Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Spinning magas pulzussal fórum

Spinning magas pulzussal (beszélgetős fórum)


22. KGyula (válaszként erre: 21. - Zamila)
2015. febr. 24. 11:23
Nincs kizárva, kedves Zamila. Mindenesetre, azóta sem voltam orvosnál... Várom, hogy rám telefonáljon (szokott). Amikor eszébe jut, hogy hosszú ideje nem látott, megnézi a nyilvántartásban, mikor jártam nála, milyen gyógyszert írt föl, az elfogyott-e már, aztán eltöpreng: hol lehet a Kovács úr? És érkezik a telefon...
21. Zamila
2015. febr. 18. 19:24
Vagy öregszel no :D Lassul az anyagcsere,lassul a pulzus stb :D
20. bibity (válaszként erre: 19. - KGyula)
2015. febr. 18. 10:52
Lehet, hogy más is változott, pl. máshogy eszel, vagy több vizet iszol, több gyümölcs-zöldség, vagy nyugdíjba ment a legidegesítőbb kollégád :DD
19. KGyula (válaszként erre: 18. - Zamila)
2015. febr. 17. 20:44

Ez igaz, kedves Zamila, de azonos körülmények között, tavaly plusz szedtem a Valsartant, és ezzel együtt magasabb volt a pulzusszámom, és valamennyire a vérnyomásom is...


Na, majd meglátjuk, hogyan alakulok a jövőben.

18. Zamila (válaszként erre: 17. - KGyula)
2015. febr. 17. 19:11
Szeded a Concort,az rendben tartja a pulzusodat,vérnyomásodat,gondolom.
17. KGyula
2015. febr. 17. 10:58

Sziasztok!


A magas pulzusszám nem feltétlenül a gyenge kondíció következménye, annak számtalan oka lehet.


Nekem világéletemben úgynevezett "sportszívem" volt, ami annyit jelent, hogy a bal kamra és az aorta enyhe (tehát nem kóros) megnagyobbodása mellett, a pulzusszámom a normál 72-76 helyett, alapból 90 volt.


Különösképpen nem mértem, nem foglalkoztam vele, bár az edzőtermekben mindig problémát okozott: amikor a koromhoz képest beállítottam a gépen a pulzusszám plafont, rövid idő múlva jelzett a rendszer (sípolt mint állat). A 90-100 fokos szaunában néha megmértem: az eredmény 160 volt, de semmilyen problémát nem okozott. A hideg-vizes merülés után simán, erőltetett tempóban, nem ritkán úszókesztyűvel "lenyomtam" 20 vagy 30 hosszt, aztán vissza a szaunába és kezdtem elölről...


Nagyjából 2006 nyarán, mellkasi diszkomfort-érzés miatt utaltak be kardiológiai vizsgálatra. A szokásos EKG, vérnyomásmérés és szívultrahang után, egészen a terheléses EKG-ig jutottam el. A diagnózis: szív- és érrendszeri probléma nincs, tiszta, ritmusos szívhangok, csak az a szapora pulzus... Az okát a mai napig nem tudom, maximum csak sejtem, de egy biztos: ha nincs szív- és/vagy érrendszeri elváltozás, akkor az "agyadban" kell keresni a problémát, mert mint mindent, a szívverést is az agy irányítja (nem éppen tudományos megfogalmazás, de így van).


Orvosi utasításra napi egy Concor 5 Plust és egy Diovant (később Valsartant) szedtem, noha a vérnyomásommal soha nem volt probléma. De még így is, reggelente 92 volt a pulzusszámom, a vérnyomásom pedig 120-125/75-80 között mozgott.


Amikor ittam (márpedig ittam), akkor a gyógyszer ellenére is 120-on pörögtem, nem ritkán ilyen pulzusszámmal feküdtem le, hajnalban, általában 3-4 óra alvás után pedig olyan szívverésre ébredtem, hogy majd' kiszakadt a mellkasom.


Kétszer voltam kardiológiai kontrollon: legutóbb a "fapados" Kőbányai Egészségház helyett a "híres" Kútvölgyiben, ahol külön kérésre csináltak terheléses EKG-t, mert a normál EKG, a szívultrahang és a Holter (24 órás vérnyom- és pulzusszámmérés) eredménye nem indokolta volna. A diagnózis mindkét esetben ugyanaz volt: érrendszeri probléma nincs, tiszta, ritmusos szívhangok, csak az a szapora pulzus...


Végül, odáig jutottam, hogy ha ittam, már este is be kellett vennem egy "sima" Concor 5-öt, mert az orvosok azt mondták: "Kovács úr! Értse meg: ennyit nem verhet!"


Mindjárt befejezem... Hosszú évek, mondhatni évtizedek óta, az év első három hónapjában absztinens vagyok. Ilyenkor nem szedem az esti Concor 5-öt és reggelente is "csak" 80-84 a pulzusom. Igen ám, de az idén történt valami, amire ugyanúgy nincs magyarázat, mint a szapora pulzusszámra.


Miután január 6-tól abbahagytam az ivást, nagyjából egy hét múlva (de lehet, hogy korábban, csak nem tulajdonítottam neki jelentőséget), fáradt és aluszékonnyá váltam (amúgy is, jó alvókám van). Egy pénteki napon, amikor előadást tartottam az egyetemen, szó szerint szédültem... (Ehhez tudni kell, hogy egy komolyabb közlekedési balesetet nem számítva, eszméletvesztésem soha nem volt, a katonaságnál sem "hullottam ki" a sorból, küzdősportos múltam során is maximum csak "megfogott" egy-egy ütés vagy rúgás, szóval, én és a szédülés, az két külön világ.)


Otthon feleségem megmérte a vérnyomásomat (nejem az egészségügyben dolgozik, hagyományos, higanyos vérnyomásmérőnk van, az nem téved), és megdöbbenve tapasztaltuk, hogy 110/75, a pulzusszámom pedig 72... Pislogtam, mint vett malac, amikor új ólba kerül. Fogtam magam, gondoltam egy merészet és abbahagytam a reggeli Concor Plus 5-öt és a vérnyomáscsökkentő szedését, és... és ennek már több mint egy hónapja. A pulzusom reggelente és délelőttönként 76-80 között mozog, a vérnyomásom (napi 2-3 alkalommal méri a nejem) 120-125/80-85 között van.


Ami érdekes: késő estére 23:00-24:00 órára, a pulzusom néha felmegy 96-100-ra, de általában 82-86, ezért a biztonság kedvéért lefekvés előtt "bekapok" egy "sima" Concor 5-öt...


Orvosnál hónapok óta nem voltam... Most akkor felteszem nektek a kérdést, mint laikus-társaknak: mi a fészkes fene történt velem?



Ja, annyit még el kell, hogy mondjak, az utóbbi néhány évben (az korábbi évekhez viszonyítva), nem igazán erőltettem túl magam, már ami a sportszerű mozgást illeti. Kíváncsian várom, hogy miképpen viselkedik majd a szervezetem, ha letelik az absztinencia?


Elnézést kérek, amiért hosszú volta, de ezt nem lehetett röviden leírni! Köszönöm, hogy elolvastátok.


Öleléshegyek: [KGyul@]

2015. febr. 16. 22:31

Nekem is 90 a pulzusom.

Valószínűleg a gyenge kondid miatt van ez.

15. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Tris)
2015. febr. 16. 17:35
El kell menni orvoshoz ha mèg nem voltal.
14. bibity (válaszként erre: 2. - Tris)
2015. febr. 16. 15:02

Én is így voltam, aztán a rendszeres torna, fokozatosan nehezítve meghozta eredményét, 1 év alatt. Ma már 76 körüli a nyugalmi pulzusom. Vegyél egy jó pulzusmérőt szerintem is! Nem drágák maár, tavasszal pl. Lidl-ben szokott lenni, pár héten belül tuti lesz olcsón.


Azt nem értem, miért nem vizsgálnak ki, én is elmentem dokihoz, és engem elküldött kardiológiára, ahol megnyugtattak, hogy rendben vagyok.

13. emagdi (válaszként erre: 9. - Tris)
2015. febr. 16. 13:59

a gyenge kondíciód miatt ilyen magas a pulzusod:)

de sebaj, tudsz rajta segíteni, ha elkezdesz mozogni.

mondjuk lehet, hogy először valami kevésbé intenzív mozgásformával kellene kezdened, és utána növelni az intenzitást.

vegyél egy pulzusmérőt, azzal tudod kontrollálni edzés közben is a pulzusod.

12. gkreka
2015. febr. 16. 13:52
Nekem is nagyon magas volt a pulzusom, gyakran száz feletti. Elkezdtem rendszeresen futni, fokozatosan emeltem a távot és nehezítettem a terepet. Gyakorlatilag teljesen megszűnt a problémám. Az is igaz, hogy mielőtt elkezdtem volna edzeni, elmentem orvoshoz, aki nagyon alaposan kivizsgált és megnyugtatott, hogy nyugodtan sportolhatok.
11. Tris
2015. febr. 16. 13:40
Gondoltam én is arra, hogy ez lehet a baj, csak azért mégis ijesztő, hogy akkor is ilyen hevesen ver a szívem ha nem csinálok éppen semmit... :/
10. 25800e2d09 (válaszként erre: 9. - Tris)
2015. febr. 16. 13:37
akkor a diagnózis a gyenge fizikum.. dettó nálam is ez a helyzet. én megfejeltem a cigivel is. ellenben mikor nekiálltam (első néhány hét) majd kiköptem a tüdőmet. utána viszont felfutottam a 10.-re is. 30-50 kilókkal súlyzóztam és volt ERŐM. szóval hajrá neked is. a 12 órázás szívás, tudom, de pont emiatt kéne kondiban tartani magad mert szét fognak menni az ízületeid (főleg a csípőd) idővel..
9. Tris
2015. febr. 16. 13:34
Nem sportolok semmit, pont emiatt mert félek így bármibe is belekezdeni. Csak a munkámban talpalok 12 órákat...
8. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Tris)
2015. febr. 16. 13:31
nekem is annyi általában :) az még nem ok arra hogy ne mozogj. mit sportolsz? vagy mozogsz-e egyáltalán valamit? ha nem akkor meg is van a válasz a "táposcsirke" üzemmódra.
2015. febr. 16. 13:29

van hogy az alacsony vérnyomás miatt "kompenzálólag" magas a pulzus, ha semmi egyéb baj nincs akkor ez helyre fog állni. ha viszont valamilyen szív-érrendszeri probléma okozza azzzal óvatosan csak!!


bár minden szívet erősítő mozgás javasolt módjával még a betegeknek is

6. Tris
2015. febr. 16. 13:28
90 körül mozog a nyugalmi pulzusom és szinte mindig azt érzem, hogy a szívem túl erősen és hevesen ver, ha csak fekszem az ágyban akkor is. Ha csak egy emeletet is lépcsőzök szó szerint úgy érzem mintha ki akar szakadni a szívem a helyéről...Nem egyszer voltam már orvosnál, mert szerettem volna kivizsgáltatni, hogy nincs e valami baj, de a kedves orvosok úgy gondolják, hogy ez még nem elég indok egy kivizsgálásra...
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Tris)
2015. febr. 16. 13:21

Mennyi a pulzusod nyugalmi állapotban?


Ezért részesülsz-e orvosi kezelésben?

4. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Tris)
2015. febr. 16. 13:20
Betegség miatt magas a pulzusod?
3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Tris)
2015. febr. 16. 13:18
Magas pulzussal semmilyen szívet megterhelő mozgás nem javasolt szerintem.
2. Tris
2015. febr. 16. 13:18
Szeretnék fogyni (max. 1-2 kg) formálódni, izmosodni kicsit. Szeretném kipróbálni a spinninget, de úgy tudom, hogy ez egy igen kemény kardio edzés. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e kipróbálnom, ha nyugalmi állapotban is magas a pulzusom. Sokan azt mondták, hogy ha gond van a pulzusommal, akkor inkább ne erőltessem a dolgot... :/
1. Tris
2015. febr. 16. 13:17
Spinning magas pulzussal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook