Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sírós baba fórum

Sírós baba (beszélgetős fórum)


16. Hanga babó (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. febr. 9. 15:07

Szia!

Le a kalappal, hogy ott vagy a kislányod mellett és szoptatod, vigasztalod. Nagyon sokat jelent neki, ez a legjobb fájdalom csillapító :-).

A középső fiam 8 hónapos korától óránként szopizott és amikor magunk közé vettük sokkal többet tudtunk pihenni. Megnyugodott, ellazult és volt 1-1,5 órám aludni.

A nappalok hogy telnek?

15. 2add246fd7 (válaszként erre: 10. - Gerencsi)
2011. febr. 2. 11:19

Örülök! Reggel irtam neked, aztan visszafeküdtem aludni es most keltem. Ebed nincs meg, a lakas szalad:-)))))))) Lazabban kell venni dolgokat. Es hidd el neked is jobb lesz, ugy neki is.:-)

Nagyon szep napot!!!

2011. febr. 2. 10:55

Szia

nekem lenne egy gyors kérdésem.

hozzátáplálás???

kisfiam 13 hónapos. Hazahoztam a kórházból, nyűgös, sírós baba volt. 1 1/2 óránként szopizott éjjel-nappal. 1 hónap után összeestem. Utána 4 hónapos korában sírva hívtam fel anyámat aki Ausztriában él a nővéremnél. 2szer estem össze, nem bírtam már el a picurt, annyira kimerültem. Orvos felírt egy ehetetlen tápszert, a védőnő mondása: ki kell bírni. Na köszi! A nővérem (kint) elvitte a kislányát a suliba, hazafelé bement a Sparba, s 2 nagy szatyornyi kaját vásárolt a 4 hónapos picuromnak. Másnap hazaküldte anyut, hogy mielőbb megkapjam a cuccot. Nekem nem volt segítségem, a párom nagyon sokat dolgozik. Végül a szülést felkészítő védőnőt hívtam fel, hogy segítsen gyümölcs, főzelék, tejpép ügyben. Mint utólag kiderült hiába fejlődött szépen a babám, éhes volt.

Mit adsz neki enni ? Mennyi időt vagytok levegőn ? Ha felöltözteted -3fokig kint is aludhat a friss levegőn. Le tudod már fárasztani ? Mászik ? A fogzásra nagyon jó a homeopátiás golyó, amit alattam már írtak, ezen kívül a Dologélt is kipróbálhatod.

Ne aggódj, nem Te hibázol !

Ilyenek a babák. Régen rögtön bölcsibe kerültek 5 hónaposan. Ott ki tudja mi volt.

Az én picurom is extra egyéniség! Nem vagy egyedül!!!! Nap-mint-nap küszködök az éjszakai nem alvással. 13 hónapja nem aludtam végig 1éjjelt sem.

Ne aggódj lassan kitavaszodik, többször lehet sétálni, megismerni a világot, jobban elfárad !

Üdv

13. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - Vov)
2011. febr. 2. 09:17
így van egyszerűen ilyen a természete és kész. majd kinövi évek alatt
12. vov (válaszként erre: 9. - 2add246fd7)
2011. febr. 2. 09:05

Na igen, ez a lényeg, hogy NEM A TE HIBÁD!

Rám is sokan néznek okoskodó fejjel: későn altatod, ne szopizzo éjjel, stb, stb.....

De nem sz én hibám, nem én rontottam el, Ő ilyen!

Sokkal könnyebb, hogy ezt elfogadtam!

2011. febr. 2. 08:52
így van, próbálj meg pihenni nélküle, idegileg engem is kimerített nagyon. ha tudod bízd rá másra néhány órára
10. Gerencsi (válaszként erre: 9. - 2add246fd7)
2011. febr. 2. 08:27
Köszönöm szépen, egy kicsit nyugodtabb vagyok. :)
9. 2add246fd7 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. febr. 2. 08:22

Szia,


pontosan 7 evvel ezelött mentem keresztül ugyanazen. A legnagyobb baj, az volt, hogy mindenkinek "tökeletes" alvos babaja volt. Enyem meg detto: kolika, fogzas, 30 perc tente, 2 ora orditas, non stop..1 eves koraig. De 3 eves koraig ebredt ejjelente 4-5 ször. Kikeszültem, mert a ferjemen kivül, hiaba akart barki megerteni, azt hittek en hibazok.

Tanacsom:

Akarmilyen rossz a lelkiismereted, add le a babat, amig ki nem pihened magad. Ha te kibirod a sirast, a mamik is. Utana probalj meg a tökeletes babakkal nem kapcsolatot tartani, nem internetet bujni, hogy mit csinalsz rosszul. MINDENT JOL CSINALSZ!! CSak a baba ilyen..Hogy miert??Nem tudom..utolag visszagondolva, en is nagyon kibuktam, es talan erezte ezt a baba.

Nekem7 ev kellett mire ujra raszantam magam a 2. babara. Eppen az 5. honapban vagyok..tudom barmilyen lesz a kisci, el kell fogadnom. Mert az elsöre "haragudtam". Mara, nincs nalam büszkebb anyuka:-) Nemetorszagba költöztünk ki, itt jar mar suliba a nagylanyom, es 1 ev alatt tanult meg nemetül folyekonyan beszelni. A vilag legnyugottabb gyereke, 3 eves kora ota, mindenki engem irigyel. Soha nem kellett utana rohangalni a jatszon, etteremben nem rosszalkodott, a tescos vasarlasok türelmesen vegigülte. Elkerültek a hisztik. Valszeg a 3 nehez ev alatt kijött belöle, minden "rosszasag". Imadom!! Tudom, ez most nem segit, de legy türelmes es kitarto, nagyon nagyon nehez most, de jobb lesz. Minden egyes nappal közelebb vagy az ujboli alvashoz, könyvolvasashoz, nyugis fürdöhöz:-)))

Minden jot, es kivanj nekem nyugis babat:-)))))))))))))

2011. febr. 2. 08:20

Szia!

Az én kislányom 14 hónapos lesz a hétvégén és kb 4 hónapja éjszakánkánt fél-másfél óránként ébred, mikor milyenje van. Ordított torkaszakadtából, mindent próbáltunk, semmi nem segített. Mostanában éjszakára felkapcsolva hagyunk egy kislámpát, az ágyát nem éri fény és párologtatunk 2 csepp levendulaolajat és 5 csepp citromolajat. Nem akarom elkiabálni, de talán-talán segít. Már nem ordít, bár így is kelünk, de már nem olyan sokat.Próbálj neki vizet adni, nekem éjszakai fogzós a babám és rengeteget iszik,de csak éjszaka.És én a Chamomilla vulgaris ch15-öt adom neki.A saját kupakjában 5 szemet 3 csepp vízben feloldok és belöttyintem a szájába. Egy próbát szerintem Nektek is megérne.

csak kitartást tudok Nektek kívánni, tudom, miről írsz!

7. vov
2011. febr. 2. 08:17
Nekünk még a kendőben hordozás is jót tett:)))
6. Gerencsi (válaszként erre: 4. - Vov)
2011. febr. 2. 08:17
Nem tudom, mennyire lehet hinni a csillagjegyeknek, de Ő a Rák jegyben született - a legérzékenyebb jegy, - másrészt irtó gyorsasággal jött a világra, mindössze egy órát töltöttem a szülőszobán. Néha már arra is gondolok, ennek is köze van a nyűgösségéhez.
2011. febr. 2. 08:15
szia! a fiam 16 hónapos és ő is ilyen sírós, sőt rosszabb ha lehet ilyet írni. nagyon bújós anyás de időnként borzasztóan fárasztó, mert alig tudok tőle valamit csinálni. igaz, már így is könnyebb a helyzetem, mint régen, mert folyton az ölemben ült. az idő csak az egyetlen gyógyír erre a problémára. amikor kiderült milyen sírós a fiam akkor "kerültek elő" a hasonló babák is az ismeretségi körömből és azon kívűlről. kitartást és sok türelmet kívánok hozzá. kati
4. vov
2011. febr. 2. 08:12

Szia!

Nálunk is hasonló a helyzet, csak kicsit ligth-osabb formában, de így is nagyon kimerítő!

Borostyán nyakláncot nem próbáltad?

Esetleg homeopátiát? Meg kéne kerestetni az alkati szerét, háátha...

Gondolom Ő hiperérzékeny baba, alacsony a fájdalom küszöbje.

3. Gerencsi (válaszként erre: 2. - Kevian)
2011. febr. 2. 08:10
Éppen a sok nyűgösködés miatt nehéz napirendet tartani neki.
2011. febr. 2. 08:08

Ne bánkódj!

Hidd el, hogy a "tökéletes babák" sem tökéletesek! Lehet kevesebbet sírnak, de sírnak ők is.

Nem szeretnék okoskodni de tartotok napirendet a kicsinek? Úgy sokkal könnyebb lenne neki és nektek is.

2011. febr. 2. 08:04
A tanácsaitokra lenne szükségem, aki már tapasztalt hasonlóakat. A kislányom hetedik hónapos, és kifejezetten sírós baba. Már a születése után megkértek a nővérek, hogy legyen nálam napközben a háromóránkénti szoptatáson kívül is, mert annyit sír. Amikor hazahoztuk, kezdődött a szörnyű kólika, ami eltartott 4 hónapos koráig (ÉS NEM AZ A HAGYOMÁNYOS HASFÁJÁSKA), majd minden átmenet nélkül kezdődött a fogzás miatti nyűgösség, holott a doktornő szerint még csak a csíráit érzi, belátható időn belül még nem lesz foga - de nekünk már a Panadolt kell adni neki, annyira kínozza. 4 hónapos kora óta pedig minden egyes este félóránként felébred, ilyenkor csak szopizik, és visszaalszik, de 20 perc múlva megint fent van. Igazából kezdek kimerülni- pedig rengeteget segít a férjem,- és mielőtt ezért bárki megkövezne, az esik rosszul, hogy a környezetemben mindenkinek olyan "tökéletes" babája van, és mindenki megmosolyog, hogy az enyém milyen problémás. Az orvosi rendelőben is ő "A sírós baba". Pedig egyébként imádnivaló, erős kiscsaj, sokat nevet, dumál és már mindjárt feláll, de minden átmenet nélkül elkezd sírni, és általában ez van túlsúlyban. Szervi baja nincs, de nagyon vashiányos, amit pótolunk. Volt már valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook