Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spermadonor behozatal - Mit tudtok a jelenlegi helyzetről? fórum

Spermadonor behozatal - Mit tudtok a jelenlegi helyzetről? (beszélgetős fórum)


2021. dec. 6. 14:43
Aztán még csak 33 éves vagyok.
2021. dec. 6. 14:43
Párommal úgy döntöttünk belevágunk ebbe a projektbe. Eddig csak beszéltünk róla. Ő már nem fiatal, betegségei is vannak. Ezért gondolom hogy a donor a megoldás. Amitől félek hogy nőgyógyászatilag nálam se ok valami. Mert a havim igaz megjön pontosan nem tart tovább 2 napnál, ami tuti nem jelent jót.
24. Ditta88 (válaszként erre: 23. - Cinci85)
2021. dec. 6. 14:40
Azóta hogy alakult a helyzet?
23. Cinci85 (válaszként erre: 22. - Ditta88)
2021. szept. 29. 11:41
Szia Ditta88! Én azt a választ kaptam a Cryostól, hogy 2019 óta nem szállítanak ki magán címre, csak klinikára. Egyre rosszabb a hazai helyzet. Nálam minden hormon rendben van, nem kell stimulálni,illetve a peteérésem/ciklusom is óramű pontosságú és mégis ha inszeminációt akarok, azzal kezdik. Botrány! Ráadásul egy vagyonba kerül. Én nem gondolkodok azon, joga van-e tudni a gyermeknek, ki az édesapja. Sokkal rosszabb helyre is születtek már gyerekek, nálam csodás élete lenne. Csak esélyt sem kapok édesanyává válni...
2021. szept. 21. 12:34
A kérdésem az lenne, hogy ha itthon nem is lehet, akkor melyik országban végeznek donorspermás lombikot? Kiválasztottam egy donort,aki szimpatikus,a Cryos oldalról, nem vagyok híve az anonim megoldásnak. Szerintem a gyereknek joga van megtudni ki az apja. Engem örökbefogadtak a szüleim így én is örültem volna annak ha tudtam volna kik a vér szerinti szüleim.
2020. júl. 7. 14:09

Tisztelt hölgyeim, leendő szülő/szülők,


Személyes tapasztalatból tudom mennyire fontos az ember életében egy gyerek.

Szeretném donorként felajánlani a segítségemet mindazoknak, akik babára vágynak, de ez sajnos biológiai vagy egyéb okokból kifolyólag nem lehetséges.

Én egy 32 éves, többdiplomás, nyelveket beszélő, a szakmámban sikeresnek számító, igazoltan kifogástalan egészségnek örvendő magyar férfi vagyok.

Azt érdemes tudni, hogy már több alkalommal sikeresen segítettem pároknak, van némi tapasztalatom a lebonyolítást illetően.


-A segítségemért nem várok és fogadok el semmilyen fizetséget, azt lelkiismereti okokból vállalom.

-Van lehetőség ismerkedésre, nyitott vagyok bármilyen kérdést megválaszolni.

-Amennyiben az évek során úgy alakulna a helyzet és lenne rá minden oldalról igény, bizonyos keretek között nyitott lennék a gyermekkel történő kapcsolattartásra, elérhető vagyok a későbbiek folyamán is. Ez fontos lehet olyankor ha esetleg baleset történik és sürgősen szükség van pl. vérre.


Amennyiben olyan helyzetben van, hogy érdekelheti az ajánlatom, kérem lépjen velem kapcsolatba és megbeszéljük a részleteket.

Természetesen egy rövid ismerkedést követően tudok küldeni magamról képet, illetve nyitott vagyok a kérdések személyes átbeszélésére is.


Üdvözlettel,

Daniel


Elérhetőségeim:

Spermadonor88@gmail.com

[link]

20. ebarbi (válaszként erre: 19. - Gabric)
2018. szept. 28. 18:10
Szia!Felhívtad őket?
19. gabric (válaszként erre: 18. - Titina1979)
2018. szept. 28. 07:23

Szia Titina!


Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy csinálnak inszeminációt is a donorral? Mert eddig csak lombikozni lehetett a Kaáliban, úgy tudom..ha felhívom az Intézetet, a recepciós nő tud infókat erről? Köszi!!

2018. szept. 20. 18:46

Sziasztok!

Jó híreket hoztam minden érintettnek!

A bp-i kaáliban is működik már a külföldi donor behozatal, már rendelés alatt áll pár minta most is, úgy néz ki megnyílt a várva várt lehetőség!


Úgyhogy mindenki keresse fel a dokiját és kérdezzen rá. Ez mai info, lesz lehetőség tb-s lombikra is!


Én laporoszkópos műtét után vagyok, ahol endometriózist és miómát is eltávolítottak, úgyhogy én novemberben tudom csak folytatni 2 kis eszkimóval!


Sok sikert kívánok mindenkinek

17. ebarbi (válaszként erre: 16. - Szegfű_)
2018. szept. 12. 07:15

Nagyon szuper hír! 😊

Honnan rendeled meg? Majd meséld el, hogy mi a menete.😉

Én még egyenlőre várom a kaáliból a jelzést, hogy mikor mehetünk választani. 😊

16. Szegfű_ (válaszként erre: 15. - Ebarbi)
2018. szept. 12. 06:42
Szia. Tegnap beszéltem a dokimmal. Azt mondta belehet ültetni a donort, már van engedélye. 😊 Úgyhogy megnyílt végre ez a kapu is! Annyi,hogy nekem kell a donort megrendelnem,csak úgy ültetheti be.
15. ebarbi (válaszként erre: 14. - Szegfű_)
2018. szept. 5. 12:23

Sajnos ha csak ezzel van esély, akkor ezzel kell próbálkozni...drága, de ha eredményes lesz, akkor nem fog érdekelni az ára...

Várom majd tőled is a híreket, szorítok neked, hogy minél hamarabb sikerüljön.

14. Szegfű_ (válaszként erre: 13. - Ebarbi)
2018. szept. 4. 19:34

Köszönjük az infót, nagyon hasznos volt 😊

Én egyenlőre inszemmel akarok próbálkozni,de sokan vannak (sajnos) akik donor-lombikozni akarnak.

13. ebarbi (válaszként erre: 12. - Szegfű_)
2018. szept. 3. 20:00

Amit én tudok:

Kaáli-ból donorspermát, csak Kaáli Intézetekben használnak fel és csak is lombikra.

E-mailben kell igényelni a donorspermát és utána telefonon egyeztetnek időpontot, amikor be kell menni hozzájuk és ki kell választani a donort. Donorspermával csak önköltséges lehet a lombik. Legutóbb 470ezret mondtak+gyógyszerek, ebben benne van a sperma körüli minden költség és a lombik.Ezen felül kell fizetni a gyógyszereket.

Remélem tudtam segíteni.

12. Szegfű_ (válaszként erre: 11. - Ebarbi)
2018. szept. 3. 19:50

Szia.

Persze,az nem sok idő. De úgy hallottam,sokkal drágább,mint külföldről behozott donorral “dolgozni”.

De biztosan sokaknak segítene,ha leírnád hogy működik,mi mennyibe kerül ott. :)

11. ebarbi (válaszként erre: 10. - Szegfű_)
2018. szept. 2. 09:35
Szia!Mi feliratkoztunk pénteken a Kaáli önköltséges várólistájára, azt írták, hogy 1-1,5 hónap a várakozás a donorspermára.az egész jó...:)
10. Szegfű_ (válaszként erre: 9. - Ebarbi)
2018. aug. 24. 18:51
Ha hívott a doki,megírom mit tudott meg :)
9. ebarbi (válaszként erre: 8. - Szegfű_)
2018. aug. 24. 18:35
Ez nagyon jó hír! :) köszönöm!
2018. aug. 24. 18:12

Igen. Azt mondta még idén engedélyezik a külföldi donor beültetését. Ez már biztos,de pontosan nem tudni,hogy jövő hónapban vagy év végén. Azt mondta utána jár,szeptember közepéig felhív,mire jutott (közben szabin is lesz). Én mindenképp megvárom ezt. Sokkal olcsóbb. Cryos-ból pl olyan 140ezer körül van szállítással a donor. Az állam 6 inszemet és 5 lombikot támogat. Az inszem 50%,a lombik (azt hiszem) 75%-ban támogatja.

Én úgy vagyok vele,lassan 3 éve,hogy várunk, 1-4 hónapot már kibírok.

De egyébként van több külföldi spermabank is. Érdemes szétnézni,főleg a bővített profilokat. A Cryosnál rengeteg infó van a bővített profilú donorokról. És ingyenesen keresgélhetsz.

Remélem tudtam segíteni.

7. ebarbi (válaszként erre: 4. - Szegfű_)
2018. aug. 24. 16:02
Esetleg az orvosod tudott valamit mondani erről?
2018. aug. 24. 16:01
Sziasztok! Mi donorspermás lombikra készülünk, a Kaáli-ból tervezzük beszerezni, egy hét múlva megyünk konzultációra a PRI-be, az ő közbejárásukkal jutunk majd a spermához, 350-400ezer ft-ba fog kerülni+gyógyszerek.31-én,pénteken már okosabb leszek, ha hasznos információm lesz akkor megosztom.
5. Szegfű_ (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2018. aug. 19. 08:19

Szia.

Hallottam a dologról,tudom,hogy a Kaáliban van donor,de ahogy a cikkben is írja,kb fél év várakozási idővel és akkor még nem is biztos,hogy elsőre sikerül.

Ne haragudjatok,de ezek a dolgok nem segítenek,én hasznos infókat vártam.

Bár valószínű az új törvények miatt nem sokan tudnak még biztosat mondani.

4. Szegfű_ (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2018. aug. 19. 08:14

Mert úgy tudom jelenleg itt,Magyarországon rengeteget kell várni. 2 intézet van össz-visz ahonnét beszerezheted, a várólista pedig meglepően hosszú. Külföldről pedig hamar ideér. Vagy ha pl Brnoba írsz és megvan minden vizsgálatod,következő ciklusban mehetsz inszemre.

Egyenlőre én így tudom,a már benne levők szavai alapján. Én majd jövőhéten beszélek a dokimmal a dologról,csak azért jó lenne konkrét tények tudatában odamenni.

2018. aug. 18. 20:51
2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Szegfű_)
2018. aug. 18. 20:28
Miért jobb az import?!
2018. aug. 18. 09:14

Sziasztok!

Év elején újra engedélyezték a spermadonor behozatalát. Nektek milyen infótok van róla? Honnét lehet rendelni? Kb milyen árakon? Csak doki tudja rendelni? Megéri megrendelni vagy olcsóbb Brnoba kimenni? (Ott 200euro a donor 130euro az inszem.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook