Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sós, alacsony szénhidráttartalmú ételek receptjei fórum

Sós, alacsony szénhidráttartalmú ételek receptjei (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Katykóca)
2013. febr. 15. 19:14
Ha én tudok olyan fórumról, ahol már szerepelt a téma, több hsz. is van, akkor beszoktam linkelni, hogy más is tudjon róla, ha titkos akkor meg csak az tudja aki írta, vagy aki ismerős.
2013. febr. 15. 19:13

Amikor megnyitottam ezt a fórumot, nem gondoltam volna hogy bárki is rosszat sejt mögé. Nem állt és nem áll szándékomban senki receptjét "ellopni", csak gondoltam lehet valakinek ötlete amivel fel tudnám dobni a étrendet, tippeket cserélni. Hisz a receptek amiket ismerhetünk néha unalmassá válhatnak és bár ki kipróbálna valami újat.

De úgy néz ki naiv voltam.

2013. febr. 15. 19:11

Szia kedves fórumnyitó!

Szénhidrát-csökkentett liszteket, tésztákat, kekszeket, csokikat is lehet kapni már. Érdemes a diabetikus részleget is néha megnézni a boltban. Alapvetően a cukorbeteg diéták, szakácskönyvek nagyon jó recepteket tartalmaznak. Nekem vannak recijeim, szakácskönyvek is, ha érdekel. Írd meg üziben az e-mail címed, és szívesen elküldöm neked. :-)

22. katykóca (válaszként erre: 17. - Kamillka)
2013. febr. 15. 19:11
Nincs gond..csak nem keresett rá,és saját magának könnyűvé téve feltette a kérdésben,ahelyett hogy rákeresett volna...ittcsak a Hoxán belül...gond egy szál se ,legfeljebb hogy eltünt a fórumindító:DDDDDDDD
21. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Katykóca)
2013. febr. 15. 19:11
Ne haragudj, hogy még mindig nem értem, de mi a különbség aközött, hogy bekérezkedsz egy naplóba, és így kéred el a recepteket, vagy megkéred a segíteni tudókat és akarókat egy fórumon, hogy osszanak meg veled receptet? Az miért nem begyűjtés, ha bejelentkezel valakihez gyűjtögetni?
20. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - Katykóca)
2013. febr. 15. 19:09

Az utánaolvasás is mások begyűjtéseinek olvasgatása, nem? Még egy receptkönyv lapozgatása is az.


Én nem értelek.

2013. febr. 15. 19:08

Túró, snidling, só, bors, fokhagyma, pirospaprika, köménymag, összekeverni, esetleg lazítani joghurttal, kefírrel, kicsit összeérlelni. Paprikacsíkokba lehet tölteni.


Uborkát lereszelni, megsózni, állni hagyni, majd a levét kinyomkodni. Összekeverni görög joghurttal, borssal, fokhagymával. Sült natúr húsok mellé szuper köret.

18. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - 8a30904b5b)
2013. febr. 15. 19:08

Az a gond, hogy a sós finomságok legnagyobb anyaghányada általában a liszt (lásd pogácsa, sós rúd, ropi, perec, stb.). Ha ilyesmire gondoltál, akkor igazából csak annyi a dolgod, hogy bármelyik bevált receptben a sima lisztet CH-csökkentettre cseréled, ennél többet nemigen tudsz tenni.


Míg egy édességnél lehet variálni a krém mennyiségével: csak krém, vagy sok krém, kevés tészta, ha belegondolok, akár egy egész tortába is elég 6 ek. liszt, ha piskótából sül, szóval ezért találsz inkább édességrecepteket.

17. Kamillka (válaszként erre: 9. - Katykóca)
2013. febr. 15. 19:06
Komoly számolgatások nélkül is lehet tudni, h milyen alapanyagok szénhidrát szegények:) inkább ötletekre gondolt q fórumindító, h készítse el v színesítse az étrendjét. Hol itt a gond?
16. katykóca (válaszként erre: 12. - Szimba)
2013. febr. 15. 19:05
Nincs probléma:D Egyszerűen ,ha valakit ez a dolog tényleg érdekel,elég lenne ha utána olvas..nem pedig begyüjteni akar..ennyit írtam..és nincs probléma,szerintem sem,hisz a téma tök igaz,ch mentesen mindenki a cukros édes ételeket rakja föl hogy lehet kiváltani,de arról kevesebb szó esik hogy azért maradtak a sósak...De ezek már itt a Hoxán lerágott csontok ,és minden fent van...csak keresni kéne nem kényelmesen újra gyüjteni...csak ezt jegyeztem meg..de ha nektek ez buli hajrá gyüjtögessétek újra.....
15. andi6020 (válaszként erre: 3. - Katykóca)
2013. febr. 15. 19:03

"begyüjtő fórum"?


:O

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Katykóca)
2013. febr. 15. 19:03

Én például nem ismerek senkit aki gyűjti számolja, így nem is tudnék senkit megtisztelni.Aki nem akarja nem írja le.

Annyi bugyuta fórum van, nem értem ezzel mi a gond?

13. Kamillka (válaszként erre: 1. - 8a30904b5b)
2013. febr. 15. 18:57

Grillezett gombafejek mozzarellaval: megtisztìtom a gombát és kalappal felfelé olivával kikent jénaiba. Pár gombaszárat, kovászos ubit, selyem sonkát felkockázva egy tálban sovány tejföllel, reszelt mozzarellával, őrölt borssal, szerecsen dióval, csilivel, sóval és zúzott fokhagymával összekeverem és beletöltöm a gombába. Kis mozzarellával megszórom és meggrillezem.


Darált pulykahússal töltött cukkini v padlizsán is jó. A pulykahúst megpirítom és a félbe vágott cukkinire v padlizsánra teszem. Sovány tejföllel, sajttal összesütöm. Rakott zöldségek is jók.


Székely káposzta csirkemellből

Joghurtos kapros sült hal

Tonhalas roppancs norbi u1 kenyérrel sütőben sütve v olìvaolajban gázon

12. szimba (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 15. 18:55

Én sem értem a problémát. :-)

A receptbeírás önkéntes, aki "félti" a magáét, az nem fogja idehozni.

Én biztos segítenék, ha tudnék, de sajnos nincs ilyen receptem.

11. katykóca (válaszként erre: 8. - 33a6bf503b)
2013. febr. 15. 18:45
Basszus én csak beikszelve tudnám:DDDDDD
10. syria (válaszként erre: 6. - Katykóca)
2013. febr. 15. 18:45
nem kö' megjegyezni; elég ha megjegyzi a gép D:
9. katykóca (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 15. 18:44

Csak mert sokan itt tök komoly számolásokkal összekötött táplálkozási naplókat vezetnek ,évek óta én pl. ha szeretném átvenni a tudásukat "elkérem".Jelentkezem a naplójukba,vagy a fórumukba,de mindenképp megtisztelem őket a többéves gyüjtésüket ,és számolásukat azzal,hogy "feliratkozom" "bejelentkezem" hozzájuk.Nem pedig elkérem a kiszámolt ,gondosan felépített receptjeiket...

Bocs..lehet hogy én ülök fordítva a lovon,de nálam ez így megy korrekten:D

8. 33a6bf503b (válaszként erre: 6. - Katykóca)
2013. febr. 15. 18:44
eddig mindig sikerült, bár van az a lehetööség, hogy beikszelem az automatikus bejelentkezést:P :) (nem gonoszul értettem)
2013. febr. 15. 18:42
Az egyik kislány, akit ma bébiszittyentettem, a nedves popsitörlöökéjét csomagolta ki, majd rágcsálta teljes kérlelhetetlenséggel...(míg a tesókáját próbáltam lefogni, hogy hagyja magát bepelenkázni).
6. katykóca (válaszként erre: 4. - 33a6bf503b)
2013. febr. 15. 18:39
klassz a nicked..te meg tudod jegyezni??:D
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Katykóca)
2013. febr. 15. 18:38
Miért ne gyűjtögethetne? Én például szívesen olvasgatnám, azért is néztem be, ki mit írt.
2013. febr. 15. 18:36
sós hónapos retek.
2013. febr. 15. 18:31

Szerintem pedig nézz jobban szét,rengeteg fórum van,rengeteg recivel...ne kényelemből dolgozz,ha érdeklődsz,és ha komolyan gondolod:D

És most itt nem saját

magamra gondolok/ és nem hiszem hogy jól vennék ha te egy "begyüjtő fórumot" nyitnál.:...

2. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - 8a30904b5b)
2013. febr. 15. 18:27
A legtöbb zöldség és hús kombinálió neked van kitalálva.
2013. febr. 15. 18:23

Nem olyan régiben alacsony cszénhidráttartalmú recepteket kerestem, de sós ételeket alig találtam. Főleg a édességeket találtam.


Jó lenne ha valaki tud ilyen recepteket irja be ide. Szerintem sokakat érdekelne :-D


Nagy előny ha még finom is

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook