Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sok spot-on csepp után is bolhás a macska. Mit lehet még tenni? fórum

Sok spot-on csepp után is bolhás a macska. Mit lehet még tenni? (beszélgetős fórum)


2020. márc. 10. 11:53
Köszönöm a segítséget,állatorvos lesz.Az a biztos
2020. márc. 10. 07:12
Ja. Advocate-et használt k mi is kutyusnál, teljesen bevált, csak mivel sok a kinti móka haverokkal és kiszámíthatatlan, mikor kell fürdetni, ezért hagytuk abba.
2020. márc. 10. 07:10
Tabletta mellett szavazok
2020. márc. 10. 07:09

Tablettát.

Nem tudok konkrétat ajánlani, mert nekem kutyám van, de ő olyat kap, ami kullancs, bolha és szúnyog (szívférgesség) ellen is jó, ezek mellett pedig féreghajtó is, így nem kell külön foglalkozni vele. Nem olcsó mulatság, de megéri. Doki biztos tud segíteni.

24. Guruljka (válaszként erre: 21. - Zsuzsa35)
2020. márc. 10. 02:57

Beszórhatod piretrinnel is, és a helyét is.

Ha a tarkójára és a háta közepére szórod, nem éri el lenyalni. Bele lehet dolgozni a bundájába.

23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Zsuzsa35)
2020. márc. 10. 02:34
Bolhanyakörvet. Macskára valót.
22. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Zsuzsa35)
2020. márc. 10. 01:26
Állatorvos mit ajánl?
2020. márc. 9. 20:51
Sziasztok!Próbáltam a macskámra a bolhaírtó cseppet,kihullott a szőre es sebes lett a tarkórész.Bolhás a macskám és másikfajta cseppet is próbaltuk de a bolhák megmaradtak.Megfürdettem bolhairtó samponnal de még mindig van benne bolha.Mit kellene még kipróbálnom?Valaki tudna ajánlani valamit?
20. bgitta77 (válaszként erre: 19. - Nemtudomize)
2018. júl. 4. 09:11

Szia!

Kis utánaolvasás után találtam rá az effipro spot-on-ra is, épp azt adtuk be neki, és úgy tűnik javul a helyzet.

Ha esetleg úgy látom, megveszem ezt a spray-t is, köszi a tippet. :)

2018. júl. 4. 03:36
Szia. Én az EFFIPRO-t ajánlom. Ez egy spré, nálunk bevált. Elöször megfürdettem a cicát, megszárítottam, majd jó alaposan befújtam és beledörzsöltem az egész bundájába.
18. andi6020 (válaszként erre: 12. - Sommersby)
2018. júl. 2. 21:21
Kapható az simán vény nélkül is.
2018. júl. 2. 12:43
Úgylegyen
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Bozsu55)
2018. júl. 2. 12:18
Attól a portól nem voltak olyan fürgék ám. Nem kell elhinnem, hiszen a saját szememmel láttam őket. De amelyik megszökött, az megszökött. Előttük állt a szabad élet lehetősége, ha elugráltak az udvar felé :D Be nem jöttek, mivel azt azért észrevettem volna.
15. bozsu55 (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 12:13

Van macskám,nem volt bolhás.

Értem amit írtál,de te komolyan elhiszed hogy a bolhák megvárják míg te lapátra sepred őket?

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
2018. júl. 2. 11:58
Oké, most már kíváncsivá tettél, hogy hova potyognak a bolhák cseppentős bolhairtó esetében?
2018. júl. 2. 11:25

A Stronghold csepp az nagyon jó. Állatorvos írhatja fel, és az állatorvosi vényre állatpatikában kiváltható. A cica súlyától függő mennyiséget kell rácseppenteni a cica nyaka alatti részre. Fürdetni nem szabad a cseppentés után, mert akkor megszünteted a Stronghold hatékonyságát (szerintem pár hétig semmiképp nem szabad víz érje). Persze más bolhairtó porral sem szabad kombinálni.

A Strongholdban az a jó, hogy tetűre, atkára is jó, nem csak bolha ellen, és ahogy párolog ki a hatóanyag sokáig biztosan vég a visszafertőződés ellen.

2018. júl. 2. 11:25

A Stronghold csepp az nagyon jó. Állatorvos írhatja fel, és az állatorvosi vényre állatpatikában kiváltható. A cica súlyától függő mennyiséget kell rácseppenteni a cica nyaka alatti részre. Fürdetni nem szabad a cseppentés után, mert akkor megszünteted a Stronghold hatékonyságát (szerintem pár hétig semmiképp nem szabad víz érje). Persze más bolhairtó porral sem szabad kombinálni.

A Strongholdban az a jó, hogy tetűre, atkára is jó, nem csak bolha ellen, és ahogy párolog ki a hatóanyag sokáig biztosan vég a visszafertőződés ellen.

2018. júl. 2. 11:16
Próbálj ki valami fújós permetet kiegészítőként. Dr Pet permetet használok a macskára.
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
2018. júl. 2. 11:06
Ezért írtam, hogy lakásban nem túl szerencsés. Mindig a teraszon poroztam be a macskáimat. Aztán összesöpörtem, és bezacskóztam ami kihullott.
9. bozsu55 (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 10:58
Nem akarok kritizálni,de hova potyogtak a bolhák?
2018. júl. 2. 09:45

Nekem nincs cicám, de interneten többen ajánlják az Advocate és a Stronghold cseppeket. Ha esetleg még nem próbáltad őket.

Ha olvasol olyat, hogy neostomosan-al fürdesd, azt ki ne próbáld, még ha sokan írják is, hogy orvos ajánlotta, meg az ő cicájának nem lett semmi baja. Macskára ez a szer toxikus, kutyánál be lehet vetni.

A lakás bolhamentesítésére a BioKill-t vagy az Insecticide szereket szokták ajánlani.

Remélem sikerült minél előbb megoldást találnod! :-)

7. bgitta77 (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 09:13
Megnézem,köszi :)
6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Bgitta77)
2018. júl. 2. 09:02
Vannak bolhaporok. Már nem emlékszem a márkára, de nekünk bevált. Mondjuk a lakásban nem alkalmaznám, mivel száll is, és amint beszórta az ember a macskát, szó szerint elkezdenek kipotyogni belőle a bolhák. Egy próbát megér.
5. bgitta77 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2018. júl. 2. 08:58

Az 5 legnépszerűbb márka összetételére rákeresve ugyanazt találtuk.

Meglehet hogy nem mind, de ez árulkodott.

2018. júl. 2. 08:57

Valamit nem jól csinálsz.


Amúgy azt sem hiszem, hogy minden spot on ugyanazt tartalmazza.

2018. júl. 2. 08:53

Fürdettük számtalanszor. :(

Elvileg a spot-on cuccok a kis szőre zsírjában oldódnak, és ha azt lemossuk róla a fürdetéssel, akkor csökken a hatékonysága.

Szóval sehogy se jó. :D

2018. júl. 2. 08:51

Ilyen esetekben a macskát meg lehet fürdetni.

Vegyél kifejezetten bolha irtó sprayt, azzal fújd be a bútorokat, a cicát fürdesd meg (ha vízálló a spot-on nehogy újra cseppents!) és ennyi elméletileg.

2018. júl. 2. 07:59

Benti 1,5 éves cicus, nem jár ki. Egy állatorvosi rendelőben szedte össze a bolhát, természetesen azóta váltottunk...

Már hetek óta próbálkozunk, az összes spot-on cseppet kipróbáltuk rá, ami a városban fellelhető.

A lakásba rovarirtók jártak, itt visszaszedni nem tudta, tehát benne kellett hogy maradjon. Ha az állatorvos tette rá, akkor se hullott ki belőle az összes.

Teljes a tanácstalanság, valami tuti tipp annak, aki volt ilyen szituban?

Ráadásul utánanéztünk, az összes spot-on készítményben ugyanaz és ugyanannyi hatóanyag van, különbség sincs a márkák között....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook