Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sós a tejem. El fogok apadni? fórum

Sós a tejem. El fogok apadni? (beszélgetős fórum)


13. Ella89 (válaszként erre: 12. - Kis Cidri)
2009. dec. 2. 13:07
Már gondoltam rá, de nem, állítólag csak a 4. hónapban változik meg a tej íze. Amúgy teszteltem és negatív lett. Tudom, vannak esetek, amikor nem mutatja ki a pozitívat, de nem valószínű, hogy terhes lennék újra.
2009. dec. 1. 16:53
Védekeztek már a pároddal, mert ha újra kismama vagy akkor is megváltozik a tej íze és nem biztos hogy ízlik a "nagytesónak".
11. Ella89
2009. dec. 1. 16:28
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg megkérdezek egy tanácsadót, hátha édesebb lesz a tejem és kicsit több is lesz belőle!
10. fbogi
2009. dec. 1. 15:22

Valóban lehet erről szó, amikor kezd a tej apadni, akkor az íze sóssá válik, a végbemenő élettani folyamatok miatt!

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy nyugodtan tedd mellre!

Nem próbáltátok soha az SNS-szoptanít készüléket? Ezzel a mellen kapja a baba a pótlást, és így a tej mennyisége növelhető, és a pótlás elhagyható. Tulajdonképpen nem is tudod, hogy mennyi tej van benne, szerintem nem csak cseppekről lehet szó, vissza lehetne még tornázni a tejcsit!

Esetleg érdemes lenne egy szoptatási tanácsadóval felvenni a kapcsolatot! Itt találsz elérhetőséget:www.ibclc.hu

2009. dec. 1. 13:11

Ez nehéz dolog... Megmondom őszintén én sem apasztanám el akármennyi is. Az viszont hogy sós lehet valaminek a jele ami nem biztos, hogy jó. Ha a dokidra és védőnődre ennyire nem számíthatsz akkor talán kérdezz meg egy szoptatási tanácsadót ő hátha tudja mitől lehet.

www.lll.hu Hátha tudnak valamiben segíteni...

2009. dec. 1. 12:21
Nem, szinte naponta megkóstoltam, mindig édes volt, most lett sós, úgy 8-10 napja és egyre sósabb, nem értem... :S Mindig is szívesen szopizott, pedig előbb kapott cumit, mint cicit, mert szülés után elvitték, nem is nagyon engedtek be hozzá. Mindenki csodálkozott, amikor először szoptattam, hogy elfogadja. Most is szereti, de amióta sós lett, 1 perc után (vagy még előbb) kiköpi (megjegyzem eddig se jött belőle több, tényleg csak cuminak használja meg hogy érezze a melegséget).
2009. dec. 1. 12:18
Vannak olyan napok, mikor a kisfiam 5 percet szopizik..van amikor 40-et. Attól függ milyen a kedve. Én nem apasztanám el teljesen..az az 1-1 csepp is aranyat ér. Ha csak konfortozik a cicin és mindketten élvezitek, miért is kéne abbahagyni, NEM ÉRTEM!!! Nekem azt mondták az a baba aki a cicit ismerte meg először, soha nem fog cumizni. Az ismeretségi körben csak a tápszeres babák cumiznak. Amugy eddig más íze volt a tejednek? Lehet azelőtt is ilyen volt, csak nem tudtad?!
2009. dec. 1. 12:07
De a doktornőnek nincs jó híre, engem is rá akart beszélni, hogy a koraszülött, 3 hónapos lányomat kezdjem el hozzátáplálni, különben baja lesz. Meg persze állandóan mondta, hogy ezt a tejet apasszam el, nincs értelme, senkinek se jó az, ha szoptatok. Most pedig szeretné, ha már csak napi 1, maximum 2 alkalommal kapna tápszert, a többi szilárd étel legyen. Jó, hogy nem azt mondja, adjak neki tehéntejet.
2009. dec. 1. 12:03
Hát ezt már nem lehet visszahozni. A PIC-en kezdték el tápszerezni, pedig vittem a tejemet (akkor még nem szoptathattam, csak a koraszülött osztályon). 2 hetes volt, amikor már nem volt elég a tejem. Fejtem, mint az őrült, szoptatós tea, homeopátiás bogyók, de semmi se használt. Most 7 hónapos, 3 hónapos korára csak 10 ml tejem volt, 48 óra alatt ennyit fejtem le. Most már csak a kiskanálra spriccelek ki neki, abban oldom fel a gyógyszereit (C-vitamin cseppek, puffadás elleni cseppek stb). Tényleg csak pár csepp van, a kiskanál se telik meg a tejemmel, mégis jó érzés, hogy szopizik akkor is, ha már alig van és meg is harap. :) De most, hogy sós lett édes helyett, már nem nagyon akar mellen lenni. :(
4. Heni86 (válaszként erre: 3. - Ella89)
2009. dec. 1. 11:53

Fura, hogy nem helyeslik főleg ezekben a jó kis influenzás időkben... Hmmm... Erre inkább nem mondok semmit. Az cumira pedig rászoktatni tényleg butaság, igazad van.


Esetleg "visszahozni" a tejet nem próbáltad? Nekem mikor 3 hetes volt a törpe majdnem elapadt és tápszereztünk 2 hétig aztán a védőnő tanácsait követve visszaállt úgy, hogy még a mai napig napi 4x ciciztetek.

2009. dec. 1. 11:43
Még az sem volt. Ugyanolyanok maradtak az étkezési szokásaim. Amúgy a védőnő és a gyerekorvos sem helyeslik, hogy szoptatok még, hiszen már csak pár csepp tejem van és szerintük nem tesz jót, ha "száraz cuminak" használja a kicsi a mellemet. Helyette mindig azzal piszkálnak, hogy szoktassam rá az igazi cumira. Aztán majd győzzem leszoktatni róla...
2009. dec. 1. 11:28
Esetleg étrend változtatás? Vagy kérdezd a védőnőt talán tud valami tippet adni...
2009. dec. 1. 10:53
Eddig sem volt sok tejem, már csak pár csepp van, de mivel mind a ketten igényeljük az összebújás ezen fajtáját, továbbra is mellre veszem a lányomat. Néhány napja furcsán reagált, mintha már nem ízlene annyira neki. Megkóstoltam és teljesen sós volt az íze! Mitől lehet ez? Teljesen elapadok? Nem menstruálok, szóval amiatt biztos nem változott meg az íze. Gyógyszert pedig természetesen még nem szedek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook