Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOTE I - műtétek "tarifái" fórum

SOTE I - műtétek "tarifái" (beszélgetős fórum)


4. kovaevakiss (válaszként erre: 3. - Ada75)
2010. jan. 15. 20:17

Szia!

Nagyon megértem a problémádat! Szerintem a műtétet végző orvos legjobb tudása szerint fogja ksfiadat megműteni, függetlenül attól, hogy adsz-e pénzt neki, vagy sem. Szerintem a Te megnyugtatásodra is szolgál az, ha úgy érzed, ngyon hálás vagy neki, és ezt kiakarod fejezni esetleg így is. Nálunk a tavalyi évben két nagyon súlyos kórházi eset fordult elő, egyik gyermekkel, a másik egy felnőttel. Mindkét esetben nem fogadta el a kezelő orvos a szülők, illetve a feleség által adni akart ajándékot/pénzt/.

3. ada75 (válaszként erre: 2. - Panzerkampfwagen)
2010. jan. 14. 18:13

Szia!


Én nem "akarok" adni, hanem kíváncsi voltam arra, hogy szoktak-e adni ilyenkor, és ha igen, akkor mennyit.(mert ugye a magyar eü. ha bevallják, ha nem, e körül forog.Tisztelet a kivételnek!!)

Amúgy én sem vagyok híve a hálapénznek, DE!

Nekem ez most azért egy kicsit fontosabb dolog annál, mint hogy megtanul-e rendesen írni stb...

Persze a maga idejében az is nagyon fontos lesz, és ezzel egyáltalán nem azt a szakmát akarom leszólni, hanem ezzel most csak azt akarom mondani, hogy:

Pár napon belül egy nagyon komoly és fontos műtét előtt állunk, és most jelenleg minden gondolatom e körül forog, és azt szeretném, ha a kisfiam a legjobb ellátást kapná.


Azért nagyon szépen köszönöm a hozzászólásod.Ez is egy vélemény, ezt is megfontolom!

Szép napot neked:D

2. Panzerkampfwagen (válaszként erre: 1. - Ada75)
2010. jan. 14. 17:47

Szia,

Minden elismerésem a gyerekekért, illetve azért, hogy neveled őket, és gondolom nagyon jó anyukájuk vagy DE!


Nehogy már ez legyen a téma, hogy hol menniy a hálapénz???? Az én anyám tanár, és mégsem kapott egy szülőtől sem hálapénzt mert megtanította a gyermekét írni olvasni, vagy egyáltalán emberként viselkedni!

Vagy ha mondjuk kigyullad a házad, a tűzoltóknak akik kivonulnak a helyszínre szintén adnál?

Vagy a mentősnek aki a súlyosan sérült hozzátartozódat élete kockáztatásával beszállítja a kórházba? Neki is teletömöd a zsebét? Talán még a nevére sem emlékszel majd!

Ezeken gondolkodj el kérlek, és mindenki más is akinek megfordul a fejében a hálapénz gondolata!

A fenti eseteket természetesen nem kívánom, csak szimplán példák voltak.

Sajnos nekem már össze kellett vesznem párszor ezek miatt családtaggal is.

Vagy adj mindenkinek, vagy senkinek!


Az orvos is megkapja a fizetését, ha fizetni akarsz, menj magánrendelésre ott nem ítélem el.


Uff én beszéltem!

2010. jan. 14. 17:40

Sziasztok!


Segítségre, ill. a véleményetekre lenne szükségem.

Kisfiamat anus atresia-val műtötték még 3 napos korában, a SOTE I-en.

Most 9 hónapos, és ismét egy műtét vár rá-

(Akkor életmentő műtét volt, és nem is tudtam vele ott lenni, mert hármasikrek egyikeként született, és én akkor még Vp.-ben voltam a másik kettővel, friss császármetszéssel.)

Akkor 1-szer találkoztam a műtétet végző orvossal, de annyi minden foglalkoztatott, hogy eszembe sem jutott neki pénzt adni.

(Bár életmentő műtétért szerintem nem is nagyon szoktak adni.Vagy igen??)

Szóval a kérdésem a következő lenne:

Szerintetek mennyi pénzt szoktak ilyenkor a dokinak adni.(Azt még hozzá kell tennem, hogy még 1 műtét vár rá ezen kívűl, úgy kb. 8 hét múlva...)


Kíváncsi lennék azoknak is a tapasztalatára, akiknek szintén ott műtötték a gyerekét, hogy ő adott-e, és ha igen, akkor mennyi pénzt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook