:53

Erre próbáltam ironizálni...hmmm


Mennyi embert érdekel a spórolás...na mennyit?


Fejekben rendet rakni...és csinálni tovább a dolgunkat.


Vissza utalva a kezdetekre:

"Tippek, javaslatok, titkok amit megosztanál másokkal!!

Azért hogy a pénzed, az egészséged, az élhetőbb kör-

nyezeted megmaradjon!

És a legfontosabb, hogy fennmaradjon az utódainknak

az élhető bolygónk !

Szólj hozzá !!"


Ennyi idősen...szóhoz sem jutok.

15. Zsú1965 (válaszként erre: 13. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 13. 10:51

Ezt öröm hallani. Mi is ezt tesszük, és persze nem ég feleslegesen a villany, nem folyik a víz, nem pazarlunk. Ha megállok a ház előtt 2 percre a kocsival akkor leállítom (igaz, amíg a garázs becsukom, addig nem).

Lehetne még sorolni. Valóban nem garasoskodásról hanem észszerű, felelős felhasználásról. Ami nem is csak a pénzről szól.

14. pistiisti52 (válaszként erre: 13. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 13. 10:20

A szívemből beszélsz, ezek csak odafigyeléssel már

sok energia pénz spórolható meg !!

2010. júl. 13. 09:25

Érdekes, hogy a többség csak legyint. Hát akkor egy konkrét adat. Mi spórolunk. Nem nyomorgunk, csak ésszerű dolgokra figyelünk. Pl. soha semmilyen elektromos cucc nem marad standby állapotban, hanem ha nem használjuk, lekapcsoljuk a konnektornál. Nem hagyjuk bedugva folyton a telefon és számítógép töltőjét. Minden háztartási gépünk A kategóriás energia osztályú. A villanyégőink is energiatakarékosak. És hogy hol a konkrét adat? Hát itt: pont fele annyi az áram számlánk, mint a másik két szomszédnak, akik ugyanilyen házban, ugyanilyen családi paraméterekkel élnek - csak épp nem kapcsolgatnak, meg nem energiatakarékos kütyüket használnak.

Ja, és szelektíven gyűjtjük a hulladékot is, de szerinem ma már ennek alapnak kéne lenni minden háztartásban.

2010. júl. 13. 07:40
Ösztönöz a spórolásra ?
2010. júl. 12. 23:38

Van vízórád ?

Mikor éri meg?

10. 6f0d63b7ea (válaszként erre: 9. - Pistiisti52)
2010. júl. 12. 21:40
Attól függ melyik csatornát nézem.
9. pistiisti52 (válaszként erre: 8. - 6f0d63b7ea)
2010. júl. 12. 21:35
Te tudod a tied menyivel megy??
8. 6f0d63b7ea (válaszként erre: 7. - Pistiisti52)
2010. júl. 12. 21:32

:DDDDDDDDDDDDDDDD


aranyos...mihez képest is a 100 W-t?

2010. júl. 12. 21:27
például:amikor a televíziót lecseréltem,fontos szempont volt hogy az új ne fogyasszon 100W-nál többet óránként .
2010. júl. 12. 21:26
hát nem nagyon tudok szóhoz jutni 2okból is amit elcseszett az emberiség azt még nem látja be így nem tudja helyrehozni ad2 amilyen világban élünk lóvé ügyileg örülök ha nem a munkahelyemről tolnak majd a koporsóba feltéve ha lesz megint munkahelyem
5. 6f0d63b7ea (válaszként erre: 1. - Pistiisti52)
2010. júl. 12. 21:19

Erről mindig az jut eszembe:


"Sosem leszek olyan, mint az anyám/apám."


Valahogy 22 csapdájának tűnik...


Mellesleg mire való a zsiráf?

4. Mocori (válaszként erre: 2. - 6f0d63b7ea)
2010. júl. 12. 21:19
:D
2010. júl. 12. 21:17
kézi meghajtású számítógép? :)
2010. júl. 12. 21:16
Szóhoz sem jutok!
2010. júl. 12. 21:09

Tippek, javaslatok, titkok amit megosztanál másokkal!!

Azért hogy a pénzed,az egészséged,az élhetőbb kör-

nyezeted megmaradjon!

És a legfontosabb, hogy fennmaradjon az utódainknak

az élhető bolygónk !

Szólj hozzá !!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook