Sminkműhely (beszélgetős fórum)


13. ginasha (válaszként erre: 12. - 9d7907a17a)
2013. febr. 8. 11:06

De jó:) Azóta én is utánanéztem, hogy mindenféle hidegen sajtolt olaj elméletileg használ.

Úgyhogy köszönöm, a kérdésedből adódóan én is tanultam valami újat. :)

2013. febr. 7. 11:19
Csak sima olivát próbáltam és az jól működött.
11. ginasha (válaszként erre: 10. - 9d7907a17a)
2013. jan. 24. 08:57
ha valamelyiket kipróbáltad, szólj, hoyg hogy vált be ;)
10. 9d7907a17a (válaszként erre: 9. - Ginasha)
2013. jan. 22. 20:54
Köszönöm.
9. ginasha (válaszként erre: 8. - 9d7907a17a)
2013. jan. 22. 10:37

Hát sajnos nem hallottam még semmiféle házi praktikáról, ami eltüntetné a szempillafestéket.

Utánanéztem, és találtam egy receptet, ami szerint

3 kk olivaolaj

1 kk napraforgóolaj (mandulaolaj, szőlőmagolaj vagy kukoricaolaj)

2 kk jojoba olaj

ezeket össze kell keverni, sötét üvegbe önteni, abban tárolni, vattapamacsra ráöntöd, és elméletileg lemossa a festéket.

Nekem ugyan kissé furcsa, hogy mennyire marad utána olajos az ember lányának szeme, bőre... nem tudom, ha gondolod, próbáld ki.

Amennyiben nem válik be, úgy ajánlanék egy terméket, a dm sajátmárkás rózsaszín csomagolású azt hiszem gránátalmás sminklemosó kendőjét: egy kendő elég az egész arc sminkjének eltávolítására, kíméletes a bőrhöz (az én érzékeny szemem sem csípi, de eddig még soha nem volt rá panasz), és nem mellesleg isteni az illata. :)

2013. jan. 22. 10:02
Nagyon szép, hosszú szempilláim vannak (mondják mások). Milyen természetes anyaggal lehet eltávolítani a pillákról a festéket? Nem szeretnék vegyszeres cuccokat használni, mert a szemem érzékeny.
7. ginasha (válaszként erre: 6. - Anianiko.)
2013. jan. 22. 08:31

Szia. Igen, valóban előfordul, hogy egyes rúzsok szárítanak, de ha odafigyel az ember a megvásárolni kívánt termék összetevőire, akkor könnyedén kikerülheti azokat a rúzsokat, amelyek szárítanak.


Ha az összetevők között találsz E vitamint, esetleg aloe verát, akkor azt a terméket bátran vedd meg, elméletileg ha nem is ápolja, de nem szárítja majd ki az ajkakat.

Ilyen rúzsokat már nem csak a prémium kategóriás kozmetikumok közt találunk.

Van még olyan rúzs is, ami kollagénnel dúsított, de van egy márka, melynek kifejezetten vannak téli rúzsai, ezekk marula olajjal gazdagítottak, és amellett, hogy gyönyörűen mutatnak, még hidratálnak is. (De itt ugye többezres tételről beszélünk/termék).


Azt javaslom, ha nem akarod elkerülni a rúzsok használatát, hogy a sminkelés kezdetén jó vastagon kend be a szádat ajakápolóval (itt sem mindegy, hogy melyiket használod, sokszor az olcsó ajakápolók csak addig nyújtanak hidratáltság érzetet, amíg az ajkakon vannak, ezzel is késztetve téged, hogy minél többször kenj fel belőle a szádra), és a rúzsozás előtt egy papírzsepivel töröld le a felesleges ajakápolót, és mehet a rúzsozás. Így biztosan nem fog kiszáradni a szád!

:)

(Bocsánat a hosszú litániáért, remélem segítettem) :)

2013. jan. 21. 20:36

Igaz az, hogy a legtöbb rúzs/ajakápoló az egyes összetevőik miatt szárító hatásúak?

Jobb kerülni őket?

5. ginasha (válaszként erre: 3. - 051809cc90)
2013. jan. 21. 18:03

Az előző válaszomban adott hideg-meleg árnyalat rád is vonatkozik.:)

A zöld szemet nagyon szépen ki lehet emelni zölddel, arannyal, a lila is nagyon szép vele. A grafitszürke neked is jól áll!

És nálad is megemlítem a fekete körsatírt, mert fekete hajjal, egy buliban nagyon mutatós lehet!:)

(De a szemformádtól függ, hogy szabad-e fekete körsatírt csinálnod.)


Az árnyékolás alatt a mélyítővonalban mélyítést érted? Vagy pontosan mire gondolsz?

4. ginasha (válaszként erre: 2. - Deary)
2013. jan. 21. 17:59

Attól függ, milyen kék a szemed: megkülönböztetünk hideg, és meleg szemszínt is, ennek megfelelően kell kiválasztani a szemhez passzoló színt.

Ha a szemed inkább jeges-kék, akkor hideg, ha ilyen tengerszínű, már-már kékes zöldes, akkor meleg árnyalatú.

A kék színhez nagyon jól áll a lila szín, nagyon szépen kiemeli az eredeti szemszínt, a grafitszürke, a kék is, megfelelő árnyalatú. Ha a szemformád megengedi, a fekete körsatírban egy kék szem szinte világít. :)

Emellett a mindennapokban egy natúr smink is jól állhat hozzá.

A legfontosabb viszont tényleg a megfelelő árnyalat kiválasztása!:)

2013. jan. 21. 17:47
Zöld szem fekete hajhoz milyen smink áll jól?Nagyon érdekelne még az árnyékolás is...nagyon tetszik.
2. Deary (válaszként erre: 1. - Ginasha)
2013. jan. 21. 17:40
Szia! Nekem lenne kérdésem! :) Szerinted nekem melyik színek állnak jól? Szőkésbarna hajam van, és kék szemem.
2013. jan. 21. 17:30
Bárkinek bármilyen kérdése lenne a témával kapcsolatban, kérdezzen bátran. Okleveles sminkes vagyok, és a legjobb tudásomhoz mérten igyekszem segíteni nektek.:)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook