Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Shea vaj és mannaszappan fórum

Shea vaj és mannaszappan (beszélgetős fórum)


1 2
48. Rürü
2013. okt. 10. 12:26

Sziasztok!


Olvasom itt, hogy valakinek mennyire nem vált be a manna. Nem értem. Nekem bevált amit mondtak, hogy eleinte valóban nagyon kiszáradt tőlük a bőröm, amíg átállt, de mostmár van, hogy shea vajat sem használok, csak a szappannal fürdök, és nem száraz a bőröm... Lehet a szappanon múlik, mert pl a teafaolajosat imádom, de az valóban szárít, míg a shea vajas, vagy az aloeverás szappan kicsit sem szárít (vagy akár a kecsketejesek, vagy az olívaolajosok, bár ezek nem a kedvenceim, de nem szárítanak)... Úgyhogy én biztos maradok a mannánál, 5 hónapja használom és azóta mást nem is veszek

47. cullinan (válaszként erre: 16. - Homokóra)
2012. szept. 4. 15:05
Nagyon érdekelnének engem is a sheavajjal készitett receptek, idősödő bőrre, ránctalanitó, arcra, testre.
46. hamyka
2012. aug. 5. 21:26

nyugi vaan :D


nem csináltam meg :D


kicsit tulsok az informácio, várnék recepteket ill kis segítséget hol lehet be vásárolni :DDDD


illetve hogy miket kell be vásárolni kezdetnek, gondolok itt a mérlegtöl kezdve az összetevökig... :DDDD

45. homokóra (válaszként erre: 44. - 04d410066e)
2012. aug. 1. 21:13
Hihi..:)))) Bizony..a betonon lehet..arra nem káros..:)
44. 04d410066e (válaszként erre: 42. - Homokóra)
2012. aug. 1. 21:06

Legalább csak félig néztem be. :D

És szerintem se krétaporozzon Hamika, max. a betonon. :D

2012. aug. 1. 21:03
Hamyka! Kérlek ne krétaporozz!:)))
42. homokóra (válaszként erre: 41. - 04d410066e)
2012. aug. 1. 21:02
:D:D:D
41. 04d410066e (válaszként erre: 40. - Homokóra)
2012. aug. 1. 21:01
A 27-es hszedre írtam a privit. Most látom, hogy 2011-ben volt. :D
2012. aug. 1. 20:56

Sziasztok!

Ezt a fórumot decemberben indítottam..azóta már mi minden történt..hajjajj..:)

39. hamyka (válaszként erre: 38. - 04d410066e)
2012. aug. 1. 10:59
persze, persze érthetö, értelek één, de jo lenne beletanulni mert némely cég amit csínál lehuzás.....
38. 04d410066e (válaszként erre: 37. - Hamyka)
2012. aug. 1. 10:51

Nem, de lehet vásárolni több helyen is. Küldtem privit, ott rengeteg dolog fent van. :) Pl. hol lehet megvásárolni.

Nem olyan veszélyes amúgy. :)

A Te receptednél nem vagyok biztos benne, hogy tényleg jót tesz a bőrnek... Jó illata és állaga meg biztos ne lesz. De azért kedvedet sem akarom venni a házi kísérletezéstől. :)

37. hamyka (válaszként erre: 36. - 04d410066e)
2012. aug. 1. 10:49

pedig szerintem nemrosz dolog ahogy leírtam, a nátrium hidroxyd meg elég veszélyesnek tünik nekem.....


gyógyszertárban nem adják ki :(


emezt meg bármikor meg tudod csinálni :DDDD


és nem is annyira veszélyes :DDDD


csak gipszet kell vennem, vízem, asztali som, zsíradékom van :DDD mivel most zsíral fözök :DDDD

36. 04d410066e (válaszként erre: 35. - Hamyka)
2012. aug. 1. 10:47

Nekem a Lukrécia kencéin (google-ben keress rá) kint vannak a saját receptjeim, ugyanez a nicknevem. Legjobban testápolókat szeretek főzni. :)

Krétaporral nem szeretnék mondjuk fürdeni. :D Szeretem az illatos szappanjaimat.

35. hamyka (válaszként erre: 34. - 04d410066e)
2012. aug. 1. 10:45

hmm köszy a véleményt!!


na jo, nem vagyok 1 szörös szívü állat, elárulom hogy mit láttam a neten!!


így is lehet (állítolag) szappant csinálni:


hozzávalok:


krétapor, szíksó,víz, zsíradék


nah most gondolom sokakban felmerül a kérdés hogy megkell venni a drága a krétát??


erre is van megoldás!!!


a krétához: modellgipszet ajánlanak ill vízzel öszekeverni, megszárad és ezt porrá törni....


a krétaport összekeverni vízzel, szíkso helyett gondolom asztali so is jo,zsíradék pedig boltban kaphato disznozsír,



nah nyugodtan körbe lehet röhögni....


a kréta receptjét is leírtam :DDDD


most ti írjatok nekem recepteket :DDDD

2012. aug. 1. 10:39

Szerintem borzalmasak a manna termékek. Egy csomót próbáltam. Véresre pörsent ki tőlük a bőröm. Persze ez az én hülyeségem is volt, mert elhittem nekik, hogy most méregtelenedek. (Haha, nagy az Isten állatkertje, és ekkor még én is belekerültem...) Ha nem vártam volna 3 hónapot, akkor mondjuk nem lett volna véres pörsenés, csak borzalmas bőrszárazság. Vannak sokkal jobb és olcsóbb szappanok is a piacon. Most is natúrszappant használok, amitől semmi bajom, szóval egyértelműen a manna volt a bűnös. Amúgy a krémmánián lehet egy csomó véleményt olvasni, elég megosztóak, van akinek szuper, és van, aki úgy járt, mint én. Jah, és hiába 100-os a pénzvisszafizetési garancia, nem adták vissza a pénzem, mert én ugye elhasználtam a szappant. Hát ez no komment.

Shea vajat is be lehet szerezni töredékáron. Az mondjuk szuper dolog, csak irreális a mannánál az ára. Én főzök krémeket házilag, testápolókat, ilyesmi, szoktam bele tenni, de én a vizes krémeket preferálom, önmagában nekem túl zsíros a shea. Illatos sheát, amit a manna még horrorisztikusabb áron kínál, pedig úgy lehet készíteni, hogy sheát gőz fölött, (a víz ne fortyogjon) hőálló üvegedényben felolvasztod, amint homogén, már le is kell szedni, mert hőérzékeny. Ha már langyos, akkor teszel bele illóolajat, és kész. Nem nagy varázslat. :)

Natúrszappanokkal kapcsolatban még egy gondolat: a natúr szappanok finomított olajokból, vajakból készülnek, szappannak amúgy tökéletes. De ezeknek az ára lényegesen olcsóbb, mint a finomítatlanoké. Házilag otthon szappant készítve nagyon jó minőségű, finomítatlan dolgokból, 300 Ft/ szappan lesz az ár. Úgy, hogy nyílván otthonra senki sem ipari mennyiségben veszi az alapanyagokat. Ehhez képest a mannánál 1300. Ki lehet számolni, hogy mennyi az árrésük, aztán lehet dönteni. Amúgy engem az sem zavarna, hgoy ennyi, mert jól állunk anyagilag, ha tényleg jó lett volna a szappan, de tönkretette a bőrömet teljesen, és még a pénzem sem kaptam vissza. Gázok nagyon. Pfuj. Etikátlan marketing, nem szeretem az ilyesmit. Legalább ne hirdetnék így magukat.

33. hamyka (válaszként erre: 31. - B486c9cf7d)
2012. aug. 1. 10:38

anyit elárulok hogy fözni kell....


igaz hogy a nátrium hidroxyd a hideg eljárásrol szó, de már alig alig lehet beszerezzni....

32. hamyka (válaszként erre: 31. - B486c9cf7d)
2012. aug. 1. 10:38
ki lehet váltani a nátrium hidroxidot hehe :DD
31. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - Hamyka)
2012. aug. 1. 10:28

Folyekony szappan: oldd fel a szappant vizben :D

No, milyen recepteket nyultal le netrol? :D

30. hamyka
2012. aug. 1. 10:24

Senkitsem érdekel??


szomorú vagyok :((


azt hittem hogy felkapott téma lesz

29. hamyka
2012. aug. 1. 09:18

Kicsit körbe néztem a mannaszappan honlapján (remélem ezzel nem reklámozok!!))


jo dolgaik vannak, de szerintem eléggé soké adják, házilag hogyan és miképpen lehetne megoldani??


én szívesen pepecselnék vele ha olcsobban jönne ki :DD csoroság van :( és ott sporolok ahol csak lehet :DDDD


egyébként annyit elárulok hogy aki meg ossza velem féltet receptjeit annak elárulom pl-ul hogyan lehet szappant csinálni nátrium hidroxyd nélkül :DDDD


ha kíváncsi vagy rá és érdekel akkor írj rám és adj sokjo receptet :DDDD


írjatok és üdv: hamyka

28. hamyka
2012. aug. 1. 09:06

Sziasztook :)


Jaj dejoo, örömmel olvaosm hogy van aki kevergeti a dolgokat, nagyon örülök neki!!


Bombázzatok receptekkel cserébe én is mondok 1-2 receptet!!!!


Írjatok és üdv: Hamyka


ui: amiket tudok 1-2 receptet még nem probáltam, csak olvastam a neten.....


jöhet minden!!


Hogy mi az a minden?


hát pl : szappankésziítés, és egyéb dolgok.....


Illetve szeretnék házilag folyékony kézmoso folyadékot csinálni mint amit a dettol csinál, de sokkal jobbat!!


asszem van 1-2 ötletem, elöször a ti ötleteiteket hallgatnám meg ha lehet :DDD


Persze Prívibe!!


Írjatok és üdv még 1x: hamyka

2011. dec. 17. 18:11

Ha tudtok természetes krém recepteket, keverékeket, szívesen olvasnám:)


Én a shea vajat szoktam keverni mandula, és illóolajakkal..meghálálja a bőröm!

2011. okt. 23. 17:42

5-6 hete használom ezeket a termékeket. Már a hajamat is mannaszappannal mosom. Úgyhogy nincs már sampon, tusfürdő,és testápoló.

Ami a legjobb, az egész család megszerette!:)

2011. okt. 1. 12:38
Az enyém is finomítatlan, és nyers..és brutál jó!:)
2011. szept. 29. 19:03
2011 év husvétja óta sheavajat használok csipkebogyó olajjal keverve a 15 éve fennálló borzasztó rozáceás börömre és azóta szinte minden tünetem megszünt viszketés, kiütések. 68 éves vagyok és segített. A sheavaj finomitattlan legyen, nyers.házilag keverem.
2011. szept. 26. 06:25

Hoxa írt, hogy kapott egy privit, hogy ez a topik eléggé reklámszagú...nos..én nem árulok semmit, csak gondoltam, ha nekem segített, akkor másnak is jót tehet...elnézést kérek..

Ezeket a termékeket csakis egy helyről lehet beszerezni!Még egyszer mondom..Én nem foglalkozom velük..csakis saját, és családom tapasztalatát írtam le.

Ha ez sértette a szabályzatot, bocsánat...!

22. kakukkfű (válaszként erre: 21. - Hpkati)
2011. szept. 25. 20:38
Én interneten rendelem.
21. hpkati (válaszként erre: 19. - Kakukkfű)
2011. szept. 25. 20:19
Nem is hallottam még erről az olajról. Hol lehet beszerezni?
20. hpkati (válaszként erre: 16. - Homokóra)
2011. szept. 25. 20:18
Köszönöm, már azt szedem össze mi kellene:)
19. kakukkfű (válaszként erre: 10. - Hpkati)
2011. szept. 25. 20:04

Bocsi, közben skype-lok....

Receptem van, aminek az alapja shea vaj, adok hozzá argánolajat is, az ránctalanító.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook