Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sok probléma együtt fórum

Sok probléma együtt (beszélgetős fórum)


1 2
42. beanadt (válaszként erre: 41. - Floracska)
2012. máj. 13. 15:42
Menj el természetgyógyászhoz!
41. floracska (válaszként erre: 40. - Beanadt)
2012. máj. 13. 14:37
Nem döntöttem el mi a baj... és igen, addig nem nyugszom meg, amíg ki nem vizsgálnak. Csak az a gond, hogy az úgy nem megy, hogy bemegyek a bőrgyógyászhoz, aztán 5 perc múlva jövök ki a receptemmel, meg hogy bemegyek a nőgyógyászhoz, aki közli, hogy a 200 mu/l-es prolaktin eltérés semmi, és nem tudja, mitől hullik a hajam. Az aggaszt, hogy az orvosok ennyire leszarják, hogy az embernek baja van, mondván úgysem betegség miatt van folyásom, meg a pattanások minden korombelinél jelen vannak...stb. Persze tisztelet a kivételnek, mert vannak jó orvosok is, csak én még olyannal nem nagyon találkoztam. A háziorvosom is azt mondta, a hajhullásom nem betegség (minden megvizsgálás nélkül, csak ránézésre), és azt mondta szedjek revalid kapszulát, mást nem tudok tenni...
40. beanadt (válaszként erre: 39. - Floracska)
2012. máj. 13. 13:57
Addig nem fogsz megnyugodni míg ki nem vizsgáltatod Magad...! Bár, szerintem Te már "eldöntötted" mi a baj?!?!? Egyébként érdemes még a nemi életeden is elgondolkodni hogy az megfelelő-e, minden téren!??!
39. floracska (válaszként erre: 34. - 91d4989ab9)
2012. máj. 13. 10:43

Én már 20 éves vagyok, tehát nem sorolom magam a tinik közé. És ha nem hormon problémám lenne, szerintem már elmúltak volna.

A mindenből olcsót veszek dolgot a kajákra írtam. (bár abból is van kivétel). Azért van, amiből nem adok alá. Pl tisztasági betétből mindig always, öblítőből általában silan vagy lenor, wc papírből is 3 rétegűt és nem azt a durvát, stb... A folyásom azóta van, amióta megjött. És előfordul az is, hogy barnás. De általában sárgás. És ha nem teszek fel betétet, 1 nap után cserélhetem le a nadrágom is, mert annyira beveszi a szagot. Szerintem ez nem normális.

38. floracska (válaszként erre: 32. - 91d4989ab9)
2012. máj. 13. 10:38

Szerintem az a nő, aki nem olyan "nőies" mint a többi, az addig nem fogadja el magát, amíg olyan nem lesz. Legalább is teljesen biztos nem. Mert bemegyek a boltba, megtetszik egy ruha, és túl kicsi rám, én már ezen is kiakadok. Párom pedig van, ő viszont elfogad, jobban mint én magam :)

Fogamzásgátlót nem akarok szedni, több ember mondta, akinek pattanás miatt lett felírva, hogy miután abbahagyta, brutálisan kipattogott, sőt, még durvább lett az arca mint előtte.

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Beanadt)
2012. máj. 13. 09:46

Igen, könnyen meglehet.

Ha megnyugszik attól, hogy kivizsgáltatja magát, akkor tegye, de valóban a sport, kis diéta nem ártana.


Bár hozzá kell tennem, hogy én nem tudom elképzelni, hogy mit tennék, ha pattanásos lennék.


Több ismerősöm szedett gyógyszert (ROACCUTAN ). Segített nekik. De ez egy nagyon durva gyógyszer.

36. beanadt (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2012. máj. 13. 09:42
inzulin rezisztencia, glutén érzékenység a bélben lévő rossz felszívódás, elégtelen működés miatt jöhet létre, bár a nyugati orvoslás ezt nem igazán fogadja el. A betegségek nagyon nagy része a bélrendszerből indul ki... Én még mindig azt mondom, hogy egy kis tisztítás, sport, és a lelki gondok megoldása szép eredményt hozhat(na).
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - 91d4989ab9)
2012. máj. 13. 09:39

A cukorbetegségnek vannak tünetei, de az inzulin rezisztencia az más, vagy a glutén érzékenység, stb. Nem biztos, hogy rájövünk, hogy azok tünetek és az orvos is nehezen jön rá, hogy mit kellene vizsgálnia.


Én nem voltam pattanásos és a barátnőm se és a férjem sem és a fiam sem és a bátyám és húgom sem. Tehát azért ez annyira nem általánosítható.


Diane valamit szoktak felírni a pattanásokra, ami fogamzásgátló is, bár úgy tudom, hogy nem arra találták ki. (fogamzásgátlókban nem vagyok otthon). De ez a gyógyszer az abbahagyás után csinál érdekes dolgokat. Nem akarok általánosítani, mert nem ismerem egyiket sem, mint írtam, de egy ismerősömnek teljesen összezavarta a hormonháztartását.


Én is mindenből olcsót veszek és pont azért, mert azokat nem teszik tele mindenféle vacakkal, így kevésbé lesz allergiás az ember azokra.

Én pl. a tescó tusfürdőt bírom egyedül. A jonsontól, dovetól és társaitól kiütéses leszek. Ugyanez van a mosóporokkal, öblítőkkel.

Desodort sosem fújok a bőrömre, hónaljstiftet nehezen találtam olyat, amire nem vagyok allergiás. És 1 parfümöt tudok a bőrömre fújni. És akkor még ott vannak a testápolók, sampon, hajzselé és társai.

34. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Floracska)
2012. máj. 13. 09:29

a cukorbetegségnek vannak tünetei azt már észre vetted volna, állandó szájszárasság, aceton szagu lehellet



szerintem semmi bajod, mindenki pattanásos tini, mindenki nehezen fogy ahogy az idő halad


a folyás miatt meg, csréld le a mosoporod, öblitőd , wcpapírod tudfürdőt, és az intim és tisztasági betéted, lehet hogy valami allergiás reakció csak én sem birok bármit pl wc papirból se, mondjuk kellett idő mire rájöttem mi a baj forrása...


mivel irtad hogy mindenből olcsot veszel

33. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - Floracska)
2012. máj. 13. 09:21
minden testi tünet lelki eredetű, a testi betegségeink zömét mi gyártjuk magunknak sajnos
32. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2012. máj. 13. 09:18

lelki eredetü is lehet, el kéne fogadni a nőiességed, azt hogy nő vagy, azt hogy megnéznek, azt hogy párod lesz...


ha ezt elfogadtad utána lemegy az a háj is amivel önmagad véded a külvilágtól...


a fogigátlót sokan szedik a tinikori pattanások miatt és nagyon szépen használ ha jót ir fel a doki, persze van hátrányuk is de egy évre bevállalható amig letisztul az arc, meggyógyulnak a hegek lemegy a gyulladás, és én ugy vettem észre hogy az abbahagyása után kevésbé volt problémás már az arc rendbentartása, egy két patti mensi előtt már sokkal kezelhetőbb mint az ezer ragya:D

31. beanadt (válaszként erre: 28. - Floracska)
2012. máj. 13. 08:59
Legyen úgy.
30. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Floracska)
2012. máj. 12. 20:33
Ez tényleg jó. Bár én azt szeretem, ha az alsó referencia alatt van egy kicsit.
29. floracska (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. máj. 12. 18:15

TSH 2,163 mlU/L (referencia tartomány: 0,27-4,7)

Ez szerepel az egyik vérvételes papíron.

28. floracska (válaszként erre: 23. - Beanadt)
2012. máj. 12. 18:10
Sajnos ebben nem hiszek. Azt tudom lehet az ember lelki dolog miatt stresszes, amitől hullhat a haja, meg lehet folyása, tehát valamelyest igazat adok. De nekem ez a serdülőkortól kezdve folyamatosan van, emiatt egyértelmű, hogy csak a hormonváltozások miatt lehetnek.
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Floracska)
2012. máj. 12. 18:09

Nem, nem cukor betegség, hanem a szervezet cukor felhasználása nem megfelelő. A PCOS társbetegsége lehet ez is.


És mennyi volt a TSH-d?

26. floracska (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. máj. 12. 18:06
Pajzsmirigyem már megnézték korábban, nem csak hormonos vérvételen voltam, hormonosra csak azután mentem, hogy láttam, minden más rendben van. A pajzsmirigyem is rendben van. Egyedül a prolaktinom magas. A terheléses cukor vizsgálat az magyarul cukorbetegség kimutatása? Mert olyanon még nem voltam, de gondoltam rá, hogy az lehetek, csak anyukám mondta, hogy ő is túlsúlyos mégsem cukorbeteg, úgyhogy én sem vagyok az... Nem tudom mondjuk, hogy attól hogy ő nem az, miért van kizárva az, hogy én az legyek... szülők... :)
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Floracska)
2012. máj. 12. 17:38

Kell beutaló.

Első lépésként menj el a háziorvosodhoz és kérj vérvételre is beutalót, ahol megnézik a pajzsmirigy hormonokat is. Az magas TSH pajzsmirigy alulműködést jelez és attól is hullhat a hajad. A PCOS is jó ötlet, és sajnos ezek társbetegségek is.

Terheléses cukor vizsgálatra is elmehetnél (inzulin rezisztencia)

24. beanadt (válaszként erre: 19. - Floracska)
2012. máj. 12. 17:00
Hallottál Te már az álterhességről????? Szerinted ha erre képes az elme, akkor mire nem????????
23. beanadt (válaszként erre: 7. - Floracska)
2012. máj. 12. 16:58
Úgy, hogy minden testi tünetednek lelki oka van... de ezt lehet hogy most nem hiszed el :)
22. 34c48a3825 (válaszként erre: 21. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:57
:)
21. floracska (válaszként erre: 20. - 34c48a3825)
2012. máj. 12. 15:53
Mindenképp, köszönöm a tanácsokat :)
20. 34c48a3825 (válaszként erre: 19. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:49

Nem tudja a lelki baj megemelni a prolaktin szintet.


Florácska, ne aggódj, de vizsgáltasd meg magad, jó? :)

19. floracska (válaszként erre: 16. - C42aaaac41)
2012. máj. 12. 15:48

Vannak lelki problémáim is, de nem hinném, hogy ettől ennyi bajom lenne. Miért táplálkozom rosszul? Igyekszem naponta 5ször enni, és minden nap eszem zöldséget, gyümölcsöt. Az igaz, hogy keveset iszom.

De az lehetséges lenne, hogy lelki gondok miatt emelkedjem meg a prolaktin szintem is? Mert ezt kétlem.

18. 34c48a3825 (válaszként erre: 17. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:48
Én úgy tudom, kell. Vagy menj el magánrendelésre, oda nem.
17. floracska (válaszként erre: 15. - 34c48a3825)
2012. máj. 12. 15:46
És az endokrinológushoz kell beutaló háziorvostól?
2012. máj. 12. 15:44
Rosszul táplálkozol,nem iszol eleget,csak orvoshoz rohangálsz.Minden hibát a menstruációdban és az orvosokban látsz!Mi ez,ha nem lelki probléma?
15. 34c48a3825 (válaszként erre: 11. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:42
ÉS nagyon fontos: HA ez van neked, azt sehogyan másképpen nem lehet elmúlasztani, csak a gyógyszerekkel és az azzal együtt járó, orvosilag előírt diétával együttesen.
14. 34c48a3825 (válaszként erre: 11. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:41

A legfontosabb, hogy NE ESS PÁNIKBA!


Menj el endokrinológiára és vizsgáltasd ki magad, ez nagyon fontos! Ne a netről informálódj, semmi értelme hitelben pánikba esni!!!


Nézd, főként a teherbeesést nehezíti meg, gyógyszerrel és egészséges étrenddel fogják rendbe rakni, HA egyáltalán az van neked is. De ne odázd le az orvost, ez nem játék!


Ha ez van neked is, akkor a testsúlyod is amiatt nem tud lejjebb menni, sőt, a bőrproblémáknak, a furcsa menstruációnak és a hajhullásnak is ez lehet az oka, sőt a protaklinszint elváltozásnak is.


Ezt a betegséget a szüleid idejében még nem kezelték rendesen, nem is tudták sokszor, mi ez. Nem halálos, nem rák, ne aggódj.


De rengeteg bajt okozhat a szervezetben.


1, Menj endokrinológiára, ragaszkodj a beutalóhoz, akármit is mond akárki!!! Sajnos, ez nem játék.


2, Cseréld le a nőgyógyászod, az egy idióta! Aki ennyi tünettel, protaklinszint-változással nem küld el magától endokrinológiára, az egy nemtörődöm alak.

13. Barát1 (válaszként erre: 12. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:41

Az élesztőt én úgy gondoltam, hogy edd meg.

A vizet ha nem vagy szomjas, akkor tedd közel magadhoz és igyál gyakran kortyokat és valahogy kövesd, hogy mennyit ittál egész nap.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook