Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Soproniak véleményét várom, érdemes-e Borsodból odaköltözni, hátrahagyni mindent? fórum

Soproniak véleményét várom, érdemes-e Borsodból odaköltözni, hátrahagyni mindent? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 11. 10:01

Én is hátrahagytam mindent és a keleti országrészből Sopronba költöztem, mondjuk engem a szerelem vezetett nem a megélhetés, mert munkám mindenütt volt.


Én még mindig azt mondom, hogy itt aki nagyon akar és nem büdös neki a munka az talál állást. Persze albérletben nem egyszerű, mi egy egyszobás garzont bérelünk 40+rezsiért. És az olcsóbb albérletek állapota sok helyen csapnivaló. Nekünk szerencsénk volt, igényes lakást találtunk.


Tehát állás van, de a megélhetés mégsem egyszerű, hiszen a lakásárak magasak.


De ha úgy döntötök jöttök, írj privit, segítek melyik céghez érdemes, melyikhez kevésbé, és melyik környékeket kerüljétek el.

23. bafa4
2012. jan. 20. 13:46
A páromnak lenne ott valószínűleg állása,onnan már el tudnánk indulni,én még egy évig gyesen lehetnék,utána csak alakulna valami munka nekem is.
22. bafa4
2012. jan. 20. 13:34
Igen... nagyon nehéz itt nálunk is állnak üresen a házak,sokan itthagyják ,mert nem megy el,és nem akarják az emberek elpocsékolni.Én viszont kiadnám albérletbe...ha más megoldás nem lenne.
21. 06718ca650 (válaszként erre: 20. - Bafa4)
2012. jan. 20. 13:22
az egyik ismerősöm úgy ment el innen, hogy megbeszélte a főnökével hogy mikor tud kezdeni, vártak rá, férje is ment, gyerkőc is. szóval nem lehetetlen csak nagyon nehéz. persze az albi tényleg drága. :( ők sem tudták még eladni itt a lakást,ki tudja mikor megy el, de ők is látták hogy itt nem jó ezért mentek. nehéz ez. mi is mennénk innen, de tudjuk hogy ez még kicsit odébb van. de más már nem tud éltetni.
20. bafa4 (válaszként erre: 17. - 06718ca650)
2012. jan. 20. 13:16
Igen akkor érdemes lenne,ha találunk munkát,csak mindennek van vonzata...Ha találunk melót,akkor ott rögtön kezdeni kéne,különben alkalmaznak mást helyetted,albiba,nem tudsz elmenni,mert méreg drága....A gyerkőcöknek iskola óvoda váltás.Az itteni lakásunkat kellene eladni,de ki tudja,hogy sikerülne-e?
19. 06718ca650 (válaszként erre: 18. - Bafa4)
2012. jan. 18. 11:41
persze, de én megértem őket, minek is tudjon az ember örülni. igen, ez a helyes, tervezni az útvonalat mert itt nincs jövő. :)
18. bafa4 (válaszként erre: 17. - 06718ca650)
2012. jan. 18. 10:27
Igen ez igaz itt a megyénkben és környékén mindenki csak panaszkodik és depis,már keszdek én is az lenni,valószínüleg ezért agyalok ennyit mindenen,ahogy a párom mondaná.Én meg úgy godolom,hogy természetes,hogy az ember menekülési útvonalat terves :) innen!!!
17. 06718ca650 (válaszként erre: 16. - Bafa4)
2012. jan. 17. 16:52
figyelj, én szerintem ha találtok ott melót, mindenképpen érdemes. nincs kolbiból a kerítés, de nem vernek agyon majd idős korodban, a légkör is más, nem ennyire kilátástalanok depisek az emberek, már csak ezért is megéri.
16. bafa4
2012. jan. 17. 16:46
Akkor annyira ne is kergessek hiú ábrándokat?!hogy majd ott minden más lesz.Magasabb a színvonal,meg akinek jó végzettsége van az jól tud keresni.Viszont aki "egyszerű földi halandó" és minimálbérből kell ott lakást ,albérletet fenntartani annak ott sem könnyebb sőt.....ez van.Nekünk még a kiszakadára se sok esélyünk van ebből a porfészekből...
15. 2c563972fe (válaszként erre: 1. - Bafa4)
2012. jan. 17. 15:23

Borsodban lakunk,de 1 évig laktunk a Dunántúlon.Tavaly összel költöztünk haza.Óriási a különbség.A férjem bruttó bére majdnem a duplája volt az itthoninak (diplomás).Én táppénz alatt laktam ott(babavárás idején)néhány hónapot.Sokkal tisztább,rendezettebb minden,az emberek kedvesebbek.A kisebbség hiányáról nem is beszélve.Ott még ők is normálisabbak,és kevesebben vannak.Nem rettegtünk este sétálni az utcán.Természetesen ott sem fonják kolbászból a kerítést,ott is bezártak gyárat stb.De nekünk csak pozitív tapasztalataink voltak.

Egyetlen baj volt csak,nem ismertünk senkit,hiányzott a család,barátok.Csak ezért jöttünk haza.De gondolkodunk,hogy a gyerekünk jövőjéért visszamegyünk.

2012. jan. 17. 14:40

Nos akkor elmondom nektek hogy itt sem egyszerű nehogy azt gondoljátok...


Nagyon nem egyszerű... a párom épp munkát keres de a gyárba alig akarják felvenni...

a panel árak meg 50 től kezdődnek, + 3 havi kauciótól...

Gyári fizetés 3 műszakban túlóra nélkül nincsen 100 ezer forint...


Pont azért nehéz munkát találni, mert nemsok a lehetőség.. takarítás gyári munka, meg még egy kettő amihez felsőfokú kell..

13. bafa4
2012. jan. 17. 14:22
Itt a családi házunkért nem kapnánk annyit ,hogy ott meg tudjunk venni 1 panelt :(!!
12. bafa4
2012. jan. 17. 14:20
Valaki indított régebben egy fórumot a gyári fizukról,azt írták,hogy ott is szar.De én olvasgattam,hogy 90-100 körül mozognak.
11. 06718ca650 (válaszként erre: 10. - Bafa4)
2012. jan. 17. 14:20
itt meg alacsonyak a lakásáak, de a többség mégsem engedheti meg mert melónélküli. és így igaz, ott még az meberek is másak, halvány lila gőzük nincs milyen itt.
10. bafa4
2012. jan. 17. 14:16
Ahogy körbenéztem,a környezet szebb,tisztább.Az iskolák óvodák felszereltebbek.Több a program,jobbak utána a továbbtanulási lehetőségek.A bökkenő csak az,hogy ott magasabbak az energia árak,a lakásárak.albérletbe is lehetetlen elmenni,60-80-ezer+ rezsi.Ezzel szemben a munkanélküliség aránya arra a legkisebb,és az emberek sem olyan pesszimisták...szerintem.
9. 06718ca650 (válaszként erre: 3. - Arianne113)
2012. jan. 17. 14:15
de gondolom egy gyári fizu arrafelé nem annyi mint ebben a koszfészekben. :)
8. 06718ca650 (válaszként erre: 6. - Bafa4)
2012. jan. 17. 14:13
pontosan ugyanezekért az okokért én kézzel lábbal mennék innen. szép környék, de semmi lehetőség..
7. children (válaszként erre: 6. - Bafa4)
2012. jan. 17. 14:10

Szia! Nekem ugyanezek az aggályaim vannak Szabolccsal kapcsolatban,a helyzet itt is ugyanaz.

Én is lépnék ha biztosan tudnám,hogy országon belül érdemes.....

2012. jan. 17. 14:05
Köszi az eddigi válaszokat!:)Itt lehetőség = 0 Boschban robotolni,multiknál 3 műszakolni.De még ennek is örülnek,itt mindenki segélyért kuncsorog stb.Ide nem települ semmi,szívjuk a Borschodchem levegőjét,amit elleptek a kínaiak.Csak a gyermekeim jövőjét féltem,nem tudom mi vár itt rájuk,ha majd ők is ragaszkodni fognak hozzánk és ide telepednek le???
5. Arianne113 (válaszként erre: 4. - Zoknis kacsa)
2012. jan. 17. 13:14

akinek jó német nyelvtudása van, annak van némi esélye, mert láttam hirdetést, keresnek takarítót, gyerekfelvigyázót ilyesmit elég jó áron, van ahol szállást is adnak ( bár ezt már régebben láttam ) szóval először tájékozódj a lehetőségekről

szuperinfó sopron, vagy hírsztár sopron ezt a kettőt ajánlom.

4. zoknis kacsa (válaszként erre: 1. - Bafa4)
2012. jan. 17. 13:04

Szia, hát közel a határ.

Mostanság sehol se könnyű:(

2012. jan. 17. 12:58
Hát mi Sopronközeliek vagyunk, és gyárakon kívül nemsok lehetőség van...
2. eufórbia (válaszként erre: 1. - Bafa4)
2012. jan. 17. 12:39
Az attól függ,mi a képzettséged és milyen munkára gondoltál??
2012. jan. 17. 12:35
Német nyelvtudással könnyű-e munkát találni,vagy már ez sem igaz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook