Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális Kávéház fórum

Spirituális Kávéház (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. aug. 27. 00:59

"A bátorság, kurázsi szó nagyon érdekes. A latin "cor" tőből származik, amelynek a jelentése: "szív". Tehát akinek van kurázsija, vagyis bátor ember, az a szívére hallgat. És a gyávák, csupán a gyávák hallgatnak az eszükre; félnek, ezért a logika biztonságával veszik körül magukat. Rettegnek, eltorlaszolnak minden ajtót és ablakot - teológiával, fogalmakkal, szavakkal, elméletekkel, és e bezárt ajtók és ablakok mögé rejtőznek."


/OSHO/

2019. aug. 27. 00:56

"A bátorság alapvetően annyit jelent, hogy kockára teszed az ismertet az ismeretlenért, a megszokottat a szokatlanért, a kényelmest a kényelmetlenért, a távoli cél felé tett fáradságos zarándokútért. Senki sem tudja, vajon képes lesz -e mindezt végigcsinálni. Hazárdjáték, de csak a hazárdjátékosok tudják, mi is az élet."


/OSHO/

2019. aug. 27. 00:54

"A bátorság azt jelenti, hogy minden félelmünk ellenére nekivágunk az ismeretlennek. A bátorság nem azonos a félelemnélküliséggel. Félelem nélkülivé akkor leszel, ha egyre bátrabbá és bátrabbá válsz. Ez a bátorság legvégső élménye: a félelemnélküliség a tökéletes bátorság ajándéka. Kezdetben azonban nincs nagy különbség a gyáva és a bátor ember között. Az egyetlen eltérés abban mutatkozik, hogy a gyáva a félelmeire hallgat, és azokat követi, míg a bátor nem törődik az aggodalmaival, hanem egyenesen előrehalad. A bátor ember minden félelme ellenére nekivág az ismeretlennek. Tisztában van a félelmeivel, tudja, hogy ott vannak vele."


/OSHO/

2019. aug. 27. 00:51

HÁTIGEN!


[link]

2019. aug. 27. 00:43

- A tegnap elmúlt és egy új nap kezdődik.


- A Hold fénye már nem úgy fog sütni, mint tegnap.


- A Nap fénye már nem úgy fog sütni, mint tegnap.


- A levegő már nem úgy fog áramlani, mint tegnap.


- A víz már nem úgy fog folyni, mint tegnap.


- A múltban történt dolgok már nem fognak megismétlődni.


- Változunk.


- Az idő is változik.


- Az élet is változik.


- A pillanat mindig ÖNMAGA!

2019. aug. 27. 00:11

Régen írtam ide, de most megteszem!


***


- AZ EMBER NEM IS TUDJA MIVEL ÁLTATJA MAGÁT, AMÍG ÉSZRE NEM VESZI!


- EZÉRT A 'FELÉBREDÉS' ELSŐ ÁLLOMÁSA AZ, HA ŐSZINTE VAGYOK SAJÁT MAGAMMAL! EZT NEM SPÓROLHATOM MEG, MERT CSAK ÍGY JÖVÖK RÁ, HOGY MIT AKAROK ÉS MIT NEM! ENNYIVEL TARTOZOM SAJÁT MAGAMNAK, HOGY LEGALÁBB ÉN TUDOK RÓLA! ÖNMAGAMAT NEM CSAPOM BE!


- MAJD EZT AZ ŐSZINTESÉGET MÁSOKRA IS KISUGÁRZOM, LEGYEN BÁRMILYEN KÖVETKEZMÉNYE, MERT CSAK ÍGY TUDOM HITELES IRÁNYBA TERELNI ÖNMAGAM ÉS MÁSOK ÉLETÉT!


- A KÖVETKEZMÉNYEK, AMIKET ELŐIDÉZTEM, FORMÁLJÁK SORSOMAT, AKÁR KELLEMES, AKÁR KELLEMETLEN A TAPASZTALAT.


- A KÖVETKEZMÉNYEK NEM ADNAK OKOT A KIBÚVÓRA, TELJES MÉRTÉKBEN VÁLLALNOM KELL A FELELŐSSÉGET A DÖNTÉSEIMÉRT. BÁRMIT IS TETTEM, AZT 'FELELŐSSÉGEM' TELJES TUDATÁBAN VAGY TUDATLANSÁGÁBAN CSELEKEDTEM!


- A MÚLTAM ELMÚLT, A JELENEM ITT VAN ÉS EGYSZERRE FORMÁLJA A MÚLTAMAT ÉS A JÖVŐMET! AZ IDŐ PEREG ÉS NEM JÖN VISSZA, MIVEL A PILLANAT TÜKRÉBEN AZ IDŐ EGY MOZGÓ JELENSÉG, AMI MEGHAL ÉS ÚJJÁSZÜLETIK, AZAZ KELETKEZIK ÉS ELMÚLIK. ÉPPEN EZÉRT, AKI A SAJÁT ÉLETÉBEN ÉL, ANNAK MEG KELL BECSÜLNIE AZ IDŐT, MERT HA ÖRÖK JELENKÉNT NEM TUDJA ÉRZÉKELNI, HÁT MEGTANULJA A MÚLT, JELEN ÉS JÖVŐ GYORS VÁLTAKOZÁSÁBAN! EKKOR ÉSZREVESZI, HOGY MINDEN MEGHAL ÉS ÚJJÁSZÜLETIK, FOLYAMATOSAN MOZOG ÉS VÁLTOZIK. MINDEN PILLANAT EGY FIX LEHETŐSÉG, UGYANAKKOR EGYETLEN PILLANAT SEM LESZ UGYANAZ AZ IDŐBEN, MINT AZELŐTT! EZ A FELISMERÉS AZ IDŐ ÉS A PILLANAT LEHETŐSÉGÉNEK A TISZTELETE!


- ESSEN MÉG SZÓ AZ ÁLTALAM OLY NAGYRA BECSÜLT BÁTORSÁGRÓL. UGYANIS ENNEK FÜGGVÉNYÉBEN DŐL EL, HOGY MENNYIRE MERÜNK ŐSZINTÉK LENNI, HITELESEK LENNI, ÖNMAGUNKAT ADNI, DÖNTENI ÉS CSELEKEDNI, BÁRMI LEGYEN IS A KÖVETKEZMÉNYE! HA NEM VAGYOK BÁTOR, AKKOR HAJLAMOS VAGYOK ÖNMAGAMRÓL MEGFELEDKEZNI, A SAJÁT ÉLETEMRŐL MEGFELEDKEZNI, A SAJÁT SZÁNDÉKAIMRÓL MEGFELEDKEZNI, A SAJÁT BOLDOGSÁGOMRÓL MEGFELEDKEZNI! A BÁTORSÁG HIÁNYA BŐVEN ELÉG ARRA, HOGY MÁSODPERCEK ALATT ROMBA DÖNTSEM A SAJÁT ÉLETEMET ÉS A BOLDOGSÁGOMAT! ERRE CSAK AKKOR JÖVÜNK RÁ, HA TUDJUK MILYEN BÁTORTALANNAK LENNI! ÉS HA BÁTORTALANOK VAGYUNK, AKKOR SEMMIBEN NEM MERÜNK KOCKÁZTATNI, AMIBEN HISZÜNK, VAGY AMI FONTOS NEKÜNK! EZ PEDIG AZ IDŐ ÉS A PILLANAT LEHETŐSÉGÉNEK AZ ELTÉKOZLÁSA!


***

1511. Mo-Ma (válaszként erre: 1510. - D7ba7bf7ff)
2019. márc. 3. 00:02

Mint említettem, sok-sok részigazságot mondasz.

A fórumcím nagyon jó!

Nekem angyalok beszélgetése egy "kávéházban" jutott eszembe erről a fórumcímről első blikkre.

(Egyébként az is valójában, de ezt ne híreszteld!)

1510. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1509. - Mo-Ma)
2019. febr. 18. 00:28

A szellemi létállapothoz képest ez a világ tökéletlen, különben mi értelme lenne itt lenni, nemesedni a léleknek?


Persze, kerek abban az értelemben hogy minden a harmónián alapszik, különben szétesne. Kellenek a ritmusok, a harmóniák, a törvények.


Bizonyos szintig csak az ember tudja bomlasztani a folyamatokat, de ráébred hogy ehhez kevés, mint mackósajtban a brummogás. Végső soron az egyensúly fog győzedelmeskedni.


Szerintem a lúgos közeg a harmónia állapota és az attól való eltérés igenis okozhat problémákat.


Az ember sav-bázis eltolódását ma is lehet mérni, tesztcsíkokkal, egyebekkel.


Ha nem tolódna el, akkor nem lenne szükség betegségfolyamatokra.


Semmire nem vagyunk kötelezve, így a táplálkozásban is tévedhetünk. Az idő mindent igazol.


Ez a tévedés, ez az egyensúly eltolódás meg van engedve.


Egy bizonyos szintig! Utána jönnek a következmények.

1509. Mo-Ma (válaszként erre: 1506. - D7ba7bf7ff)
2019. febr. 17. 15:30

Elnézést kérek tőled, sok-sok részigazságot írsz, de az én nézetemben a kiinduló pontra még nem "haraptál rá".

"Nyilván egy tökéletes szellemi létállapotban nincsen szükség karmára, mert minden KEREK!

De amíg nem kerek minden, addig "iskolába" jár a lélek. Földi iskolába."

Minden KEREK. Mert ha nem lenne kerek, azaz tökéletes, akkor minden pillanatok alatt szétesne. A lélek "iskolába járásával" annyiban egyet értek, hogy a lélek testből való eltávozása után rendre "visszakívánkozik" IDE, aztán egyszer csak nem... azt sem tudjuk, hogy miért kívánkozik vissza, azt sem, hogy már mikor nem... ez szó szerint már "nem a mi világunk".

Egy a biztos. Amikor én ezt írom, és amikor ezt te olvasod, akkor mindkettőnk életében MINDEN RENDBEN VAN, MINDEN A HELYÉN VAN.

Miért? Azért, mert különbség van az Életet és az élet között.

Legalább egy dimenziónyi. :)

Az Élet az van, minden tekintetben határtalan és köszöni, jól van.

Az élet az az, ami éppen veled történik - minden gyönyörével és minden fájdalmával. Ugye van különbség?

-----------

Példa a jelenlegi életed, a tested működésének tökéletességére.

Nagy divat a lúgosítás manapság. Üzlet. Sokan beszopják.

Mind az artériás vér, mind a sejteken belüli és kívüli folyadéktér vegyhatása 7,35 és 7,45 pH között mozog. MINDIG!!!

Ha egy kiskanál citromlevet lenyelsz, már a szervezet hevesen dolgozik, hogy semlegesítse azt, ha egy kiskanál szódabikarbónát beveszel, arra is hasonló a reakció. (A vese és a tüdő oxigén-széndioxid aránya lép ilyenkor a leghamarabb akcióba (természetesen a gyomor szekréciója mellett). Ennyire KEREK a rendszerünk.

Figyeld! Ha egy ilyen "lúgosítás" őrülettel 10 milliókat lehet hülyíteni csak a pénzért, akkor szerinted még mennyi hülyeséget képesek elhinni...?

1508. ab61752c45 (válaszként erre: 1495. - D7ba7bf7ff)
2019. febr. 17. 09:06
a fizikai törvények alól.nehéz lenne,profán dolog,de akkor nem lógna a melled a térdedig.
1507. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1500. - Mo-Ma)
2019. febr. 17. 01:20

Azzal egyet értek, hogy mindezek csak szavak, címkék. De olyan fontos címkék, amire egyesek éveket, évtizedeket várnak, hogy spirituálisan beazonosítsanak egy problémát.


Mert a lélek nyitottsága a spirituális fogalmak előtt is létezett, de vágya volt beazonosítani a tapasztalatait.


Akkoriban lehet hogy csak úgy érzékelte a világot, mint a Fényességtől való eltávolodás vagy közeledés lehetőségét.


Ez a Fényesség az Isteni Eredet, az Ősállapot, a Forrás.

1506. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1500. - Mo-Ma)
2019. febr. 17. 01:12

Mikor nincs szó leszületési kötelezettségről?


Amikor meghaladjuk azt a szintet, ami ide visszahúz.


De honnan tudjuk hogy mi húz vissza??


Erre kell az önismeret.


És mi húz vissza?


A tökéletlenség, amit egyesek "karmának" neveznek.


Nyilván egy tökéletes szellemi létállapotban nincsen szükség karmára, mert minden KEREK!


De amíg nem kerek minden, addig "iskolába" jár a lélek. Földi iskolába.


Egy olyan iskolába, aminek minden megnyilvánulása ok-okozati, azaz "karmikus".


És hogy mit bélyegez jónak-rossznak valaki, az az ő látásmódjától függ, ezzel is könnyíti vagy nehezíti a saját szabadulását.

1505. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1499. - Cymbelyne)
2019. febr. 17. 01:03

Ezeket a sorokat könyvbe tenném, mert aranylanak.


:)

1504. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1498. - Cymbelyne)
2019. febr. 17. 01:02

Az már nagy dolog, ha magadba nézel.


De kinek érdeke ez?


Az a lényeg, hogy másoknak túljárj az eszén!!


Nem??

1503. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1497. - Cymbelyne)
2019. febr. 17. 01:01

Lehet hogy azt értette, de akkor sem használunk ilyen nagy szavakat mert egészen mást jelent, mint amit gondolt.


És ha még a jelenlegi élet karmájára gondol, az sem olyan hipp-hopp dolog!


Nagyon nem!


Egy állás nem fogja csettintésre megoldani a problémát.


Nálam itt bukott el a történet.

1502. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1496. - Asinel 75)
2019. febr. 17. 00:58

Azt írta, hogy "karma kereke", ami egyet jelent a létforgataggal.


Nagyon erős kijelentés.


Aki tanulmányozta egy kicsit is a keleti tanokat, annak vétek ilyet kiejteni a száján.


Már bocsánat!

1501. Cymbelyne (válaszként erre: 1500. - Mo-Ma)
2019. febr. 16. 09:32
Ok-okozat. Ilyen egyszerű. Nem kell túlbonyolítani. Amíg leszületsz ide, addig teremtesz, ha akarsz, ha nem, pont ez a lényeg, hogy nem vagy tudatában. És ha teremtesz, annak következményei vannak, akár jó, akár rossz, azért pedig felelni kell.
1500. Mo-Ma (válaszként erre: 1495. - D7ba7bf7ff)
2019. febr. 16. 02:04

NINCS KARMA.

Ezt az ember azért találta ki, hogy értelmet adjon az életének.

Minden cselekedet annyira "helyes" vagy "helytelen", amennyire te (a tudatod) azt annak tekinti. Amennyire a te "lelkiismereted" jónak, vagy rossznak veszi. Semmi más kritérium nincs!

A lélek nem azért születik újra és újra, hogy "ledolgozza" a karmáját.

A lélek azért születik újra és újra, hogy ebben a dimenzióban annyira megértse, hogy mi a feltételes és mi a feltétel nélküli, mi az önzetlenség és mi az önzés, mi az érték és mi az értéktelen, hogy aszerint kezdjen viselkedni, aszerint kezdjen élni, az legyen a természetes a számára. Ez a cél és nincs semmiféle karma.

A keleti gondolkodásban annyira elterjedt a karma, mint a keresztény világban Jézusnak az ember bűneit átvállaló kereszthalála. Mindkettő illúzió.

Az ember a teljes világát antropomorfizálta ("emberszerűsítette"). (Istent bosszúállónak, haragvónak tekinti, az UFO-kat csak úgy tudja elképzelni, hogy csak ellenségesek lehetnek, stb.) Ez van a karmával is. Az ember az emberi agyával eldöntötte, hogy ez milyen marha logikus. (Ez kb. annyira logikus, mint a keresztény egyházak szövege, hogy ha jó vagy, akkor a mennyországba, ha rossz, akkor a pokolba jutsz.)

Szerintem körültekintőbben kellene kezelni a karma szót.

1499. Cymbelyne (válaszként erre: 1496. - Asinel 75)
2019. febr. 15. 18:35
Nehéz belátni, hogy mi vagyunk a felelősek mindenért, mert nem látunk eléggé a dolgok mélyére, hogy milyen erők működnek körülöttünk. Mindig csak a felszínt látjuk. A mélyben meg ki tudja, mi van, és hogy milyen hibát követtünk el, ami miatt "ver minket a sors". És még meg is kell érni arra, hogy szembesüljünk ezekkel a hibákkal.
1498. Cymbelyne (válaszként erre: 1496. - Asinel 75)
2019. febr. 15. 18:32
Nehéz nem másokat hibáztatni, mert annyira beleragadunk a problémáinkba. Ahhoz felül kell emelkedni, hogy ne hibáztassunk. Nekem is nehéz, pedig én mindig azon voltam, hogy magamba nézzek, de hát nem olyan egyszerű ez. Hosszú és rögös az út, nem elég csak akarni. Tenni is kell érte. De ha a szándék meg van, akkor az már fél siker. Sokakban a szándék sincs meg. Magasról tesznek rá.
1497. Cymbelyne (válaszként erre: 1495. - D7ba7bf7ff)
2019. febr. 15. 18:29
Nem lehet, hogy ez alatt azt értette, hogy a jelenlegi életünk karmáján emelkedhetünk felül? Van lehetőségünk rálátni a hibáinkra és ha sikerül felülemelkedni, akkor egy új kör indul magasabb szinten. Persze az is karma, csak a minőség jobb.
1496. Asinel 75
2019. febr. 15. 10:09

Szerintem arra gondolhatott, hogy egyre többen

felismerik, mik azok a dolgok az életükben, amik

már nem működnek, amik feleslegesen rabolják az energiájukat és amikkel csak újra ugyan azokat a köröket tapossák, ezáltal egy olyan szakaszba lépnek, ahol nem gyártanak maguknak újabb karmikus köröket.


Minél tudatosabb az ember, minél jobban odafigyel arra, hogy olyan dolgokat tegyen, amit a szeretet működtet, annál kevésbé fog negatív karmát teremteni magának.


Nyilván, mint ahogy írtad ez nem megy egy csapásra, csak kis lépésekben, de valahol el kell kezdeni.


A legnagyobb baj szerintem ott kezdődik, hogy sokan nem látják be, hogy minden ami az életükben megjelenik, azért ők a felelősek, hanem saját magukon kívül mindenki mást hibáztatnak a sorsuk miatt.


Éppen ezért mindig kívülről is várják a megoldást.

1495. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1493. - Asinel 75)
2019. febr. 15. 00:50

"...kilépve a mókuskerékből, a karma kerekéből, ami már 2019-ben megmutatkozik..."


Elnézést, de szerintem ez nagyon durva kijelentés, mert nem lehet csak úgy kilépni a karma kerekéből.


Ez kábé felér azzal, hogy azt kívánjuk az emberektől hogy legyenek megvilágosodottak.


Úgyhogy én ezt elég röhejesnek tartom, nem tudom mit akar ezzel megfogalmazni.


Már eleve az karma, hogy itt vagy a Földön, és csak úgy nem mentesülhetsz a lelki, szellemi és fizikai törvények alól.


Nem tudsz kilépni a mókuskerékből, ha csak nem mondasz fel a munkahelyen vagy nem veszel ki szabadságot. Létforgatag van és az életben maradási ösztönök nagyon erősen diktálnak.


Az ember még az érzelmeit, gondolatait sem tudja leküzdeni, nemhogy a LÉT-ösztönét.


Szóval nem kéne olyan nagy léptékben haladni...


Ez kis léptékben is elég húzós...

1494. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1493. - Asinel 75)
2019. febr. 15. 00:32

Energetikai szinten érezhető, hogy valami nagyon új dolog van.


Az, hogy ezt ki, hogyan fogalmazza meg, az az ő dolga.


Az is egyénfüggő, hogy ebből ki, mennyit érzékel.


Ez egy nagyon jó energia és vannak pozitív hatásai, de félő hogy annyira kiégtek az emberek, hogy sok időnek kell eltelnie amíg ráeszmélnek. Ez az önmagunkra zárulás tipikus esete. Ha besötétítem a szobámat, soha nem tudom meg hogy odakint mennyire süt a Nap! Kábé így kell elképzelni. Tehát ezzel mindenki maga sáfárkodik.


Egyetértek a cikk azon részével, hogy ha spirálisan nézzük a fejlődést, akkor egy körrel feljebb lehet jutni, de ez annyira embertől függ, hogy az elképesztő.


[link]


És hogy ez kinek mit jelent, az is egyéni.


Elvileg a lehetőségek adottak, én úgy gondolom.


Erre mondja a Biblia, hogy akinek van füle rá, az hallja...

1493. Asinel 75
2019. febr. 13. 09:57

Elkezdődik a szellemi szintemelkedés



2019. február 13.



Ami már egy ideje kibontakozóban van, most kap egy kezdőlöketet azáltal, hogy a Hold február 11-én, a Mars február 13-án áll egzakt együttállásban az Uránusszal a Halak csillagkép felfelé úszó fonalánál.



Rezgésszintünkben, tudatosságunkban való emelkedés lehetősége előtt állunk, ami a mai kor embere számára kivételes, megismételhetetlen lehetőség, hiszen az Uránusz 80 év múlva ér el ide újra.



Ez a folyamat már tart egy ideje, érezhető, ahogy egyre többen fordulnak a spiritualitás felé, egyre többen válnak tudatossá. Mindez az Uránusz munkája révén valósul meg, hiszen általa tudunk emelni a szellemiségünkön, ami a megváltás felé vezető első lépcsője. És ki ne akarna kilépni a szenvedés korából?



Jelenleg még a Halak csillagkép Al Rischa csillagánál jár, ami az összegzés pontja, itt az dől el, hogy valóban kiemelkedsz (Felfelé Úszó Halak), vagy még nem értél meg rá (ezt szimbolizálja a Visszafelé Úszó Halacska fonala) és maradsz ugyanazon a körön, futod tovább a megszokott életed.



A választás lehetősége az egyéné. Aki emelkedni akar, az megkapja a lehetőséget a Teremtőtől, el fog indulni egy új szintre, egy új hazába, hiszen a Felfelé Úszó Halak a Casseiopeia csillagaihoz emelkedik, aki a Csodaszarvas agancsa. Ő mutatta meg őseinknek az utat az új hazába. És mutatja számunkra is.



Aki az emelkedést választja, annak egy valóban új élet indul el, egy már magasabb szinten, kilépve a mókuskerékből, a karma kerekéből, ami már 2019-ben megmutatkozik, de majd 2020. januárjában indul be igazán, amikor az Uránusz véglegesen eléri a Kos csillagait. A Kos az új kezdet, előtte a Halak a lezárás.



Most tehát még abban az időben vagyunk, hogy összegezzünk, lezárjunk, letegyük a régi szokásokat, gondolati sémákat, önmagunkat korlátozó hiedelmeket.



Mindenképpen elindul a kör, a lehetőség abban áll, hogy ez a spirálon már magasabb szinten indulhat el, nem ugyanaz az ördögi kör fordul újra.



A kiemelkedéshez a szellemiségen kell emelni, a gondolatiságon változtatni, egyrészről elhagyni a lehúzó gondolatokat, másrészről kitörni azokból a korlátokból, amiket csak a fizikai síkon érzékelek, ezáltal korlátozom magam.



Ehhez kapunk most kezdő löketet a Holdtól és Marstól. Ma ráérezhetünk, aztán megkapjuk az erőt az elinduláshoz, a cselekvéshez. A Mars az új ereje, ő maga is szellemiség, ezáltal összeadódik a két kitörő erő. Érzitek mekkora lehetőség van ebben? A mostanában elkezdett dolgok, amik nem a megszokottról szólnak, van benne új, van benne más, van benne olyan, amit eddig nem mertél, annak van létjogosultsága, az fog tudni elindítani. Van ötleted?



Vágj bele. Kezdd el, légy merész. Ez fog tudni téged felemelni.


Forrás: Csillagtenger fb

1492. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1490. - Asinel 75)
2019. febr. 13. 00:38

A pozitív gondolat is lehet csapda, ha illúzió kötődik hozzá, ezt sokan nem hangsúlyozzák.


Inkább számolj le az önmagaddal és a környezeteddel kapcsolatos képzetekkel, az mindig hatásosabb.


És olyankor a pozitivitás is természetes, reális következmény.

1491. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1490. - Asinel 75)
2019. febr. 13. 00:34

Nos, félelemkeltés már régen is volt (70-es, 80-as évek), azért ott is voltak igencsak durva dolgok, bizony nekem is egy-két dologtól égnek állt a hajam hajdanán. Sőt, régebben még hatásosabb is volt, ma már inkább nevetséges. Egy zenével is akár ki lehetett hozni az emberből a frászt. Manapság jönnek a zombik, de csak röhögök rajtuk hogy mennyire szánalmasak. Régebben jobban elő tudták idézni az igazi félelmet, akár arcmimikával vagy egy szemvillanással. Az profi volt. És a régi társadalom át volt itatódva a félelemmel, ezt érezni lehetett. Nem új keletű a dolog.


Most inkább a stresszre mennek rá. Hogy ide-oda figyelj vagy ne figyelj, kapkodj, ne legyen időd csak az értelmetlen dolgokra, amik szintén stresszelnek. Ezerrel pörögj és ha fáradt vagy még jobban pörgesd fel magad. Ingerek mindenhol, mindened izegjen-mozogjon. Itt nem a félelem a legnagyobb baj, mert az emberek nem is inkább félnek, hanem idegbetegek. Szét vannak szóródva, pörögnek mint a búgócsiga.


Nyugodtnak, összeszedettnek, békésnek lenni az egyik legnagyobb erény. Egy dologra figyelni, egy dologban elmélyedni, befolyásolhatatlannak lenni.


Ha belekerülsz a darálóba, akkor te is olyan leszel. Ezért muszáj kívülre helyezned magad és nem közösséget vállalni ezzel az őrült rohanással.


Igen, a másik az erőszak és a mérhetetlen egocentrizmus, ami egymást erősíti. Most ezt nyomják, mintha természetes lenne.


Ez sajnos ugyanolyan mágia, nagyon kemény védekezni ellene, mert egy egész társadalom képviseli.


Védekezni csak úgy lehet, ha az ellenkező oldalon úgy megerősödsz, hogy el tudsz határolódni tőle. Másként nem.


Ezt jelenti a "szembemenni az árral".


A periférián élni úgy, hogy közben a középpontod felé haladsz, az egyik legnagyobb művészet. Szinte senki sem vállalja ezt a nagyszerű kockázatot. Mert meló, kihívás! Borzasztó lelki erő kell hozzá!


A tested a tér-idő mélyülő poklában, miközben lelked a legbékésebb, legfényesebb állapota felé közelít? Óriási paradoxon! Akkora szakadást élsz meg, hogy elképesztő. Mintha úgy másznál fel a csúcsra, hogy alattad egyre nagyobb mélység tátong. NOT EASY!


Ezt jelenti az idézet:


"Könnyebb vakon sodródni a mélység ösztönáramlataival, mint ellenállni a nehézkedés tömeghatásának. Könnyebb a fénytelen hétköznapok lapályán vesztegelni, mint a mulandó lét szakadékából a SZENT HEGY csúcsára felcserkészni."


/Szepes Mária/

1490. Asinel 75
2019. febr. 12. 17:31

[link]


Olvastam Bruce Lipton: Tudat, a belső teremtő című könyvét.Van már pár éve, de nagyon tetszett. Az is arról szól kutatásokkal alátámasztva, hogy az érzelmeink, gondolataink micsoda hatással vannak a sejtjeink működésére.


Csoda, hogy ilyen beteg a társadalom, hisz mindenfelől csak a megfélemlítés, a stresszes helyzetek teremtése árad felé. A Tévében még a mesékben is az erőszak, a félelem keltés van jelen leginkább.A hírekről nem is beszélve, meg az a rengeteg erőszakos videó játék.


Bár szerencsére úgy tapasztalom egyre többen próbálják amennyire lehet ezeket kizárni az életükből.


Szóval nagyon nem mindegy, hogyan érezzük magunkat, de így is hogy én ezt tudom mennyire fontosak lennének e pozitív gondolatok és érzelmek, egyszerűen magával tud sodorni a negatívitás és fogalmam sincs hogyan védekezhetnék ellene.

1489. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1488. - Asinel 75)
2019. febr. 10. 20:32

A nyitottságnak ez az átka, hogy esetleg olyat is észreveszel a másikban, ami lehet hogy benned már nincs meg. Ez a fajta érzékenység felelősség is, mert egyfajta "kereszt". Tudni kell hordozni. És persze segíteni is, ha van értelme.


Ez a szálka-gerenda esete nagyon nagy sláger, és az is lesz. Ez a korlátoltságból fakad, amikor elveszik az önreflexió. Egy erős ember bevallja (legalább önmagának), hogy hol hibázik. Tudja, tudatos marad rá, és ha kell, változtat.


Az elfogadás az mindenkinek kihívás, mert provokációk, ellenállások által csiszolódik a lélek.


A tökéletes elfogadás az tulajdonképpen buddha-szint.

1488. Asinel 75 (válaszként erre: 1487. - D7ba7bf7ff)
2019. febr. 10. 13:47

Én igyekszem azon elv szerint élni, hogy ne tegyek olyat mással, amit velem sem szeretném ha megtennék. Nagyon beletudom magam érezni a másik helyzetébe és ennek nem mindig örülök. Van az embernek elég baja, terhe, minek még a másét is cipelni.


Sokan viszont azt tapasztalom olyasmit várnak el a másiktól, amit maguktól viszont nem és szerintük ez teljesen normális. Ilyenkor nagyon pipa tudok lenni. Nyilván az elfogadással még vannak problémáim.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook