Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sok az elhízott kutya fórum

Sok az elhízott kutya (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. jún. 1. 22:30

Kisfiú. :)

Nem bolhás, ekcémás egyem meg. De a doki azt mondta, h nem vészes. Kapott ilyen gyógynövényes cuccot rá. Meg az emésztésére is probiotikumot. Úgyhogy biztos hamar rendbe jön. Nagyon sok örömünk van már most benne, csak csodáljuk meg játszunk vele amikor csak lehet. Már most a 2. éjszakát végig aludta, de én így is kb 20x ébredtem fel, csakhogy leellenőrizzem, hogy jól van e. Még féltem nagyon :D

Köszönöm a tanácsokat :)

64. Perla del Mar (válaszként erre: 62. - Pumpkingirl)
2015. jún. 1. 01:34

Örülök:) Ne aggódj nem lesz vele probléma. Akkor jól tippeltem én is a korát:) Én 23 éve vagyok kutyás és kétszer volt két kutyámtól 1-1 hobby alom.

Tök jó neve van.:) Kislány?

Bolhás nem lehet attól is vakarózhat? Akkor még olyan kb. másfél hetet várj az első oltással. Amikor megszületnek a picik az első nap nem rendes tejük van , hanem úgy nevezett föcstejük , ami védi őket a betegségekkel szemben 6 hetes korukig kb. Ezért kapják meg 6 -7 hetesen az első oltást a kicsik. Kb. 6 hetes lesz akkor már lehet :)

Meglátod nagyon sok örömöd lesz benne :)

2015. máj. 31. 21:34
Túl sok a gyorskaja.
2015. máj. 31. 21:33
Csipesznek hívják :) A doki szerint 5 hetes maximum...ma már jobban volt sokkal jobban volt. Adtuk neki a tápot beáztatva, amit ajánlottak. Végre normális adagot evett és nem ment a hasa, sőt 1x sem vakarózott!
61. Perla del Mar (válaszként erre: 60. - Perla del Mar)
2015. máj. 31. 14:22
Nagyon cuki :) Hogy hívják?
60. Perla del Mar (válaszként erre: 59. - Pumpkingirl)
2015. máj. 31. 14:15

kb. 4-5 hét között lehet így kép alapján!

A dokitok mennyit mondott?

2015. máj. 31. 14:04
Fent van :D
58. b00d33e65c (válaszként erre: 55. - Perla del Mar)
2015. máj. 31. 13:57
Igen,ezért írtam,hogy 6 hetes kora után sorozatban.
57. b00d33e65c (válaszként erre: 56. - Pumpkingirl)
2015. máj. 31. 13:57
Adatlapod,képeid és ott tudsz feltölteni képet.
2015. máj. 31. 13:54
Teszek képet szívesen. Írtó édes, de nem látom, hogy kell itt feltölteni :)
55. Perla del Mar (válaszként erre: 51. - B00d33e65c)
2015. máj. 31. 13:50
6 hetes parvot fog kapni 8 hetesen kombináltat 10 hetesen parvot (van ahol kombinált) 12 hetesen kombinált. A veszettségit és ezzel egyidőben a chipet 4 hónapos koráig kell megkapnia.
54. Perla del Mar (válaszként erre: 48. - Pumpkingirl)
2015. máj. 31. 13:47

Úristen az állatkínzója! Mármint nem Te , hanem az anya kutya gazdája! Félre ne értsd nem Rád céloztam! A kölyöknek 8 hétig az anyja mellett lenne helye! Van tápszer a Panzi elég jó! Nekem tavaly voltak kiskutyáim és nem akarok hazudni, de azt hiszem a kölyökeledeles dobozon/zacskón 5 hetes kórtól volt írva.

A régi állatorvosom, akihez Pesten jártunk azt mondta 6 hetes korig csak szopni kell a kicsiknek és utána enni adni neki! (Nála lelkiismeretesebb állatorvost nehéz találni) Az itteni doki meg azt mondta 5 hét után lehet enni adni neki.

Én a kertbe sem mertem kiengedni míg nem voltak meg az oltásai. Igazából csak az oltatlan kutyák jelentenek veszélyt, amelyik be van oltva attól semmit nem kaphat el.

Légyszi tegyél róla fel képet, megpróbálom megtippelni a korát!

53. b00d33e65c (válaszként erre: 52. - Pumpkingirl)
2015. máj. 31. 13:34
Nincs mit!Nyugodtan írj!
2015. máj. 31. 13:26
Huh, ezt jó tudni. Féltem nagyon, 1 percre nem hagyom egyedül. Éjjel se tudtam aludni, amikor ő aludt akkor sem. Ha van még kérdésem írok :) Köszi a válaszokat :D
51. b00d33e65c (válaszként erre: 50. - Pumpkingirl)
2015. máj. 31. 13:17

Semmi baja nem lesz a levegőtől!6 hetes kora után meg úgy is megkapja az oltásokat,sorozatban.Azért a kullancsokkal óvatosan!

Tudom kertben...az enyém is csak a kertben van és az udvaron.Idén 2 kullancsot szedtem már ki belőle és még június sincs!

2015. máj. 31. 13:14
Köszi a válaszodat! :) És baj, h a kertbe kiviszem? Élvezi nagyon és kezd már most kint kakilni meg pisilni, de van aki azt mondja, h ki se engedjem, amíg nincs meg az első oltása. De nincs veszély a kertbe, vele vagyunk végig. Néha kint vannak a szomszéd macskái, de elkergetjük és arra a részre nem is visszük. Csak közvetlen a ház elé :/
49. b00d33e65c (válaszként erre: 48. - Pumpkingirl)
2015. máj. 31. 13:03

Ha még nincs 6 hetes a kutya akkor tényleg tej kell még neki!Nem véletlen,hogy az anyja 6 hetes kora után nem engedi szopni a kicsiket!

A kölyöktáp még nagy valószínűséggel gyomorcsavarodást okozna!

2015. máj. 31. 12:53

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tegnap vettünk egy westie kiskutyát, és elvittem ma állatorvoshoz, mert kiütéses lett és megy a hasa. Mondta az orvos, hogy ez a kutya biztos nincs 6 hetes, ahogy a régi gazdája mondta és tejre lenne még szüksége és vegyek neki tejpótlót, meg bélflóra javítót, amit holnap egy másik rendelőjébe megtudok tőle vásárolni és stb.

Egy ismerősöm azt mondta ez mind lehúzás, hogy elég egy jobb minőségű táp, kimondottan kicsiknek való. Nektek mi a véleményetek? Kezdő kutyás vagyok és fogalmam sincs.

47. Perla del Mar (válaszként erre: 39. - 25800e2d09)
2015. ápr. 28. 01:20

Bizony a csokoládé mérgező kutyának! A theobromin miatt. Főleg az étcsoki ! (Van kutya csoki, de abból is csak keveset lehet adni)

És bizony a mesterséges édesítőszerek közül is több halálos a kutyára nézve pl. A xilit (nyírfacukor)

46. Perla del Mar (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
2015. ápr. 28. 01:14

Maximálisan igazat adok Neked!

Én panelban nőttem fel 8 évesen volt az első kutyám. A panelos kutyák többsége azért nem volt kövér.

Mili kutyusom ő kövér volt. Mestertenyésztőtől vettek tele hatalmas férgekkel csont soványan. Kihajtottuk belőle na utána aztán nem lehetett lefogyasztani. Az egyik kutyás mondta, hogy valószínű , ez a szervezetének ilyen védelmi reakciója volt, hogy megint olyan állapotba kerül akkor legyen tartalékba . Próbálkoztam fogyi táppal labdázással mindennel. Volt egy másik dalmata ő még benne volt a jó súlyban, addig amig kb. 6 éves korában nem ivartalanították. Utána az én kutyám nádszálkisasszony volt mellette.

Konkrétan egy pl-t tudok ondani , amikor a túletetés miatt volt súlyosan túlsúlyos a kutya. Egy idős házaspár kutyája volt, akiknek nem volt gyerekük. Valószínű tudták ők, mert tagadták , hülyének nézték az embert.Azt mondták 29 kg a kutya- Aha persze az enyém volt 36 kg és mellette elvékonyult. Aztán egyszer csak bevallották, hogy az a 29 kg az 54 volt valójában.

Mili lánya 8 éves lesz egy pici felesleg már van rajta, de kb. 2 kg ezt monda az orvos. 29 kg-t mértünk és 27 kg a cél. Szóal nem vészes ez a korral is jár. Perla, aki 1 éves ő meg vékonyka :)

2015. ápr. 25. 08:42

de a halat lehet, bár azt is ami a macskakaja,

a nikotintn nem szerepel a tiltólistán....megtanítsam majd slukkolni? na, vicc, mielőtt kinyírnátok!!

44. fincsi5 (válaszként erre: 43. - 25800e2d09)
2015. ápr. 25. 08:39

ez rengeteg, és a kolbász, szalonna, .....csak én nem gondoltam?

Ezt megtartom, vagy majd elkérem, mert tervezek egy macskát, de látom ; észnél kell lenni!



Andi; a Lenovo jó, vagy nem? csak azért itt, mert ritkán kaplak el, a levelekkel meg úgy vagy mint a fiam. ddd

43. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Fincsi5)
2015. ápr. 25. 08:34

Hát a cukor miatt csak módjával, a fogszuvasodás. miatt is pl. Ez a cica tiltó lista

Tiltólista:


• Minden, nem macskáknak készült táp


• Csirkecsont, halszálka


• Csokoládé és különféle édességek


• Kakaó (a csokoládés és a kakaó is tartalmazza a teobromin nevű alkaloidot, amely mérgező hatással bír a macska szervezetére)


• Alkohol


• Savanyúság


• Földimogyoró


• Füstölt és fűszerezett kolbászfélék


• Szalonna


• Lekvár

42. fincsi5 (válaszként erre: 41. - 25800e2d09)
2015. ápr. 25. 08:01

Aha, értem. Ahogy én is cigizek, de árt.:(( És a macskának a jégkrém, az mehet?

Barátnőmé "imádja" és ad neki, vegyesen.

41. 25800e2d09 (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2015. ápr. 25. 07:57
Nagyon szeretik... Ez a fő probléma.
40. fincsi5 (válaszként erre: 39. - 25800e2d09)
2015. ápr. 25. 07:52

Atyavilág! :((( Mennyi ember nem tudja ezt. És a kutya azért kívánja? Értem, hogy ő nem tudja, de ...


Képzeld: egy garázsbolt van itt szemben a sarkon; egy férfi, mikor bement inni, mindig 1 sportszeletet vett a kiskutyának. Ette.

39. 25800e2d09 (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2015. ápr. 25. 07:35

A csokoládémérgezés tünetei


A kutyák csokoládémérgezési tünetei általában egy nap elteltével, de nem ritkán már néhány órával a fogyasztás után jelentkeznek. Leggyakoribb tünetek a hányás, hasmenés, a has nyomásérzékenysége, szomjúság, izgatottság, szapora szívverés, nyálzás. A csokoládéban található koffein - az emberhez hasonlóan - a kutyáknál is a központi idegrendszerre hat: fokozza a szívműködést, anyagcserét, légzést. Súlyos teobromin- vagy koffeinmérgezés izomgyengeséget, szívritmus-zavarokat, veseelégtelenséget okozhat, amely tünetek később rángógörcsökben és a vérkeringés összeomlásában nyilvánulhatnak meg. Az elhullás ilyen esetben 24 órán belül bekövetkezhet.

38. 25800e2d09 (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2015. ápr. 25. 07:31
Csak olyan neki (az ét főleg) mintha arzént nassolnál... Súlyos mérgezést kaphat, vese májelégtelenség következésképp vagy halál.
37. fincsi5 (válaszként erre: 35. - 25800e2d09)
2015. ápr. 25. 07:17
Nem szabadnekik sose? Valami bajt okozna? :))))
36. Deni plus (válaszként erre: 1. - _ági33_)
2015. ápr. 24. 10:47
Plusz,vonzó csajmágnes és viszonylag olcsó a tartása:))Bizony ,néha még nyüszít is álmában:))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook