Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spanyol élmények fórum

Spanyol élmények (beszélgetős fórum)


2010. jún. 20. 14:41

[link]

Itt tobb is talalhato.

13. a1baa7edcc (válaszként erre: 12. - E5bfff55e3)
2010. jún. 20. 14:40

Ezt nem is ismertem :)

Mi a Loca es Maxima Fm-et szoktuk csak.

[link]

[link]

2010. jún. 18. 15:02
Nem tudom ismeritek-e, de találtam a neten egy nagyon jó spanyol rádiót. Ha szeretnétek hallgatni valamit. (Cadenadial)
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - A1baa7edcc)
2010. jún. 15. 00:07

hát, mondjuk ezt a nem alkesz ivó dolgot itt a koleszban nem tapasztaltuk tőlük :))))) Vödörszámra keverték a Sangriát, és hozták magukkal a siesta hangulatot :) nappal aludtak, éjjel éltek :)))) Akkor még vmelyest döbbenettel tapasztaltuk, de mikor kimentünk, láttuk, h reggel elmennek dolgozni, 10-11 körül haza, ebéd stb. a vendéglőben, aztán irány a la playa, majd du. 4 körül irány vissza dolgozni, és éjjel mehet a buli :) Tele volt éjjel a város emberekkel!

A kajájuk az isteni finom volt! Soha előtte nem ettem meg a tengeri herkentyűket, de ott, frissen halászva, frissen készítve hihetetlenül finom volt! Na meg persze ők azért értenek az elkészítéséhez is :)

10. a1baa7edcc (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2010. jún. 14. 23:40
Szeretnek inni, vagyis inkabb borozni, de inkabb kulturivok, ahogy az etkezesek is hosszura nyulnak es fontosak. Nem alkesz nep, mint peldaul az angolok.
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - A1baa7edcc)
2010. jún. 14. 23:25

azaz! Ez a Calimocho! :) Julio is így mondta nekik, aztán kaptuk is az ő mércéjükkel! :) Csak gúvadtak a szemeink! Náluk 1 Calimocho 1 liter! :)))) Hát néztünk ki a fejünkből, amikor vödör szerű műanyagpohárban megkaptuk a kis VBK-at! :))))

De amikor nem volt ott velünk a sapnyol ismerős, akkor kézzel- lábbal mutogattunk, angolul próbálkoztunk, már bementünk a pultba, és mutogattuk a vörösboros üveget + a kólát, + hogy öntse össze, de nem értették!!!! Majdnem szomjasak maradtunk :))))))

8. a1baa7edcc (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2010. jún. 14. 23:21
Calimocho, vagy vino con cola, igy ertettek volna :)
2010. jún. 14. 23:04

én pár éve voltam kinn, és én beleszerettem. Pedig mi csak kempingben laktunk, mert egy olyan ismerős meghívására mentünk, aki az Erashmus programban volt nálunk cserediák, és nem tudott kis csapatunknak arra az időre egyhelyre szállást szerezni, csak oda! De elbűvölő! Mi Jesolo-ban voltunk, az óceánparton. Szenzációs! Az a mentalitás, + a minden.... Közvetlenek, segítőkészek, és az a mediterrán temperamentum.... Leírhatatlan! Persze más volt ez így, h ismerős volt az idegenvezetőnk, mintha csak úgy befizettünk volna vhova, de az tuti, h örök emlék, és azóta is visszavágyok oda.

Viszont, ha az angol nyelvre akarsz hagyatkozni, akkor azt felejtsd el! :) Mi még azt se tudtuk elmagyarázni a csaposnak angolul, h vörösboros kólát kérünk :) Nem értette! :) Azon a részen szinte csak a franciát beszélik idegen nyelvként.

Én csak ajánlani tudom! Ja, és ha kaptok, akkor ne csak a Sangriát kóstoljátok meg, hanem a Sidra-t is! Na az isteni!!!! És megvan a maga tradíciója, ahogy inni kell! :) Az még egy külöm feeling! :)

6. a1baa7edcc (válaszként erre: 5. - D3d94691a4)
2010. jún. 14. 18:10
3 evig eltem ott. Pradot, a Retiro-Parkot, a botanikus kertet (de csak ha szerettek setalni es a termeszetet, egyebkent ez a 3 egymastol nem messze vannak,a botanikus kert pont szemben a Pradoval, Retiro kb. 200 meterre), kiralyi palotat, rozsakertet (Rosaleda), muzeum eleg sok van, meg kell nezni a weboldalukat es valasztani, ha szukos az ido (Prado, Picasso, Reina Sophia, Thyssen-Bornemisza...), Real Madrid stadionban egy korsetat, Gran Via (a foutca), vidampark, allatkert... amit szerettek.
5. d3d94691a4 (válaszként erre: 4. - A1baa7edcc)
2010. jún. 14. 18:01
Voltál már Madridban? Ha igen, milyen volt? Mi az, amit semmiképp nem szabad kihagyni?
2010. jún. 14. 18:00
Nekem Madrid all legkozelebb a szivemhez, de a legjobb, ha az egesz orszagot be tudja jarni az ember, mas az orszag eszaki, keleti, deli es kozepso resze.
3. d3d94691a4 (válaszként erre: 2. - E5bfff55e3)
2010. jún. 14. 17:51
Attól függ, mennyi pénzt sikerül gyűjteni. 3-4 nap mindenképp kell, bárhová is menjek. Barcelona nekem is nagyon szimpatikus. Szeretem a művészeteket, s bár nem Dalí a kedvencem, kíváncsi vagyok az épületekre. Focirajongóként pedig biztosan nagy élmény lenne a Camp Nou!:-)
2010. jún. 14. 17:08
Szia! Én sem voltam még, de párommal tervezzük, hogy majd kimegyünk. Mi először Barcelonára gondoltunk, de sajnos elég drága, úgyhogy lehet valami más lesz. Mennyi időre akarsz kimenni?
2010. jún. 14. 16:23
Elkezdtem gyűjteni a pénzt egy esetleges spanyol útra. Egyelőre tanácstalan vagyok, mert pozitív és negatív visszhangokat is hallottam már az országról. Szerintetek melyik várost válasszam? Madrid, Barcelona vagy valami más? Ti merre jártatok, mi volt a kedvencetek, milyen élményeitek vannak? Mindenre kíváncsi vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook