Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sok gyomorsav - tudtok olyan kávét, amit ihatna? fórum

Sok gyomorsav - tudtok olyan kávét, amit ihatna? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 5. 04:11
semilyen kave nem jo ha valakinek sok a gyomorsava
2012. szept. 25. 17:12
Maci?
55. suzy57
2012. szept. 25. 16:56

Ha gyomorsavad van, fogyasssz REPCE mézet!

A Dallmayr" KV nem okoz savat. Németországban mindig kapható...remélhetőleg nálunk is!


Üdv: Zsu

54. 04d410066e (válaszként erre: 50. - Githaj)
2012. szept. 19. 17:37
Hát én attól azonnal hánytam. A citrusfélék nem javallottak refluxosoknak. Ennek ellenére én is kipróbáltam mint házipraktikát, de nem kellemes így indítani a napot a wc-n.
53. githaj (válaszként erre: 52. - Pahet a vadász)
2012. szept. 19. 17:26
Csak meg kell szokni, én sem imádom, de ha érzem hogy tobb a savam akkor nem gondolkodok csak megiszom.
52. Pahet a vadász (válaszként erre: 50. - Githaj)
2012. szept. 19. 17:18
ez is olyan érdekes. az édesapámnak is fiatalabb korában állandóan rengeteg sav termelődött.. és ő is citromos vizet ivott, attól lett jobban. Anyának meg ha meg kellene innia, akkor attól lenne beteg.. ahogy a férjem is. Mondjuk fura, mert pl amit itthon facsarok narancsot például attól semmi baja sincs.. de a bolti dobozostól rettentő beteg tud lenni. így ezeket sem issza. csak sima vizet, max néha szörpöt.
51. Pahet a vadász (válaszként erre: 49. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 17:15
most csak háztartási kekszet kap :) szegény sz@rul van. Magától nem akar csak ilyet enni, így vettem azt is. Vele nincs különösebb baj ilyen szempontból, megeszi amit adok neki.
50. githaj (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2012. szept. 19. 17:14
Kezdje a napot citromosvízzel, a kávét csak késobb igya.
49. 04d410066e (válaszként erre: 48. - Pahet a vadász)
2012. szept. 19. 17:13

Az nagyon jó, legalább ezzel nem kell küzdened. Nem ismerem persze a férjed, de az én párom borzalmas, mikor egy évbe egyszer diétára van kényszerítve hasfájás miat. Muszáj vele diétásat ennem, és veszekednem, hogy mást nem ehet. Nem egyszerű vele...

Te mit főzöl végül?

48. Pahet a vadász (válaszként erre: 47. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 17:12
nem iszik. utoljára nyaraláskor ivott sört..
47. 04d410066e (válaszként erre: 46. - Pahet a vadász)
2012. szept. 19. 17:10
Szuper. Akkor már csak valami finom meleg vacsit kell csinálnod. :) Azt elfelejtettem írni, hogy alkoholt most ne! Semmiképp se, mert ne tudd meg, már hányan mondták, hogy igyak egy pálinkát, osztjóvan... Eszébe ne jusson, ha már így felmaródott a nyelőcsöve. Salvus vizet a gyógyszertárban lehet venni. Ilyesmi a neurosan nevű por is, ezt vízbe kell keverni, ez sem rossz, én ezt szedtem, csak ki akartam próbálni a salvust. Mindenesetre nem olyan szörnyű az íze, mint a salvusnak, ha a férjed azt nem issza meg, akkor még neurosan port mindig tudsz venni, ráadásul az nagyon olcsó, 3-4 heti adag 800 ft körül van.
2012. szept. 19. 17:06
most elsőre megvettem a Gaviscon-t, plusz evett rendesen napközben, este lefekvés előtt két órával már semmit, remélem kibírja. és a tejet is mondom neki. A cigit ma azt mondta annyira nem kívánta, mert fájt a nyelőcsöve az éjszakai affér után. Meglátjuk. remélem javulni fog szépen lassan.. ezt a vizet hol lehet kapni?
45. Veronika27 (válaszként erre: 44. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 14:45

Hát nem kell akkorákat slukkolni :)) Nekem is alacsony a vérnyomásom, de nem lett bajom tőle.


Van súlyfelesleged?

44. 04d410066e (válaszként erre: 43. - Veronika27)
2012. szept. 19. 14:44

Én a vízipipába akkorákat slukkoltam, hogy úgy leesett a vérnyomásom, majd elájultam... Nem jött be, mikor egyszer-kétszer próbáltam. Mondjuk eleve alacsony a vérnyomásom.

Én drasztikusan egyik napról a másikra hagytam abba 3 hete, de a gyomrom még kicsit sem jobb.

43. Veronika27 (válaszként erre: 38. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 14:27
Ja és ha nagyon rossz, vegyél egy vízipipát:) Az nem káros és nem csinál savat, viszont az íze kellemes és megvan a dohányzás illúziója.
42. Veronika27 (válaszként erre: 38. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 14:26

Én fokozatosan tettem le, tehát egyre kevesebbet szívtam és a leggyengébbet. Aztán már csak kettőt szívtam egy nap, az meg már minek:)


Nem tudom, nem emlékszem már, hogy mennyivel lett jobb, de nekem a diéta is kellett hozzá.


Próbáltam én is a Salvust, de meg nem tudom inni...

41. 2a69f78972 (válaszként erre: 40. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 13:59

Hát a semminél biztos több, de ha ennyire utálod, akkor inkább hagyd abba !


Azért mondom ezt, mert ha öklendezel tőle, az nem tesz jót az amúgy is meggyötört gyomrodnak.


De nagyon sajnálom!:(

40. 04d410066e (válaszként erre: 39. - 2a69f78972)
2012. szept. 19. 13:51

Konkrétan refluxra. Másfél deci? Kihánynám szerintem, már elnézést. Egy fél decit megpróbálok meginni 3x egy nap, annál több nekem nem fog menni. Ennyire undorítónak még soha semmit nem találtam, pedig rengeteg gyógyteát, meg porokat is ittam már...

Nyugtass meg hogy súly szerint is lehet adagolni, könnyű vagyok, remélem,, így elég lesz a napi másfél deci.

39. 2a69f78972 (válaszként erre: 37. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 13:46

Reggel, este másfél deci (rendszeresen!), lehetőleg töményen és hamarosan kivirulsz!:)


Ha végképp nem bírod, akkor igyad valami erősebb ízűvel hígítva.


Te is savtúltengésre iszod? (Mert epére is jó)

38. 04d410066e (válaszként erre: 36. - Veronika27)
2012. szept. 19. 13:38
Neked mennyi idő után lett jobb a savad, hogy letetted a cigit? Én 3 hete nem dohányzom, de most épp nagyon rossz... :S
37. 04d410066e (válaszként erre: 35. - 2a69f78972)
2012. szept. 19. 13:37
Igen? Pont most vettem, de annyira rossz az íze, hogy egyszer ittam belőle. Förtelmesen undorító, mintha valami poshadt termálvíz lenne. De akkor erőt veszek magamon.
2012. szept. 19. 13:29

Nekem is sok volt a gyomorsavam, aminek egy része a stressztől, a másik a cigitől, a harmadik meg az egészségtelen táplálkozástól volt. Na meg a kevés folyadékfogyasztástól.

Már azt mondta az orvosom, hogy nem tudok mit tenni, valószínű egész életemben gyógyszerrel kell éljek, de nem akartam beletörődni.


Csináltam egy diétát, sőt azóta mégegyet, a cigit még tavaly letettem, minimum 2 liter vizet iszom naponta és igyekszem minél kevesebb műkaját enni.

Amúgy megfigyeltem, hogy a tej nekem sem jó, illetve ha este iszom, akkor nagyon sok savam lesz tőle és iszonyat ég a nyelőcsövem. De például ma reggel ittam kakaót és semmi bajom. Úgy figyeltem meg, hogy diétával együtt módjával ihatom.

Amúgy még savat csinálnak nekem a rántott dolgok is sajnos, legutóbb nagyon égett a gyomrom a halrudacskáktól.


Szerintem a férjed stresszes és fáradt, ennyi munka után érthető, pluszban ott van a cigi, amit sokszor gondolom éhgyomorra szív, meg a rendszertelen evés, ez képes kicsinálni a gyomrot. Szerintem a kávénak olyan nagy szerepe nincs benne, ha csak napi egyet iszik.

Sajnos tényleg az életmódján kellene változtatnia...

35. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2012. szept. 19. 13:21

Az én apám olyan savas volt (...és ebből fekélyes), hogy egyszer fájdalmában összetépte maga alatt a lepedőt, pedig nem volt egy kényes, gyenge ember.


Elkezdte rendszeresen szedni a SALVUS vizet, - nem hígítva, hanem töményen - olyan szinten lekötötte az állandóan felbugyogó savát, hogy BEGYÓGYULT a fekélye.


Idős korában sem lett cukorbeteg, holott családilag hajlama lett volna rá, mert - a doki szerint - a SALVUS ettől is megóvta. Ugyanis erre is jó, mert védi ápolja a hasnyálmirigyet.


Hallgass rám, egy próbát megér!:)

34. Pahet a vadász (válaszként erre: 32. - 093a17e5d8)
2012. szept. 19. 11:42
persze hogy nem egészséges. ezt ő is tudja. csak mikor éppen szét kell verni egy fürdőszobát plusz fűtést megcsinálni, és ez mondjuk valamelyik faluban van, akkor még lehetősége sincs enni. Ha meg még van bolt a közelben, akkor sem megy sehova, hogy minél hamarabb végezzen.. jajj nehéz vele ilyen szempontból.. nagyon munkamániás :D Reggelente mostanában van nála két szendvics, hogy legalább azt egye meg. De legalább tudja hogy ez így nem jó és azt is hogy változtatni kell...és nem nekem kell bizonygatnom.
33. 04d410066e (válaszként erre: 32. - 093a17e5d8)
2012. szept. 19. 11:32
Biztos nem egészséges... Persze, jobb lenne, pl. háztartási keksz is jobb mint a semmi. De nekem pl. nincs bajom, amig nem eszem. Néha félek enni, mert utána vagyok rosszul. Sajnos nem lettem jobban attól sem, ha reggeliztem, meg 5x ettem egy nap, stb. Szóval addig nem szoktam enni ilyenkor, ameddig nem muszáj... Elsőnek ebédet eszek 1-2 óra fele, aztán eszek még egyszer 6-7 fele és kész. Nagyon keveset eszek ilyenkor.
32. 093a17e5d8 (válaszként erre: 30. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 11:30
Mondjuk ez a "nem eszik egész nap" biztosan nem egészséges. Ennél már az is jobb, ha elrágcsál egy zacskó kekszet. Vagy pattogatott kukoricát.
31. 04d410066e (válaszként erre: 29. - Pahet a vadász)
2012. szept. 19. 11:29
Elírtam a nevét, gaviscon helyesen, bocs. De muszáj diétázni a mellette, önmagában ezek nem használnak, erre meg te tudsz odafigyelni, egyél vele vacsorát, ugyanazt, amit neki csinálsz, különben a férfiak nem bírnak diétázni. Plusz ne engedd, hogy gyorsan egyen, az is fokozza a savtermelést. Lehetőleg fél óra alatt egyen meg egy levest és egy főételt. Édességet meg inkább ne.
30. 04d410066e (válaszként erre: 25. - 093a17e5d8)
2012. szept. 19. 11:27

Mivel tapasztalatom nincs, ezért nem vitatkozom veled. :)

Csak annyit tudok, hogy sokat segít a kajanapló, mert egyéni érzékenység is van. Nekem pl. nem jó ilyenkor a gabona sem, alig eszem kenyeret, és különösen rosszul vagyok a zabtól, árpától, kölestől, rozstól, teljes kiörlésű dolgoktól.

Ezért fontos, hogy megfigyeld, melyik étel hogy hat kifejezetten rád.

Az biztos, hogy a fűszeres, nehéz, zsíros, olajos ételek, és a cukros, szénsavas üdítők semmiképp sem jók.

Valamint ha már nem eszik, legalább igyon meg két liter vizet estig.

29. Pahet a vadász (válaszként erre: 28. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 11:26

megnézem ezt a szirupot, köszi.

valóban nagyon félelmetes volt.. szegény nagyon megijedt és én is.

28. 04d410066e (válaszként erre: 27. - Pahet a vadász)
2012. szept. 19. 11:24
Nekem is volt ilyen, meg olyan is, hogy nyelőcsőgyulladásom lett, és még a saját nyálamat lenyelni is olyan volt, mintha egy penge haladt volna rajtam végig. Szóval nem véletlenül diétázom én is most ennyire szigorúan. Nem tragédia amúgy, ha napközben nem eszik, csak lefekvés előtt 2 órával próbáljon meg enni, ne közvetlenül alvás előtt, és akkor ne össze-vissza mindent, hanem diétásat, leginkább sűrű levest ajánlok, fűszerek nélkül, sok zöldségből. Pl. brokkolikrémleves, sütőtök krémleves, ilyesmi. Másodiknak meg pl. főtt csirkemell rizzsel. Szóval tényleg nagyon oda kell figyelni az étkezésre. Plusz van egy cavisgon nevű szirup, ez megakadályozza, hogy visszafolyjon a sav, lefekvés előtt kell bevenni. Vény nélkül kapható. A diétát nem helyettesíti, de segít.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook