Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sokáig tartó guggolás, alhasi fájdalom fórum

Sokáig tartó guggolás, alhasi fájdalom (beszélgetős fórum)


8. Channa* (válaszként erre: 7. - Új élet)
2021. ápr. 18. 15:52

Igen, vigyázz!


Az egy dolog, hogy hozzá vagy szokva a fizikai munkához, de mindennek van egy határa.

Ezekre mindenképp figyelj!

2021. ápr. 17. 22:16

Igen, fizikai munkához vagyok szokva. Jelenleg nincs bejelentett munkám, viszont heti egyszer segédkezek hetven személyre való főzésnél, takarítani járok egy helyre, beugró vagyok időnként villanyórát olvasni (kb 500 ház), férjem vállalt park rendezést, neki szoktam időnként segíteni(amiatt volt a hosszú ideig tartó guggolás is) meg ugye az otthoni teendők, kertes házban lakunk. Még birok férfi kerékpárt hajtani, most tervezem nőire cserélni.

Köszönöm mindenkinek, aki írt hozzászólásokat. Ezentúl igyekszem jobban vigyázni.

6. Borzolo (válaszként erre: 1. - Új élet)
2021. ápr. 17. 11:25

Szerintem normális, hogy a megeröltetéstől, kényelmetlen testhelyzettől fájt. Pihenj és vegyél be magnéziumot.

Én simán kertészkedtem a terhességeim alatt. A másodikkal reménykedtem, hogy majd beindítja a szülést. Hát nem, csak izomlázam lett.

Ha eddig is aktív voltál, az orvos se tiltott el, akkor a tested jelzéseire figyelve gyomlálhatsz. Esetleg próbáld ki sámlival vagy térdelve, hátha úgy kényelmesebb.

5. tyityu (válaszként erre: 1. - Új élet)
2021. ápr. 17. 10:35
Azert a guggolassal vigyazni kell mert hatassal lehet a mehszajra ami neked meg nagyon korai lenne. En a 39.hettol gyomlaltam pont azert hogy beinditsa a szulest. Nem tudom annak koszonheto e, de egy kiados kerti munka utan masnap reggel megszultem. Neked azt tanacsolom hogy ennyi idos terhesen inkabb hagyd masra az ilyen munkat, inkabb setalj egy nagyot ha mozogni akarsz. A terhesseg tenyleg nem betegseg, en is aktiv voltam vegig de bizonyos dolgokkal vigyazni kell es inkabb nem kiserteni az ordogot. Probalj meg pihenni ha nem verzel, nem szivarog a magzatviz biztosan minden rendben van.
2021. ápr. 17. 09:53

Azért kellett, mert dolgoznom kellett. Az orvost még hamarabb kérdeztem a fizikai munkával kapcsolatban, és azt mondta, hogy ez nem betegség, hanem állapot.

Most talán későn vettem észre, hol kell meghúzni a határt.

Csak még a kérdésemre nem kaptam választ. Volt-e valakinek ehhez hasonló?

2021. ápr. 17. 09:02

Nem értem, hogy miért kellett 1 órán át így gyomlálnod!

Még gyomlálnod sem kellett volna, nemhogy guggolva.


Orvos?


Biztos tudnak veled megosztani saját tapasztalatokat, de nem biztos, hogy nálad is úgy van, így inkább orvossal kellene beszélgetned erről...


A gyomlálás helyett pedig inkább pihenj!

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Új élet)
2021. ápr. 17. 08:57
Én a 38ik héten is gyomláltam de vagy kisszéken ülve,vagy egy pokrócon,mert kényelmetlen volt mindig.
2021. ápr. 17. 01:04

Ma több, mint egy órát guggolva gyomláltam. 23. hétben járok. Többször egy-két percre felálltam. Viszont a végére alhasi fájdalmam lett, ami kb csak két óra múlva múlt el. Most kicsit bepánikoltam, hogy a kicsit megnyomhattam, és valami maradandó baja lehet. (Persze tisztában vagyok, hogy a magzatvíz védi). Mennyire indokolt lehet ez az elképzelés? Mindenhol azt olvasom, hogy a guggolás megengedett, de mivel fájdalom kísérte, ami eddig nem volt, hát ez miatt fordultam ide.

Válaszaikat köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook