Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Smink és szoptatás fórum

Smink és szoptatás (beszélgetős fórum)


24. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2015. febr. 18. 18:18
Bocsi, az utolsó mondatot nem. :) DDD
2015. febr. 18. 18:15
18-as hsz
22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2015. febr. 18. 18:15
Hát a recept, amit írtam, nem olvastad el??
21. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2015. febr. 18. 18:09
DE, HOL VAN OLYAN ? D
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2015. febr. 18. 17:59
Akkor jó a hialuronsavas krém, mert jobban hidratál. De ne használj semmit, amiben glikolsav van, mert nagyon csíp. Igaz, ha nagyon enyhére van állítva a gép, amivel a dermo-t csinálták, akkor ez sem lenne akkora probléma, fokozná a hámlasztást, de így látatlanban nem tanácsolhatok neked ilyet, mert nem tudom, hogy milyen erősségre volt állítva és ha erős fokozatra, akkor megbánnád utólag a glikolsavat, ùgyhogy biztos ami biztos, hialuronsavas krém oszt jóvan;)
19. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2015. febr. 18. 13:31
mikrodermabráziós kezelésen, és most is készülök.:))
2015. febr. 18. 11:05

Nem találom, faxom néz vissza 120 oldalt, mindegy, bemásolom a dobozról még egyszer és remélem, nem hiába:


Contiene: acido ialuronico microframmentato (40% di soluzione concentrata 10%%)

Aqua, glycerin, dimethicone, dimethicone crosspolymer, sodium hialuronate, tocopheryl acetate, ammonium acryloyldimethiltaurate/VP copolymer, isohexadecane, capryloyl glycine, caprylyl glycol, cyclopentasiloxane, dehydro xantan gum, polisorbate 80, sodium acrylate/sodium acryloyl dimethyl taurate copolymer, parfum, sodium hidroxide.


Ez a hialuronsavas szérum összetevőlistája volt

17. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2015. febr. 18. 10:47

30 ml-t majdnem 30€-ért? Szerintem is sok. Lehet, hogy jó krém de sok érte. Igaz, az én glikolsavasom 45 körül van de 20%os, nagyon tömény.


Mindjárt kikeresem a topikot de mint írtam, valaki megkérdezte és azt mondták neki, hogy nem tudják kikeverni. Pedig ne gondolj semmi ördöngősségre!


Most neked melyik krém kell? Mit csináltál, dermoabráziót vagy glikolsavas hámlasztást? Mert nem mindegy, melyik kezelésen voltál, ha dermo-n, akkor nem kenhetsz rá glikolsavas krémet, qrvára csípne, tehát hidratálunk. Ha pedig glikolsavas kezelésen voltál, akkor egy alacsony % glikolsavas krém kell otthonra, hogy meghosszabbítsa a kezelés hatását. Ne kutyulj légyszi, hanem mondd meg, milyen kezelésről van szó, így azon a vonalon haladjunk, jó?

16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2015. febr. 17. 19:36

Ha, ot kérjem; 30 ml. adott 8000.- ért. :(


Az nekem sok. A gyógyszertárban hogy lehet kérni, amit írsz?

És megint kérném azt a receptet, vagy nem találod?

Ha nem, akkor összeírhatnád, mit vegyek a gyógyszertárban, és összekutyulom én! vagy nem lehet?

Ezekhez az arcradírokról mi a véleményed? :))

15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2015. febr. 17. 19:26

Nem, ez nem az a krém, amiről a múltkor beszéltem. Az hialuronsav volt, ez meg glikolsav.


Tulajdonképpen jó az idősödő bőrre is, úgy értem, a hámlasztás a problémás bőrnél eltünteti a hegeket és kicsinyíti a pórusokat, ezáltal azok kevésbé fognak eltömődni, nem lesz több heg de új pattanás/mitteszer sem. Vagy kisebbek lesznek.


Az öregedő bőrnél meg egyszerűen előkészíti a bőrt, hogy jobban beszívja majd a tápláló krémeket és a hámlasztás pici ráncokat le is hámlaszt. Az idősödő bőrnél a hámréteg vastagabb de az irha meg vékonyabb, ezért nem kap elég oxigént a bőr felső rétege (hám). Ha a hám egy részét leradírozzuk vagy glikolsavval lemaratjuk (végülis ezen alapul, ha enyhén is de mar), akkor a vékonyabb hámréteg már pirospozsgás és oxigénnel jól ellátott lesz, ami fiatalosabb kinézetet ad és majd jobban felszîvja a többi krémet, a vizet, stb. Ennyi, a glikolsav ezért ajánlott mind problémás bőrre, mind idősödő bőrre. Az otthoni krémet általában ott kell kérned, ahol csinálják neked a kezelést mert így biztos, hogy ugyanolyan márkájú, azonos hatóanyagú lesz és nem lesz semmi gubanc.

14. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2015. febr. 17. 15:42

Jó, hogy írod, már rákerestem, hol lehet kapni. DDD


Ilyenre megyek, tél végén 2x. Nem problémás , "csak " idősödő bőrre jó krém??

A recept? Én a bőrgyógyászommal kiíratnám. :)))

13. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2015. febr. 17. 15:04

Kezelés sorozat. Nem úgy értettem, hogy egye meg:)))


A kezelés sorozatot úgy kell érteni, hogy nem csak úgy hébe hóba, hanem hetente egyszer 10héten keresztül kezelés és utána szünet. Glikolsavas kúránál a heti időpontok közötti napokra adnak külön hidratálókrémet alacsony százalék glikolsavval.


Pl a kezelés 70%os glikolsavval ecsetelés pár pillanatig majd semlegesítik egy másik folyadékkal. Ezután otthon reggel és este használnia kell 5-8%os glikolsavas krémet, következő héten megint 1 kezelés 70%al és így tovább.


Dermoabráziónál(bőrcsiszolás) pedig otthonra hidratálókrém és következő héten megint kezelés, ezt 10 héten keresztül.


Mindegy, melyiket választja még sikerül lerendezni mielőtt beköszönt a nagyon napos idő, mert ugye ilyenkor a bőr fényérzékenyebb ezért télen ajánlják

12. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2015. febr. 17. 09:15
Mi az a kúra?? Elmondod?:))
11. cérnacica (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2015. febr. 17. 09:14
Köszi :)
10. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Cérnacica)
2015. febr. 17. 09:09
Szerintem több káros anyag szívódik fel egy kis délelôtti városi séta során a kipufogógázoktól telített levegôbôl... Plusz a gyerekek ráadásul kipufogócsô magasságában vannak a babakocsiban, mint alapozóból
9. cérnacica (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2015. febr. 17. 08:47
Köszönöm a segítséget a paranoiával a férjem nagymértékben egyetértene :) kicsit én is...:) megfogadom a tanácsot csak attól tartottam hogy eddigiekkel nem ártottam-e?
8. vikucka (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2015. febr. 17. 08:44
Én az elejétől festettem a hajam, magam, a körmöm. Ez tuti nem jut át az anyatejbe....
7. cérnacica (válaszként erre: 4. - Nbandus)
2015. febr. 17. 08:44
:) köszi
2015. febr. 17. 08:28
Simát=simán
5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2015. febr. 17. 08:27
Ez nálam már súrolja a paranoia határát de ha ennyire nem bízol az alapozóban, használhatsz simát csak kompaktpúdert a szokásos hidratálókrémed fölé, ebbôl tuti nem szívódik fel semmi mert csak megül a pórusok felszínén, este pedig lemosod. Mivel írod, hogy csúnya a bôröd, jó sokat kell tenni mert nem fed úgy mint az alapozó de hozzá fogsz szokni hamar. Másrészt a problémát nem hanyagolnám el és csinálnék egy glikolsavas kúrát vagy dermoabráziós kúrát (heti 1x 10 héten keresztül és megismételni évente 2x)
2015. febr. 17. 08:24
Dehogy ártottál. Az én lányom már 4 éves, sminkeltem szoptatás alatt végig, és teljesen egészséges, okos nagylány lett belőle. Egy kis smink jár az anyának :)
3. cérnacica (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2015. febr. 17. 08:18
Köszi a választ...az a baj hogy már 9 hós a babám :( remélem nem ártottam neki.
2015. febr. 17. 08:05
Én nem nagyon tudom elképzelni, de vannak természetesebb, ásványi alapú alapozók ill sminktermékek. Ha tartasz ettől akkor válts inkább :)
2015. febr. 17. 07:57

Sziasztok!

Elég csúnya a bőröm és amikor elmegyünk valahova szoktam alapozót használni. Ez azért nyilván órák hosszat fent van az arcomon. Csak most jutot eszembe hogy ez esetleg átjuthat az anyatejbe? Szerintetek? Előre is köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook