Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Spondylolisthesis csigolyaelcsúszás fórum

Spondylolisthesis csigolyaelcsúszás (beszélgetős fórum)


2018. dec. 9. 15:03

Sziasztok!


17 évvel ezelőtt 3 mm volt a csigolyaelcsúszásom (L5-S1-nél), de mára már sajnos 10 mm. Az állandó hátfájáshoz már szinte hozzászoktam, de mostanában járáskor a jobb oldalamon, hátul váratlanul iszonyatosan bele szokott nyilalni. Olyankor mozdulni sem merek egy darabig. Csak lassan merek mozogni és állandóan behúzva a fenekem magam alá, mert rettegek mikor hasít újra bele. Sajnos nem csináltam a gyógytornát és súlyfeleslegem is van. Főleg a hasamon. Elkezdtem megint gyógytornászhoz járni. A reumatológus rám ijesztett, mert ő azt mondta, hogy műteni kellene. Természetesen ez lenne az egyik utolsó dolog amire vágyom az életben. Főleg azért, mert szövődményeknél, ha ritkán is, de előfordulhat bénulás, vizelet és széklet visszatartási zavar. Két nap múlva megyek egy idegsebészhez. Abban reménykedem, hogy nem akar egyből vágni. Szeretnék hallani tapasztalatokat olyanoktól, akik szintén ilyen problémával küszködnek, vagy akik már túl vannak a műtéten.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook