Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Séta "A közöny ellen - egy jobb világért!" fórum

Séta "A közöny ellen - egy jobb világért!" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Séta "A közöny ellen - egy jobb világért!"

18. Újév
2008. máj. 20. 11:19

Szia Mágika:)!

Már épp néztem a saját naptáram, hogy ismerősökkel menjünk sétálni veletek, amikor is, látom, hogy ez tavalyi kezdeményezés...

Idén nem lesz?

Mondjuk nekem nincs gyermekem...

Esetleg jó lenne betársulni egy már alakuló nagyrendezvénybe, mint pl. ami most volt a szigeten a NőkLapja szervezésében...

Meg érdemes lenne kimamakulbokkal stb. Felvenni a kapcsolatot, és a védőnői (nem értek hozzá) várókban "kiplakátolni"...ilyenek.

Drukkolok nektek!

És esetleg, ha már van konkrét terv érdemes lenne megbeszélni Hoxával,hogy az eseményig tartsa a főlapon.

2007. máj. 9. 16:15

Aj-jaj...

Itt nincs túl nagy érdeklődés :-(((

16. Mágika75 (válaszként erre: 15. - Benvik)
2007. ápr. 20. 12:53

Szia Viki!


Köszönöm. Gyere! Úgy tűnik nem lesz túl nagy tömeg... családias hangulatú kis séta lesz. :-)))

15. benvik (válaszként erre: 14. - Mágika75)
2007. ápr. 20. 11:21
os én tegnap buszoztam éppen. Felszállt az egyik megállónál egy ikerbabakocsi. Alacsony padlós busz, így felfelé nem kell emelni. Lefelé viszont elég messze állt meg a busz, így nem tudott leszállni. Senki nem ment oda segíteni, csak én, aki szintén babakocsival volt. Hát még kettőnknek sem vot könnyű. Hazafelé pedig egy nagyobb babával szenvedett egy anya, mire megszólal egy nő, hogy szálljon le ahogy felszállt, ő biztos nem fog segíteni. Legalább fogja be a száját. Ilyenkor gondolok rá, hogy egy vdéki kis faluba költözök, ahol van az emberekbe némi együttérzés. És akkor is megyek sétálni, ha senki sem jön.
14. Mágika75 (válaszként erre: 13. - 737f507a35)
2007. ápr. 17. 19:58

Szia Emőke!


Köszönöm. Persze, küld csak szét nyugodtan a cikket! SŐT!!! :-)

Tudtam én, hogy nem fognak hosszú sorokban mögém állni az emberek, de ennél egy kicsit jobbra számítottam...

DE! Akkor is megcsinálom! Illetve megcsináljuk!



Ma tanuja voltam a következőknek:

Egy idős néni elesett, sajnos combnyak törése lett, mint utóbb kiderült. Rögtön akadt 3 fiatal lány (szerintem 20 alattiak) és egy fiatal pasi, aki segített neki. A lányok mellé ültek a földre, a pasi meg hívott mentőt és menedzselte a dolgokat... Szegény nénike csak ült türelmesen és beszélgetett a lányokkal.

Azért mégis van élet ezen a bolygón. :-)

Függetlenül a fájdalmas szerencsétlenségtől, jó volt látni, ahogy törödnek egy -szó szerint is- elesett emberrel.


Üdv:

Ági

13. 737f507a35 (válaszként erre: 12. - Mágika75)
2007. ápr. 16. 23:53

Sajnálom, hogy ilyenek az emberek...látod, annak idején mikor felvetetted, akkor ezt mondtuk Zuzzanccsal. :(

Én már egy ideje nem kergetek illúziókat, mert csak önmagamat csapnám be, sajnos vagy hál'istennek, két lábbal állok a földön és néha szomorúan szemlélem az embereket körülöttem.

De én hiába mosolygok ha nem kapok viszonzást...:(


Én a cikket el fogom küldeni kör e-mailben, ha megengeded és hátha lesz rá érdeklődés, mert egyelőre nagy csönd van itt a portálon is, sajnos!!!

2007. ápr. 16. 19:24

Szia Emőke!


Remélem, hogy számíthatok Rátok is!!!

Mi biztosan ott leszünk! KisCsengénk + Anyukám + KisHúgom + Én és a férjek, párok, apukák. De mint látod nincs túl nagy érdeklődés... :-(


Gáz, amikor a közöny elleni felhívás is közönybe fullad...


El fogom küldeni a cikket a Baba Magazinnak, az Anyák Lapjának és a Baba Patikának és a Családinetre. Persze nem biztos, hogy le is hozzák... De ha én nem teszek érte semmit, akkor ki tenne?

Szóval egyenlőre egy kicsit el vagyok keseredve, de nem adtam fel a dolgot. Még inkább akarom!!! :-)


Ha van esetleg ötleted, hogyan/hol lehetne hírré tenni a sétát, szívesen fogadom!


Üdv:

Mágika

2007. ápr. 16. 15:47

Szia Mágika!


Hogy áll a dolog, lesz belőle valami, vagy nem?

10. Mágika75 (válaszként erre: 9. - Vica26)
2007. ápr. 6. 11:01

Kedves Vica!


Köszönöm szépen.


Esetleg szervezz Te is a családoddal és a barátnőiddel.

Ha minden igaz Pécsett is lesz egy hasonló.

2007. ápr. 6. 10:15

Mágika!


Ez nagyon-nagyon lelkesítő cikk volt.

Csak most olvastam el.

Szerintem ez nem fulladhat közönybe!

Sajnos én még se anyuka, se kismama nem vagyok, de szívesen elmennék én is. Igaz vidéken lakom. De ha sokan leszünk, akkor megéri utazni!


Ez egy szuper ötlet!:)

2007. ápr. 3. 10:10

Sziasztok Anyukák!


Én is nagyon szívesen csatlakoznék hozzátok, csak sajnos nagyon messze, vidéken lakom. De lélekben veletek leszek, az biztos! Szurkolok, hogy összejöjjön!


Üdv:

Jucus

2007. ápr. 2. 14:03

Szia Emőke!


Köszönöm!

Június 9, szombat. Utánajártam, nincs semmi rendezvény (egyenlőre) meghírdetve a Városligetbe.


Kedves Bige!


Köszönöm az érdeklődésed!

Úgy tervezem, hogy ha látom az érdeklődést, akkor a TV2-t és az RTL-t is megkeresem, illetve mind a két csatornának vannak "hivatalos" kismamái és az ő figyelmükbe is ajánlanám a sétánkat. Hasonló terveim vannak a Nők Lapja, Anyák Lapja és a Baba Magazin szerkesztőségeivel is. Az NLC-re is tervezem feltenni a cikket... És van még milliónyi ötletem. Várom a Tiéteket is!

Remélem, hogy sikerül rávennem egy "ismert anyát", hogy álljon ki mellettünk. Én nem különösebben vágyom a nyilvánosságra, de szívesen adom a nevem és az arcom egy nemes ügyhöz.

Persze 2-3 sétálóért nem fogom a "médiát" magunkra szabadítani, akkor csak a magunk gyönyörűségére sétáljunk. Akkor legalább megismerhetjük egymást :-) És ez sem kisebb dolog!

De, hogy a közöny elleni séta közönybe fulladjon... Nos azt nem szívesen látnám viszont a tv-ben. A saját kudarcait az embernek elég maga előtt megélni, ahhoz nem kell a nyilvánosság. :-)


Szép napot!

Mágika

2007. ápr. 2. 11:25

Kedves Mágika!


Mint már írtam az "Anyukáknál", biztos, hogy ott leszek családostól...már alig várom! Csak 1 kérés: hétvégén legyen!!!:))

5. bige
2007. ápr. 2. 10:11

Kedves Mágika!


én nagyon szívesen csatlakozom. Élményeim bőven akadnak pro és kontra is.

..és hogyan szeretnéd ezt a "nagyvilág" elé tárni? mert a célját csak akkor érheti el, ha tudják az emberek mi is ez a gyülekezés . vagy maradna hoxa keretein belül?

4. benvik (válaszként erre: 3. - Mágika75)
2007. ápr. 2. 07:52

Szia Mágika!

Ahogy ígértem, egyedül biztos, hogy nem leszel, mert én biztos, hogy megyek Veled, és mozgósítom a családomat is.

2007. ápr. 2. 07:40

Jó reggelt!


:-(

Mire is számítottam?

Arra, hogy valami elindul, innen, a sok nőtől - hiszen mindenkinek van legalább egy olyan története, ami a közönyről, a figyelmetlenségről szól (amikor pocakosan nem kapott ülőhelyet, amikor senki nem segített a babakocsival felszállni a buszra, amikor majdnem fellökte valaki nagy siettében, amikor hosszú percekig állt a zebránál, mert egy autó sem állt meg, stb). Tévedtem/tévedek? Én járok rossz úton?


"A legnagyobb hiba, amit elkövethetünk, az, ha nem teszünk semmit, mert azt hisszük, hogy csak keveset tehetünk." Sydney Smith


Szóval, minden nap megnézem ezt a topikot. Egyszer reggel és egyszer este. És reménykedem, hogy Apának nem lesz igaza...


Üdv:

Mágika

2007. márc. 30. 08:52

Kedves Hölgyeim!


Kérem, hogy ez a topik NE az ez-úgy-sem-jön-össze illetve a mekkora-egy-hülyeség-ilyet-kitalálni hozzászólások topikja legyen!


Akit nem érdekel vagy zavar ez a téma, az indítson "ellenkapmányt".


Ez a topik legyen a pozitív vélemények és a sétához kapcsolódó szervezkedések és ötletek helye.


Köszönettel:

Mágika

2007. márc. 30. 08:45
Ez a cikk az ’Újdonsült anyukák’ topicba írt hozzászólásaimból született és az elkeseredésemből, hogy milyenné vált a világ. Illetve, hogy milyenné tettük…

Lehet, hogy rossz helyeken járok, de nekem rengeteg a rossz tapasztalatom a pocakosokat, kismamákat, időseket érő felháborító bánásmódról, figyelmetlenségről.

Ugrás a teljes írásra: Séta "A közöny ellen - egy jobb világért!"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook