Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sok rágógumi lenyelése miatt lehet baj? fórum

Sok rágógumi lenyelése miatt lehet baj? (tudásbázis kérdés)


20. Mayathebee01 (válaszként erre: 1. - Juditkecskemet)
2022. febr. 10. 23:23

Szia!

Velünk ez most történt meg és nagyon aggódom.

Mi lett Nálatok?

Kijött gond nélkül...?

Üdv.

2014. ápr. 19. 14:22

A rágó valóban minden porcikája mesterséges, és bizarr dolgokból áll, de jó stresszoldó.

Én személy szerint nagyon sokszor rágózom, és tudom hogy valaki ki nem állhatja ha úgy kell beszélnie velem :) De amíg nem csámcsogok és kandikál ki beszéd közben, hadd rágjam már. Ha szalonnabőrkét nyammognék, vagy a kajamaradékot cüncörögném, az se lenne jobb.

18. 8c40921157 (válaszként erre: 17. - Tamtamano)
2014. ápr. 18. 18:57

Hehe, merem állítani, hogy attól nem lenne tiszta a látásod, hanem elhomályosodna a világ! Én óvom az egészségedet!:)


Amúgy is a rágógumiról lenne itt szó és nem a kotonról, tecccik látni a fórum címét?:)

17. tamtamano (válaszként erre: 16. - 8c40921157)
2014. ápr. 18. 05:07

Igen, igen, igen... :D


már csak a tisztán látás kedvéért is..:)

16. 8c40921157 (válaszként erre: 13. - Tamtamano)
2014. ápr. 17. 21:41
Biztos, hogy tudni akarod?? :)))
2014. ápr. 17. 21:35
az durva lenne ha 7 évig maradna a gyomorban XD
14. elbb
2014. ápr. 17. 21:31
remélhetőleg nem fogsz léggömböket eregetni. :)))))
13. tamtamano (válaszként erre: 7. - 8c40921157)
2014. ápr. 17. 21:15

Köszönjük Emese! :)


A szexuális felvilágosítást honnan kezdenéd, ugy, hogy a kérdésre is felelj? :))

12. Agnik1 (válaszként erre: 3. - Juditkecskemet)
2014. ápr. 17. 21:14
4 éves koromban én kb 30darabot nyeltem le, fél óra múlva sugárban hánytam ki, Anyukám mind a mai napig emlegeti, Apukám adta a rágót, nem figyelt oda rám, én meg szép sorban kevés rágás után lenyeltem, de a gyomrom nem díjazta. Anyu meg megijedt, jó kis családi perpatvar lett belőle, de bajom nem lett tőle (a hányást leszámítva) szerencsére:)
2014. ápr. 17. 21:10
Mentős ismerősöm felhívott egy orvost, valószínű nem lesz belőle baj, de ha hasi panasz jelentkezik akkor nyilván orvoshoz kell fordulni. Addig is hashajtót javasolt. Köszönöm a válaszokat.
10. 4740439ec6 (válaszként erre: 1. - Juditkecskemet)
2014. ápr. 17. 21:07
Igen baj!
9. 8c40921157 (válaszként erre: 8. - Katie_rose)
2014. ápr. 17. 21:02
Nem baj. Én tovább léptem:)))
8. katie_rose (válaszként erre: 7. - 8c40921157)
2014. ápr. 17. 21:00
Csak nem ez volt a kérdés. :D
7. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Juditkecskemet)
2014. ápr. 17. 20:56

Egyáltalán hogy jöhet kapcsolatba egy darabbal is???

Kérődzeni nem szép és nem is egészséges, akkor meg miért rágózik egy kisgyerek?


A rágógumi egyike a legmérgezőbb termékeknek a szupermarketekben!

Vajon hány ember ismeri a rágók összetételét, hányan nézik meg mi is van ráírva a hátoldali címkére?


Ezért érdemes egy pillantást vetnünk a rágógumi legfőbb összetevőire.


Szorbit, xilit, mannit, maltit

Gumi alap

Glicerin

Természetes és mesterséges aromák

Hidrogénezett kókuszolaj és keményítő

Aszpartám-aceszulfámsó

Szója lecitin

Szinezékek (titán-oxid, kék 2, piros 40)

BHT

Almasav, citromsav


Pl. a “gumi alap” valójában egy elasztomerek, lágyítók, töltőanyagok és gyanta keveréke. Néhány egyéb összetevő amely a kombinációt tarkítja: a polivinil-acetát, amelyet gyakran neveznek “ács ragasztónak” vagy “fehér ragasztónak”. A paraffin viasz egy másik összetevő, amely a kőolajfinomítás mellékterméke. A műanyag, kőolaj és gumi “fogyasztása”-kor az összetevők felszívódnak a szervezetbe a nyálon, nyálkahártyán keresztül.


Az aszpartámot körülvevő új kutatások nagyon sok információval szolgáltak már eddig is. Kiderült, hogy nagyon toxikus anyagról van szó. Az aszpartámot összefüggésbe hozták a összes fő agyi betegség kialakulásával, beleértve az Alzheimer-kórt és az ALS-t. Azt is megállapították, hogy hozzájáruló tényező, sok más betegség, mint például a cukorbetegség, a sclerosis multiplex, asztma, elhízás, és még sok más betegség kialakulásában. Ez a sok diétás termék a piacon hosszú távon valójában elhízáshoz és a szervezet szélsőséges elsavasodásához vezet. Az aszpartám egy excitotoxin, ami addig gerjeszti az agyban lévő neuronokat, amíg azok kiégnek és elpusztulnak.


Minden alkalommal, amikor rágózol, az agy becsapódik, és azt hiszi, hogy ételt fogyasztasz. Ezeket a jeleket küldi a gyomor, a hasnyálmirigy és a többi szerv, amely érintett az emésztésben. A nyálmirigyek és a hasnyálmirigy elkezdi kibocsátani az emésztéshez szükséges enzimeket. Az enzimek állandó kibocsátása az idő múlásával lelassul. Ebben az esetben pedig a tápanyagfelszívódás elégtelen lesz. Ha pedig nincs megfelelő tápanyagfelszívódás, a szervezetben nincs megfelelő tápanyagbeépítés, felhasználás.


A rágózásban semmi sem természetes és az semmilyen módon nem járul hozzá a jó egészséghez, vagy jó a fogak megőrzéséhez. Ne tévesszenek meg senkit a reklámfilmek.


Rágózni egészségtelen és csúnya is.

2014. ápr. 17. 20:45

Jól nyomja a kis falánk.. :)



[link]

2014. ápr. 17. 20:43
Ha mentolos és édesítőszeres,akkor hasmenés. ha nem,akkor csak simán átmegy rajta. :)
2014. ápr. 17. 20:40

Nem hinném, hogy baj lehet.

A gyomorsav majd megoldja a problémát.

2014. ápr. 17. 20:36
Egymás után...több, mint 20 szemet..
2014. ápr. 17. 20:33
Hogy tud egyszerre sokat lenyelni? Több rágó van a szájában?
2014. ápr. 17. 20:31
Sok rágógumi lenyelése egyszerre....baj lehet belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook