Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális felkészülés a szülésre, alternatív szülési formák fórum

Spirituális felkészülés a szülésre, alternatív szülési formák (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 26. 19:06

Ez a téma engem is érdekel. Valakinek nincs kedve társalogni róla? :D


Kár, hogy a fórumindító már nem tag. :(

11. Sena
2008. nov. 18. 20:56
Hú, csak most vettem észre hogy ez egy jó régi téma. Na mindegy most felfrissítjük egy kicsit! :)
10. Sena
2008. nov. 18. 20:54
Mit tennél ha nem indulna meg magától a szülés és meg kéne indítani? Akkor sajnos szükség van az infulzióra, műszerre és ezek sajnos korlátozzák az anyukát az ellazulásban. Én is így szültem :( Bár a lehetőségekhez képest mindent biztosítottak nekem a szülésznők ( labda, nyugalom, félhomály, 1-szer zuhanyzás), de kicsit megviselt hogy nem magától kezdődött el a dolog. Talán majd a második babánál így lesz.
9. 46c3a74386 (válaszként erre: 8. - Livia38)
2008. márc. 25. 16:47
Nagyon szépen köszönöm.Bízom benne én is hogy így lesz.
8. Livia38 (válaszként erre: 7. - 46c3a74386)
2008. márc. 25. 16:33
Sok sikert és boldog pillanatokat kivánok Neked és kivánom, hogy tegyed mind azt, amit szeretnél, amit tiszta szivéböl kiván az ember az valóra válik. : ))
7. 46c3a74386 (válaszként erre: 6. - Livia38)
2008. márc. 25. 16:28
Szeretnék majd sokat kirándulni,kint az erdőben lenni,úszni ha az egészségem megengedi,eljárni különböző kismama összejövetelekre beszélgetni és tapasztalatot szerezni,varrni...huh nagyon sok minden van :) Szeretném ha ez lenne életem egyik legemlékezetesebb éve.
6. Livia38 (válaszként erre: 5. - 46c3a74386)
2008. márc. 25. 16:24

aranyos : )

majd teheted, amit szeretnél, - egészen biztos!

5. 46c3a74386 (válaszként erre: 4. - Livia38)
2008. márc. 25. 16:22

Élvezném ha nem kellene dolgoznom :S

Csak sajnos egyenlőre sok mindent nem tehetek amihez lenne kedvem.

4. Livia38 (válaszként erre: 3. - 46c3a74386)
2008. márc. 25. 16:20
Christina, csak azt tudom Neked mondani csináld ugy ahogy a szived diktálj. Nem tudom hány honapos vagy?, ha még nagyon az elején akkor szerinem ezzel még nem kell talán foglalkoznod, ha ott leszel az a pillanat számit, hogy akkor hogy látod ezt a legjobbnak. Persze azt sem mondom ne is törödj ezzel, inkább most élvezd az idöt mint kismama. A többi megjön elöbb vagy utobb ugy is. ; )
3. 46c3a74386 (válaszként erre: 2. - Livia38)
2008. márc. 25. 16:06
Hát igen.Nekem valahogy mindig is az volt az elképzelésem (kiskoromban is utáltam a műszereket és a zöld ruhás embereket :)) hogy ha egyszer lesz kisbabám a lehető legnyugodtabb körülmények között szeretném világra hozni.Nem tudom mennyire lehet itt kórházakról név szerint beszélni,de ahogy elnéztem a neten nem említenek csak 2 ilyen kórházat Pesten.Amiket meg szoktam nézni műsorokat a tv-ben külföldön egy pár fokkal fejlettebbek a kórházak :) Jah meg az orvosok hozzáállása is teljesen más.
2008. márc. 25. 15:28

A belsö hozzáálás kérdése egy szülöszobában is rá lehet hangolodni az ilyesfajta meghitségre, az a kérdés, hogy szellemi szinten mennyire vagy ebben gyakorlot. Ha ilyen körülmények között is megy akkor ez adhat nelé egyfajta biztonság érzetet is.


Persze ha tágitókat és miegyebeket, spriccelnek az emberbe az már nem olyan jó.

2008. márc. 24. 13:44
Lehet hogy én látom rosszul és túlságosan közel állok a spirituális témákhoz,de úgy vélem a terhesség és a szülés nem áll meg csak a testi felkészülés szintjén.Ennél sokkal többet jelent.Mind a 9 hónap alatt és a szüléskor is fontos hogy ne csak lepörögjenek az események hanem felsőbb szinten is éljük át.Arra lennék kíváncsi hogy más is csak az ágyon fekve, agyon műszerezett szülést támogatja vagy jobban hisznek a ráhangoltságra és a meghittségre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook