Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sovány vagy természetes legyen egy modell? fórum

Sovány vagy természetes legyen egy modell? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Christine1979 (válaszként erre: 19. - Marjann)
2009. szept. 23. 11:11

Nekem is. :)


Amúgy nekem tanárom volt a Szily Nóra, ugye, ő volt az "arca" egy ideig a Dove kampánynak... és nem tudom, melyikőtök látta már élőben, de komolyan mondom, smink nélkül nagyon szép! Mikor a tv-ben kisminkelik, tiszta gázul néz ki :S :D

20. Belle Morte (válaszként erre: 16. - Christine1979)
2009. szept. 23. 11:10
Unokatesóm 90kg, és olyan 165 cm. És baromi vicces, és nagyon szép, jól érzi magát, a pasik is nagyon keresik a társaságát, talán pont emiatt. :) Nála mindig én vagyok az "anorexiás sunyi ku*va". Valami filmben volt és rám ragadt a név, ezeken röhögünk. :)
2009. szept. 23. 11:10
Nekem nagyon tetszett a Dove-kampány, ha már itt tartunk. Jó irányba indult el...
2009. szept. 23. 11:09
Én pálcika vagyok, elférne még rajtam pár 10 kg de nem szégyellem, el kell fogadni az embernek magát olyannak amilyen. Ha már változtatni nem tud. Akinek meg nem tetszik ne nézzen rám! A lelki világunkat nem befolyásolhatja semmilyen szépségideál, én tojok a média által közvetített "szépségideálra" nem érdeklnek a sztérok retusált fotói és a legújabb divatra is fittyet hányok! Jól érzem magam a bőrömben és ez a lényeg.
17. Belle Morte (válaszként erre: 13. - Mion)
2009. szept. 23. 11:09

Igen-igen. :)


Elfelejtett jelszó: persze, aki alapból vékony az mutassa is be, de nem kell az önsanyargatás szerintem. :)


Ez a topic nem összeugrasztási szándékkal készült, csak érdekel mit gondolnak a MI VILÁGUNKBAN a nők, a dolgozó nők, az Anyák, a tinik, akár a változó korban lévő hölgyek is. :)

2009. szept. 23. 11:08
Nekem amúgy van olyan ismerősöm, aki duci...de jól érzi magát a bőrében, ez kisugárzik, és nagyon tetszik a pasiknak :) Ebből is látni (ahogy előttem is írták), a kisugárzás nagyon fontos. Akár kövér, akár sovány vki. Sőt...a még nem annyira szép nők is máshogy néznek ki, ha elégedettek magukkal...az megszépítik őket. Szerintem.
15. Belle Morte (válaszként erre: 10. - Mion)
2009. szept. 23. 11:07
Igazad van. És még itt nagyon sokaknak. Persze, korrektor nálam is van, néha egy pár piros pötyi elkerülhetetlen. És köszönöm a sok hozzászólást. Olyan jó, hogy a mai világban a nők legalább NORMÁLISAN tudnak gondolkodni. :) És tényleg kellenének kicsit ducibb, de normális alkatú, arányos nőknek is lennik, hiszen a családban van alapból erős csontú, szélesebb vállú női rokonom, nem is egy. Nekik is vannak ugyan jó ruhák, de nem hatalmas a választék. Én is 26-28-as farmerokat hordok, meg S-es, néha M-es felsőket, de én mindig is sportoltam,életem a sport, a lovak, a futás. Én nem fogok így hízni, de ha télen 5kg-val több vagyok sem szoktam kétségbe esni, úgy is jól érzem magam a bőrömben, az is csak én vagyok. :)
14. Sirga
2009. szept. 23. 11:07
Nem szabad belesulykolni az emberekbe - főleg nem a gyerekekbe! -, hogy csak a sovány a jó. Épp ezért be kell mutatni a hétköznapit. Nem szabad példaképnek állítani a végleteket!
13. Mion (válaszként erre: 11. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 23. 11:06
Ezt magyarázzuk mi is. De valljuk be, hogy nem normális - a mi hétköznapi világunkban legalábbis - ha valaki túl erőszakos módszerekkel tartja magát a "pálcika-formátumban"...
2009. szept. 23. 11:04
A normalis es palcika kozott, ha mar valaki felhozta ezeket a jelzoket.
2009. szept. 23. 11:04
Vannak ruhák amik soványakon állnak jól, mert rájuk szabták. Az ilyeneket mutassák be vékony modellek, a többit meg a többiek! És nem kell összeugrasztani a két tábort. Mindenkire szükég van, legyen az sovány normál vagy molett
10. Mion
2009. szept. 23. 11:02
Szerintem is a természetes modellek a jobbak. Ráadásul a természetesbe beletartoznak a vékonyabb és vastagabb alkatúak egyaránt. A lényeg, hogy jól érezze magát a bőrében, mert ez látszik is rajta! A kisugárzásán.... én midig is olyan búvalb*szottnak látom az anorexi és túlsovány modelleket.... Ti nem? Olyan ijesztőek :-D
2009. szept. 23. 11:01
Legyen sovány, ha már modell! Vannak ducifotózások, oda meg a ducik kellenek. Aki bármelyiknek az üzenetét követendőnek érzi, az meg magára vessen
8. Christine1979 (válaszként erre: 1. - Belle Morte)
2009. szept. 23. 10:59

Szerintem is természetesnek kellene lennie. De: a kifutókon bemutatott ruhák általában nem mutatnának jól sok tervező szerint úgymond, hköznapi nőkön, ezért inkább a sovány, magas modelleket alkalmazzák.

Mostanság hallottam épp erről beszélgetést, és több tervező azt mondta, hogy sajnos hiába vannak a korlátozások, és felháborodások, a helyzet nem fog változni (sem a reklámokban, sem a bemutatókon).


Amúgy szerintem nagyon gusztustalan, mikor vki pálcikavékony lábakon libeg a negyven kg-jával (és most nem a természetesen vékony lányokról beszélek, hanem az ilyen agyonfogyókúrázott plázakisasszonyokról), - szerintem egyáltalán nem nőies.


A sminkről meg az a véleményem, hogy akinek szép az arca smink nélkül, annak felesleges a sok kence (nekem spec muszáj, mert korrektor, púder nélkül hajjaj :DDD ), de szerintem is sokkal szebb egy természetes nő, mint egy agyontetovált, sminkelt mű-szépség.

2009. szept. 23. 10:58
Szerintem az sem baj, ha vannak kicsit túlsúlyos modellek, hiszen a molett nők is szeretnének szép ruhákat hordani (és milyen nehéz nekik divatos cuccokat találni). A lényeg, hogy természetes legyen: vannak nők, akik 34es ruhát hordanak, így kellenek vékony modellek is. DE nem anorexiás, éheztetett mozgó csontvázak! (szerintem látszik egy nőn, hogy alkatilag vékony, vagy gyógyszerezi, hánytatja magát)
2009. szept. 23. 10:57
Csakis a természetes szépség!Igenis sokkal szebb,mikor van rajtuk egy kis hús is és nem a pálcika végtagjaikat dobálják ide-oda mint egy karikatúra!
5. Nicknév (válaszként erre: 4. - Belle Morte)
2009. szept. 23. 10:56
Pontosan! :-)
4. Belle Morte (válaszként erre: 3. - Nicknév)
2009. szept. 23. 10:55
Igazad van. Az a kis plusz még nem a világ vége. Ahogyan a narancsbőr sem. :) A legszebb modelleknek is narancsbőrös a combuk, néha kicsit lóg a hasuk. De ezért vagyunk emberek. :)
2009. szept. 23. 10:54
Szerintem normális testalkatúnak kell lenni. Szóval se nem pálcika, se nem "hordó". A lényeg, hogy ne legyen túlsúly. Ha van az emberen egy kis úszógumi, még nem a világ vége... Csak nem szabad a ló egyik oldalára sem átesni! :-) Szerintem.
2009. szept. 23. 10:53
természetes
2009. szept. 23. 10:52
Sajnos egyre többet olvastam a sok anorexiás, bulémiás betegről, és a halálesetekről a diéták miatt. Csak mert a kifutón ezt látják már a 9-10 évesek is fogyókúráznak (több ismerősöm is panaszkodott erre). Úgy tudom most már korlátozva van, hogy 50 valahány kg-on aluliak modellek sem lehetnek. És újra kezdenek divatba jönni a nem sminkelt, természetes alakú modellek, nők. Mi a véleményetek? Szerintem NAGYON JÓ! Én sem vagyok vastag, de kórosan vékony sem...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook