Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SMA - egy gyógyíthatatlan genetikai betegség fórum

SMA - egy gyógyíthatatlan genetikai betegség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SMA - egy gyógyíthatatlan genetikai betegség

1 2 3 4 5 6
104. 06bfdda89d (válaszként erre: 101. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 27. 12:37
Hát igen...
103. 06bfdda89d (válaszként erre: 97. - Gavrilo1)
2011. márc. 27. 12:35
Persze.De javasolni,vagy feltüzelni,adni a lovat a másik alá,mikor nagyon nem kéne,nos: az nem ugyanaz.
102. Rising Sun 1 (válaszként erre: 101. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 27. 12:31

Akit esetleg érdekelne ez a "nagystílű" vita, és szeretne a Lipid-A -ról többet megtudni, ellátogathat a következő oldalra.


[link]



Igyekeztem mindenki számára érthetően fogalmazni.


Részemről a "vitát" lezártam.

101. Várhegyi Márton (válaszként erre: 100. - Rising Sun 1)
2011. márc. 27. 11:51

"Remélem, egyértelmű, amit írtam."


Így már értem, hogy mit írsz. A tévedésed abban állt, hogy nem a lipid-A-t bontja le az epesav (glukózaminra, zsírsavra, foszfátionra), hanem a lipid-A-ból kialakuló lipidcseppek méretét csökkenti. Nem ugyanaz! Előbbi esetben a molekulán belüli kötések bomlanak, utóbbiban viszont az intermlekuláris kölcsönhatások változnak meg. Óriási különbség!

100. Rising Sun 1 (válaszként erre: 98. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 27. 11:15

Leegyszerüsítve a C-vitamin segítségével ebből képzódik epesav, ami lebontja kis részekre az elhalt bélbaktériumok Lipid-A részét, így azok a széklettel kiürülnek, és nem szívódnak fel, így nem váltanak ki kóros immunreakciót.


Ezt írtam.


Hangsúlyozom : lebontja kis részekre az elhalt baktériumok Lipid-A részét....


lebontja kis részekre = detergens hatással bír


Remélem, egyértelmű, amit írtam.


Légy szíves itt válaszolni és pontosítani a félreértésedet.

Köszönöm

2011. márc. 27. 11:08

Indítottam egy új témát :


"Szklerózis Multiplex, Sclerosis Multiplex, SM legyőzhető?!"


címmel.


Ajánlom mindenki figyelmébe.


Kezdésnek közöltem egy publikációt : "D-vitamin és a Sclerosis Multiplex"


Remélem, sokaknak segítség.

98. Várhegyi Márton (válaszként erre: 91. - Rising Sun 1)
2011. márc. 27. 11:07

Köszönöm, megkaptam.


"Az epesavak detergens hatással bírnak a Lipid-A-ra."


Erről beszéltem, nem lebontják.

Egyébként pont emiatt nem olyan egyértelmű, hogy gátolják a fölszívódást, a detergálás lényege, hogy kis lipidcseppek (esetünkben lipid-A-cseppek) keletkeznek, nagyobb a felület, gyorsabb a fölszívódás. Így történk a zsírok emésztése, persze az a vékonybélben történik, sokkal nagyobb epesav-koncentráció mellett. Az epesavak viszont a jejunumban és az ileumban nagyrészt fölszívódnak.

2011. márc. 27. 10:43

Szerintem ha valaki minden félét megpróbál az ésszerűség hatáose lehet tudmi mi fog rain belül az csak jó lehet. Sose lehet tudni mi fog segíteni!!


Talán nem kellene bántani senkit sem, azért mert javaslatot tesz . Vagy megfogadja, kipróbálja, vagy nem.

96. Tücke
2011. márc. 27. 10:04
rohadtul nem arra van szüksége anyának és gyermekének hogy itt vitatkozzon bárki is... a segítségre és a támogatásra van szüksége és nem arra hogy okoskodjkon neki bárki is hogy mit csináljon meg mit ne... Keressen egy másik orvost hátha az sokkal normálisabb és egítőkészebb lesz mint az a paraszt aki megállapította ezt a problémát... SENKINEK nincs joga még nagyobb veszélybe sodorni azt a csöppséget... főleg egy arctalan fórumon... TEHÁT ITT MINDENKI MAX EGYÜTTÉRZÉST ÉS BÍZTATÁST NYÚJTSON ANYUKÁNAK HOGY LEGYEN EREJE EZT A TORTÚRÁT VÉGIGCSINÁLNI... ÉS MAX AZT AJÁNLANI HOGY KERESSENEK FEL EGY MÁSIK ORVOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
95. 06bfdda89d (válaszként erre: 94. - Rising Sun 1)
2011. márc. 27. 09:36

Őszinte leszek és megmondom mi bajom veled.Itt van egy igencsak beteg kisgyermek.Akinek kb. nem erre van szüksége.Erre anyukának van szüksége.A gyereknek meg a kezelő orvosára.TE csak egy fantom vagy az életükben.Egy perelhetetlen,számonkérhetetlen mézes-mázos szellem.Osztogatod az észt,mert tudod: zöme úgysem ért hozzá!Nincs jogod ehhez...Ha valaki elégedetlen az orvosával,váltson,de amikor orvosra van szükség,akkor azt tudomásul kell venni.TE pedig nem vagy az.Nekem speciel forog a gyomrom tőled...

1.Az,hogy adott esetben az AB szükséges,még nem jelenti azt,hogy a C-vitamin nem.AB-t NEM C-vitamin helyett adnak.Te vagy az,aki durván ferdítesz!Elmondanám,hogy PL. a spanyol náthában nem a C-vitamin hiánya miatt volt olyan nagy mértékű a halálozás,hanem mert még nem volt AB.De azért fikázzuk csak...

2.Az,hogy a picurinak AB adása mellett is romlott az állapota,az nem az AB miatt van!


És magyarázhatod.Koleszterin-kúra márpedig nincs!

94. Rising Sun 1 (válaszként erre: 93. - 06bfdda89d)
2011. márc. 27. 09:19

Idézek korábbi hozzászólásomból:


"Ezen kívül: lehet kapni természetes c-vitamint is, amit citrusfélékből nyernek ki. E-vitamint, amit búzacsírából nyernek. Ezeken kívül fontos még a D-vitamin, amit megvásárolhatsz étrend-kiegészítőként is. Amint és amikor lesz lehetőséged, fontos, hogy napozz. Kora délelőtt és késő délután UVB fényvédő nélkül, összesen 20-30 percet. Ezen kívül természetesen védeni kell a bőrt, de a D-vitamin a bőrben a napfény UVB fényének hatására alakul.


Ha van lehetőséged, vásárolj még P-vitamint (más néven rutin) és Quercetint, ami egy flavonoid. Ezek a C-vitaminnal együttműködnek.


Tojást, (leginkább lágy v. tükör) hetente néhány darabot, ha lehet egyél. Ez a koleszterin miatt fontos.


Két okból:


1. Leegyszerüsítve a C-vitamin segítségével ebből képzódik epesav, ami lebontja kis részekre az elhalt bélbaktériumok Lipid-A részét, így azok a széklettel kiürülnek, és nem szívódnak fel, így nem váltanak ki kóros immunrakciót. Genetikai hajlamod van a Crohn-betegségre, de ennek nem kell megjelennie, ha nincs, ami kiváltsa.


2. Leegyszerüsítve koleszterinből képződik a napfény hatására a D-vitamin is.


Jobbulást kívánok !"



Ne ferdítsük el, amit írtam.

Köszönöm

93. 06bfdda89d (válaszként erre: 89. - Rising Sun 1)
2011. márc. 27. 09:07
Akkor talán kezdjük ott,hogy ne ajánlgass koleszterin-kúrákat!Például...
92. Rising Sun 1 (válaszként erre: 61. - Ageeeka)
2011. márc. 27. 00:25

Miért adnak antibiotikumot, nem tudom, de nem normálisak, az biztos.


Véletlenül se adott volna a Kicsinek egy kis C vitamint, ami kell az immunrendszer megfelelő működéséhez, a vírusokkal és baktériumokkal szembeni védekezéshez is !


Szeretném megkérdezni, hogy az "orvosi kezelések" előtt hogy volt a Kicsi, és hogy van most?

2011. márc. 26. 23:55

Elküldtem kb. 100 oldalt.


Az epesavak detergens hatással bírnak a Lipid-A-ra.


Megkérdezhetem, hol vagy orvostanhallgató?

90. Várhegyi Márton (válaszként erre: 89. - Rising Sun 1)
2011. márc. 26. 23:46
Én meg azt írtam, hogy az epesavak nem enzimek, nem bontanak le semmit, legfeljebb megkötik.
89. Rising Sun 1 (válaszként erre: 86. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 26. 23:44

Leegyszerüsítve a C-vitamin segítségével ebből képzódik epesav, ami lebontja kis részekre az elhalt bélbaktériumok Lipid-A részét, így azok a széklettel kiürülnek, és nem szívódnak fel, így nem váltanak ki kóros immunreakciót.


Ezt írtam.


Ha nem tudod, kérlek, nézz utána.


Korábban megkérdőjelezted hozzáértésemet.


... és akkor mostantól segítsünk azoknak, aki bajban vannak.

88. Várhegyi Márton (válaszként erre: 87. - Rising Sun 1)
2011. márc. 26. 23:43

"Ha leírod, mivel foglalkozol"


Leírtam, orvostanhallgató vagyok.


"és megadod az e-mail címed, szívesen elküldöm a magyar nyelvű dokumentumokat."


Azt megköszönném (marton.varhegyi@gmail.com).

87. Rising Sun 1 (válaszként erre: 81. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 26. 23:41

Korábban írtam, hogy közvetett ill. közvetlen hatása is van a vitaminoknak.


Tehát pl.: a C-vitamin a vérkeringésben lévő endotoxinokat pl.: e-coli endotoxint képes semlegesíteni.


Ha leírod, mivel foglalkozol, és megadod az e-mail címed, szívesen elküldöm a magyar nyelvű dokumentumokat.


Nem kívánok vitatkozni a vérmérgezésről,szepszisről,endotoxémiáról.


Ez itt a Kicsiről kell, hogy szóljon, és azokról, akiknek segíteni kell.

86. Várhegyi Márton (válaszként erre: 85. - Rising Sun 1)
2011. márc. 26. 23:41

"epesav, ami lebontja kis részekre az elhalt bélbaktériumok Lipid-A részét"


Hogy bontaná le a lipid-A-t? Az epesav nem enzim! Legfeljebb megköti, elképzelhetőnek tartom, hogy ennek van jelentősége.

85. Rising Sun 1 (válaszként erre: 79. - Vikica76)
2011. márc. 26. 23:36

Kedves Vikica76 !


Nem tudom, mennyire tudsz angolul, de itt van egy japán, kontrollált kísérlet :


[link]


címe:


World J Gastroenterol. 2010 May 28;16(20):2484-95.

Lifestyle-related disease in Crohn's disease: relapse prevention by a semi-vegetarian diet.

Chiba M, Abe T, Tsuda H, Sugawara T, Tsuda S, Tozawa H, Fujiwara K, Imai H.


Division of Gastroenterology, Nakadori General Hospital, 3-15, Misono-cho, Minami-dori, Akita 010-8577, Japan. mchiba@meiwakai.or.jp


A linken elérhető az egész tanulmány.

Ha kell, néhány héten belül elküldöm Neked a fontosabb részeket magyarul.


Látni fogod, nagyon fontos adiéta is.


Ezen kívül: lehet kapni természetes c-vitamint is, amit citrusfélékből nyernek ki. E-vitamint, amit búzacsírából nyernek. Ezeken kívül fontos még a D-vitamin, amit megvásárolhatsz étrend-kiegészítőként is. Amint és amikor lesz lehetőséged, fontos, hogy napozz. Kora délelőtt és késő délután UVB fényvédő nélkül, összesen 20-30 percet. Ezen kívül természetesen védeni kell a bőrt, de a D-vitamin a bőrben a napfény UVB fényének hatására alakul.


Ha van lehetőséged, vásárolj még P-vitamint (más néven rutin) és Quercetint, ami egy flavonoid. Ezek a C-vitaminnal együttműködnek.


Tojást, (leginkább lágy v. tükör) hetente néhány darabot, ha lehet egyél. Ez a koleszterin miatt fontos.


Két okból:


1. Leegyszerüsítve a C-vitamin segítségével ebből képzódik epesav, ami lebontja kis részekre az elhalt bélbaktériumok Lipid-A részét, így azok a széklettel kiürülnek, és nem szívódnak fel, így nem váltanak ki kóros immunrakciót. Genetikai hajlamod van a Crohn-betegségre, de ennek nem kell megjelennie, ha nincs, ami kiváltsa.


2. Leegyszerüsítve koleszterinből képződik a napfény hatására a D-vitamin is.


Jobbulást kívánok !

2011. márc. 26. 23:06

Azt hiszem ez már nem a mi asztalunk...


Ti orvosok vagytok?

83. 06bfdda89d (válaszként erre: 80. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 26. 23:04
Lehet érdemes volna egy rövid vázolást adni a szeptikus sokk menetéről.Összébb állna a kép a valóságról.
2011. márc. 26. 23:00
Korr.: "Kupffer-sejtjei".
81. Várhegyi Márton (válaszként erre: 77. - Rising Sun 1)
2011. márc. 26. 22:59
Arra kíváncsi vagyok, hogy egy bélinfarktus után hogyan gátlod meg a bakteriális transzlokációt a vitaminokkal.
80. Várhegyi Márton (válaszként erre: 76. - Rising Sun 1)
2011. márc. 26. 22:51

"Hibás,nem megfelelő immunreakció, így pontos."


Attól nem megfelelő, hogy eltúlzott, nagyobb, mint kellene.


"Azért hibás, mert nincs elegendő C,E,D,P viatmin a szervezetben. Ezek közvetve ill. közvetlenül képesek egyrészt megtörni a jelátadó útvonalakat és a D-vitamin pl. kell ahhoz, hogy az immunsejtek meg tudjanak érni."


Hivatkozás? Megfelelő vitaminellátottság esetén nem alakulhat ki szeptikus sokk?


"Ha nem érnek meg, nem tudnak megfelelően működni."


Tehát ha nincs elég D-vitamin, akkor olyan immunsejtek képződnek, amik hajlamosítanak a szeptikus sokkra? Így érted? Hivatkozás?

2011. márc. 26. 22:51

Véletlenül sem szeretnék olyan dologba ütni az orrom, amihez igazából nem értek...

DE, saját tapasztalatom:

18 éves koromban hónapokig szedettek velem antibiotikumot (Doxicilin vagy hogy kell írni) bocsi, és azóta vagyok beteg.

Crohn beteg vagyok, amiről elvileg nem tudják, hogy mitől alakul ki.

Hát én tudom, én azóta vagyok beteg. Ez 100%


Azóta sem szedtem antit, talán 1x mert volt valami borzasztó erős felfázásom, de utána megint nagyon rossz állapotba kerültem.


A C vitamin melyik formáját ill. milyen dózisban kell szedni?

Esetleg gyógyszertári aszkorbinsavat? Mit?

2011. márc. 26. 22:49

Egyébként nem kellene a tárgytól ennyire eltérnünk.


Amennyiben érdekel és megadod az e-mail címed, szívesen ellküldöm a klinikai és kísérleti eredményeket.


Próbáljunk meg segíteni szegény Kicsinek.

Véleményem szerint a legjobb módja, ha biztosítjuk immunrendszerének megfelelően erős működéséhez szükséges élettani elemeket. Beleértve a napfényt is.

77. Rising Sun 1 (válaszként erre: 75. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 26. 22:46

Az idézett részt erre írtam:



(Az antibiotikum segít megelőzni, hogy a fertőzés szisztémássá váljon, azaz hogy ún. bacteriaemia alakuljon ki. )

76. Rising Sun 1 (válaszként erre: 67. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 26. 22:43
Hibás,nem megfelelő immunreakció, így pontos. Azért hibás, mert nincs elegendő C,E,D,P viatmin a szervezetben. Ezek közvetve ill. közvetlenül képesek egyrészt megtörni a jelátadó útvonalakat és a D-vitamin pl. kell ahhoz, hogy az immunsejtek meg tudjanak érni. Ha nem érnek meg, nem tudnak megfelelően működni.
75. Várhegyi Márton (válaszként erre: 71. - Rising Sun 1)
2011. márc. 26. 22:42

"akkor biztos, hogy a patogenikus baktériumok kordában lesznek tartva."


Ki, mikor és hogyan igazolta, hogy a megfelelő vitaminellátottság minden fertőzést kivéd?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook