Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sok áramot fogyaszt a szárítógép? Véleményeket szeretnék. fórum

Sok áramot fogyaszt a szárítógép? Véleményeket szeretnék. (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 1. 09:45
igen sokat fogyaszt,de ugyanakkor roppant jo dolog.
2. kacago325 (válaszként erre: 1. - Nyulocsi)
2010. máj. 29. 11:36
Nekem is kondenz.szárítógépem van,ezért nagyon köszi a száraz törölközős ötletet!
1. Nyulocsi (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. máj. 28. 22:54

Üdvözöllek..


Az éven mi is beszereztünk egy szárítógépet, igy előtte jócskán tájékozódtam a témáéban...


Nos igen a szárítógépet cekász fűti igy valóban sok áramot fogyaszthat.


DE (és miért is ne lenne)


Ha mosó-szárítót veszel, annak a legnagyobba fogyasztása, mivel a kimosott ruhát sok esetben kétszerre szárítja meg, és az az alap szárításon felül ujabb szárítási ciklusra vonatkozó áramot, és vizet (azért mert azok a gépek hidegvízzel kondenzálják a gőzt a ruhából) fogyasztanak. Tehát ha esetleg pici hely is van ahova be tudod tolni a gépet, inkább ebből a szempontból vegyél külön szárítót.


Ha esetleg van lehetőséged, a falon kivezetni egy sima szárítógép légelvezető csövét, akkor az a legolcsóbb megoldás, hiszen az a gép csak áramot fog fogyasztani, és a ruhák a nedves levegő kivezetésével, gyorsan száradnak, igy kevesebbetz fogyaszt az eszköz mint egy kondenzációs szárítógép


Ide most beszúrom neked hogy ne legyen kinai mint nekem volt...

van

mosó-szárító gép

légkivezetéses szárító

kondenzációs szárító

hőszivattyús (hőpumpás) elven működő kondenzes gép


A mosó szárítóban, a ruhát a gép kiszikkasztja. a szárítás alapvető tisztítási folyamata nem megy végbe, hiszen nincs légszűrés, vagy légelvezetés.


A légkivezetéses gépek jó energiahatékonysággal üzemeltethetőek, még alacsony centrifugafordulat melett is, hiszen a levegő nem a gép belsejében kering, hanem száraz levegő be, nedves pedig ki a szabadba.


A kondenzációs gépek, több energiát fogyasztanak a szárítási ciklus során, mivel a meleg párás levegőt, belül keringetik, és egy levegővel hűtött kondenzátoron csapatják le a bent keringő levegő páratartalmát.


A leg energiatakarékosabbak a hűszivattyús gépek. nagyságrendekkel, a többi előtt járnak, A,és A+ besorolásuk van. és persze ennek megfelelően ijesztően magas áruk :oS


De a szárítógép energiafogyasztása természetesen nem csak annyin áll hogy milyen gépet veszel meg, hiszen egy energiatakarékos gép is lezabálhatja a fejedről a hajat, ha 400-600 fordulatos centri után belecuccolsz (szárazon mért súly) 7 kiló ruhát.


nekünk kondenzációs szárítónk van, mert társasház lévén nem tudtuk megoldani a légkivezetést. 8 kiló (90%-ban pamut) ruhát 1400-as centri után Kb másfél óra alatt szárít szekrényszárazra. Ez Kb 3Kw. (2100w/h fogyasztás melett) cca 150-200Ft/ ciklus


Egy ismerősöm tanácsára már csak akasztó szárazra szárítok (a külömbség minimális) és egy jó nagy száraz törölközőt teszek a ruhák közé, igy a szárítás a hűtéssel együtt kicsivel több mint egy óra. Kb 2Kw fogyaztással, ez pedig már csak 100-150Ft/ ciklus.


Tehát ez egy eléggé összetett kérdés, és remélem hogy közelebb kerültél a válaszhoz.


Vedd figyelmebe azt hogy mennyire erős a mosógéped centrifugája, ehhez jön majd az hogy mennyire energiatakarékos gépet enged meg a pénztárcád, és mennyit kívánod/fogod használni a gépet..

Persze a választ akkor fogod egyértelműen megkapni, amikor már használod, és meglátod hogy neked mennyire jön ki a szárítózás.


Nekünk csak télére kell a szárító mert nagyon penészedünk, és ennyivel kevesebbet megy a vasaló is, a ruhák simák, kellemes illatúak amit sokáig meg is tartanak.

Szerintem jó dolog, és a nyilvánvaló fogyasztás-emelkedés mellett nem találom energiapazarló, vagy ráfizetéses dolognak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook