Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sinlac-ot tápszer dúsítására használta már valaki? Milyen arányban? fórum

Sinlac-ot tápszer dúsítására használta már valaki? Milyen arányban? (tudásbázis kérdés)


13. Fuoco
2012. júl. 30. 23:33

Szia


Mi a sinlacot tapszerhez is csak erzesre adtuk. Noverem pl ha jol emlekszem egeszen surure keverte be, en kevesbe. Mikor nagyobb volt a lanyom es mar evett tejpepeket akkor tejbegriz surusegu pepet csinaltam neki tapszerrel keverve es az volt a vacsi.


Probalgasd, artani nem fogsz vele. Viszont en nem csinalnam azt, h annyival kevesebb tapszert tennek ahany kanal sinlacot adok. Az egyik ilyen, a masik olyan tapanyagokat tartalmaz, mindre szukseg van, es a sinlac nem helyettesiti a tapszert.

12. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Jázminka)
2012. júl. 30. 23:11

Szia!


Nekem is azt mondta az orvos, hogy minden egyes adag ételhez amit adok neki (5-ször eszik egy nap), tegyek belőle. Csak azt nem írta hogy mennyit. Az rendben, hogy főzelékhez megy gyümölcshöz rakok hozzá érzésre, csak a tápszerhez is kell, és arról nem írnak sehol, hogy mennyit. Most naponta egyszer eszik kanalas gabonás/kekszes gyümölcsöt, ahhoz raktam neki egy evőkanállal, és elfogadta, majd ha jön a főzelék is, akkor ahhoz is rakok, de egyelőre van 4 tápszeres étkezés, amihez valahogy hozzá kellene raknom a Sinlac-ot, és az orvos sem tudja hogy hogyan. Azért kérdezem Tőletek, mert magamtól úgy csináltam volna, hogy 210 víz 7 tápszer +1 vagy 2 Sinlac (kitapasztalás alapján, hogy ne legyen nagyon sűrű).

2012. júl. 30. 22:42
Szia! Minden adaghoz 1 adagolókanálnyit tegyél,gyakorlatilag minden etetésre vonatkozik ez.Mi a kórházban így adjuk.
2012. júl. 30. 22:38

sziasztok

a lánykám nagyon kis vékonyka és mi a főtt étel dúsítására használtuk egy kisbaba adag főzihez 1 tápis kanállal , hogy ne nyomja el az izét szerettük, már 3 éves nem kell, de jó volt!

Volt, hogy az esti kakaóhoz is kevertem 1 kanállal.

2012. júl. 30. 22:31
Enyémek meg pépesített gyümölccsel imádták, én is csak ajánlani tudom! :)
2012. júl. 30. 22:26
Nálunk 5 hónapos kora óta kapja a fiam,rendesen pépként,kanállal,a mai napig szívesen eszi vacsorára (2,5 éves).
7. ea010c7029 (válaszként erre: 6. - T_marcsi)
2012. júl. 30. 22:24
Szerintem egy nagyon jó dolog a Sinlec.Csak ajánlani tudom. Keress rá a neten,mert lehet vele főzni is,később főzeléket dúsítani vele.És ráadásul nincs olyan hülye mű-íze,mint a tápoknak általában.
6. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Ea010c7029)
2012. júl. 30. 22:22
Márkusz aug 7-én lesz 6 hós, de még csak 6800 gramm. Nagyon szépen hízott, amíg sima HA Startot kapott, csak állandóan görcsölt a hasa, mióta a tejérzékeny tápszert kapja, azóta nincsenek görcsök, viszont borzasztóan lelassult a hízása (korábban havi 7-800 gramm, az utóbbi 3 hónapban, mióta a speciális tápszert kapja, összesen 900 gramm).
5. ea010c7029 (válaszként erre: 4. - T_marcsi)
2012. júl. 30. 22:18
Pontosan!:) Szóról szóra így csináltuk. nemrég álltunk le vele,mert úgy döntöttünk,már talán nem igényli a gyermek.(20 hónapos,95 cm és 15,5 kg):))
4. t_marcsi (válaszként erre: 3. - Ea010c7029)
2012. júl. 30. 22:15
És a Sinlacot milyen kanállal mérted? Tápszeressel? Tehát ha pl a mostani adag 210 víz+7 kanál tápszer, akkor mondjuk 210 vízhez 5+2 kanál, ebből 2 tápszeres kanál Sinlac?
2012. júl. 30. 22:13
Szia! Mi sokáig használtuk. Nekünk azt mondta a gyerekorvos,hogy mindig ahány kanál Sinlacot adunk,annyival kevesebb tápszert kell beletenni.
2012. júl. 30. 22:12
Kisfiam tejérzékeny, így Humana SL tápszert kap (Milupákat nem fogadja el egyáltalán), viszont mióta ezt kapja a súlynövekedése nagyon lelassult. Kaptunk Sinlac receptet a háziorvostól, hogy azzal dúsítsam a tápszert, mert más anyukák is így szokták a nehezen hízó babáknak, és ettől szépen megindul a súlyuk. Azt, hogy milyen arányban, vagy hogyan kell hozzákeverni, azt nem tudta megmondani. Van valakinek esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata?
2012. júl. 30. 22:11
Sinlac-ot tápszer dúsítására használta már valaki? Milyen arányban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook