Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Split klímával párátlanitani? fórum

Split klímával párátlanitani? (beszélgetős fórum)

9. Gaby76 (válaszként erre: 8. - Ikee)
2010. máj. 30. 21:59

Nálunk meg az a "vicces", hogy télen száraz a levegő, akkor párásító készüléket használunk. :-) nyáron meg párás és párátlanítunk!

Ráadásul allergiás vagyok, időnként pont a klíma bekapcsolása segit, hogy abbahagyjam a köhögést.

Egyébként fűtésre is nagyon jó, és nem dobja meg nagyon a villanyszámlát (a plazmatévé jobban megdobta anno)

8. ikee (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2010. máj. 30. 21:36

Köszi :)

Igen ,sajnos nem olcsó ,de a reggeli 90% .-os pára mellett már alig kapok levegőt ...és megint esett az eső.... :(

7. Gaby76 (válaszként erre: 6. - Ikee)
2010. máj. 30. 20:43
az mindenkeppen a teljesitmenytől, a helyiség méretétől és a páratartalomtó függ. De elég hamar érezni a hatását. 5 perc vagy kevesebb. Szinte azonnal megkönnyebbül az ember (főleg ha közel ül a klimához). Nekunk 40 negyzetmeteres 2 szobas lakasra van 1 berendezes, kint azonnal érzem, hogy javul a helyzet, a belső szobában meg kell az az 5-10 perc. Sok pénzbe került, de nem bántam meg a kímát, az biztos
6. ikee (válaszként erre: 5. - Gaby76)
2010. máj. 30. 18:58

Köszi :) A bekötéssel nincs gond :)

Az érdekelne még,h mennyi idő alatt viszi le a párát ??

5. Gaby76 (válaszként erre: 2. - Krinya5)
2010. máj. 30. 18:52
Amit még ajánlani tudok: mindig egy picit nagyobb teljesítményű klímát vegyél, mert akkor nem kapcsol be olyan gyakran és kevesebbet fogyaszt + ne sajnáld rá a pénzt, mi se a legolcsóbbat vettük - a bekötés úgyis többe kerül, mint maga a klíma
4. Gaby76 (válaszként erre: 2. - Krinya5)
2010. máj. 30. 18:51
Hát én meg tapasztaltam, hogy jó!
3. Gaby76 (válaszként erre: 1. - Ikee)
2010. máj. 30. 18:50
szia! nekünk is split klimank van, észeknyugati fekvésű tető alatti saroklakásunk van (aprilis elejétől kel klimazni, télen is alig fűtünk). A klimának van párátlanító funkciója, eső előtt vagy eső után, amikor nagyon párás a levegő, akkor szoktunk párátlanitani. Kiválóan alkalmas rá, de hozzá kell tennem, egyidejűleg hűti is a levegőt annak ellenére, hogy ilyenkor nem hűtés funkció van beállítva, hanem csak párátlanítás
2010. máj. 30. 18:49
Én azt olvastam, a klíma nem túl jó párátlanító. Inkább vegyél párátlanítót erre a célra.
1. ikee
2010. máj. 30. 18:35

Sziasztok!

Split klímát szeretnénk venni ,mert nagyon magas a páratartalom a szobánkban (van ,h reggel 90%) Használ valaki klímát erre a célra?Márkát írjatok !

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook