Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sötétszőke melírozott hajam nagyon megsínyli ha kiszőkíttetem világosszőkére? fórum

Sötétszőke melírozott hajam nagyon megsínyli ha kiszőkíttetem világosszőkére? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 19. 08:20
Nem tudom azóta megcsináltattad e, nagyon kíváncsi lennék De ha még nem, és nagyonpiszkál a gondolat, ne hagyd ki! Egy új hajszín új életérzést ad és rengeteg hajápoló van már specializálva szőkített hajra, így félned sem kell, hogy tönkre megy a hajad.
18. wewe
2014. márc. 25. 18:40
Ha szakemberrel csináltatod, akkor nem. Sötétszőke nem vész, mégsem fekete! :) Enyém is sötétszőke, bár egy igen erős verzióban, tele pigmenttel, de mégis megküzdött vele -a tökéletes szakember, és nem a kontár.
2011. jún. 1. 15:20
Most hogy olvastam a hozzászólásokat, azt kell mondjam, hogy mindenkinek igaza van. Ha olyan régóta vágysz a szőkére én biztos megcsináltatnám, de tényleg szakemberrel!!! Ha megnézed akár a sztárokat egy idő után (itt azért nem egy pár hónapra gondolok) mindenki levágatja a szőke haját, illetve átfesteti barnára, hogy pihentesse, ápolja és helyrehozza. De a változtatás meg nem biztos hogy baj!!! Nem kell rögtön arra gondolni, hogy a szép hosszú hajadból fiús rövidre kell vágni!
16. Zancsika (válaszként erre: 4. - L.Niki18)
2011. jún. 1. 15:11
Egyetértek!!!
15. Zancsika (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2011. jún. 1. 15:09
Szia! Én fodrász vagyok. Ha eredeti a hajszíned, mármint az alapszíned nincs festve, akkor inkább festesd be 2-3 árnyalattal világosabbra és ne szőkítsd, mert az bizony kiszárítja a hajad. Ahogy a képen láttam nem olyan sötét a hajad, úgyhogy egész világos színt kapnál. Persze ha mindenképp platinára vágysz, akkor csináld, de azzal számolnod kell, hogy az állaga a hajadnak rosszabb lesz. Lehet pakolással segíteni rajta, de elkerülhetetlen hogy megváltozzon az állaga. Egyébként sokkal divatosabb most a természetesebb árnyalatok, azaz a kicsit melegebb, arany árnyalatok. Nem a sárgára gondolok! Illetve még azt tanácsolnám, hogy szakemberrel csináltasd, mert az otthoni kotyvasztással könnyen lehetsz csibe sárga és többet árthatsz a hajadnak ha valamit elrontasz és utána a fodrásznak kell helyrehozni, ami szinte biztos hogy akkor már elég erős szőkítést igényel. Aki nem szakember az nem tudja a megfelelő színt és megfelelő erősségű H2O2-t kiválasztani a festékhez. Én találkoztam nagyon sok elrontott hajjal, én azt szoktam mondani, hogy egy barnát vagy vöröset szinte mindenki be tud magának festeni (akinek nem túl sötét az alapszíne), de a szőkével ne próbálkozzon otthon senki. Ha a színt sikerül is eltalálni, akkor meg pár alkalom után szokott az lenni, hogy a vége szinte fehér, a töve pedig sötétebb. Szóval szinte kivétel nélkül látni a szőke hajakon, hogy ki festi otthon, nem mondom, hogy nincs kivétel, de az tényleg nem sok! Remélem tudtam segíteni, de nem könnyű ezt leírva elmagyarázni. Ha pedig nincs pénzed fodrásszal csináltatni,akkor inkább maradj a barnánál, mert szerintem nincs csúnyább, mint amikor valaki az elrontott hajával megy az utcán.
14. ujlany (válaszként erre: 13. - Szandi24)
2011. jún. 1. 13:03

mondjuk ugy hogy nem rontja ot el. ;-)

egyebkent az o hajat festik? en azt hittem satirozzak?

stilusosan: Shatirozzak. :-)))

2011. jún. 1. 11:15
Sziasztok,hát én négy évig voltam fekete,aztán bekketantam,szőke lettem és nem bántam meg.Nyilván több balzsamot használok,és pakolást,nekem nem roncsolta a hajam,csak az elején aztán hozzászokott.Tudom ajánlani a loreál szőkitőt(fodrászkellékesnél)A lenővés meg shakirának is jól áll:)
12. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2011. jún. 1. 09:00
A szőkítés mindig roncsolja a hajat, mivel tőbb hidrogént kell használni. Én 3 évig voltam szőke és hullott a hajam nagyon töredetett, borzasztóan tönkre tette a sima festék is.Aztán 2x volt maratva a hajam az meg pláne. Azóta maradok az 1 szinnél a barnánál. Ha nem tetszik természetesen festheted át, de még mindig könnyebb világosból más szint varázsolni mint sötétből világost.
11. ujlany
2011. máj. 31. 22:16

bocsanat, a gepem kuzd a memoriaval:

ugyhogy ujrairom:

en 23 eve festem a hajamat szokere, en nem ajanlanam neked.

Nem azert mert az egyszeri festest em birna ki, hanem meg fogod latni, alig ket et utan mar latszik az eredeti sotetebb hajad, es a platinaszoke csa addig szep, amig egysegesen szoke.

Amikor lenoveses, akkor mar olyan apolatlannak hat.

Szoval szerintem ez olyan csapda amibol nehez kimaszni.

Pedig nekem is tetszik, es divat vagy sem, de jol is all.

2011. máj. 31. 22:13
Inkább ne festesd be! Én voltam platina szőke.. szép volt, de csak addig amíg el nem kezdett lenőni... utána már iszonyat idegesítő... :S ÉN soha többé nem lennék szőke, gusztustalanul hat, ha sárgára szívja a hajat és ráadásul még több centis a lenövés :/ Ráadásul tönkre vágja a hajad! Maradj ennél az eredetinél... szerintem nagyon szép!
9. angica0901 (válaszként erre: 6. - Ajnácska85)
2011. máj. 31. 22:11
"Normális" (és itt nem a DM-ben kaphatókra gondoltam, hanem leginkább fodrászkellékeseknél) hajfestéktől szerintem nem lesz sárga, bár amennyire én tudom, ez a pigmentjeidtől is függ. Ha sárgulsz, hamvas árnyalatot kell venni. Én attól szürkültem. Én azért szakemberre biznám igy elsőre.
2011. máj. 31. 22:05

szia! en 23 eve festemhajamat szokere, en nem ajanlanam neked.

Nem azert mert az egyszeri festest em birna ki, hanem meg fogod latni, alig ket et utan mar latszik az eredeti sotetebb hajad, es a platinaszoke csa addi szep, amig egysegesen szoke.

Amikor lenoveses, akkor mar olyan apolanak hat.

Szoval szerintem ez olyan csapda amibol nehez kimaszni.

Pedig nekem is tetszik, es divat vagy sem, de jol is all.

2011. máj. 31. 22:03
Sok-sok-sok éve vagyok mindenféle világos szőke. Most éppen platina. Volt, hogy bekattantam, és répa szinűt akartam csinálni. Meg is történt. Nagyjából 3x próbálkoztam, majd feladtam, mert iszonyúan dobta a szinét. Egyszer sikerült levarázsolni a fejemről egy sötét barnával, ami nagyjából olyanra dobta a szint, mint a Te hajszined, viszont én nem szerettem magamon, úgyhogy vissza szőke. Gyönyörű hajad van, de tudom milyen, amikor az ember agyába belerágja magát valami. Ha annyira ott motoszkál benned, csináld! Viszont szinte biztos vagyok benne, hogy valamennyit majd vissza kell vágni belőle. Én már nem kisérletezgetek más szinekkel. Szőke maradok :)). Még az jutott eszembe, hogy mielőtt festenél, próbálj fel valahol egy platina szőke parókát, ne utána derüljön ki, hogy mégsem a Te szined.
2011. máj. 31. 21:59

jajj ez olyan szar..tönkretenni se akarom, de 8 éve nem hagy nyugodni...most online felpróbáltam jó kis szőke hajakat és sajnos jól áll...

Persze ha tönkremegy tőle, akkor hiába áll jól...

Bakker..

De ha nem kell leszívni, akkor az sárga lesz, nem szőke, nem?

2011. máj. 31. 21:55
Nekem volt platina, fodrasz tudja legjobban megcsinalni. Egy kicsit ront a haj minosegen, de sok balzsammal, hajapoloval lehet rajta segiteni. Megszabadulni konnyu tole, csak sotetebbre kell festeni, de abbol mar nehezebb ujbol platinat csinalni. Szerintem erdemes egyszer kiprobalni, ha tenyleg szeretned.
2011. máj. 31. 21:54
Szia! A platinaszőke már nem divat, de ha az is lenne egyáltalán nem javaslom. Van rengeteg szép szőke árnyalat. Olyat válassz, amihez nem kellene szívatnod a hajadat, csak simán befested vele a hajadat és egyenletesen szépen befedi! Syoss hajfestékek nagyon szuperek! Vagy Garnier! A másik dolog pedig az, hogy ahhoz, hogy szép egyenletes platina szőke legyél, az egész hajat le kellene szívatnod fodrásszal, de tönkre fogja tenni a hajadat!
2011. máj. 31. 21:53
Nekem a szőkítéstől teljesen tönkrement a hajam, pedig mindig fodrász csinálta, tehát nem otthon kísérleteztem. Nagyon szép a hajad, én a helyedben biztos nem vágnám tönkre a festegetéssel!
2011. máj. 31. 21:51
Nekem egy évig volt szőke, sötét barna a hajam, a tapasztalatom az volt, hogy meg ritkult és hullott a hajam, jobb a természetes, én így vagyok ezzel!
2011. máj. 31. 21:49

Van ilyen tapasztalatotok? Hosszú a hajam, adatlapon van kép is. Nem szeretném emiatt levágatni, de vagy 8 éve vágyom platinaszőke hajra (vagy legalább ahhoz közelire).

Ha nem tetszik, meg lehet szabadulni tőle?

Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook