Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » S.O.S. Internetes vásárló, aki nem is vásárló! CSALÓK! fórum

S.O.S. Internetes vásárló, aki nem is vásárló! CSALÓK! (beszélgetős fórum)


2016. júl. 21. 14:05

Tudom már régi a fórum de azért megírom hátha olvassa valaki.

FIGYELJETEK itt a Hoxán is van egy csaló aki jópofizik aztán meg simán átver.

Terméket megrendeli,feladatja utánvétes csomagként és nem veszi át a csomagot 10 nap alatt.

Csak hiteget hogy átveszi.

3300.-Ft -omba került hogy megbíztam benne.

Pedig tudta kisgyerekes vagyok és kemoterápiás kezelésre járok,tehát szükségem lenne a pénzre.....

18. aa35c27f5c (válaszként erre: 8. - Szelavi)
2010. júl. 26. 06:25
Ha feljelented őket, akkor kötelesek kivizsgálni, ha van anyagi kár, ha nincs...
17. nana00 (válaszként erre: 8. - Szelavi)
2010. júl. 25. 20:25

Anyagi károm nekem sem volt, mikor csalókkal kerültem szembe. Hitelt akartunk felvenni, de időben rájöttem a csalásra

feljelentettük őket, és 3 év után fogták el a csajt, a pasijával. Másoknak anyagi káruk is volt. Sztem egy próbát megér.

2010. júl. 25. 17:10
Szerintem is.
15. 1eb84e4bad (válaszként erre: 11. - Szelavi)
2010. júl. 24. 20:51
igen.
14. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Szelavi)
2010. júl. 24. 20:49

"nigériai csalásnak" hívják:-)

a bankszámlaszámra csak rátenni tud pénzt, levenni nem. Ha nem adtál meg semmi egyéb adatot. ?

2010. júl. 24. 19:49

BANKSZÁMLASZÁMMAL NATURE NEM LEHET VISSZAÉLNI!!!

KELL HOZZÁ TÖBB MINDEN! AMI MÁR KIMERÍT EGY CSALÁS FOGALMAT!!!

DE VANNAK JÓ KEYPROGRAMOK AMELYEK NETEN KERINGENEK!!!

ÓVATOSNAK LENNI!! MAI HELYZET EZT KÍVÁNJA! POSTAGALAMBBAL MÉGSEM UTALHATUNK!!! :-D

12. 108f0209e1 (válaszként erre: 11. - Szelavi)
2010. júl. 24. 19:29
Mindenképpen a pénzre mennek, de olyan hihetetlen lenne ha valóban Nigérián keresztül történne.
2010. júl. 24. 16:53
Szóval akkor szerinted csak arra megy ki, hogy elküldjem nekik Nigériába a cuccot és én nem kapok pénzt?
10. 108f0209e1 (válaszként erre: 7. - Annus0625)
2010. júl. 24. 16:45
Én ugyan nem vagyok bankos (:, de ennyiből bármilyen fejből kipattant bankszámlaszámot meghekkelhetnek, nem feltétlen kellene kérniük. Úgyh szerintem ez nem megy. De persze ez az én véleményem. Szerintem ne parázz.
2010. júl. 24. 16:43
Nem hinném, hogy bármi módon vissza tudnának élni a bankszámlaszámoddal és telefonszámoddal, persze a mai világban semmi sem lehetetlen. Neved, címed ugyan tudják, de az ilyenek általában nem keresik fel személyesen az "ügyfeleiket". Én úgy gondolom nem kell tartanod, hisz az egész életed nem tudod megváltoztatni miattuk. (költözés..stb.) Feljelentést tehetsz, de sajnos mást nem :S
8. Szelavi (válaszként erre: 7. - Annus0625)
2010. júl. 24. 16:43

Épp ezaz, utánajártam, rákerestem 1-2 dologra és kijött egy angol oldal, ahol már emberek százait csapták így be.

Én is félek, nem tudom mit csináljak. A rendőrség nem foglalkozna vele, mert nincs anyagi károm...

2010. júl. 24. 16:39
én bankban dolgoztam és igaz, hogy magával a számlaszámmal nem tudnak semmit kezdeni, de soha nem lehet tudni... Ha van koztuk hekker, vagy valami kompjúter zseni, akkor bármit megtehetnek. Bocsi nem ijesztgetlek, csak én nem lennék nyugodt. Ki tudja, mekkora bunbandáról van szó...vagy csak én vagyok túl paranoiás és ijedos???
2010. júl. 24. 16:37
Köszönöm a válaszokat, további baj, hogy eleinte megbíztam benne és a lakcímemet és a teljes nevemet is tudja....
5. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Szelavi)
2010. júl. 24. 16:32
Mindenkeppen erdemes lenne a bankodnak bejelenteni minel elobb. Sztem bankszamla szammal nem igen tudnak mit kezdeni, kartyaszammal annal inkabb. De hivd fel a bankod mondd el nekik mi tortent es kerdezd meg toluk, mit tudnak csinalni a bankszamla szamoddal.
4. nana00 (válaszként erre: 1. - Szelavi)
2010. júl. 24. 16:31
Mivel csalók, szerintem a rendőrségnél érdeklődhetnél, tehetsz-e feljelentést, mert félsz, hogy visszaélnek az adataiddal.
2010. júl. 24. 16:30

Még jó, hogy idoben rájottél, hogy kamu az egész...


Én a helyedben tuti megszuntetném a bankszámlámat és nyitnák egy újat. Macerás tudom, de fo a biztonság...az ilyenek sokmindenre képesek. Sok szerencsét

2010. júl. 24. 16:29
Bocsi lemaradt... Sziasztok!
2010. júl. 24. 16:28

Egy oldalon árultam egy készüléket, aztán majdnem egyből írt "a vásárló".

Angol nyelv, neki nagyon tetszik és mikor és hogy tudnánk egyeztetni. A duma : a fiának kellene Nigériába küldeni. Bankon fizet, azonnal, csak írjak adatokat.

Én hülye belementem, majd jött a levél, hogy a bankja "óvatos" így először csak a postaköltséget küldi, majd ha elküldtem az árut, akkor azt elküldöm a bankjának és egyből utalja a pénzt.

Ott kezdtem gyanakodni, majd valami 'fake' bankos ímél jött, hogy ott a pénz, csak várják a postai papírt... Írtam a nőnek, hogy felejtős, ha nincs itt először a pénz.

Tud valamit kezdeni az ilyen csaló a bankszámlaszámommal és a telefonszámommal (ami előfizetéses...)???

Később rákerestem a "bank" telefonszámára és ez egy csaló brigád, ugyanaz a duma mindenhol, ezerszer fel lettek jelentve, szal KAMU.

Járt már így valaki? Mi ilyenkor a teendő?

Segítsetek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook