Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Smink, korrektor fórum

Smink, korrektor (beszélgetős fórum)


22. Kacsahercegno (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 10:37
Az tök jó, mostmár jópár éve én is nyomom a tudatos bőrápolást, teljesen hibátlan a bőröm, de azért köszi, lehet FI örülne neki :-) Alapvetően a pórusok azért nem tűnnek el, a textúra a bőrünk természetes része. Valószínű, hogy neked túltermelték a faggyút, és ahogy kitisztultak, szinte eltűntek, sok embernél ez okozza a tág pórus kinézetet. Ezért is ajánlottam a retinolt meg a hámlasztást is, mert ezek rengeteget tudnak segíteni.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 10:37
Ez engem is érdekelne :D
20. michelle.r (válaszként erre: 17. - Kacsahercegno)
2022. aug. 16. 10:21
Dehogynem. Nekem kifejezetten tág pórusaim voltak, úgy kb. 10 éve egy aromaterapeuta készíti a kozmetikumaimat, teljesen láthatlanok a pórusaim, ha érdekel, szívesen megkérdezem, miből kavarja. Azóta semmilyen vegyszer ne éri az arcomat.
2022. aug. 16. 10:12
Sőt, még a pórusaidat is tisztíccsa. Érdmes ezekre a neten rákeresni. :-)
2022. aug. 16. 10:02
A retinol is a pórusokra van? Azt hittem ráncokra🤔
17. Kacsahercegno (válaszként erre: 16. - Bogi408)
2022. aug. 16. 09:43
Megfelelő tisztítás, BHA hámlasztó heti 1-2-szer, valamilyen retinol, fényvédő. Használj az alapozó alá primert, ami olyan bázisú mint az alapozód (szóval ha az alapozó szilikonos, akkor a primer is legyen az), ez sokat segít a megfelelő textúrában. Nekem is elég tágak a pórusaim, de ezek segítettek, meg az hogy elfogadtam, hogy az instán meg nemtomhol látott szétfilterezett képek nem realisztikusak, a bőrünknek textúrája van. A pórusok nem nagyon tudnak összehúzódni, az említett olgokkal lehet rajta vizuálisan javítani némileg. Amúgy Catrice HD liquid és All matt plus alapozókat használok, ezek (nekem) jobban beváltak, mint a drágák. :-)
2022. aug. 16. 09:07

Sziasztok, nagyon tág porusú bőröm van, úgy érzem magam mint egy narancs. Tudtok ajánlani olyan alapozó ami nem emeli ki még jobban?

Előre is köszi a válaszokat :)

15. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 16. 09:02

Korrektor:Yves Saint-Laurent Touche Eclat.

Nem olcsó, de tökéletes. Nem ül bele a ráncokba, nincs maszk hatása.

Ha sminkelek, mindig használom.

Szemceruza: én már csak a felső szemhéjra használom a Douglas saját márkás vízálló ceruzája.

Ha alul és felül is kontúrozni akarsz, akkor szürke vagy barna. A szemedtől, hajadtól, bőröd árnyalatától függően. (én régebben a szürkét használtam.)

14. tien (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 16. 05:18
Renben 😁,megnyugtattál 😉
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Tien)
2022. aug. 15. 22:55
Semmi pánik, mint írtam, csak felül használom, és ott sem vastagon, csak a szempillám tövében, hogy olyan legyen, mintha dúsabb lenne :D egyebekkel nem erőlködöm, mert sajnos béna vagyok a sminkeléshez, egy elfogadható tusvonalat sem vagyok képes húzni, ha véletlen sikerül is, vagy mondjuk kijavítgatom egyenesre, tuti, h nem egyforma kétoldalt....😅 De egy barna ceruzát lehet megnézek majd. 😊
12. tien (válaszként erre: 11. - Timycat)
2022. aug. 15. 21:32

Cica szemhez tust használtam .(Régebben)

Fiatalabb koromban volt smink tetkóm.(cica szem)

Ma már én is a visszafogott sminket részesítem előnyben,de igen ritkán.



A fekete szemceruzát a ROSSZUL használókra értettem.

Alul soha nem húztam ki a szemhéjamat.

11. timycat (válaszként erre: 10. - Tien)
2022. aug. 15. 21:13

Van amikor nélkülözhetetlen,

pl cica szem, fekete szem, füstös szemhez. De én nem vagyok olyan gyakorlott, hogy ezeket produkálni tudjam magamnak vagy másnak.

Néha kozmetikus készített nekem sminket, és volt hogy ruha, alkalom miatt hangsúlyos sötét színeket használt, amit én sosem használtam volna, de nagyon dögös lett a végeredmény. Persze én nem tudnám elkészíteni azokat a sminkeket.


Én szolid, nude sminket tudok (legalábbis próbálkozok) magamnak készíteni ha épp tényleg kell valahova, évente néhány alkalommal.

10. tien (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. aug. 15. 20:46
Számomra értelmezhetetlen a fekete szemceruza használata.Miért???
9. timycat (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. aug. 15. 20:36
Bizony, én nagyon nagyon ritkán sminkelek, de én is ezt a trükköt (barna szemceruza, highlighter belső zúgba) alkalmazom
8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 20:33

Rimmel élénkítő korrektorja nekem nagyon bevált.


[link]

2022. aug. 15. 19:06
L'Oreál True Match ecsetes korrektor vált be a legjobban nekem.
2022. aug. 15. 18:18
Én azt a vastag fekete vonalat vizualizáltam az alsó szemhéjon, abból a legtöbb embernek szerintem túl erős a fekete. Felülre valószínű jó az. :-) Amúgy a youtube-on számtalan videó van ilyen tippekkel és trükkökkel, minimalista smink, hogyan fedd el a karikákat, stb. az alapvető technikákért lehet érdemes belenézni párba.
2022. aug. 15. 18:10
Nemnem, jöjjenek az ötletek :D igen, feketét, de néha csak vékony ecsettel sötétbarna szemhéjpúderrel húzok csíkot helyette. :) valahogy jobban áll, ha hangsúlyosabb a szempillám, es az feketével megy. Csak felülre használom egyebként. De lehet kipróbálom a barna ceruzát 😁
4. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
2022. aug. 15. 18:01
Jaa és nem tudom, milyen szemceruzát használsz, de ha feketét, akkor próbáld ki esetleg helyette a barnát, kevésbé kemény kontúrt ad, és attól is frissebb lesz a tekinteted. + kicsi highlighter a szemed belső sarkához. Oké leállok :-)))
3. Kacsahercegno (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
2022. aug. 15. 17:56
Ja én a Catrice Liquid Camouflage-t használom. Alapozó nélkül, csak fényvédő + a korrektor.
2022. aug. 15. 17:53
Az hogy beleül-e a ráncokba, nagyban függ attól hogy mennyire száraz a bőröd. Megfelelő tisztítás, hámlasztás, hidratálás, és máris szebb lesz a smink textúrája. Ha olyan korrektort választasz ami passzol a bőrszínedhez, akkor nem lesz feltűnő. Csak ne vastagon kend a szemed alá. Én pöttyöket csinálok az applikátorral, és széles alapozóecsettel ütögető mozdulatokkal dolgozom el. Persze az sem mindegy, mennyire karikás a szemed, mert ha nagyon erősen, akkor lehet hogy nem fogja elfedni rendesen.
2022. aug. 15. 17:43

Sziasztok,

Nem igazán szoktam sminkelni, szemceruzát szoktam csak használni, azt is ritkan, viszont néha úgy érzem a szememre ráférne egy frissebb kinézet, főleg, mikor nem sikerül kialudni magam. Egyáltalán nem vagyok képben a témával, ezért a tapasztaltabbaktól kérdezném, hogy van-e esetleg olyan korrektor, amit tudnék használni a szemem köré úgy, hogy nem feltűnő (nem ül be a ráncokba, stb) illetve nem muszáj vele alapozót is használnom, szóval szépen el lehet dolgozni önmagában is?

Köszönöm a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook