Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SLE (szisztémás lupus erythematosus) fórum

SLE (szisztémás lupus erythematosus) (beszélgetős fórum)


2017. okt. 25. 12:51
Köszi a segítséget!!
2017. okt. 23. 19:40
Szerintem kérj beutalót immunológiára- az a biztos. A lábujj zsibbadás több mindentöl lehet..pl.vérkeringés.?
2017. okt. 23. 16:35
Mert zsibbadnak a láb ujjaim ezzel indokolta.
2017. okt. 21. 19:31
Akkor nem értem miért írta ezt a dokid..ehez specko nézik a vért, az immunológián . Reméljük hogy nem az
25. tiffany (válaszként erre: 24. - Kiscica2016)
2017. okt. 20. 22:01

Szia kiscica!


Ott még nem voltam.

24. kiscica2016 (válaszként erre: 23. - Tiffany)
2017. okt. 20. 21:38
Szia ! Immunológiai kivizsgáláson voltál már ? Ha ez valóban Systemas Lupus lehet oka persze a vetéléseknek, mivel ez a betegség több szervet is támadhat egyszerre..sajnos.
2017. okt. 19. 21:33

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. Ma a hàziorvos adott beutalót a rheumatológiára Szisztémás lupus erythematosus diagnózissal. Ott vajon mit néznek? Állítólag oka lehet a meddőséghez. 2 sikertelen lombikon vagyunk túl.

22. kiscica2016 (válaszként erre: 21. - Nadine81)
2017. okt. 17. 21:58
Hát, neked sem egyszerű...küldd persze, minden segítség jol jöhet. Köszönöm
21. nadine81 (válaszként erre: 19. - Kiscica2016)
2017. okt. 16. 09:26
Szia. Sajnos én sem vagyok előbbre. Így hogy kezelve vannak a problémák már nem is esek könnyen teherbe, mint mikor több értékem is rossz volt. Most találtam egy nagyon jó dokit, kiderült, hogy a fő ok az hogy nem reped meg a tüszőm. Úgyhogy majd kapok repesztő injekciót de még nem tudom mikor mert most meg a ciklusom rendetlenkedik amióta clostilbegytet szedtem. Facen van egy nagyon jó csoport, ha gondolod priviben elküldöm, ott lehet tudnának a csajok segíteni. Rengeteg tapasztalatuk van lombik téren.
20. kiscica2016 (válaszként erre: 18. - Nadine81)
2017. okt. 15. 19:07
Veled mi újság ? Baba ?
19. kiscica2016 (válaszként erre: 18. - Nadine81)
2017. okt. 15. 19:06

Szia nadine81 !

Sajnos nem...augusztusban volt 1 lombik programunk, de nem tapadt meg sajnos a 2 beültetett embrióbol egy sem. Januárban újra probálkozhatunk. Immunológiai szempontbol minden rendben volt, azóta még nem voltam vissza , nov.végén megyek immunológia kontrollra- remélem most is jók lesznek az értékek.

18. nadine81 (válaszként erre: 17. - Kiscica2016)
2017. okt. 14. 22:30
Szia. Mizu,sikerült azóta a baba? :)
2016. nov. 2. 21:54
Szia-a véralvadas gátlót én is szedem..és majd nekem is szúrni is kell-barcsak már ott tartanank...
16. nadine81 (válaszként erre: 15. - Kiscica2016)
2016. okt. 28. 12:30
Örülök hogy jobban vagy :) meg néztem pár nyári leletem, amikor a véralvadást nézettem, a genetikait azon rajt van azt hiszem kétféle lupus de negatív lett. Majd meg nézem és meg írom pontosan. Az immunológia eredményem meg jött, az viszont antifoszfolipid szindróma, terhesség előtt aspirin protectet kell szednem és majd terhesség alatt véralvadás gátló injekciókat kapok. Kicsit ijesztő, de bízom benne ez volt a főbb gond és így már sikerül a baba :)
15. kiscica2016 (válaszként erre: 14. - Nadine81)
2016. okt. 26. 22:13

Szia ! Változó hogy vagyok..azért lényegesen jobban a kezdetekhez képest, sőt a vérképem az immunologus szerint majdnem tökéletes..és ha ez a decemberi vérvételen is így lesz, akkor ujra belevághatunk a baba projektbe.

Nem kell mást nézetni...az immunologian már célirányosan tudják nézni a dolgokat..tudni fogják hogy autoimmun vagy e..?

Sajnálom a vetéléseket..

Írj ha van eredmémy !

2016. okt. 24. 14:35
Szia. Hogy vagy, mi történt azóta hogy írtál ide utoljára? Én két vetélés után kezdek erre a betegségre gyanakodni. Igaz, sok más, azóta kezelt bajom is van pl pajzsmirigy alulműködés, inzulin rezisztencia, magas prolaktin. Szeptemberben voltam immunológian, 10 cső vért vettek, de eddig csak fél kész az eredmény. Ahhoz hogy ez a betegség kiderüljön, a labor eredményeken mit kell nézni?
13. kiscica2016 (válaszként erre: 11. - Kszb)
2016. júl. 31. 21:40
Köszönöm a biztató szavakat..kapaszkodom mindenbe mintha az utolsó szalmaszál lenne..hiszem hogy sikerülhet !
12. kszb (válaszként erre: 9. - Elbb)
2016. júl. 31. 09:18
(y)
11. kszb (válaszként erre: 4. - Kiscica2016)
2016. júl. 31. 09:17
Szia! Lehet, ha a gyógyszerekkel beállítanak, akkor magától jönni fog természetes úton is a baba. Ha a doki azt mondja, h a lombikot hanyagold, akkor vhogy próbáld elengedni azt a részét. Ha helyreteszik az alap betegséget és felszabadulsz pszichésen is, kicsit se kizárt, h jönni fog az a baba és szoros követéssel szülhetsz egészséges gyereket.
10. kiscica2016 (válaszként erre: 9. - Elbb)
2016. júl. 30. 23:10

Igen. Látom...csak gondoltam hátha tud vslaki valami biztatót- úgy el vagyok keseredve.

Az izületeim így most nem fájnak. Nem mondom hogy soha, de nem is minden nap. Ha jelentkezik is általában reggel, de hamar elmulik. A bal vállam fájt nagyon, a kéz fejem, csuklóm. Az ujj percek a csatlakozásnal, és volt hogy duplájára dagadtak az ujjaim. Most ezek nincsenek mióta a gyogyszereket szedem. Medrolt már csak 4-8 mg t váltva, Delagil 1 szem, Astrix 1 szem , Kaldium 1 szem és Controloc gyomorvédőt. 2 hónapja. 1 hete vtam kontrollra, vettek vért. Kb 3 hét mire eredmény lesz.

9. elbb
2016. júl. 30. 22:48

ez a harmadik fórumod ebben a témában, de te is látod, hogy itt nem sok lupusos van.

Anyum is az, igaz, neki idősebb korában jelentkeztek a problémák. Mivel mi sem tudtunk semmit szinte erről a betegségről, így mi felkerestük a a Magyar Lupus Egyesületet, és a tagoktól tudtunk meg sok-sok információt. Én javaslom neked is, hogy vedd fel velük a kapcsolatot, biztos tudnak tanácsokkal szolgálni.

A kézproblémáid mennyire súlyosak? Mióta szeded a Medrolt? És milyen dózisban amúgy?

Hova jársz immunológiára?

Egyébként van ismerősöm, aki szteroid mellett esett teherbe, igaz ő spontán.

8. kiscica2016 (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2016. júl. 2. 19:41
A fer14 et mi is probaltuk, semmi javulás ..most megy majd egy másik androligushoz. Meglátjuk mit mond.
7. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Kiscica2016)
2016. júl. 1. 09:40
Fer14-et es még egy csomo antioxidanst (szelen, omega3, Q10, C vitamin, E vitamin)
6. kiscica2016 (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2016. jún. 30. 20:44
A férjem kevés sejtszáma miatt, és a mozgás is lassu volt...evett ő is vitamint, de sokat javult a helyzet...hát egyelőre várom mit mondanak jul végén az immunologian a kontrollon..megint rákérdezek mikor probalkozhatunk.. A te párod milyen vitamint szedett ?
2016. jún. 30. 10:45

Hát én csak azt tudom mondani, hogy nagyon sajnálom, szörnyű lehetett megszülni, el sem tudom képzelni.

Ne haragudj, ha érdemi információval nem tudok szolgálni.... Esetleg még annyit, hogy ha a párodnak nem olyan extra gáz az eredménye, akkor vitaminnal turbózhattok, nekünk segített. Mi miatt kerültetek lombikra, ha szabad kérdeznem?

2016. jún. 29. 18:37

Sziasztok !

engem az érdekelne van e valaki, akinek miután diagnosztizálták az autoimmun betegséget teherbe esett, és sikeresen ki is hordta a babát ? nekem 1 hónapja diagnosztizálták, Sle-vagyok. A kéz izületeimet érinti, és a torkomban van egy olyan érzés, mintha odatapdt volna vmi...a dr.nő szerint a kevés nyál miatt-nagyon zavaró tud lenni. jul.végén megyek kontrollra, most Medrolt, delagilt, Astrixot, kaldiumot és gyomorvédőt kell szednem. Nagyon szeretnénk babát, már 37 vagyok-félek ki csúszunk az időböl.. már volt egy terhességem, márciusban vesztettem el, 23 hetes terhesen..azt mondták lehet ez az elhalt terhesség hozta felszínre az autoimmun betegségemet, lehet épp azért halt meg a baba. A boncolási jegyzőkönyvben az volt, hogy több trombus is volt a méhlepényben.. Hát, nem tudom mire számitsak ? A dokinő szerint jó esetben jövő év elején probálkozhatunk..hát igen..csakhogy ez a baba is lombikkal fogant-második beültetés, az első nem tapadt meg. A doktornő nem javasol ujabb lombik programot, a sok hormon kezelés miatt, mert az is fel lobbanthatja a betegséget..mintha az ugy menne, hogy spontán teherbe essek..3 évig probálkoztunk eredménytelenül, a páromnál is van egy kis gond a sejtszámmal... Mik a tapasztalok ?

2016. jún. 21. 22:35
..volt már ilyen páciense akinél vetélés, vagy akár rendes szülés utan ilyen tünetei voltak, ráhuztak hogy sle, aztan ahogy helyre alltak a hormonok, meg a lelkiallapot elmult az egész..szerinte lehet nalam is ez van mert ugye több napig bennem volt halva a baba, azt meg kellett szülnöm- ez olyan traumát okozott a szervezetemben hogy így reagált..hát nem bannám ha így lenne, hogy elmúlik..én soha nem voltam beteges, ezt nagyon rosszul viselem.
2016. jún. 21. 22:30
Az még kimaradt: ez a baba is lombikkal sikerült, második beültetésre..a dr.nő szerint nálam a stimuláció, és a hormonok hozták ki a betegséget...tehát a lombikot ő kizárná- oké, de akkor hogy esek teherbe, mivel a férjemnél is van némi gond a sejtszámmal.. Szóval jók a kilátások..voltam a héten pszihologusnal, ő azt mondta
2016. jún. 21. 21:55
Sziasztok ! Egy hónapja derült rá fény hogy autoimmun betegségem van: SLE- lupus..lepadlóztam. Márc.8 án , 24 hetes kismama voltam, sajnos elment a baba. A lelki teher mellett ,az egészségem sem volt az igazi.. Állandóan köhögtem, rossz volt a vérképem.. Volt allergia vizsgálat, tüdőgyógyászat- semmit nem találtak..a vérképem miatt belgyógyászhoz kerültem, neki már gyanusak voltak a tünetek: kis izületeim fájtak : a csuklóm, vállam ujjaim.a nyirokcsomó k a nyakamon begyulladva, alacsony trombocyta, sok fehérje a vizeletben. Immunologiai kivizsg. Diagnosztizálták az SLE t. Most Medrolt, Delagil, Kaldiumot, Astrixot szedek. Egy hónap mulva kontroll. A tünetek enyhültek, már csak a nyakamon a nyirokcsomó k nem javultak szerintem..olyan mintha nyomná a nyelőcsövem. Olyan érzés mintha vmi a torkomra tapadt volna..őrjítő tud lenni. Volt már valaki ek ilyen tapasztalata ? Van rá valami megoldás ? Babát is nagyon szeretnék, de azt mondta a dr.nő jó esetben is jövő év elején probalkozhatunk.. Félek hogy fogok így teherbe esni. Kihordani a babát, nem biztatott a dr.nő.Írjatok kérlek ha van ezekkel kapcsolatban valami taoadztalat.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook