Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirál, de milyen, ha nikkel érzékeny vagyok....? fórum

Spirál, de milyen, ha nikkel érzékeny vagyok....? (tudásbázis kérdés)


16. browning (válaszként erre: 14. - Lemoncello)
2010. szept. 3. 17:03

Figyelj... Nem tudom, a mostani spirálok milyenek, de amik kb 16-17 éve voltak..hát szó se róla de úgy fest, nem ért sokat mert vagyok:D:D

szóval nem tudom...:S

csak gondoltam mondom...:S

15. Lemoncello (válaszként erre: 14. - Lemoncello)
2010. aug. 5. 13:40
Plascit = Plastic
2010. aug. 5. 13:39

Sziasztok!

Voltam az SZTK-ban feliratni ezt a Goldlily Plascit-ot, fel is írta a doki, DE! Úgy írta föl, hogy meg sem vizsgált!

Most felhívtam a mobilszámán (amit nagy nehezen sikerült kinyomoznom), mert úgy látszik, jobban járok, ha magánrendelésen tetetem föl!

Hétfőn kellene mennem, de most belém bújt a kisördög, hogy vajon jót írt-e föl vizsgálat nélkül??? Mert mint a gyógyszertárakban való érdeklődés kapcsán meg tudtam, ebből is van mini + normál méret....

Azt nem tudom, hogy nekem mit írt föl, mert nem tudom kibogarászni a receptről. Ki meg még nem váltottam, mert még mindig nem vagyok 100%-ban biztos benne, hogy tényleg föltetetem. Én már csak ilyen (túl)aggódós vagyok!:(((

Szerintetek mit csináljak???

13. Lemoncello (válaszként erre: 12. - Mikebubu)
2010. júl. 22. 10:09

De jó, hogy csupa jót írsz!:))) Egyre inkább úgy gondolom, hogy ha megyek a dokihoz mondani fogom neki, hogy ezt a fajtát szeretném!:)

Én is csak tampont használok, úgyhogy örülök neki, hogy nem kellene lemondanom róla a Plastic mellett sem!:)

Kérdezhetek még egyet? Ezt a fajtát is akkor teszik föl, ha éppen meg van?

2010. júl. 22. 09:29
Csak tampont használok, és nem zavaró aktus közben, észre sem vesszük.
11. Lemoncello (válaszként erre: 10. - Mikebubu)
2010. júl. 22. 09:15
Tampont használni tudsz mellette? Aktus közben nem zavaró?
10. mikebubu (válaszként erre: 8. - Lemoncello)
2010. júl. 22. 09:13
7 hónapja van fenn. Az első két három hónapban voltak extra görcsök (de inkább a középidőben, nem menstruáció alatt).
2010. júl. 22. 09:11

Mirenát használok másfél éve az első fél év szörnyű volt,de most is ezt választanám,igaz drága,de ha azt számolom megtérül az ára a tablattákkal szemben.

Számomra is elég a ciklus napjain a tisztasági betét,ami emeli a konfort érzetett.

8. Lemoncello (válaszként erre: 7. - Mikebubu)
2010. júl. 22. 09:07
És mióta van fönt neked? Nincsenek extra görcseid sem?
2010. júl. 22. 09:03
Jelentem nekem Goldlilly plastic van, szintén fémérzékenység okán. A kisebb hatékonyság talán ha 1%-ot jelent. A menstruáció valóban bővebb volt a felrakár utáni első 2-3 hónapban, de azóta rohamosan csökken, és mostanra normál. Én csak ajánlani tudom.
6. Lemoncello (válaszként erre: 5. - Smile72)
2010. júl. 22. 08:57

Az ára az ellenérvek listáján nálam csak a 2. helyen van, mert ha nagyon akarnám, ki tudnám fizetni. A fő érvem ellene, hogy hormonos. Ha bevállalnám a hormonokat, akkor inkább már gyógyszer, de éppen az a lényeg, hogy nem akarok hormont!

Most olvastam egy spirálról, amit fémérzékenyek is használhatnak és nem hormonos!

Multiload CU 375 Ezt ismeri valaki?

2010. júl. 22. 08:52

Helló!


Tudom, hogy a Mirena drága, viszont nekem is az van fenn (3 hónapja) szintén fém allergia miatt és azt kell mondjam, hogy nagyon jó, megéri az árát. Egyben én sem tudtam volna kifizetni azt a 45.000,- pénzt, én úgy csináltam, hogy mikor elhatároztam, hogy nekem Mirena kell, elkezdtem gyűjtögetni havi 5, 8, 10 ezrével, - mikor mennyit sikerült félre tennem - és így vettem meg. Gondolkodtam én is plastic spirálon is, viszont attól állítólag bővebb vérzéssel jár a menstruáció. A Mirena mellett viszont alig van valami, elég a tisztasági betét. Szerintem ez is mellette szól. Persze te tudod, én nem akarok a pénztárcádban kotorászni, de érdemes megfontolni.

4. Lemoncello (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2010. júl. 22. 08:31
Hetek óta kutakodom a témában és mindenhol azt olvasom, hogy a Plastic kevésbé biztonságos, mint a fémesek.:((( Kíváncsi leszek, hogy a doki mit mond rá?
2010. júl. 22. 08:28

Nikkel érzékeny vagyok, de szeretnék spirált feltetetni. Tudom, van már a Mirena, de azt nem szeretném, mert hormonos, na meg egyben kicsengetni 45 000 Ft-ot kb., hát sok! Aztán van a Goldlilly Plastic, ami szintén műanyag, nem hormonos, de arról meg azt mondják, hogy kevésbé biztonságos, mint a fémesek.

Szóval jobb lenne mondjuk arany spirál. Ahogy az elején írtam nikkel allergiám van, de az aranyat bírom. Hordok gyűrűket, láncot, fülcsit stb is. Vajon az arany spirált bírnám szerintetek? Van valaki hasonló helyzetben? Kb 10 éve volt Goldlilly Silverem, d csak 1 hónapig, mert végig véreztem és levetettem. Persze azt nem tudom, hogy a nikkel allergia miatt volt vagy csak úgy szimplán? Azóta eltelt 10 év, talán az arany bejön...

2010. júl. 22. 08:23
Goldlily plastik. Én is fémérzékeny vagyok, éppen most gondolkodom rajta.
2010. júl. 22. 08:22
Spirál, ha nikkel érzékeny vagyok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook