Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SMA - egy gyógyíthatatlan genetikai betegség fórum

SMA - egy gyógyíthatatlan genetikai betegség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SMA - egy gyógyíthatatlan genetikai betegség

1 2 3 4 5 6
44. Vikica76 (válaszként erre: 39. - 116212323c)
2011. márc. 25. 21:44

Jaj, de nagyon édes-szép a kislányod!

Az enyém ugyanígy csinál a "csicsijével", az orrához dugja :-)), pedig már 4 éves...


Kitartást kívánok, és gyógyulást! Akkor is!!!

2011. márc. 25. 21:32
szerintem menjetek tovább, és nézze meg legalább még egy orvos... ebbe nem lehet belenyugodni.. nagyon remélem, hogy téves diagnózis..
42. egypt (válaszként erre: 34. - Csabi4)
2011. márc. 25. 19:31
Nálunk fél évesen derült ki. Rengeteg olyan veleszületett betegség van, ami nem azonnal jelentkezik, vagy olyan tünetei vannak, amit nagyon sok dolog okozhat.
41. egypt (válaszként erre: 40. - Bluemoon1978)
2011. márc. 25. 19:29

Ha genetikai vizsgálat volt, akkor az nem vélemény, hanem sajnos tény. Ezek 100% biztosak.

Viszont a betegség lefolyása valószínűleg nagyon sokféle lehet.

2011. márc. 25. 18:14
Semmiképp ne fogadd el egyetlen bugyuta orvos véleményét, hiszen te magad is látod, hogy a kislányod nem lehet beteg!!! Hidd el, együtt érzek veled és kitartást! Az én kislányom 8 hetet élt, már a születése pillanatában tudták, hogy valamiféle agydaganata van, az első nap kimondták gyakorlatilag a halálos ítéletét, mi szerint nem operálható! Vigyázzatok nagyon egymásra!
2011. márc. 25. 16:52

Kedves Ageeeka!

Mi is hazamentünk egy egészséges kislánnyal! Számunkra most is az!

4hónapos korában az injekció után a jobb lába elkezdett duzzadni...érthetetlenül álltunk előtte, a gyerekorvos azt mondta biztos jobban használja a jobb lábát és az megerősödött de majd ha elkezd járni minden rendbe jön...laikus anyukaként se tetszett azért csak kiharcoltam egy ultrahangot és egy röntgent...de minden rendben volt, aztán még mindig értetlenkedtem így még ortopédorvoshoz is eljutottunk, de Ő is mindent rendben talált-leszámítva hogy a lába duzzad...

Végűl vártunk, 3hónap után újra kontrollra mentünk ortopédhez, Ő ajánlotta hogy menjünk genetikai vizsgálatra, de ott is rendbe találtak mindent, de ajánlották menjünk érsebészhez...

Aztán végűl eljutottunk a diagnózishoz: nyiroködéma...nem gyógyítható csak szinten tartható, szintén megkaptuk hogy több családit kapunk stb, és örüljünk hogy nem szellemi vagy testi fogyatékos...köszönjük szépen!

Rendszeres kezelésre szorul élete végéig de örüljünk neki...

Aztán mivel nem akartam belenyugodni utána néztem pár dolognak majd megkerestem egy mikrobiológust hogy érdeklődjek az őssejtes kezelésről, ez vajon tud-e segíteni nekünk?

igen ha veleszületett, de akkor se mindegy melyik formája....

és nem ha szerzett azaz ha az injekció okozta...

leírtam a történetünket cikkba ha gondolod nézd meg, hamarosan megírom a folytatást is, mert rohadtúl nem gyalog galopp!

Átérzem amit Te, esetleg nézz te is utána egy őssejtes kezelés lehetőségének, keress meg egy orvost, és ha ezen múlik, és amúgy is vállaltatok volna tesót...érdemes átgondolni.... remélem tudtam segíteni

38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Csabi4)
2011. márc. 25. 16:50

Tudom. De ha megnézed a betegség leírását, a három típusból sejthető, hogy maga a betegség ugyanaz, de a lefolyásban időbeli eltérések simán lehetnek.

Mivel ez idegi alapú izomsorvadás, simán lehet, hogy méhen belül még minden rendben volt. És ezért nem vették észre születéskor sem. Azért ez nem egy Down-kór, aminek szakmai végzettség nélkül is azzonal lehet látni a jeleit... :(

37. csabi4
2011. márc. 25. 16:42
csak azért kérdem mert 5 hetes a babánk és igen jól átvizsgáljál hetente is ,valamint közvetlen szülés után is - érthetetlen számomra miért nem vették észre ha egyáltalán veleszületett betegség ... gondoljátok el anyuka mit érzett amikor szembesitették a maga gyereke gyógyithatatlan holott 1 hónapig ennek semmi jelét nem veszik észre .
36. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Csabi4)
2011. márc. 25. 16:39

Most erre mit mondjak? Én nem csodálkozom... Sajnos, ez simán előfordulhat a magyar EÜ-ben.

De amúgy nem csak a magyarban!!! Sajnos... :(

35. Erus30
2011. márc. 25. 16:36

Nagyon sajnálom, ami veletek történt, könnyes szemmel olvastam végig a cikket. Őszintén remélem, hogy a kis Emma egészséges, hosszú, boldog életet fog élni!

Leírnád, hogy ti miből vettétek észre, hogy valami baj van, mik voltak a kezdeti tünetek?

34. csabi4
2011. márc. 25. 16:32

lehetséges igy is hivni de valami mégsem tiszta mert azt irja az anyuka :

Tüdőgyulladással voltunk kórházban, de most már itthon vagyunk! Annyi tünete van egyelőre, hogy nem elég mozgékony! Igen, csináltak genetikát, de semmit nem mondtak a kórházban! Ja, de igen! Annyit, hogy nézzünk utána az interneten majd 2 nap múlva hazaengedtek!

és több mint 1 hónapos korában veszik észre a veleszületett betegséget ??? hm...

33. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - Csabi4)
2011. márc. 25. 16:20
Ha abban a fórumban elolvasod a 7. hozzászólást, ott le van írva, hogy Werdnig-Hoffmann-nak hívják az 1es típust, ami a picinek is van.
32. csabi4
2011. márc. 25. 15:51

Szia ezt nem értem -ezt a topicot nem Te inditottad ?

Werdnig-Hoffman szindróma


most akkor fogalmuk sincs mi a gond a kicsivel ? találgatnak ?

2011. márc. 25. 15:45
Nem kapott véletlenül antibiotikum-kúrát a kicsi ?
30. egypt
2011. márc. 25. 14:13
Ha jól látom, ezt a cikket már elég régen írtad, hogy van most a kislány?
29. egypt
2011. márc. 25. 14:12

Nagyon szomorú és felháborító, hogy ilyen orvosok is vannak...:(

Pedig ilyen helyzetben a szülőnek mindennél nagyobb szüksége van egy kis emberségre és együttérzésre.

Nagyon sok erőt kívánok nektek!!

2011. márc. 25. 13:41

Sok erőt és kitartást kívánok nektek!

És higgyetek a csodában!Mert a hit megmozgat hegyeket!

27. vov
2011. márc. 25. 13:28
Csodák vannak!!!!!! Ebben biztos vagyok, és menjetek el másik orvoshoz.
2011. márc. 25. 13:09
Nagyon nagyon sok erőt, és bizalmat kívánok nektek!!!
2011. márc. 25. 12:51

Édes istenem!!! Elképzelni sem merem min mehettek keresztül!! Nagyon sok erőt és kitartást az elkövertkezendő időkhöz!


[link]

24. dovima
2011. márc. 25. 12:42

Szia!

nekem is van egy ismerősöm akinek a kislányának szinté ez a betegsége:(

Sok erőt és kitartást kivánok nektek..

2011. márc. 25. 12:37

Sajnálom ami történt veletek,és én is remélem,hogy ez egy téves diagnózis!!!!!!

Sok-sok kitartást és erőt kívánok nektek!!

(a doki meg egy BUNKÓÓÓÓ,ne is foglalkozzatok vele!!!)

2011. márc. 25. 12:36

Szia


Kívánok nektek sok sok erőt ás kitartást, és egy szívből jövő nagy csodát.


[link]

2011. márc. 25. 12:30

Szia!

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy menjetek tovább, más orvosokhoz. Tudjatok meg minél többet a betegségről, mert ha gyógyítani nem is lehet, gyógytornával biztos lassítani lehet a kialakulását :(

Kitartást kívánok Nektek!

2011. márc. 25. 12:16

A betegség genetikai vizsgálattal 100%-san igazolható! Ha ez megtörtént, el kell fogadni.

DE, tovább kell lépni, mindent megtenni a kicsiért, a fejlődéséért, az örömteli életéért!!!!

2011. márc. 25. 12:03
Én azt mondom, hogyha van erőtök, akkor menjetek tovább más orvosokhoz, NEM SZABAD egy orvosra bízni mindent! Én már rájöttem,hogyha nem járok utána és hajszolom a biztos megerősítést, akkor más rám sem néz (mert ugye ez nem az orvosok dolga :( sajnos ilyen az eü, nekünk kell harcolni az életért. Kérjetek ki más véleményt is ezzel kapcsolatban!
2011. márc. 25. 11:47

Szia, nagyon sajnalom a tortenteket. Felhaborito az orvos(ok) viselkedese!!

Ha tudtok angolul, talan ez a honlap segitsegedre lehet: [link]


Minden jot kivanok nektek a jovoben. Bizom benne, hogy baratok es a csaladotok sok lelki tamaszt nyujt nektek.

Ha valamiben tudok segiteni, kerlek irjal priviben.

2011. márc. 25. 11:39

:((((((((


Kívánok nektek kitartást, sok-sok szerencsét, és azt, hogy legyen tiétek a CSODA!!!


Másik genetikussal nem próbáltátok felvenni a kapcsolatot? Mert ennek a ... (dokinak nem lehet nevezni azt, aki ilyen stílusban áll az emberhez) viselkedéséből simán feltételezhető, hogy nem is érdekelte a dolog. Lehet, hogy egy másik orvos tud is tenni valamit, nem csak bunkó lesz.

16. Mzsuka
2011. márc. 25. 11:25
Nagyon sajnálom.:( És milyen lelketlen orvosok vannak.:( De tényleg hinni kell a gyógyulásban..
2011. márc. 25. 11:13

Sziasztok!

Nagyon sajnálom.

A többieknek igazuk van kapaszkodj a csodákba.

Annyit lehet olyat hallani a tv-ben, hogy az orvosok azt mondták nekik, hogy a kicsi csak 1-2 évet él és közben meg már eltelt 10-15 év is.

Én azt szoktam mondani a remény hal meg utoljára, ha már remény sincs akkor is ott marad a csoda.

Csodák pedig mindig lesznek.

Remélem veletek is ez történik.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook