Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sorsszerűség vagy a nő tehet arról, ha egyedül marad? fórum

Sorsszerűség vagy a nő tehet arról, ha egyedül marad? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. márc. 30. 01:38

Biztos, hogy nem sorsszerű...A mai modern technika ellenére a tudatos párválasztás még gyerekcipőben jár. Mivel nem tanítják, sok embernek nehézséget okoz. Napjainkban a technika erősen öncélú, nem annyira segíti, mint inkább uralja a társadalmat.

Az, hogy az ember úgy tudjon viselkedni, ahogyan az egy felnőtt férfitól vagy nőtől elvárható legyen, hosszú fejlődési folyamaton kell végigmennie....Mert a párválasztásnak mégiscsak az lenne a célja, hogy boldogok legyünk.

2019. márc. 29. 07:36
Mindenki tehet rola. Nem kell mindig a sorsot hibáztatni...
2015. jún. 22. 01:44
nem sorsszeruseg.
85. Verocska111 (válaszként erre: 78. - VendrinerPiroska)
2015. jún. 22. 00:56
Egyetértek veled. Vannak nők, akik ezért-azért el tudnak fogadni egy férfit, csak hogy legyen mellettük valaki. Ez nekem sose ment: fejben próbáltam magam rábeszélni, hogy rendes meg ilyesmi, foglalkozni kellene vele, de nem vitt rá a lélek. Nekem kellett az a bizonyos szikra. A másik, hogy szerintem sokkal több jó nő van, mint férfi. A korombeli férfiak többsége nem vonzó, mert elhanyagolja magát, elhízik, stb. Szóval talán a férfiaknak könnyebb válogatni, mert belőlünk nagyobb a választék.
2015. jún. 22. 00:15
A legtöbb ember szeretne társat magának.Fontos,hogy amikor egyedül (is) vagyunk találjunk célt a mindennapokhoz./legyen pl.hobbink,tartsuk rendben az otthonunkat,olvassunk szórakoztató könyveket stb./Saját tapasztalat:tennem is kellett azért,hogy 35 évesen párra leljek.Lehet természetesen egyedül élni,boldogan,sikeresen.Ha azonban erős a vágy,hogy társra találjunk,sosem szabad feladni.Amíg élünk,bármikor jöhet egy kedves,szerethető partner az életünkbe.Hogy az életünk merre halad,úgy vélem mi is bele tudunk szólni.
83. Mutáns Jane (válaszként erre: 82. - D41005143d)
2015. jún. 20. 11:05

"aki egyedul marad tobbnyire tul onzo."


Bocs, de az élete, pláne az élettere, az intim szférája mindenkinek a saját kizárólagos tulajdona. Nem köteles senkivel sem megosztani. Ez csak egy lehetőség, amivel ha akar, él, ha nem, akkor nem.

A "túl önző" minősítés számomra legalábbis azt sugallja, hogy egy olyan dologról nem hajlandó lemondani, ami nem csak az övé, tehát illene másoknak is kapni belőle. Aki egyedül él, az ebből kiindulva tehát jellemhibás? Így viszont kíváncsi lennék, mi a helyzet azokkal, akik párkapcsolat vagy családalapítás nélkül élik le az életüket, máskülönben viszont az egészet azzal töltik, hogy az emberiségért tevékenykednek? Mint Albert Schweitzer, Jane Goodall, vagy azok a névtelen, egész életükben "szingli" tanárnők, akiket imádnak a diákjaik, és akiknek az életük a tanítás?

2015. jún. 20. 02:19
aki akar az talal part maganak.aki egyedul marad tobbnyire tul onzo.
81. zinike
2015. márc. 27. 20:36
Esetfüggő a dolog...
2015. febr. 8. 07:58
nem sorsszeruseg,mindenki talalhat part maganak ha keres........
79. VendrinerPiroska (válaszként erre: 77. - E8d2f5f031)
2014. okt. 23. 23:30
Ez valószínüleg igaz.
78. VendrinerPiroska (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2014. okt. 23. 23:30

Ami neked nem jó már a kezdetekben sem, abból nem lesz életre szóló kapcsolat. Kivéve, ha az egyik szadista, másik meg mazochista, akkor viszont pazar, sőt jobb nem is lehetne. Pláne a válság, meg a kiábrándultság.

A csodának, ami összehoza az egyik embert a másikkal, magától kell jonnie. Ha csak nem azt érted a munkán, hogy éljen szociális életet és keressen alkalmat, hogy találkozhasson emberekkel, akkor a munkának, mint olyannak nem sok értelme van ebben a kérdésben.

Az hogy mi fogja összetartani, az megint más kérdés. Bár a vonzalom szerintem ott sem árt. Mert ugyan ki akarna fenntartani egy kapcsolatot, amihez nem fűzi erős pozitív érzelem?


Különben nem tudom, milyenek a trendek jelenleg a kapcsolatok terén, már, ha van ilyen. Nem vagyok egy trendi tipus. Nyitott szemmel járva a világban, azt látom, hogy nem sok változott az elmúlt 25 évben. Talán csak kevesebben próbálnak fenntartani élőhalott vagy akár halvaszületett kapcsolatokat hosszú évtizedekig. Abban viszont nincs semmi rossz, ha végre nem takar el mindent a kötény.

2014. okt. 23. 15:49
Freud nem volt 100-as.
76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 75. - VendrinerPiroska)
2014. okt. 23. 15:49

Valószínűleg eleve más az alapbeállítottságunk. Én mindig életreszóló társban gondolkoztam, te meg kapcsolatokban, ami éppen neked per pillanat jó..

Attól függetlenül, hogy végül mi lesz a vége a dolognak...

Hogyne kéne egy vonzódás. Csak az önmagában nem ér semmit, elmúlik hamar, ha nincs mögötte a többi. Voltam én is úgy, hogy pár hétig iszonyat vonzódás, szerelem, aztán pár nap alatt mintha sohase lett volna..


Nyilván a kettő megfelelő elegye a jó. Ettől még úgy látom, hogy ma az a trend, hogy inkább a külsőtől, és a "magától jövő" csodától várják a "párkapcsolatot". Megdolgozni érte, hogy legyen, vagy akár a megtartásáért senki nem nagyon akar... Mindenki addig használja, amíg munka nélkül ki tud venni belőle..


Pedig milyen jó az a válság, kiábrándultság utáni munka, belefektetett energia, majd a még magasabb szintre emelkedő, évekig érett szerelem...

2014. okt. 23. 15:41

Bár eredetileg "együttlét" helyett "egyedüllétet" akartam írni - gondolom Freud elcsámcsogna rajta -, így is van értelme a dolognak. Az utóbbi szerintem sokkal bevállalhatóbb, mint sok férfi, aki velem egyedülálló (utálom a szingli kifejezést) koromban próbálkozott. Az együttlét, a zsigeri vonzódás meg sokkal komolyabb része a kapcsolatnak, mint azt sokan bevallják. Ha vonzódást erőltetni kell és észérvekkel megmagyarázni magunknak, abból semmi jó nem származik.


Van természetesen olyan, hogy ismerek embereket jóideig és megkedvelem őket, bár lehet, hogy kezdetben nem annyira kedveltem őket. Belőlük lesznek a barátaim. Viszont az egy más típusu kapcsolat és a funkciója is más, legalábbis nekem.

74. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - VendrinerPiroska)
2014. okt. 23. 15:08

Ez azért így elég szélsőséges gondolat.

És ez nem a társkeresésre vonatkozik, hanem a szexpartner keresésre.


Olyat még nem hallottál, hogy valakit hónapokig, évekig ismersz, megismersz, megszeretsz. És utána már másodlagossá válik az, hogy milyen a haja.. Vagy olyan is van, hogy az inteligenciája, sziporkázó humora miatt már két nap, vagy fél óra alatt nem érdekel, milyen a haja..


Csak időt kellene szánni önmagunk megismerésére, a másik igazi, mély megismerésére. És nem azonnak a kielégülésre gondolni.. Ettől még persze fontos pillére a szex az életnek, de ha mindent mindig onnan indítunk, és csak a felszínt nézzük, azt is fogjuk visszakapni. A sietős, felszínes kapcsolatokat, vagy még azt se..

73. VendrinerPiroska (válaszként erre: 66. - Mazsinka)
2014. okt. 23. 12:25

Régi mondás, hogy minden nő tud pasit találni, ha az igényeit elég alacsonyra szállítja le. De kérdés, hogy érdemes-e vagy mennyire érdemes leszállítani. Bizonyos megalkuvások, pasik helyett az "együllét" sokkal szórakoztatóbb lehet.

Mondjuk, ha a kopasz, izzadós pasiktól undorodik a hölgy, akkor ugysem tudna vele pld. ágyba bujni, ami azért része a dolognak. Ha cask az esze mondja valakinek, hogy össze kellene jönnöm ezzel a pasival, közben brrrrrrrrrrrr, abból sok jó nem származik. Plusz, ha valaki azért létesít kapcsolatot valakivel, mert bárkivel jobb, mint egyedül, akkor akár a sarokra is kiállhat árulni magát, mert az sem különbözik ettől, mindkettő érdek kapcsolat. Mellesleg nem hiszem, a kopasz-izzadós annyira jól érezné magát egy ilyen kapcsolatban, ahol ő ló helyett szamár.

72. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - D1e807c461)
2014. okt. 22. 15:10

Azt gondolom erről a "nem engedünk az igényekből" dologról, hogy ez azért veszélyes, mert ezáltal kizárjuk, hogy rájöjjünk, hogy az a kicsit kopasz mennyire inteligens, és milyen szép a pillantása, vagy az az izzadós mennyire jó szervező és családcentrikus..


Tökéletes ember nincs, mindenkinek van jó és rossz tulajdonsága. És ha eleve kizárunk, kirekesztünk dolgokat, akkor a jóról is lemaradunk ám..


Attól még igaz, hogy általában a magas végzettségű nőknek nem egy 8 általánost végzett pasi a párja.. és így tovább..


De láttam én már évek óta szuper házasságot attól, hogy a férfinek nincs diplomája, csak a nőnek.. Mert nem volt eleve kizáró ok.. És kiderült, más pótolja ezt a "hiányosságot".


Már-már elcsépelt mondás, de ma az emberek úgy akarják a "nagy" szerelmet, hogy "mindketten imádunk és elfogadunk engemet"...

2014. okt. 22. 14:14
Nyilván ez olyan dolog, hogy párt akar, de nem mindenáron, egyéni döntése mindenkinek, csak akkor nem kell csipogni, rinyálni.
2014. okt. 22. 14:13
Ha annyira jó lenne egyedül, akkor biztos nem keresne meg mindent alkalmat, társas összejövetelt, ahol új arcokkal találkozhat, hanem otthon nézné a Grace klinikát.
69. Mazsinka (válaszként erre: 67. - D1e807c461)
2014. okt. 22. 14:12
Mint mondtam... párt keres húsz éve. Tesz is érte, szórakozni jár, ismerkedik, de valahogy soha nincs senkije.
2014. okt. 22. 14:12
és.. arra is gondolj, h aki ennyire igényes, az akkor sem lenne boldog, ha feladná a várakozást, ha megelégedne egy hétköznapi alakkal.
67. d1e807c461 (válaszként erre: 66. - Mazsinka)
2014. okt. 22. 14:10
ha annyira szörnyű lenne az élet egyedül, nem várná húsz éve a tökéletes férfit. :)
66. Mazsinka (válaszként erre: 64. - Mazsinka)
2014. okt. 22. 14:08
És csak várja a tökéletes pasit húsz éve, és így fog boldogtalanul elmúlni felette az idő, és de jó lesz majd, amikor nyolcvan évesen üldögél egyedül, és nem lesz egy kövér, izzadós, plusz gyerekes ember sem, aki fogná a kezét.
2014. okt. 22. 14:07
ha nem válogatna, nem maradna egyedül. :)
2014. okt. 22. 14:05
Szerintem sok nő nagyon magasra teszi a lécet. Ez egy dolog. Nagy részük nem is tudja, hogy magasra tette a lécet, neki ez normális. S nem is feltétlenül jó dolog azt a lécet kompromisszumként kényszerből leengedni, annak is következménye lesz. Valahogy egy kicsit magukba kellene nézniük, és átértékelni az igényeiket, számot vetni, mi az, ami leadható anélkül, hogy kényelmetlenül érezné magát az ember. Pl. én ismerek egy negyven körüli nőt, húsz éve elvált, és azóta nincs senkije. A nő dolgozik, van egy lánya, vékony, csinos, biztos kedves is, nem tudom, de soha senki nem elég jó neki. Nem igaz, hogy húsz év alatt nem talált volna valakit, pedig keresi. Az egyik túl kövér, a másik kopasz, a harmadik izzad, a negyedik öreg, az ötödiknek gyereke van (miért, neki nincs? Ja, hogy visszafelé nem működik a dolog. Az ő lányát fogadják el, de ő nem fogadja el más gyerekét, hát kérem szépen...). Akkor nincs miről beszélgetni...
63. Érdekes73 (válaszként erre: 62. - Érdekes73)
2014. okt. 22. 13:28
Kieg. legalább önmagával legyen őszinte az ember...
62. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2014. okt. 22. 13:22
Szerintem aki tényleg akar vkit az tesz is érte. Ez a nem önszántából szingli stb... csak rizsa.
61. e8d9b74027 (válaszként erre: 59. - Sunshine24)
2014. okt. 22. 13:13

Mert a nők rászoktatták őket, hogy úgyis csak a pénzük kell, de azért meg mindent megadnak.

Ha meg éppen nem kell a pénz, akkor is megadnak mindent...

60. Sensitiv (válaszként erre: 57. - Sunshine24)
2011. márc. 11. 13:23

hát, én meg szoktam nézni a pasikat, és bele szoktam nézni a szemükbe, és rengeteget mosolygok ha vki szimpatikus, vagy odavetek néhány kedves szót is, ha úgy alakul, azaz ezt hozza a helyzet. a biztonsági őrtől kezdve a pincérig, az üzletekben az eladókig a járókelőig általában kedvesek velem, és mindig találnak alkalmat arra, hogy szóbaelegyedjenek velem. én, meg nagyon szeretek beszélgetni, és nem okoz gondot az, ha vmi beszélgetést tovább kell gördíteni.

a bókolás alatt érts olyanokat, hogy szemeznek veled, kitűntetnek a figyelmükkel, puszit dobnak, vagy vmi kellemes beszélgetésbe invitálnak. de a kedvesség kinyilatkoztatása egy beszélgetés hangsúlyán is látszik, és azon is, hogy keresik az alkalmat arra, hogy a társaságodban lehessenek. nekem könnyű, mert nyitott vok, és nem zárkózom el semmi elől. sok ismerőst is találhat így az ember. :) amiből ki tudja mi alakulhat..........

59. sunshine24 (válaszként erre: 58. - 9536810fa1)
2011. márc. 10. 22:24
Akkor a helyzet még kiábrándítóbb. Nekem az tűnt fel, hogy a mai férfiak nem tudnak udvarolni, nem tudnak meghódítani egy nőt. Csak várják, hogy a nő odamenjen, és lépje meg, amit nekik kéne. Nekem ez nem fekszik. Akkor inkább egyedül...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook