Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sópárna tapasztalatok? Valóban hatásos légúti problémáknál? fórum

Sópárna tapasztalatok? Valóban hatásos légúti problémáknál? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 5. 11:46

Na, akkor válaszolok a saját kérdésemre. :)

Végül mégis vettem egy sópárnát az egyik rokonomnak ajándékba, és már néhány nap után azt mondta, hogy hatásos. A feje mellé van téve éjszakára (nincs megmelegítve), és reggel nincs annyi problémája, mint előzőleg. Mindig úgy ébredt, hogy lerakódása volt, amit nagyon nehezen tudott felköhögni, és napközben is sokat köhögött. Azt mondja, most úgy érzi, hogy sokkal könnyebben feljön, napközben már nem is köhög. Szóval úgy látszik, tényleg jó a párna.

14. Katoca5 (válaszként erre: 10. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 29. 21:03
Szívesen! Igen, felnőttnek is tökéletes, kislányommal alszom egy szobában és én is érzem a hatását. :)
13. Katoca5 (válaszként erre: 11. - CzPetra)
2015. szept. 29. 21:02

A kisebbet használjuk. A tájékoztatójában benne van, hogy ha nagyobb a szoba az ajánlottnál, akkor a fejtől tegyük 1-1,2 m-re. Mondjuk nálunk épp akkora szobánk, mint a max ajánlott légköbméter.


Én Sárám feje mögött lévő polcra tettem kb. 1 m magasra. Így nem fúj rá a ventilátor és még megfelelő közelségben van. :)

12. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 29. 07:30

Nem.


"A sópárna "titka" a só hőtartó képességében rejlik. A sópárnát használhatod lehűtve vagy felmelegítve is attól függően, milyen problémával állsz szemben."

11. CzPetra (válaszként erre: 5. - Katoca5)
2015. szept. 29. 04:27
Sziasztok! Mi is ezzel küzdünk Manómmal már nagyon régóta. Ő kruppos és ősztől tavaszig pár hetente beteg. Melyik készüléket használjátok? (Egyébként nekünk köhögésre a porlasztó készülék írtó sokat segít!! -> sosem fulladt még be (ami ugye a betegségével "járna"!!)
10. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5. - Katoca5)
2015. szept. 28. 11:26
Ezt nagyon szépen köszönöm! Megvan a "karácsonyi" ajándék. Utánanéztem, és sok helyen dicsérik, meg fogom venni a rokonomnak. Bár felnőttről van szó, de nyilván neki is hatásos lesz.
2015. szept. 28. 11:24
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást!
2015. szept. 28. 00:30

A sólámpát is ajánlják a levegő megtisztítására, vagy a sótéglát. A sóbarlangok is jó hírűek.

de inkább asztmatikus betegségek esetén és kúra szerűen.

Ha gyulladtak a mandulák vagy ha akár tüszők is vannak már, jó a sós gargalizálás, de az orvosi kezelést nem váltja ki.


itt olvashatsz bővebben:

[link]

2015. szept. 27. 21:13

Lehet benne valami egyébként. Torokfájásra szoktak sós vizes öblögetést javasolni és a sós (tenger) vizes orrcseppről is jókat hallottam.


Én magam varrtam a párnát, durvább szemű só van benne, azt szoktuk felmelegíteni.

2015. szept. 27. 20:57

Meleg sót én is a fülfájásra ismerem, mint Te.

Szerintem jó lehet a sópárna a léguti betegségekre, lásd: sószobák asztmásoknak, vagy sóbarlang.

Sólámpát én is használok, -ez az éjszakai fény nálam-, arra is jókat írnak, de különös tapasztalatot nem gyűjtöttem be róla.

Nagyon nem fogsz mellé, az biztos, hisz a só párolgása csakis jót tehet. Ha nem használ--akkor sem ártottál.

2015. szept. 27. 20:53

[link]


Nekünk ez látszik beválni, de nagyon. Az én ovis kislányom 3-5 nap ovi után, 1,5-2 hét betegségekkel volt itthon az elmúlt évben.

1 hónapja használjuk ezt a szerkezetet, amit belinkeltem és azóta folyamatosan óvodába jár. 2-szer indult el nála légúti megbetegedés (ami nálunk MINDIG nagyon durva taknyosodásba, visítós-ugatós köhögésbe ment át), most 1-2 nap alatt visszafordult mindkétszer. Egy kicsi éjszakai horkolással és reggeli hurutos köhögéssel megúsztuk. Óvónéniket is kérdeztem, hogy aludt e nap közben vagy köhögött e, de semmi. Szóval nekünk eddig teljesen pozitívan hat ez a készülék. És magamon is érzem, hogy néha elkezdődne egy betegség, de másnapra kutya bajom.

Lényeg a lényeg, a só tényleg hatásos a légúti betegségeknél is.

Jaaaa és sós vízzel gőzölt is Sárám 2-szer. :)

2015. szept. 27. 20:30
Szintén fülre, szintén használt. És nagyon kellemes a meleg só a fájós fülnek.
3. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 2. - Mmacus)
2015. szept. 27. 19:17

Hát persze, az a klasszikus. Gyerekkoromban sokszor volt rá szükségem, sajnos azt én is nagyon jól ismerem. :(

De mostanában tele van vele az internet, hogy melegítés nélkül is jó, csak vele aludni párnaként, vagy a fej mellé tenni éjszakára. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg segít-e így a légúti problémán. Egy rokonomnak vennék, ha tényleg hatásos.

2015. szept. 27. 19:00
Én fülfájásra ismerem. Arra hatásos, az biztos.
2015. szept. 27. 18:22
Sópárna tapasztalatok? Valóban hatásos légúti problémáknál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook