Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spanyolországba megyünk nyaralni, milyen alapvető gyógyszereket vigyünk magunkkal? fórum

Spanyolországba megyünk nyaralni, milyen alapvető gyógyszereket vigyünk magunkkal? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 27. 10:40
fajdalomcsillapitot,gyomorpanaszokra/gyomorrontasra/,sebtapaszt.
13. deva55 (válaszként erre: 9. - Gyorgyi7)
2007. jún. 19. 08:58

Az ajakírból nem az egyszerű, hanem a napvédő kell, én azt hiszem a roziban kaptam talán sulfleur és a faktor mindenképpen rá volt írva, min. 15-ös. Nem tudom most milyet lehet kapni.

Naptejből a legerősebbel kezdj, 30-al, és este nyugtató égésutánival kezeld le, mégha azt hiszed nem is égtél le, mert fokozatosan száradsz.

Jó beszerzést :)

2007. jún. 18. 17:41

Nagyon segitokeszek a patikakban, a parton es partmenti varosokban inkabb szunyogok es csotanyok vannak (nemreg Valenciaban lattam par hatalmasat rohangalni az utca kovezeten :( )

A nap nagyon eget 10- es 5 ora kozott, jobban, mint idaig barhol tapasztaltam. Ez amugy az egyetlen orszag, ahol nem kaptam hasmenest sem egyeb bajt, nagyon tisztak az etelek, a husokra kell csak figyelni, hogy rendesen megsussek oket, szeretik veresen talalni, igaz ezt a parom miatt tudom csak.

11. dee (válaszként erre: 10. - Gpetra)
2007. jún. 18. 17:25
Én is,pedig barna bőrű vagyok.30-assal indítok,nyár végén amikor már csoki vagyok 10-es.
10. gpetra (válaszként erre: 9. - Gyorgyi7)
2007. jún. 18. 12:21
Attól függ, hogy milyen típusú a bőrötök, és mennyit napoztatok már idén. Én mindig a legnagyobb faktorszámúval kenem magam. Az nem árthat.
2007. jún. 18. 10:18

Nagyon köszönöm mindenkinem a segítőkészséget, és ezt a sok jótanácsot!:-)) elindulok beszerző körútra:-))

deva 55 köszi, hogy eszembe jutattad a napvédő ajakírt is. Azok közül melyik a legjobb?Szerintetek hány faktoros naptejet vegyet? 25-30?köszi előre is:-))

2007. jún. 18. 09:44
hAsmenés , hányás kezelésére a legfontosabb!!
7. dee
2007. jún. 18. 09:44

Én többször voltam Spanyolországban,de semmi rosszat nem tapasztaltam.Olyan tisztaság volt mindenhol.Görögország,Olaszország stb.elbújhat mögötte.A nap éget mindenhol, reggel és délután kell a partra menni.Délidőben szieszta.

La Mangán volt medúza,ott jól jött a csípésre való stift.

2007. jún. 18. 08:54

Nem vagyok orvos, de már jártunk Spanyolországban - iszonyú hőség tud lenni,mi csak az elejét kaptuk ki 47 fokkal/hőguta, légkondi okozta bajok/, -pillanatok alatt leégsz /napégés megelőzés, szerek napégésre/,

- utazásnál hányinger,

- rovarcsipések,

- nem tudom most már medúzájuk is van-e, mert a tenger azért nem olyan meleg, mint a görög, olasz ami elmedúzásodott, mikor mi voltunk nem volt,

-hasmenés /víz nem iható, a gyümölcsöt is palackos vízzel kell megmosni, jégkockával is vigyázni kell/

- sebek általánosságban, de a tengerben is ha köves partra mentek, vagy a homokban is bármi lehet /gyönyörű vénuszkagylók :), vagy tengerparti korzózás mezitláb /.


Így gondolom a patikaszerek közül vinni kell mindenképpen:

-Fájdalom és lázcsillapító ki mit szokott

-hasmenésre immodium, reasec

-hányás megelőzésre B6 buszos út előtt bevenni

-napégésre naptejeken kivül Irix v. Panthenol, v. Aloe Verás készítmény /pillanatok alatt leégsz, a szél miatt csak azt veszed észre, hogy húz a bőrőd, de este már marja a húsod is, vigyázz/

- szájra feltétlen faktoros, napvédő ajakír, mert felhólyagosodsz, mint a herpesz, ha már nem sikerült kivédened, akkor kenni kell gyulladáscsökkentő kenőcsel, nálunk a mindenttudó popsikenőcs volt a neogra... általános használatban mindenre,

- csípésre a napégésit, Ca pezsgőtabletta , ha kullancs egyszerű csipesszel kiszedni, és fertőtleníteni,

- sebellátásra szokásos /gyorstapasz mindenképpen/

- légkondis betegségre, meghűlés és köhögésre való szert pl.Aspirin plussz,

- hőségben hidegvizes zsebkendők tarkóra, lábra, csuklóra, legyező, mentolos rágógumik /sokat, mert kinnt vagy nem kapsz, vagy nagyon drága/.


Most ennyi jutott eszembe, de ki is lehet guglizni a házipatika, vagy nyaralási oldalakon.

2007. jún. 18. 08:39
Gugliba ha beírod a keresőbe azt, hogy úti patika, akkor rengeteg oldalt ki fog dobni. Úgy talán egyszerűbb, mert így könnyen lehet, hogy kimarad valami.
4. dee (válaszként erre: 3. - Szanád)
2007. jún. 18. 08:38

Nagyon jól írtad.

Láz és fájdalomcsillapító mindenképpen.Calcium pezsgőtabletta az allergiára.Emésztésre Dipankrin,ha a sok finomság megüli a gyomrotokat.

Fenistil gél a napégésre.A medúza csípésekre az AFTER BITE -stift nagyon jó.Amúgy a spanyol patikában ugyanazon dolgokat megveheted.Nagyon szép patikák vannak ott.Én mindig megnézem.(szakmai ártalom).

Ha bármi gyógyszerre lenne szükségetek és a gyógyszer nevét esetleg nem értik,a hatóanyagot kell kérni.

De pl.Strepsil és Aspirin ugyanúgy van ott is.

Ha még kérdésed lenne írj privit nyugodtan.

Jó utat,jó pihenést!

2007. jún. 18. 08:25

Szerintem fájdalomcsillapítót,hasmenésre,székletrekedésre,csípésre való dolgokat mindenképpen + a szokásos gyógyszereket és ragtapaszt

ezek a legfontosabbak,de lehet hogy valamit kihagytam

2007. jún. 18. 07:43
Pl. Immodium?stb.
2007. jún. 18. 07:43
Spanyolországba megyünk nyaralni, milyen alapvető gyógyszereket vigyünk magunkkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook