Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spenótot szeretnék ma készíteni. A zsemle és a tojás nem fog összecsomósodni? Hogy csináljam, hogy ne legyen túl folyós? fórum

Spenótot szeretnék ma készíteni. A zsemle és a tojás nem fog összecsomósodni? Hogy csináljam, hogy ne legyen túl folyós? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 6. 11:20
Szia!En egy vilagos rantast keszitek ebbe belekavarom a spenotot,felengedem tejjel,lassu tuzon fozom,atnyomott fokhagymat es sot teszek meg bele,melle fasirt,vagy tojas.Sikert es jo etvagyat!
23. Zizisicc (válaszként erre: 20. - Rebeka022)
2008. dec. 6. 11:18
De, tesz bele keveset.
22. 2988d6a406 (válaszként erre: 14. - Rebeka022)
2008. dec. 6. 10:40
Szia! Én ha mirelitből csinálom, akkor csak gyenge tűzön felengedem a spenótot,vajon fokhagymás rántást készítek, tejjel felengedem és ráöntöm a spenótra. Só, cukor izlés szerint. Főtt burgonyát adok hozzá. Soha nem folyós.
21. dogiz
2008. dec. 6. 10:39

Szia! Én simán habarással készítem, tej és liszt. Ízesítés só és sok fokhagyma. Bundáskenyeret vagy tükörtojást sütök mellé.

Jó étvágyat!

20. Rebeka022 (válaszként erre: 17. - Rozsazsa)
2008. dec. 6. 10:35
akkor te rántást nem is teszel bele?
19. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Rozsazsa)
2008. dec. 6. 10:33
Na, én is így csinálom, ill. pirospaprikát még sose tettem bele. Nem is hallottam róla.
18. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Vereskati)
2008. dec. 6. 10:32
Húúúúú, a férjem családja is bundáskenyérrel ette, azóta átvettem én is. Azzal is nagyon finom, meg vmi tojás feltéttel. (kemény, tükörtojás, rántotta ...) :o))
2008. dec. 6. 10:31

A zsömlét beáztatom tejbe, ha megázott vagy kézzel pépesitem vagy turmixal. A spenótot felengedem ha mirelit, nem túl sok rántást készitek., ha zsemleszinű kapart vagy pépesitett fokhagymát teszek bele, egy kanál pirospaprikát, félreveszem, belekeverem a zsemlét , vissza a kislángra és keverem. Ha kell tejet teszek hozzá, ha elérte a megfelelő sürüséget és felrottyant leveszem. A só ne maradjon ki. Én tojást a sóskába szoktam tenni de lehet a zsemlével összekeverve a spenótba is. Tartalmasabb.

1-2 zsemle, vagy egy vastagabb héjnélküli kenyér is lehet. Mikor mi van otthon. Mi rántottát szoktunk a tetejére tenni, vagy tükör tojást.

Igy tanultam a Mamikámtól régen.

2008. dec. 6. 10:30
Én nagyon utáltam a spenótot egészen addig amíg anyukám másként főzte azóta én is így csinálom. Mi fagyasztott spenótot használunk.Kiolvasztom belenyomok két gerezd fokhagymát majd kevés vizzel megpárolom.Só bors egy kevéske cukor hozzá majd amikor megfőtt csakis tejszínes rántást teszek hozzá. 400g spenóthoz 2 dcl tejszín. főtt krumplival esszük.
15. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Rebeka022)
2008. dec. 6. 10:29
Én mixer rúddal vagy turmixal összeturmixolom, így nem is látszik, hogy van benne. Valaki csomósan hagyja, én jobb szeretem, ha nem darabos benne a zsemle.
2008. dec. 6. 10:21
akkor ti mit javasoltok?ti hogy csináljátok,h fini legyen és nem folyós?
2008. dec. 6. 10:20
:)
2008. dec. 6. 10:18
Létezik ilyen is, meg olyan is. Nálunk ha spenót akkor bundáskenyér is jár hozzá, ahogy nagymamámtól tanultam. A sóskát meg én fôtt krumplival szeretem, de van aki ahhoz is húst eszik. Végül is nem mindegy? Popej konzervdobozból öntötte magába.:)))) A spenótot. Az milyen lehetett?
2008. dec. 6. 10:14
Nagyon szeretem a spenótot, de sem ezt a zsemlés, sem a tojásos változatáról még nem hallottam. Érdekes lehet, ahogy leírtátok!
2008. dec. 6. 10:08
nagyon szeretem a spenótot, de zsemlével meg nem enném.... :)
2008. dec. 6. 10:04
De nem fog összecsomósodni a zsemle???
8. Zizisicc (válaszként erre: 5. - 6c5f346e46)
2008. dec. 6. 09:51
Nagyon is jó bele a zsemle! :o))
2008. dec. 6. 09:50
Én tojást még nem raktam bele, a zsemlét viszont tejben megáztatom, nagyjából kinyomom, és úgy rakom rá a rántással elkevert spenótra. Utána annyi tejjel hígítom fel, hogy ne legyen túl folyós.
2008. dec. 6. 09:50
Én egyetlenegyszer készítettem spenótot, zabpehelyliszttel sűrítettem és tojás sem volt benne, egyáltalán nem volt folyós és finom is lett.
2008. dec. 6. 09:50
most nézem,minek bele a zsemle????
2008. dec. 6. 09:49

úgy szoktam,hogy apróra vágott fokhagymát megpiritom egy kicsit étolajon,hozzáteszem a lisztet,kicsit ezt is lepiritom,nem nagyon,mert jártam már úgy,hogy keserű lett...felöntöm tejjel,kikeverem vele és hozzáteszem a spenótot,sót....amikor már összesűrűsödött,akkor ütök bele tojást és lefedem hagyom egy kicsit rotyogni és utána félre húzom a tűzről,természetesem kislángon,amikor abbahagyta a rotyogást vissza teszem és ezzel ellehet játszani egy darabig,de akkor a tojás a saját gőzében fől meg és a főzelék sem lessz folyós...nagyon finom,a családom is szereti én még tört krumplit szoktam hozzá csinálni,sőt,nem rég volt hozzá rántott pulykamáj is...isteni volt..

jóóóóóóóóóóóóó főzőcskézést.....

2008. dec. 6. 09:41
eddig egyszer csináltam,akkor csak rántással,és nagyon folyt... :(
2008. dec. 6. 09:41
Várom az ötleteiteket!Olvsatam a szemlét kell beletenni,de szétfő az?és a tojás?
2008. dec. 6. 09:40
Spenótot szeretnék ma készíteni.Olvastam recepteket.A zsemle .és a tojás nem fog benne összesomósodni?hogy csináljam, h ne legyen túl folyós?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook