Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SNI-s gyerekről mennyi idő után vehető le leghamarabb az SNI? fórum

SNI-s gyerekről mennyi idő után vehető le leghamarabb az SNI? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. zakajeo (válaszként erre: 32. - Hmkati)
2012. szept. 14. 13:38
csatlakozok zebracsikóhoz,így biztosan nem kapnak emelt fejkvótát olyan nincs hogy nem vizsgálják és SNI nek minősitik....ha sajátos nevelési igényű akkor biztosan volt valamiféle vizsgálaton!
33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Hmkati)
2012. szept. 14. 13:36
szakvélemény nélkül le se tudja hívni az emelt normatívát az intézmény...
32. Hmkati
2012. szept. 14. 11:34
Bocs, az kimaradt, hogy sosem volt semmilyen képességvizsgálaton. sajnos több hasonló gyereket, fiatalt tudok.
31. Hmkati
2012. szept. 14. 11:28
Egy példa: Vidéki vesebeteg gyerek. Szegénykörülmények közt él. Egy szülő neveli, de értelmileg tökéletesen ép. Sosem volt tanulási nehézsége. Mégis tanulási zavarosnak vették, de semmilyen fejlesztést nem kapott. Egyszerűen így emelt felkvótát kapott a suli. Már 8-ba járt, mikor a szülő kikövetelte, hogy ne legyen ebben a kategóriában. Azóta középiskolás, annak ellenére, hogy integráltan, de könnyített anygot tanult. Jól megállja a helyet. Ilyen is előgordul.
30. zakajeo (válaszként erre: 14. - Ritmus)
2012. szept. 8. 13:46

Bármikor kérheted szülői kérés alapján hogy vizsgálják meg újra azért legalább egy évet célszerű várni szerintem.Meg kell indokolni miért kéred de nem kell megvárni a két vagy három évet....ovisoknál a fiam esetében kétévente van a "hivatalos" vizsgálat.

Legtöbb intézmény fogad SNI s gyerekeket,manapság legtöbb intézmény alapitól okiratában benne van tehát ez önmagában nem akadály,az más dolog hogy nincsenek meg mindenhol a megfelelő szakemberek erre a feladatra:(

Ha bölcsiben oviban hamar betelnek a helyek akkor érdemes már most várólistára jelentkezned...nem tudod levetetni róla csak a Bizottság aki kiadta a szakvéleményt veheti le ha úgy látja lekerülni erről nehezebb mint megkapni az SNI státuszt...

29. zakajeo (válaszként erre: 2. - Ritmus)
2012. szept. 8. 13:39

Eszerint nem az van a szakvéleményben hogy integráltan oktatható?

Van SNI s kisfiam,de nem tudok válaszolni a kérdésedre...

28. zebracsikó (válaszként erre: 26. - A2bbd13f84)
2012. szept. 8. 13:16
köszönöm, így teljes nevén már ismerem :)
27. Pan Dóra (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2012. szept. 8. 13:05
Oké! Legközelebb megteszem, de most csak a fórumnyitó kérdést és az 1.-2. hszt-t olvastam, és úgy válaszoltam :) Ettől még valaki profitálhat belőle :)))
26. a2bbd13f84 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2012. szept. 7. 20:39

A B-L teszt az Brunet-Lezine teszt, a nagyon kicsi gyerekek fejlődési mérőeszköze.

A tanévenkentet úgy érthette, hogy csak akkor vizsgálják újra, ha eltelt egy tanév.

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2012. szept. 7. 17:39
a korai fejlesztő nem mondhatja, hogy csak SNI diagnózissal fogadja a gyereket!!! Bár azzal valószínűleg sokkal olcsóbb a terápia.
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Ritmus)
2012. szept. 7. 17:36

Sajnos, nem tudom, mi az a B-L teszt, a neten se találom, pontosan mit mér.


Nektek a korai fejlesztés a legmegfelelőbb terápia, az a legkomplexebb és legegyénibb. Van a közeletekben erre lehetőség?


A bizottságok közül melyik jött szóba? A tanulási képességet vizsgáló szakértői bizottság vagy a mozgásvizsgáló?

Nem tudom, pontosan mit értesz azon, hogy a vizsgálatokat csak tanévenként csinálák? A bizottságok a tanév egészében fogadják vizsgálatra a gyerekeket.

23. Ritmus (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2012. szept. 7. 15:12

értem. nem gondoltam, h ennyiből egyértelmű :( pszichológushoz 3x mentünk,(fél év alatt) mire meghozta a döntését. ELőször 70, majd 73, majd 64 százalékot kaptunk - B-L teszt alapján. Mindig azt mondta, h a mozgás húzza le, és legutóbb már a beszéd is. (Egyébként a napokban kezdett el szavakat mondani utánunk, amihez értelem nem társul még, mint "mama", "nem", és pár állathangot utánoz, a "gyere" az egyetlen következetesen használt szava)

a gyogyiped meg azt mondta, h nem tudják melyik bizottsághoz küldjenek, melyik elmaradás alapján kapná meg biztosabban a kisfiam a fejlesztés lehetőségét.... mintha egyik sem lenne bombabiztos.

az SNI csakis azért aggaszt, mert a borzasztó pénztelenség miatt mennem kell vissza dolgozni, és kiváncsi voltam, h ha most SNI lesz, májusig még van-e esély "levenni", mert akkor zárul a bölcsis felvétel, és a bölcsiben az SNIs helyek telve vannak. hirtelen nem tudom, h hová tudjuk majd igy elhelyezni, én annyira biztam, h májusig még sokat fejlődhet, talán még be is hozhatná a társait... de a vizsgálatot meg nem csinálják csak tanévenként, ahogy most utánaolvastam...

22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Pan Dóra)
2012. szept. 7. 14:58
olvasd el a 15. hsz-t.
21. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Ritmus)
2012. szept. 7. 14:57
A fejlesztés csak akkor jár intenzíven, ha a gyermek sajátos nevelési igényű. A Te gyermeked a leírtak alapján egyértelműen az, s semmi hátránya nem lesz abból, ha most kap egy diagnózist, ami a fiatal kora és a még előtte álló fejlesztések miatt többször fog még módosulni.
20. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - A2bbd13f84)
2012. szept. 7. 14:35
Bocsi, arról nem volt szó, hogy 17 hónapos?! De akkor honnan gondolod, hogy értelmi problémái is lehetnek?! Ne fesd az ördögöt a falra!!! :)))
19. a2bbd13f84 (válaszként erre: 18. - Pan Dóra)
2012. szept. 7. 14:30

Sztem ennyire ne beszéljünk távlati dolgokról egy 17 hónapos gyerek esetében, meg szegregált intézményről.

Nem hiszem, hogy halmozottan sérült lenne. Valószínű a mozgásában vannak lemaradások, ami kihat a beszédfejlődésére is. Ez a mozgásfejlesztésével szépen behozható lesz. Ő még nagyon is időben van, tehát a fejlesztéseknek nagy hatása lehet.

18. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Ritmus)
2012. szept. 7. 14:02

Ha nem hordod rendszeresen a fejlesztő foglalkozásokra, és nem viszed vissza a következő kontrollra, akkor automatikusan megszűnik, DE EZT NEM AJÁNLOM!!!


A normál általános iskolák nagy része integrál enyhén értelmi fogyatékos gyerekeket, de azt írtad, a gyermekednek a mozgásával is vannak problémák, így lehet, hogy halmozottan sérültnek számít. Azt mindenképpen tudnod kell, hogy a normál iskolák nemigen tudnak mit kezdeni az átlagból kilógó gyerekekkel, az integráció pedig csak egy szép szlogen :(((

A fejlesztő foglalkozások vajmi kevesek egy amúgy is nehezen tanuló gyereknek, a tanároknak meg ott van mellette a másik 25-30, és nincsenek is felkészítve a fogyatékkal élők fogadására... ezt nem vallják be, és azt sem, hogy a legtöbb helyen csak az emelt normatíva miatt vállaják az "integrációt". Az már csak hab a tortán, hogy nem lehet mindenkit integrálni, de erről sem illendő beszélni manapság...:(((


Normál iskolában a fogyatékosoknak nincsenek sikerélményeik, nagy valószínűséggel lemaradnak, peremre kerülnek, megtűrtek lesznek, és ez a gyerekben magatartási problémákat fog generálni.


Vannak persze kivételek, de a helyedben én elfogadnám a szegregált intézményt - a gyerek érdekében. Onnan ugyanúgy tovább tud tanulni, mint a normálból, csak sokkal szilárdabb alapjai lesznek, a kiegyensúlyozottságról nem is beszélve. Én alsó tagozatban nem is engedném az integrált oktatást!!!

17. a2bbd13f84 (válaszként erre: 15. - Ritmus)
2012. szept. 7. 13:38
Akkor ha jól értem, még nincs meg a vélemény. Abba bele lesz írva, hogy mikor kell vinned kontrollra. Ilyen pici gyerek esetén lehet, hogy nem 3 év lesz. Ilyenkor még az intézményváltásbeli lépcsőket nézik. Sztem legközelebb akkor, ha oviba megy, mert ilyenkor még ugrásszerű fejlődések várhatók, pl. a mozgásfejlesztéstől.
16. Ritmus
2012. szept. 7. 13:37
Amikor első alkalommal voltunk felmérésen a gyogyipednél, megkérdezte, h voltaképp mit nem tudott a kisfiam, ami miatt idekerültünk?....
15. Ritmus
2012. szept. 7. 13:32
még 17 hónapos, egyenlőre nem találják az elmaradás okát. Még nem tud felállni, de értelmileg simán van 1 éves szinten, ott kicsit elmaradt. (Mindig azzal vigasztalt a pszichológus, h az értelmi elmaradás meg lehet simán a mozgásbeli elmaradása miatt) Fejlesztés tehát kell szerintem is, de nem értem, hogy ezt megkapjuk, miért kell a gyerekre már 17 hónaposan ráhúzni, h SNI?
14. Ritmus (válaszként erre: 13. - A2bbd13f84)
2012. szept. 7. 13:26
igen, igy gondoltam :) nem tudtam, h a határozathoz képet mikor lehet leghamarabb újra vizsgálatot kérni
13. a2bbd13f84 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. szept. 7. 13:20

Levetetni nem is lehet, sztem nem úgy gondolta.

Akkor veszik le, ha a szakértőiben úgy látják, hogy fejlődött annyit, hogy már nem kell meghosszabbítani.

2012. szept. 7. 13:17
egyébként meg ez nem szülői döntés, hogy meddig akarja a diagnózist, nem kérés alapján megy
11. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Ritmus)
2012. szept. 7. 13:16

Nem feltétlen kell speciális iskolába járnia, csak mert SNI!


Sőt: a legtöbb iskola már integrál, enyhe értelmi elmaradással meg szinte mindegyikbe beirathatod. Nem kell félned a kisegítő iskolától (gondolom, ez jár a fejedben), mert oda a középsúlyos fogyatékosok mennek már csak.


A fejlesztést, amire minden bizonnyal még az iskolában is szüksége lesz, csak akkor kapja majd meg ott is igazán és célzottan, ha SNI.


Nem nagyon éri meg levetetni.

10. Ritmus
2012. szept. 7. 13:16
nálunk konkrétan 1 bölcsi van, mind a 4 SNis hely foglalt még jövőre is, már utánakérdeztem. :(
9. a2bbd13f84 (válaszként erre: 7. - Ritmus)
2012. szept. 7. 13:02
De manapság szinte bármelyik intézmény fogad sni-t.
8. a2bbd13f84 (válaszként erre: 6. - Ritmus)
2012. szept. 7. 13:01
Kicsiknél elképzelhető, hogy nem írják bele konkrétan az évet. Ovisoknál úgy szokták beleírni, hogy kontroll a beiskolázáskor.
2012. szept. 7. 12:55
de akkor meg csak olyan intézménybe vihetem majd, ahol fogadnak SNI-t.... ez nagyon megneheziti majd a dolgainkat...s ha nem lenne muszáj, nem szeretném, de az elmaradáshoz meg kellene a fejlesztés...
6. Ritmus (válaszként erre: 5. - A2bbd13f84)
2012. szept. 7. 12:54

atyavilág.... 3 év? nem csak nagyobb korban (iskolás) van ez?

itt úgy működik a korai fejlesztő, h csak akkor kaphatunk fejlesztést, ha bizottság SNInek nyilvánitja a kisfiam...

5. a2bbd13f84 (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2012. szept. 7. 12:42

Akkor még nagyon kicsi?


Hát elméletileg egy szakértői vélemény 3 évre szól.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook