Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spam saját email címről, mi lehet a gond? fórum

Spam saját email címről, mi lehet a gond? (tudásbázis kérdés)


7. kristo_f (válaszként erre: 1. - D71ef05a8e)
2012. dec. 17. 20:20

Ez ugynevezett bot-spam

Az is előfordul, ha a gépedre beszedsz ilyet , minden nálad levő emilcimedre köldözget spamokat

Akár jöhetett valami ismerősöstöl is


Ilyen a net

6. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2012. dec. 17. 19:22

Bocs, véletlenül az üzenet egy részét kitöröltem, tehát a mondat helyesen:


"Így, hogy gyakorlatilag nem használom a freemailes címemet, az általad javasolt megoldás kézenfekvő, de gondolom...."

5. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 17. 19:21

Hát igen, így, hogy gyakorlatilag zenfekvő, de gondolom, nem én vagyok az egyetlen, akinek két email címe is van, és akár aktívan használhatnám is mindkettőt, és egyáltalán nem akarnám törölni egyiket sem. AKkor mi lenne a teendő?


Létezik, hogy tényleg csak velem fordult ez elő?

4. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Jstefan)
2012. dec. 17. 19:18

Nem, nem, teljesen félreértettél!


Ha spam-et irányít át a freemail az új email címemre, akkor ott feladóként nem az én freemail-es címem szerepel, hanem az eredeti feladó ilyen-olyan neveivel. Ilyen természetesen van, és nem okoz különösebb problémát, márcsak azért sem, mert ami eleve a spam fiókba kerül a freemailes rendszeremben, az nem is kerül átirányításra, így elhanyagolható spam-et kapok ílymódon.



Amiről én írtam, az egészen más: a létező freemailes címemről, mint a spamek eredeti feladójától kaptam spamet, és a fejlécben lévő lista szerint még mások is. Akik azt hihetik, hogy én árasztom el ilyen sületlenségekkel őket. Ez zavar igazán.

3. jstefan (válaszként erre: 1. - D71ef05a8e)
2012. dec. 17. 19:04
Te magad leírod a probléma okát!!!Azt írtad "ide vannak átirányítva a freemail-ről érkező leveleim is" ,az átirányítással értelemszerűen a spam levelek is átjönnek.Töröld az átirányítást! Más emaílcímére azért nem továbbítódnak a levelek mert azt valószínű hogy nem jelölted ki.
2012. dec. 17. 12:10
Töröld a régi imailfiókot.
2012. dec. 17. 12:05

Sziasztok! Egy kérdésem lenne.


A helyzet az, hogy van egy régi freemail-es e-mail címem, és egy újabb, amit jobban szeretek, és inkább már csak ezt használom, ide vannak átirányítva a freemail-ről érkező leveleim is, tehát da gyakorlatilag már be sem szoktam lépni.


Ma meglepetten láttam, hogy a saját freemail-es címemről, mint feladótól kaptam spameket (rögötn négyet!) az új email címemre, és a fejléc szerint még más címekre is elmentek ugyanezek a levelek, ugyanúgy "tőlem".


Iszonyatosan fel vagyok háborodva, hogy ez hogyan lehetséges, esetleg előfordulhat-e, hogy a régi levelezőlistámon lévő ismerőseim is kaphatnak-e ezekből az én nevem alatt...


Mit tehetek? Jelezzem a freemail--nek a dolgot, vagy ezügyben ők is tehetetlenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook