Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sokgyerekes anyukák nagy házzal és rendmániával fórum

Sokgyerekes anyukák nagy házzal és rendmániával (beszélgetős fórum)


28. birebora (válaszként erre: 1. - Luna-)
2022. jún. 12. 19:10

Nem vagyok igy ezzel, bele is hülyülnék.

Sajnállak, valamit találj ki, mert belefogsz gárgyulni, amin mondjuk nem csodálkoznék.

27. papája (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. jún. 12. 16:41
Persze hogy nehéz. Szegény folyton takarít, 11 szétdobált táskát tesz helyre, mos, vasal, ha kell, ha nem...A helyett, hogy befogná munkára a 3-4 gyerekét.
26. globus (válaszként erre: 1. - Luna-)
2022. jún. 12. 16:05
Azok a csendéletek, melyeket lakberendezési folyóiratokban mutatnak, vagy közösségi oldalon eldicsekednek, kamu. Gyakran olyan fotókat tesznek fel, mintha éppen elköltöznének vagy nem lakik senki a lakásban. Egy lakott ház élettel teli. Ne akard lakatlannak látszóvá tenni mindenáron. Minden szennyeskosár üres, na olyan nincs, vasalni végképp nem kötelező, engedd el. Vasalás helyett beszélgess velük, közben megtanítva őket, hogyan tudnának részt vállalni a feladatokban.
25. Panna.33 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. jún. 12. 15:06
Bruce Dickinson nézett ki most vagy tíz évvel öregebbnek, mint a pandémia előtt, de neki nagyon jól áll most ez. Olyan, mint egy tapasztalt vampirvadász az 1800-as évek végéről.
24. andi6020 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. jún. 12. 15:00
Bebacna ha elkapnám ezt a kórt.
2022. jún. 12. 14:58
Miért is nem tudok már itt semmin meglepődni?🤔
22. timycat (válaszként erre: 19. - Papája)
2022. jún. 12. 14:43

Nehéz élete van na.... 2,5 év alatt 10-et öregedett.


2019-ben még csak 30 volt, most 40 lesz.

2022. jún. 12. 12:10

4 gyereknek 2 táska az 8 táska.

4 gyereknek 3 táska az 12 táska.

Nálunk mindennap hazahozzák a táskákat, nem csak pénteken.

2022. jún. 12. 12:06

Most akkor kicsi és vékony, vagy 198cm magas.

El kéne dönteni.

19. papája (válaszként erre: 18. - Soufflet)
2022. jún. 12. 11:52

Na meg egyszer 4 gyerekes, máskor meg 3.

Tény, hogy a cicije lóg.

18. Soufflet (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. jún. 12. 10:24
A korabbi hozzaszolasai alapjan troll. Egyszer kicsi, maskor 198 cm magas.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Luna-)
2022. jún. 12. 09:55

Szia Luna!


Nekem ez ütötte meg a szemem.


"mert elég csak hazajöjjenek a gyerekek pénteken az iskolából és a 11 táska meg ami előkerül belőle edző cucc rajzok stb megtöltik a házat"



A gyerek bentlakásos iskolába járnak?



Ha nem tudod a gyerekeket önmagad nevelni, vegyél fel a takarítónő mellé egy nevelőnőt is. Bár a takarítónő helyett a bejárónőt jobb megoldásnak tartom.



Nem tudom dolgozol-e, vagy "csak" háztartást vezetsz?


Ha otthon vagy, biztos unalmas így az élet számodra,ha dolgozol akkor viszont nagy teher hárul rád, ami másnak lehet semmiség, de te nem tudsz megbirkózni vele.


Lehet igénybe vehetnél egy szakembert.


A lényeg a gyerekeknek nem a patyolat lakás, hanem a szülőkkel töltött minőségi idő, a sok-sok őszinte beszélgetés.


Nem tudom, kevés az információ, a gyermekek apja mennyire partner a gyermekek nevelésében, a háztartási munkában való részvételben? Lehet letudja, hogy ő adja az anyagiakat és legyél boldog vele? Ki szeretett volna ilyen nagy családot?

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. jún. 12. 09:25

Hm.. Talán ha a gyerekek nevelve lennének, nem kellene takarítócég?


Talán ha a gyerekek be lennének fogva a takarításba, nem kellene fizetni a takarónak?


Más férje is dolgozik egész nap. 🤔 Nekem is nagy a ház.. Meg rajtam kívűl másnak is..


Nem, mielőtt jönne a hülyeséged, nem irigylem a takarítót.


De a következetes neveléssel sokkal egyszerűbb lenne az élete. Meg egy kis szervezéssel, mert jelenleg szinte feleslegesen fizet a takarítónak ha mellette ugyan olyan rendetlenség és káosz van másnaptól.

kb szarnak egy pofon kategória.

2022. jún. 12. 09:22

Kicsit utána olvastam a FI korábbi hozzászólásaihoz.

Úgy tűnik ő egy luxusfeleség. Akinek jakuzzi és szauna is van a hatalmas házában annak tényleg van mit takarítani...


Megoldás: Menjen el dolgozni. A keresetéből fogadjon "bentlakásos" személyzetet, akkor nem kell takarítania.

14. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2022. jún. 12. 09:20

Ne ezen lovagoljunk, hogy takarítócég, vagy takarítónő.

Egy nagy ház, 4 gyerek, apuka gondolom dolgozik sokat, hogy az életszínvonalat fenn tudják tartani, ezért kifizetődőbb neki takarítót fizetni, mint otthon a házimunkát elvégezni.

13. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. jún. 12. 09:16

Miért lenne lofac?

Arról nem írt f.i, hogy dolgozik/eljár munkába, vagy otthon van.

Abban egyetértünk, hogy a családot meg kell nevelni.

A rendrakásból mindenkinek ki kell vennie a részét.

2022. jún. 12. 09:11

Nekem 7 - 4 - 1,5 évesek a gyerekeim. De már kicsi koruktól fogva arra vannak tanítva, hogy el kell pakolni. Természetesen mindenki a korának megfelelően, de már a 1,5 éves totyogós is tudja, hogy a ruhát a szennyesbe, a szemetet a kukába kell dobni, a játékot pedig a polcra vagy a dobozba.

Engem is veszélyez a kupi, de a gyerekek születése óta sokat lejebb adtam az elvárásaimból, leginkább az "azonnal,de rögtön kerüljön minden a helyére" részből.


Az, hogy mindenki rendetlen nálatok, az a nevelés hiánya.. Ezen kellene elgondolkozni, változtatni.


Mert tudniuk kellene a saját dolgaikat rendben tartani. Nem 8 poharat befogni - amúgy ha csökkented a készletet, hidd el már megoldódik ez a gond is..

Amúgy nem értem minek jár takarítócég hozzátok.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Luna-)
2022. jún. 12. 08:47
Unatkozol plusz mártírkodsz.
2022. jún. 12. 08:15

Három gyereket nevelek egyedül, dolgozom, és kert is van. Viszont nincs mosogatógép, és takarító sem jár, de rend és tisztaság van, mert mindenki vigyáz rá.

Ahogy lentebb írták, én is azt vallom kérd meg, hogy segítsenek a gyerekek, és a párod is, vond be őket.

2022. jún. 12. 07:59

Heti egyszer jár takarítócég? 6 ember után heti egyszer takarítani? Az lofac. Ha OCD-d lenne haza se engednéd őket.


Unatkozol, ennyi. Mikor nem volt munkám én is ezt csináltam.


A családot meg neveld meg!

2022. jún. 12. 07:38
Túl hagy feneket kerítesz ennek az egésznek.
2022. jún. 12. 07:26
Nagy házam van, dolgozok és takarítók nélkül is rend van. Te csak unatkozol
2022. jún. 12. 07:23

Családi kupaktanácsot összehívni és elbeszélgetni velük, hogy ha használnak valamit, kerüljön a helyére. Szennyes a kosárba, mosatlan a mosogatóba, tiszta ruhák a szekrénybe.

Te pedig lazíts kicsit az elvárásaidon.

Dolgozol vagy otthon vagy?

Mi csak négyen vagyunk, 100nm, kert, 2 kamasz gyerek (akik 2-4 évesen tök ügyesen pakolnak, most meg inkább be se megyek a szobájukba, mert akkora a kupi, 100 kérés és fenyegetőzés után is) + két kutya is, mindketten dolgozunk párommal.

Nem mondom, hogy patika rend van, de nem kell szégyenkeznem, ha váratlanul beesik egy vendég. Gyerekek is bevonva a házimunkába: szennyes-mosatlan kihoz, teregetnek, szobájukban ők takarítanak, a többi az enyém.

Így élhető a dolog.

5. papája (válaszként erre: 1. - Luna-)
2022. jún. 12. 07:03

Dolgozol ? Olyan érzésem van, hogy nem.

Ebben az esetben viszont a mániád pótcselekvés, unalmadban takarítasz.

Helyezkedj el sürgősen, akkor legalább kiszakadsz a hétköznapi mókuskerékből. A családtól meg követeld meg, hogy segítsenek. Milyen felnőtt lesz belőlük, ha semmit nem csinálnak ?

2022. jún. 12. 07:01

Hány evesek?


Mert nalunk egyelore a ket ot ev alatti is visszahozza a poharat a konyhaba, segit kipakolni a mosogatogepet es megtalalja a szennyest.


Ugyhogy ha takarito segitseg is van, akkor egyreszt adnék mindenkinek korahoz megfelelo feladatot, masreszt meg valamibol neked is engedni kell. (Pl a rajzok ott maradnak pár orat stb)


Ha nem tudsz engedni, akkor meg marad kb ez, ami most van.

3. Soufflet (válaszként erre: 1. - Luna-)
2022. jún. 12. 01:52
Miert nem neveled rende a gyereket (es a ferjed is)? Ha nem varod el, nem kuldod akarn10-szer is vissza ugyanazert, persze hogybkuolerqjt hagynak, mert 'a hulye Anya ugyis megcsinalja '.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Luna-)
2022. jún. 11. 23:56
Mondjuk szerintem elvárhatnál némi segítséget a családodtól, hogy a rend fenntartásában segítsenek. Ennek semmi köze a kényszerességhez, én is szeretem a rendet, de a családomtól is elvárom, hogy ne tekintsenek házicselédnek. Soha nem szedtem össze más után a poharakat például, van két egészséges lábuk, tudják, hogy a helye...
2022. jún. 11. 23:20

Sziasztok!

Kerestem ilyen fórumot de nem leltem, ezért gondoltam indítok.

Négy 14 év alatti gyerekkel ,hatalmas házzal, heti takarítással takarító cég által és egy borzasztó rendmániával vagyok megáldva.

Egyszerűen nem tudok itthon nyugton lenni ha nincs tisztaság és rend. Namost ennek ugye az a hátulütője, hogy amikor itthon vagyok állandóan pakolok. Ami ugye nem nehéz nem kell keresni a feladatot mert elég csak hazajöjjenek a gyerekek pénteken az iskolából és a 11 táska meg ami előkerül belőle edző cucc rajzok stb megtöltik a házat, és a mosókonyhát is persze , felemésztve ezzel minden időmet.

Egyszerűen képtelenség hogy minden szennyes kosár üres legyen, minden vasalva a helyére kerüljön. Folyamatosan megy a mosogép is.

Hetente járnak a takaritok de ma mégis egy hatalmas zsák mindenfélét gyűjtöttem be a házban és a garázsban ami szemét volt.

Mindenkié minden de mindenki leteszi valahova és ottmarad.

Hatan vagyunk itthon de egy random hétvégi napon 14 poharat biztos begyüjtök szerte a házban és az udvaron. A mosogép és a mosogatógép nonstop mennek.

Nem vagyok gyűjtögető típus simán kívánom amiről a realitások talaján maradva tudom, nem fog már kelleni. Nem tartogatok semmit.

De olyan nagyon fárasztó ez.

Más is van ezzel így??? Egy baratné azt mondta nekem tuti ocd-m van.

Pedig nem hiszem csak azt szeretem ha rend van.

A ruhákkal na azokkal vagyok igazán besokallva. Rengeteg ruhát fogyasztunk egy nap.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook