Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel és más lógófülű kutyus gazdák! Hogyan, milyen módszerrel védekeztek a toklász ellen? fórum

Spániel és más lógófülű kutyus gazdák! Hogyan, milyen módszerrel védekeztek a toklász ellen? (tudásbázis kérdés)


12. Heni86
2009. jún. 23. 14:54

Szia!

Nekem is egy spanim van. 8 éves öregasszony. :) Évente egy toklász mindig volt benne (nem csak a fülében hanem sokszor a bőre alatt is) akárhogy nyírtuk a füvet. Most májusban lenyírattam szegénykémet tök csupaszra. Igaz kicsit csúnyácska de úgyse járunk sétálni a hatalmas kert miatt és ne tudd meg, hogy élvezi! :)))

2009. jún. 23. 13:38

[link]


Kb. így fest az én spankám is :))

2009. jún. 23. 13:29

A doki csak annyit mondott hogy nyírassam ki a fülét + a mancsait.

Tegnap voltunk kozmetikusnál :)

Egész du. rázta a fejét, gondolom hiányzott a füléről a szőre :)))

Frászban vagyok ha rázza a fejét :)

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Porcica82)
2009. jún. 23. 12:51

Igen a harisnya nagyon csini szerkó.:)

Nekem pulim van és tavaly az ő fülében is volt toklász, ráadásul sokára vettük észre, így elég nehezen tudták kiszedni.

Van még egy 5letem. Ha állatdokinál jártok, kérdezz rá! Nagyon jó tanácsokat tud adni, lehet, hogy jobbat, mint a harisnya.:)

2009. jún. 23. 12:48

Panelban lakunk :(

Sajnos mindenhol van toki. Nem tudom kikerülni.


Egy harisnyát kötöttem a fejére / füleire :) Nagyon csini benne mondhatom :)


Eddigi 6 éve alatt 3x volt benne toki. 1x kellett csak altatni, most 7végén.


Ráadásul fülgyulladása is van :(

7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Porcica82)
2009. jún. 23. 11:57
Ha kertes házban laktok, rendszeresen kell nyírni a füvet, ha panelban, akkor pedig ne vidd olyan helyre, ahol a fülébe mehet.
2009. jún. 23. 11:55

sehogy sem tudsz sajnos..míg volt kutyusunk, ez állandó probléma volt nálunk is...

csak azt tudod tenni,hogy elkerülöd az ilyen helyeket((

2009. jún. 23. 11:48
Másrészt megnézném a kutyámat egy sapiban :) Bár ismerem annyira, hogy tudjam, kb. 3 másodpercig lenne rajta, aztán ledúrná magáról.
2009. jún. 23. 11:46
Nem spániel és nem lógófülü kuttyom van. Egy három éves amstaff fiú. Próbálunk veszélyes időszakban toklászmentes övezetre menni futni, ez a maximum amit tehetünk, de így is bekapunk évente egyet. (idén már túl is vagyunk rajta), akkor pedig sajnos nem marad más, mint az altatás és kivétel.
2009. jún. 23. 11:46
Lógófülű :-D Az enyém tacsi,lógó a füle de rövid a szőre nagyon tehát még sose ment bele,szerintem nem is fog,de a hosszúszőrű kutymóknak tuti nem könnyű,na meg biztos gazdáiknak sem.Az enyém most van túl a vedlésen,az is hosszadalmas volt,pedig alig van rajta szőr,most meg az első tüzelés....jaj,mikor lesz már vége?Nem bírom már!!! :-)
2009. jún. 23. 11:45

Sziasztok!

Nekem egy 6 éves spani lányom van. Most 7végén szedtek ki toklászt a füléből.

Hogyan védekeztek ellene?

Lehet kapni valamilyen sapkát vagy vmit amivel védelni lehet a füleiket?


Köszönöm.

porcica

2009. jún. 23. 11:43
Spániel és más lógófülű kutyus gazdák! Hogyan, milyen módszerrel védekeztek a toklász ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook