Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Skizofrén a családban fórum

Skizofrén a családban (beszélgetős fórum)


1 2
51. Alma66
2015. jan. 23. 16:17
Elkezdett edzeni, yeeah! :)
50. Alma66 (válaszként erre: 44. - VanilíaTurmix)
2015. jan. 20. 11:08
Nem hiszem el h lehet életképes? Láttál te már skizofrént közelről? Édes istenem de imádom h mindenki szakember. Szerinted nem mi szeretnénk a legjobban ha életképes lenne? Hogy jött ez neked h ilyet feltételezz, hogy mi azt hisszük, nem lehet életképes? Sajnos TAPASZTALJUK, hogy nem az, jó is lenne ha elég lenne az, amit hiszünk.
49. Alma66
2015. jan. 20. 11:05
Van-e türelme a családnak? Ha látnád anyum miket áll ki ez nem is lenne kérdés. Valóban a segíteni akarás-e a cél? Mégis mi lenne??????
48. Alma66 (válaszként erre: 46. - Kilimcs)
2015. jan. 20. 11:04
Segítő terápia? Te miről beszélsz? Mindent megteszünk mint már írtam. Jár szakemberhez is, ha ő nem tud segíteni, akkor mi hogyan tudnánk?!
47. Alma66 (válaszként erre: 44. - VanilíaTurmix)
2015. jan. 20. 11:02
Tényleg? Képzeld mindent megteszünk, az "anyja" se úgy áll hozzá amit feltételezel. Ezért vagyunk elkeseredve. Szerintem kölcsönadom neked egy hétre, megnézem hogyan boldogulsz vele. Olyan könnyű kívülállóként okoskodni...
46. Kilimcs (válaszként erre: 45. - Fd46dd4788)
2015. jan. 6. 18:56

a magyar valóságban a család akkor tudja valahogy kezelni a dolgot max, ha kerülik a dokikat, kórházat, papírozást.


ellenkező esetben könnyen belefuthat abba a család, hogy lesz egy papirtlobogtató valaki, aki "jobb" pillanataiban, tönkreteszi őket...


a családnak a magyar rendszer szerint egy dolga van: türni kell.


szóval mit lehet tenni?? amit pl ajánlottam könyvet az nagyon jó. az alapján gyakorlatilag egy segítő terápia végigcsainálható. ha van türelme a csaldnak. Ha tényleg a betegen segíteni akarás a cél


Persze a kórházba visszük, és leszedáljuk az kényelmesebb. Meg avval lehet mutogatni a dokikra a rendszerre. De az sokra ált nem vezet

45. fd46dd4788 (válaszként erre: 44. - VanilíaTurmix)
2015. jan. 6. 18:46

:) Az "Egy csodálatos elme" c. film (idealizált, de nagyon) távol áll a magyar valóságtól.


Szerintem, a kérdező épp arra keresi a választ, mit tehetne: elszomorító a válaszod, nem segítő.:(


A betegről elég sok szakirodalmat találni, de mi (van) lesz a családtagjaikkal?

2015. jan. 2. 12:24

Nézd meg az " Egy csodálatos elme " című filmet, ha nem hiszed el, hogy paranoid szkizofrén is lehet nemcsak életképes, de még sikeres is ( a film valós történetre alapszik, John Nash Nobel díjas matematikusról szól, aki szintén paranoid szkizofrén volt ).


Amúgy elnézve a modern társadalmat, csak a módszereink és a technológiánk fejlődött sokat, de maga a pszichiátriai esetekhez való tehetetlenség nem. A család, a hozzátartozók, az orvosok sokszor jót akarnak a betegnek, de nem teszik ezt, akár figyelmetlenségből, akár tudatlanságból, stb.


Elnézve sok család hogyan viszonyul a beteg személyhez, hát a család is eláshatná magát. Egy ilyen személynek 100%-os figyelemre van szüksége és határozottságra, még 20 éves korban is, még 40 éves korban is. Az ilyen személyeknél nem számít az életkor, náluk az agy nem így működik ! Nem tudom nálatok hogy van, nem akarok találgatni, de lehet az anyja is úgy van, hogy " már 27 éves a fiam, úgysem tudom irányítani az életét " - ez az a hozzáállás, amivel garantáltan soha nem fog tudni csinálni semmit.

43. fontoska (válaszként erre: 1. - Alma66)
2014. dec. 25. 18:42
Szia! Sajnos az én családomban is van skizofrén! Régen szedett gyógyszerekett, de kb 6 éve semmit. Évente beviszik a pszichiátriára, akkor bent tartják 2 hétig aztán ennyi. Kizáró gondnokság alatt van 2 éve, de mivel nincsen betegségtudata a betegségéből kifolyólag így nem jár semmiéle kezelésre, nem szed gyógyszert és rohamosan romlik az állapota. Tehát nagyon nem egyszerű, pontosan tudom mit érzel, de sajnos hiába kértünk mi is segítséget sehonnan sem kaptunk semmi érdemlegest!
42. Kilimcs (válaszként erre: 39. - Alma66)
2014. dec. 23. 15:49
en is erintett vagyok... azert irtam hogy evek.... es sok sok apro lepes.
41. Kilimcs (válaszként erre: 37. - Alma66)
2014. dec. 23. 15:47

azt nem irtam hogy egyszeru lenne. sot direkt irtam hogy évek!! de ha senki se tesz semmit akkor nem nagyon varhato pozitiv valtozas.


a konyvet ismered amit linkeltem?

2014. dec. 23. 15:06
Mindenképp keressetek másik pszichiátert tesódnak! Van egy ismerősöm ugyanezzel a diagnózissal, nagyon jól beállították neki a gyógyszereit, igaz sokfélét szed, de békés, ki lehet vele jönni. A gondolkodása is egész jó, már ahhoz képest, amilyen állapotba van szegény. Mondom, egy jó pszichiáter nagy kincs!
39. Alma66 (válaszként erre: 36. - Aloewera)
2014. dec. 23. 08:05

Szia

Ne viccelj hát erre vártam h olyan írjon aki érintett. És nálatok most mi a helyzet?

38. Alma66 (válaszként erre: 35. - Kilimcs)
2014. dec. 23. 08:03
Mindenkire
37. Alma66 (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2014. dec. 23. 08:03

Köszi tudom h segíteni akarsz, de sajna ezek csak elméletben ilyen egyszerűek.

Rengeteg dologgal próbálkoztunk már.

2014. dec. 23. 03:16
Sziasztok!Bocsi,hogy hozzászólok,sajnos a családomban is van ilyen beteg!Igen,szerintem nagyon is sok múlik az orvoson,ugyanis hiába kértem napi szinten,hogy gyógyszerek helyett,(miknek megannyi mellékhatása volt)havonta 1 injekció,és nem kell izgulni,hogy bevegye a gyógyszert!Emlékezetes,az az időszak,mert épp hogy nem költöznünk kellett volna,elviselhetetlen volt a szomszédokra nézve.És bízva,hogy megtalálják rá a bevált gyógymódot,valamennyire belátja, hogy az ital csak ront a helyzeten.És nem utolsó sorban a beteg helyett először mindenképp hozzátartozó mondja el a tüneteket az orvosnak, hisz nincs betegséget belátó képességük!
35. Kilimcs (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2014. dec. 22. 22:24

És ugye az se mindegy kinek mire irányul a paranoiája fő vonala. más ha a családon belül jelentkezik, más ha egy külső dolgora.


(pl valaki lehet úgy paranoid, hogy akár egy, két családtagra vetíti ki, és egész konkrét üldözési mániaként jelenik meg... meg lehet úgy is paranoid, hogy csak bizonyos emberekben bízik meg, de mindenbe belelt egy tőle független csoportot, ami végül teljesen elszigeteli az emberektől, világtól, végül akár a családtól is... mindkettő paranoia, mégis máshogy viszonyul minden fáziságab a környezet is akár, így az se mindegy, mit lehet vele aktuális fázisában kezdeni)

34. Kilimcs (válaszként erre: 26. - Alma66)
2014. dec. 22. 22:21

nem tudom őt konkrétan hogyan lehetne visszaönállósítani valamennyire. mert ha már beteg, teljesen nem lehet, de azért javulás elérhető.

De sajnos a paranoid skizofrénia annyira egyedi minden esetben, hogy egyedi eseteket lehet csak külön külön kezelni, és kideríteni mi segíthet.

van egy régebbi könyv ezt ismered?


[link]


elindulni hasznos.


Amúgy családterápia sokat segíthet. Legtöbbször a csaldsegítő központokon keresztül elérhető. az a baj, hogyha már nagyon elromlott a helyzet, akkor egy csiki csuki alakulhat ki. a család vérét szivja a beteg, a beteg vérét a környezet, és ahelyett hogy kiút lenne, rosszabbodik az egész méginkább... de valamerre el kell indulbi. Nem volt amit szeretett tesód régen? valami álma célja? gyerekkori is jó. az is pl lehet egy kiindulási alap a vááltoztatásra. persze enm úgy, hogy itt van csináld, hanem nagyon apránként. Szerintem sajnos évek kellenek a változáshoz, ha már nincs meg pótcselekvés (nálatok akkor a pia) nélkül, és semmi elfoglaltsága.

33. Alma66 (válaszként erre: 32. - Fd46dd4788)
2014. dec. 22. 22:18

Hát nem tudom... Az a pszichiáter aki felírta a gyógyszert elvileg érti a dolgát. Lehet h jobb a gyógyszerrel mint anélkül... Ezt inkább nem teszteljük le... De ez így is siralmas :(

És ez a tehetetlenség a legrosszabb.

Az a legnagyobb baj, hogy ő nem "csak" skizofrén, hanem paranoid...

32. fd46dd4788 (válaszként erre: 30. - Egypt)
2014. dec. 22. 21:48

ma már vannak jó gyóygszerek, amikkel az enyhébbik változatát a betegségnek tünetmentessé lehet tenni, akár munkaképes is lehet egy ilyen kezelt beteg.

A gond nem is annyira a megfelelő orvossal van, hanem a betegség egyéb vagy súlyosabb változatainál az együttműködéssel. Sok ilyen család tehetetlenül szenved nap, mint nap.

31. Alma66 (válaszként erre: 30. - Egypt)
2014. dec. 22. 21:32

Köszönöm, aranyos vagy.

Ő az egyetlen akit elfogad.

30. egypt (válaszként erre: 25. - Alma66)
2014. dec. 22. 21:29
Szerintem hibáztathatod is. Annyi kókler orvos van. Aki meg magára veszi, biztos nem véletlenül... Persze nem feltétlenül hibás az orvos, de ha nem vált be, érdemes lenne másik szakembert keresni. Esetleg mellette kineziológus vagy ilyesmi? Sok erőt kívánok, nagyon nehéz lehet... :(
29. Alma66 (válaszként erre: 18. - Fd46dd4788)
2014. dec. 22. 21:18
Mire gondolsz? A cs.segítő miben tudna segíteni?
28. Alma66 (válaszként erre: 14. - Hannababa13)
2014. dec. 22. 21:13
No comment
27. Alma66 (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2014. dec. 22. 21:10
Ja és anyum él vele.
26. Alma66 (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2014. dec. 22. 21:10

Beszedi.

Köszönöm a tanácsot. Akkor áruld el azt is kérlek, hogy hogyan tanítsunk az önállóságra egy - hangsúlyoznám ismét - elmebeteg embert? Volt h dolgozott, de aztán romlott az állapota és jelenleg munkaképtelen.

Az alkoholista azt jelenti, hogy szeret inni és eléggé nehezen bírja nélküle.

25. Alma66 (válaszként erre: 20. - 677b566158)
2014. dec. 22. 21:05
Javíts ki ha tévedek, de másodjára hangsúlyoznám, hogy SENKI NEM HIBÁZTATTA AZ ORVOST.
24. Alma66 (válaszként erre: 22. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 22. 21:04
Szerinted ez segítség? Vagy mi volt a célod ezzel a hsz-szel?
2014. dec. 22. 19:46

Hát a gyógyszer sokaknak nem hat, meg amúgy is, tuti hogy beszedi? ha nicns betegségtudata, lehet csak titeket nyugtat, hogy elmegy a gyógyszerért, de nem szedi be. akkor persze hogy nem használ a tünetekre se.


amúgy nem értem, anyud l vele, vagy te is? És nagyon nehéz.. mindenáron taníttani kell az önállóságra. sose dolgozott? vagy nem volt sose munkaképes? az se mindegy.


hogy alkoholista az mit jelent? mennyire iszik?

22. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - Alma66)
2014. dec. 22. 19:41

Mi lesz így? Gallyra fogtok mindnyájan menni!

Kicsinál mindenkit!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook