Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Spárgadiéta - 1 kiló csak 180 kalória... fórum

Spárgadiéta - 1 kiló csak 180 kalória... (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

21. vague
2012. febr. 20. 00:33

Sziasztok!

Ti hogyan fogyasztjátok a spárgát?

20. Icus (válaszként erre: 19. - 'szti)
2007. máj. 17. 18:10

Az én diétámba minden belefér!:)))


Különben is ha félkiló spárgára 10dkg sajtot olvasztok az kb 500kalória, Ch értéke szerintem minimális. Szerintem egy ebédre nem sok, mármint az 500 kalória, mert lehet, hogy a fél kiló spárga "megülné" a gyomromat.

19. 'szti (válaszként erre: 18. - Icus)
2007. máj. 17. 12:00
olvaszthatsz rá sajtot is, ha belefér a diétádba
18. Icus (válaszként erre: 17. - Anduca)
2007. máj. 17. 11:43
Na, a pikáns az tetszik. Én már csak ilyen egyszerű emberke vagyok!
17. anduca
2007. máj. 16. 18:08

Találtam pár mártás a spárgához:


Vinaigrette: dió-, mogyoró- vagy olívaolajjal, citrom-vagy narancslével, kevés balzsamecettel, szójaszósszal


Tejszínes: Tejszínbe kevert zöldfűszerek (tárkony, *lya), szezámmaggal vagy mákszemekkel


Pikáns: tejfölbe vagy joghurtba kevert curry, paprika

2007. máj. 16. 15:08
:) ááááááá! anyu megpárolja nekem ,de utána natur fogyasztom.Szeretem a kesernyés-savanykás gyümölcöket,zöldségeket ízeket:)
15. Icus (válaszként erre: 14. - Brigo75)
2007. máj. 16. 14:52
Nyersen eszed a spárgát?
2007. máj. 16. 14:50
Ma megyek és veszek is ,holnap spárga napot tartok,natúrba vagy almával:I
13. brigo75 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2007. máj. 16. 14:45
én szeretem!!!!!,szerintem a zöld finomabb:)
12. Icus
2007. máj. 16. 14:29

Én, pároltam a spárgát, és olyan kesernyés íze van.

Fehérspárgát vettem, de jó sokat le kellett vágni belőle. Honnan tudjátok, melyik fás és melyik nem?

11. Icus
2007. máj. 16. 08:58

Na ma kipróbálom. Vettem tegnap spárgát. Nézelődtem a receptek között de, a hollandi mártáson kívűl semmi mást nem találtam hozzá.

Mindegy , natur megpárolom, azt majd elvállik, hogy kisérletezem-e vele máskor is.

10. jázmin (válaszként erre: 8. - Elvira1)
2006. máj. 25. 07:51

Szia!


Bizony-bizony a szósz sajna nem valami diétás,de persze itt is a mértékröl van szó:)Természetesen ha egy 3 decinyi szószt öntesz 2 szál girnyó spárgára,akkor nézhetsz nagyokat másnap a mérlegen,de azért szerintem nem ez a jellemzö.Viszont fincsi és talán érdemes kipróbálni ezzel a szósszal másnak is ezt az ételt.

Abban igazad volt,hogy ez így nem igazán diétás a vaj és a liszt miatt(bár ha a nap többi részében igyekszel csak diétás kajcsit enni...és valljuk be mostanában annyi féle diétás lehetöség van,hogy van akinek a vaj vagy a liszt is számításba jöhet étkezéskor,hiszen mi az amit manapság igazán diétásnak nevezünk?Van zsírdús diéta,van zöldséges diéta,van kalóriaszegény diéta,van pontdiéta,van szénhidrátdiéta...sorolhatnám,így még azt sem lehet mondani,hogy nem diétás,hisz van,akinek bejöhet.....de persze legyen:a szósz magas kalória értékü és ch-val van tele,nem tartozik a diétás ételek körébe).

Az viszont nem igaz,hogy így nem vízhajtó...hisz akkor mitöl megyek fél órán belül a mosdóba,s érzem a spárga áldásos hatását?:)))))mert valljuk be,aki evett már spárgát és nem 2 szálat,hanem rendes mennyiségben,az tudja,hogy igen jellegzetes illatanyaga van a " víznek",ami távozik.Össze sem téveszthetö...szóval saját tapasztalat,hogy ilyenkor is vízhajtó.


Bár nem éppen ideális diétázóknak.A szósz miatt.


:)Bár már lefutott a spárgatéma...., kevesen fogyasztják,de azért ezt még szerettem volna hozzátenni.


Üdv:)

2006. máj. 23. 18:12
Amig otthon èltem èn sem ettem soha spàrgàt.Viszont itt az olaszoknàl igen kedvelt ètelnek szàmit.én ràntottàba szoktam tenni.Feldarabolom ès megdinsztelem hagymàval,aztàn mehet rà a tojàs.Komolyan mondom,hogy nagyon fincsi:))
2006. máj. 23. 17:59
Ez mind igaz,méregtelenitõ és vizhajto ha magában minden fûszer nélkul enyhe sós vizben kifözve fogyasztjuk.A Hollandéz szósz alapanyaga vaj,liszt és tojassárga amitõl szeép sárga szinû,no persze egy holeszterol bomba- ebben a valtozatában sem vizhajto ,sem pedig fogyasztó.
2006. máj. 7. 16:25
Szokták még enni a spárgát salátaként is,tojással is,pertezselymes újburgonyával ,lazacfilével,sült kacsahusival...,de én legjobban hollandaise szósszal szoktam nyakonönteni egy jó nagy adag spárgát és megszórom friss metélöhagymával és bepuszilom:)
6. jázmin (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. máj. 7. 16:23

Sziasztok!



Igen...én szeretem!Imádom!Föleg Hollandaise szósszal:)Ez egy vajas alapú sárga színü szósz:)Nyamm!Ma délben is ezt ettem,és este is ezt fogom:)Fantasztikus méregtelenítö és vízhajtó!

Nagyon fontos,hogy jól meg kell pucolni a fás részeitöl,mert ha marad rajta,akkor élvezhetetlen.

Még a spárga fözölevét is szeretem meginni:)No,de ez már a fanatizmushoz közeli állapot:)


Üdv

5. Hoxa (válaszként erre: 4. - 'szti)
2006. máj. 5. 20:45
Na jó, igazad van, krémlevesként tényleg jó. No de az már nem igazán diétás ;)
4. 'szti (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. máj. 5. 14:12
Aha, van. Pl a hollandok :-) Ott amúgy ettem krémlevest és az tényleg finom volt.
3. Hoxa
2006. máj. 5. 12:51
Van egyátalán, aki szereti? Fújjj.
2006. máj. 4. 07:55
Most kezdődik a spárga-szezon, épp tegnap vettem fél kilót 200 Ft körül, az már nem drága. Igaz ugyan, hogy nem szeretem, de annyira dícsérik, hogy muszáj :-)
2006. ápr. 30. 10:12
Víztelenít, tisztít és méregtelenít - ezért egészséges a spárga. A tavaszi megtisztulás egyik legjobb (és legfinomabb) élelmiszere. Ráadásul nem hizlal, hiszen kilónként csak 180 kalóriát tartalmaz. Ideális tehát fogyózóknak is.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook