Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sóbarlang-sópipa-visszatérő légúti fertőzések fórum

Sóbarlang-sópipa-visszatérő légúti fertőzések (beszélgetős fórum)


9. nextruha (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2012. nov. 12. 16:19
Tudod mi jutott még eszembe? Van egy sóterápiás készülék amit már ajánlottak nekem is.légtisztító hatású meg mifene.Ára kb 10 000 ft körül mozog, tesco auchan és gyógyászati boltok árulják.Otthonra,kiegészítésnek.Rosalina a neve, biztos találsz róla pontos leírást, nézd meg, hátha.....
2012. nov. 12. 16:00

Sziasztok, köszönöm a válaszokat! :)


Kétszer voltunk már sóbarlangban, az biztos, hogy a légzése sokkal könnyebb lett, és kidugult az orra. Aztán hogy az újabb fertőzés megelőzésében segít-e az még kiderül :)


Egy dolog viszont már most biztos: nagyon meg kell nézni, hogy hová megy az ember, mert nagy különbségek vannak sóbarlang és sóbarlang között...

Tegnap egy családi háznál voltunk, nem mondom volt némi só, de a maihoz képest igen gyenge volt... Ahol ma voltunk, azon kívül hogy gyönyörű és gyerekbarát hely, már az elsőlégvételkor érezni lehetett a magas sókoncentrációt a levegőben (a másik helyen semmit).

7. somogyizome (válaszként erre: 4. - 36a26f5226)
2012. nov. 11. 11:18
Ahova mi járunk, oda jár egy szintén súlyosan asztmás hölgy és azt mondja hogy sokat segít rajta.
2012. nov. 11. 11:17
Ártani biztos nem árt maximum jó hatása lehet. Mindenképpen kipróbálnám ha folyamatosan betegek lenénk. Sószobába járunk a kisfiammal ha náthás és nekünk hatékony.
5. nextruha (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2012. nov. 10. 21:50
Használj bátran sópipát,de sóbarlangokba árulnak is ilyeneket és ott hozzáértő személyzet is segít neked.Szerintem van értelme,rosszat úgy gondolom nem tehetsz vele.:-)
2012. nov. 10. 19:57
A sóbarlang, és a sópipa engem is érdekel, hisz én is súlyosan asthmás vagyok... főleg az, hogy a sópipa mennyire jó?
3. trapiti (válaszként erre: 2. - Nextruha)
2012. nov. 10. 19:55

Köszönöm a választ :)


Allergiásoktól és asthmásoktól többször hallottam hogy jó, nekünk a fertőzések megelőzésére kellene...

A mostani ovinkban nincs sószoba, pedig biztosan jó lenne. A sóbarlang sem nagyon fér bele heti több alkalommal a programunkba, vagy akkor más fontos dolgokról kellene lemondani...

2. nextruha (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. nov. 10. 19:09
Szia!Én allergiás vagyok és parlagfű szezonban használok sópipát.Nekem sokat segít,igaz,ez más jellegű probléma, de nem hinném,hogy ne használna.A kislányom ovijában van sószoba sómokozóval (homok helyett só és abban "homokoznak").1 éve használjuk, garantáltan kevesebbszer volt beteg,szeptembertől tavaszig 1 alkalommal csupán.Heti 2-3 alkalommal ültek be.
2012. nov. 10. 18:07

Kislányom 5 éves, elég fogékony a felső légúti fertőzésekre, szeptember óta kb. 2-3 hetente van torokgyulladása,láza...

Szeretném vele megpróbálni a sóterápiát, a jövő héten hétfőtől szerdáig tudunk is menni 3 egymást követő napon, de a 10 egymást követő alkalom amit sok helyen javasolnak nagyon nehezen oldható meg. A kérdésem az lenne, hogy használ-e valaki hasonló esetben sópipát a sóterápia kiegészítésére, és tapasztaltok-e valamilyen jótékony hatást?

Köszi előre is a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook